Hlavním hrdinou příběhu je Jan Kavka (Milan Ondrík). Čtyřicetiletý záchranář z malého města právě opustil manželku Evu (Dominika Morávková). V okamžiku rozchodu se Eva stane tragickou obětí zločinu. Z Jana je vdovec, který žije s vědomím, že smrt ženy nepřímo zavinil a nepřišel jí v kritické chvíli na pomoc. Útočiště před neodbytným pocitem viny nachází díky kamarádovi Michalovi (Hynek Čermák) v místním boxerském klubu. Spřátelí se s Michalovou chráněnkou Gretou (Leona Skleničková), jíž tělocvična nahrazuje nepoznanou rodinu. Vyšetřovatel Dvořák (Vladimír Javorský), který má případ smrti Evy Kavkové na starosti, naráží na řadu podivných okolností. Ukazuje se, že pachatel, feťák Robert Stránský (Jan Jankovský) je informátorem pod ochranou vyšetřovatelky z protidrogové centrály Mudrové (Kristýna Frejová). Jan chce věřit ve spravedlnost i v to, že se dokáže s pomocí svých přátel vrátit do všedního života. Ale obava z toho, že by vrah nakonec mohl uniknout trestu, jej přivede k rozhodnutí vydat se na vlastní cestu odplaty za nečekaných okolností a s nejistým výsledkem. Najde kromě pomsty i stále nenalezené odpuštění sobě samému? (Falcon)

Trailer 1

*CARNIFEX*

Bebjak je mojim najobľúbenejším, Slovenským režisérom, jeho filmy majú vždy takú tú špecifickú atmosféru. Nie vyslovene dokonalú, no stále dostatočne pútavú. Navyše, námetovo dokáže taktiež upútať. Paradoxom pri jeho tvorbe však je, že nedokáže prekročiť svoj tieň, pričom je úplne jedno, o akej "Špine" snímok natočí. Či to bude odporný Kiska s jeho mastným príčeskom s výrazom prasaťa, alebo iná zgerba zo všedných okruhov. Proste vždy tomu niečo chýba, a ani teraz tomu nie je inak. Potenciál opätovne nevyužitý, no pozerá sa nato dobre .. ()

Rimsy

Peter Bebjak jde opět na okraj společnosti, když sleduje snahu chybujícího záchranáře odčinit vinu a dosáhnout pocitu spravedlnosti. Výrazné herecké výkony, všudypřítomné fyzično a vyhrocený ponor do sociální mizérie zaujmou, absence přehledně rozpracované myšlenky či dostatečného prostoru pro postavy však výsledek sráží k lehkému nadprůměru. Více zde. ()

Fr

„VĚZENÍ JE VLASTNĚ TAKOVEJ BOXERSKEJ RING. CELEJ ŽIVOT JE BOXERSKEJ RING…“   Hraje si to na drsnou filmařinu. Studenej filtr, kamera jebnutě znepokojivá a příběh o hledání viny a spravedlnosti. Celkem fajn, ale je to takový nevyvážený, plánovitě si tady pohrávaj s lidskejma pudama a zásadama, což mě připadá dost laciný. Ovšem podobný filmy se u nás moc netočej. Asi naposledy – Vendeta? I proto je škoda, že to nedopadlo líp.   /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Zajímá mě princip vyššího dobra.  2.) Baví mě „československá“ tvorba“.  ///                 PŘÍBĚH  ****  HUMOR  ne  AKCE  ne  NAPĚTÍ  * ()

silentname

Vo výsledku ma Bebjak nesklamal."Stínohra" síce sľubovala asi trošku niečo iné a možno aj z anotácie divák očakával niečo iné, ale nemôžem to označiť za zlyhanie alebo sklamanie. Myslím si, že sú dokopy 2 veci, ktoré aspoň trošku skritizujem. V prvom rade Bebjak v niektorých scénkach dáva zbytočne veľkú dávku hudby a okrem toho je ešte aj celkom nahlas. A nemyslím si, že ju tie scénky úplne potrebovali. Mala byť viac v pozadí. Druhá vec je, že po určitom bode som začal mať pocit, že film vyslovene spomalil a začínal sa už len vliecť. A to bola celkom škoda. Myslím si, že do bodu, kedy sa objaví telo v kontajneri ma to veľmi držalo. Potom to malo sem-tam scénku, ktorá ma dostala. Ako napríklad scénka počas raňajok a debata medzi Janom a Michalom počas nich. Ale rovnako sú tam potom aj stupídne a patetické scénky, ktoré sme vôbec nepotrebovali. Úvod je super, záverečných pár minút rovnako. Milan Ondrík je vynikajúci a veril som mu každú momentku. Rovnako chválim Hynka Čermáka. A to priateľstvo medzi našimi hrdinami fungovalo skvele. Plus aj taký ten vnútorný konflikt a výčitky svedomia sú dobre zachytené. Myslím si ale, že mohlo to byť ešte o niečo silnejšie. A najmä to nemuselo v strede tak tápať. Hodnotenie: B- ()

Snorlax

Stínohra má na české poměry nebývale dobrý scénář, drsný, ale nepřehání to, kritický, ale také se soustředí na věc bez zbytečného patosu. Kamera kolísá od romantizující po nepříjemně enervní, občas se poddá náhlému impulzu touhy po blízkosti, většinově však stylizuje film do ponuré šedivosti a chladnými tóny podporuje i četné negativní emoce. Hudba poletuje nad příběhem a v dobrém s ním často kontrastuje. Přesto ve výsledku nevzniklo to, co by vzniknout mohlo. Za jeden z největších problémů považuji přílišné zpatetizování Kavky Ondríkem. Vzhledem k jeho kondici není problém mu uvěřit, že boxuje. Ale jeho plačtivé záchvaty mi nejen nesedí k takovému typu chlapa, jakým zřejmě dle scénáře měl být, ani se je Ondríkovi nedaří zahrát bez pachuti směšnosti. Krom Ondríka hrají všichni velmi civilně, proto jeho poněkud předimenzované vyjadřovací prostředky více vyniknou. ()

• Benzinová pumpa je reálná pumpa v areálu Agro Jesenice. Točilo se v noci a z jednoho z okolních bytů přišla stížnost na rušení filmovým světlem. Producenti pozvali majitele na plac, podívat se, co se tam děje. Zůstal se štábem celou noc a nadšeně sledoval filmovačku. (Falcon)
  • Záchranářská akce se odehrává v průmyslovém areálu Setuza Ústí nad Labem. (Falcon)
  • Jan Jankovský kvůli své postavě feťáka hodně zhubnul. Milan Ondrík se musel během půlročního natáčení dvakrát holit a dvakrát si musel nechat narůst vousy. (Falcon)