Stínohra

• Slovensko Tieňohra
Trailer 1

Hlavním hrdinou příběhu je Jan Kavka (Milan Ondrík). Čtyřicetiletý záchranář z malého města právě opustil manželku Evu (Dominika Morávková). V okamžiku rozchodu se Eva stane tragickou obětí zločinu. Z Jana je vdovec, který žije s vědomím, že smrt ženy nepřímo zavinil a nepřišel jí v kritické chvíli na pomoc. Útočiště před neodbytným pocitem viny nachází díky kamarádovi Michalovi (Hynek Čermák) v místním boxerském klubu. Spřátelí se s Michalovou chráněnkou Gretou (Leona Skleničková), jíž tělocvična nahrazuje nepoznanou rodinu. Vyšetřovatel Dvořák (Vladimír Javorský), který má případ smrti Evy Kavkové na starosti, naráží na řadu podivných okolností. Ukazuje se, že pachatel, feťák Robert Stránský (Jan Jankovský) je informátorem pod ochranou vyšetřovatelky z protidrogové centrály Mudrové (Kristýna Frejová). Jan chce věřit ve spravedlnost i v to, že se dokáže s pomocí svých přátel vrátit do všedního života. Ale obava z toho, že by vrah nakonec mohl uniknout trestu, jej přivede k rozhodnutí vydat se na vlastní cestu odplaty za nečekaných okolností a s nejistým výsledkem. Najde kromě pomsty i stále nenalezené odpuštění sobě samému? (Falcon)

Trailer 1

Stanislaus

Stínohra mě do kina nalákala hlavně díky líbivě udělanému traileru, slušnému hereckému obsazení a žánru, který dle ukázek zaváněl hutným krimithrillerem. Po zhlédnutí musím konstatovat, že tvůrci nevyužili naplno potenciál, který v samotném námětu dřímal. Pokud by se film vezl na podobné vlně jako úvodní sekvence, byla by Stínohra solidním zástupcem svého žánru - měl jsem ale pocit, že po dusném prologu následovaly scény, které spíše klouzaly po povrchu, než aby se pořádně zaryly až do morku kostí, čemuž nepomohl ani ponuře stylizovaný vizuál. Z herců mě nejvíce zaujali Hynek Čermák a Vladimír Javorský, z Ondríka jsem měl spíše smíšené pocity a Skleničková mi přišla poněkud mimo. Slabší tři hvězdičky! ()

silentname

Vo výsledku ma Bebjak nesklamal."Stínohra" síce sľubovala asi trošku niečo iné a možno aj z anotácie divák očakával niečo iné, ale nemôžem to označiť za zlyhanie alebo sklamanie. Myslím si, že sú dokopy 2 veci, ktoré aspoň trošku skritizujem. V prvom rade Bebjak v niektorých scénkach dáva zbytočne veľkú dávku hudby a okrem toho je ešte aj celkom nahlas. A nemyslím si, že ju tie scénky úplne potrebovali. Mala byť viac v pozadí. Druhá vec je, že po určitom bode som začal mať pocit, že film vyslovene spomalil a začínal sa už len vliecť. A to bola celkom škoda. Myslím si, že do bodu, kedy sa objaví telo v kontajneri ma to veľmi držalo. Potom to malo sem-tam scénku, ktorá ma dostala. Ako napríklad scénka počas raňajok a debata medzi Janom a Michalom počas nich. Ale rovnako sú tam potom aj stupídne a patetické scénky, ktoré sme vôbec nepotrebovali. Úvod je super, záverečných pár minút rovnako. Milan Ondrík je vynikajúci a veril som mu každú momentku. Rovnako chválim Hynka Čermáka. A to priateľstvo medzi našimi hrdinami fungovalo skvele. Plus aj taký ten vnútorný konflikt a výčitky svedomia sú dobre zachytené. Myslím si ale, že mohlo to byť ešte o niečo silnejšie. A najmä to nemuselo v strede tak tápať. Hodnotenie: B- ()

dubinak

Slovenské drama, jež se horlivě snaží mít hloubku a ponořit se až do sfér psychického rozložení z důvodu vyrovnávání se s pocitem viny. Milan Ondrík na můj vkus občas trochu zbytečně přehrával a trochu kazil dojem té vážné fazóny svými až animálními hereckými projevy. Jako drama to bylo slušné, ale po slibné první polovině nakonec trochu vyšumělé a bez hlubšího poselství. ()

Rimsy

Peter Bebjak jde opět na okraj společnosti, když sleduje snahu chybujícího záchranáře odčinit vinu a dosáhnout pocitu spravedlnosti. Výrazné herecké výkony, všudypřítomné fyzično a vyhrocený ponor do sociální mizérie zaujmou, absence přehledně rozpracované myšlenky či dostatečného prostoru pro postavy však výsledek sráží k lehkému nadprůměru. Více zde. ()

HorrFi

Po dlouhým váhání jestli dát zas vůbec českýmu filmu v kině šanci svých peněz ani trochu nelituju.. po projekci jsem zas jen nechápavě zakroutil hlavou jak tomuhle někdo může dát odpad, ačkoliv se z toho dalo vytěžit přece jen ještě víc.. Peter Bebjak, scénaristka, kameraman a všichni herci a herečky se nemaj za co stydět. ()

• Benzinová pumpa je reálná pumpa v areálu Agro Jesenice. Točilo se v noci a z jednoho z okolních bytů přišla stížnost na rušení filmovým světlem. Producenti pozvali majitele na plac, podívat se, co se tam děje. Zůstal se štábem celou noc a nadšeně sledoval filmovačku. (Falcon)
  • Natáčelo se ve Vazební věznici v Hradci Králové. (James87)
  • Záchranářská akce se odehrává v průmyslovém areálu Setuza Ústí nad Labem. (Falcon)