Hlavním hrdinou příběhu je Jan Kavka (Milan Ondrík). Čtyřicetiletý záchranář z malého města právě opustil manželku Evu (Dominika Morávková). V okamžiku rozchodu se Eva stane tragickou obětí zločinu. Z Jana je vdovec, který žije s vědomím, že smrt ženy nepřímo zavinil a nepřišel jí v kritické chvíli na pomoc. Útočiště před neodbytným pocitem viny nachází díky kamarádovi Michalovi (Hynek Čermák) v místním boxerském klubu. Spřátelí se s Michalovou chráněnkou Gretou (Leona Skleničková), jíž tělocvična nahrazuje nepoznanou rodinu. Vyšetřovatel Dvořák (Vladimír Javorský), který má případ smrti Evy Kavkové na starosti, naráží na řadu podivných okolností. Ukazuje se, že pachatel, feťák Robert Stránský (Jan Jankovský) je informátorem pod ochranou vyšetřovatelky z protidrogové centrály Mudrové (Kristýna Frejová). Jan chce věřit ve spravedlnost i v to, že se dokáže s pomocí svých přátel vrátit do všedního života. Ale obava z toho, že by vrah nakonec mohl uniknout trestu, jej přivede k rozhodnutí vydat se na vlastní cestu odplaty za nečekaných okolností a s nejistým výsledkem. Najde kromě pomsty i stále nenalezené odpuštění sobě samému? (Falcon)

Trailer 2

Aleister

Bebjak patří mezi špičku tuzemských žánrových tvůrců, jeho potenciál je ostatně patrný již v Čáře z roku 2017. Stínohra nadchne přímočarostí, syrovostí a autenticitou sociálního dramatu. Jeho nejnovější snímek patří do stejné „rodiny“ jako Můj pes Killer Miry Fornay, Kobry a užovky Jana Prušinovského, nebo Koza Ivana Ostrochovského. Místo rutinního kriminálního procedurálu jde o plnokrevné drama, které prozkoumává černočerný svět polostínů a polosvětel, v nichž se pohybují sebedestruktivní postavy naplněné vztekem a touhou po pomstě. Stínohra je vlastně duel, jehož působivost se odvíjí od vynikajícího castingu a herectví, které se povedlo podobně jako v Budiž světlo Marko Škopa, nebo Pustině Ivana Zachariáše a Alice Nellis. Milan Ondrík a Jan Jankovský, vypůjčený z Prušinovského Chyb, podávají výkony hodné Českých lvů. ()

HonzaBez

"Občas je potřeba udělat něco špatně aby něco bylo dobře…" Neříkám, že je všechno v tomto filmu špatně, výborná je třeba hudba (primárně klavírní), ač má někdy člověk pocit jakoby patřila k jinému filmu (určitě méně ponurému a depresivnímu). I kamera mi (minimálně v některých scénách) přišla poměrně zajímavá (záběry při scénách u jezera jsou asi nejlepší). Herecké výkony jsou ve filmu též spíše nadprůměrné (Čermák, Javorský zvláště). Žel ne vždy mají dotyční o čem hrát.  Vendula Bradáčová je moje spolužačka ze základky, tak jsem ji moc přál, aby se film povedl. Bohužel takhle zmatený scénář, kde se člověk dosti těžko orientuje v jednotlivých postavách a jejich pohnutkách, jsem dlouho neviděl. Zaujala mě tak asi jen myšlenka o tom, že "celej život je boxérskej ring..." ()

Snorlax

Stínohra má na české poměry nebývale dobrý scénář, drsný, ale nepřehání to, kritický, ale také se soustředí na věc bez zbytečného patosu. Kamera kolísá od romantizující po nepříjemně enervní, občas se poddá náhlému impulzu touhy po blízkosti, většinově však stylizuje film do ponuré šedivosti a chladnými tóny podporuje i četné negativní emoce. Hudba poletuje nad příběhem a v dobrém s ním často kontrastuje. Přesto ve výsledku nevzniklo to, co by vzniknout mohlo. Za jeden z největších problémů považuji přílišné zpatetizování Kavky Ondríkem. Vzhledem k jeho kondici není problém mu uvěřit, že boxuje. Ale jeho plačtivé záchvaty mi nejen nesedí k takovému typu chlapa, jakým zřejmě dle scénáře měl být, ani se je Ondríkovi nedaří zahrát bez pachuti směšnosti. Krom Ondríka hrají všichni velmi civilně, proto jeho poněkud předimenzované vyjadřovací prostředky více vyniknou. ()

mira.l

Tak tohle byla docela divnohra. A co ty zasratý odporný pískavý zvuky? To bylo o uši... Ale zase je tu jedna věc ku prospěchu. Tam bylo tolik uměle natahovaných scén a záběrů, že se rychloposuvem dala stopáž téhle divnosti i o docela dost zkrátit a divák (tedy v tomto případě já) tím nikterak moc neutrpěl. ()

rublik05

Podle popisu a traileru jsem očekával něco malinko odlišného, což mě zpočátku velmi zamrzelo a musel jsem se nějaký čas adaptovat a smířit se s tím, že mě čeká intenzivní emotivní drama s vlažnějším tempem a nepříliš propracovaným scénářem. Začátek každopádně nevypadal vůbec špatně, zaujala mě zejména syrová atmosféra a také určité civilní vyznění. Následně se ale razantně zpomalí, snímek se zaměřuje především na chování postav, silné momenty se střídají s těmi nudnějšími, určité scény mi však přišly příliš zkratkovité a neucelené, díky čemuž si nešlo prakticky k žádné postavě vytvořit sebemenší vztah, přestože víceméně všichni herci předvádí solidní výkony. Výtku mám i k hudební složce, která je dle mého názoru zcela mimo a nevhodná. Vizuálně je snímek velice temný a špinavý, sráží ho však místy až vyloženě otřesná kamera a střih. Na naše poměry se jedná o poměrně obstojné drama, škoda že je tak trochu povrchní a že se nepodařilo naplno využít potenciál daného námětu. Moje krevní skupina to není, o žádnou hrůzu se ale nejedná. 4/10. ()

• Celkově se hodně natáčelo v Ústí nad Labem. Podchod, ve kterém Eva (Dominika Morávková-Zeleníková) běhá a je sražena, se nachází pod železniční stanicí Ústí nad Labem západ. Budovu i kanceláře, ve kterých se pohybuje Dvořák (Vladimír Javorský), ztvárňuje opravdová pobočka kriminální policie v ulici Velká Hradební. (RedBoryyys)
  • Jezero, kam Jan (Milan Ondrík) sype popel, je lom Kosov nedaleko Berouna. Milan Ondrík se koupal ve čtyřech stupních. (Falcon)
  • Vyjma dvou herců jsou dozorci ve filmu opravdoví dozorci, zaměstnanci Vězeňské služby. (Falcon)