Bound je napínavý akční thriller o ženě, bývalé podvodnici, která naletěla mafiánovi - jenž „pral“ špinavé peníze. Spolu s další podvedenou dívkou se zapřísáhnou, že se pomstí a oberou mafii o dva miliony dolarů, a sice velice dobře promyšleným plánem. Ten, žel ztroskotává v okamžiku, když se začínají dít nepředvídatelné události. Všichni hráči této hry se náhle ocitají ve smrtelných pavučinách překvapení a podvodů... (Intersonic)

Aky

Výtečný thriller se spoustou originálních nápadů, napínavý a nepředvídatelný až do konce. Jediné slabé místo je Jennifer Tilly, jinak - radost pohledět. ()

S.Quentin QUALE

Velmi povedený minimalistický gangsta thriller nejen o balíku peněz. Skoro celý film se odehrává na ploše dvou vedle sebe ležících bytů, v nichž dvě neskutečně svůdné sousedky Jennifer Tilly a Gina Gershon nejprve rozjedou se sexuální hutností natočeně lesbické hrátky, aby se potom pokusili ojet (o peníze) také charismaticky hrajícího manžela jedné z nich a mafiánka Joe Pantoliana. Na plnej to není, ale bavil jsem se královsky. 85% ()

Goldbeater

Past je v první řadě skvělý thriller. Dala by se označit jako Podraz devadesátých let, jen s trochu větším množstvím krve a sexu. Obsazení je sympatické a moc dobře vybrané (těžko si představit v roli Ceasara někoho jiného právě než Joea Pantoliana). Tenhle snímek se bratrům Wachowským opravdu povedl. Velmi atraktivní film, který by měl být známější. ()

Šakal

Řekněte chlapi upřímně....co může být víc sexy než nádherná ženská ve spoceném tílku s hasákem v ruce opravující odpad :o) Bound je povedená mafiánská hříčka bratrů Wachovských, příběh jednoho kufříku plného špinavých peněz, který má na starost Caesar ( excelentní Joe Pantoliano ), příběh osudového setkání dvou žen. Violet, přítelkyně Caesara( v podání Jennifer Tilly ), co už má pokrk dosavadního života a tak, když přichází šance, proč ji nevyužít. S pomocí Corky ( v podání krásné Giny Gershon ) zosnují plán, ale jak už to tak bývá, ne vždy vše vychází tak, jak si člověk naplánuje, zvlášť, když se zaplete s mafií. Výborné herecké výkony, propracovaný scénář, líbivý vizuál, vše doplněno o povedenou hudební složku, to jsou hlavní klady tohoto snímku. p.s. a jaké, že jsem si vzal ponaučení z tohoto snímku.....pánové, nikdy nepodceňujte lesbičky.... :o) ()

IQ Tiqe

Pustil jsem si to hlavně kvůli opěvovaný žhavý lezbický scéně. Ta byla hned zkraje – obstojná; byť dějově to půspbilo jak z porna (v dobrém slova smyslu). Pak mi ale Wachowští začali servírovat – jak jim já říkám – film „s plánem“, a to bylo moje gusto. Teda až do chvíle, kdy přišel přehmat, který byl podle mě až moc umělý. V té chvíli spadla má nálada na 3*, ale během zbytku děje se zase vyšplhala skoro na 4 a při psaní komentáře mám takovej ten známej hřejivej pocit z dobráho filmu. # [viděno: monitor, 5.1] # příběh 7 | hudba 7 | humor 0 | akce 2 | napětí 3 | pustil bych si znovu 6 ()

Jordan

súrodenci wachovskí sú talentovaní scenáristi a režiséri, ich režijný debut BOUND je plný skvelých režijných nápadov, hravý, zrelý, napínavý, sexi, komorný a nenápadný, no sústredený a kvalitný thriller - zvláštne na ňom je, že v ňom ako ústredná "romantická" dvojica vystupujú 2 femme fatale; a pantoliano je tu úplne skvelý, jedna z najlepších a najvýraznejších rolí jeho kariéry; výborná príprava na matrix; ()

Anderton

Konečne som sa dočkal amerického filmu, kde po streľbe v baráku napadlo suseda zavolať na políciu.....The Wachovski sisters sa nesú na vlne, riadenou debutmi aj následnými filmami Coenovcov, Tarantina a Singera (prípadne The last seduction) a preto budem ten ich porovnávať práve s nimi. No a Pasca je predsa len o priečku nižšie, ako diela dnes o poznanie slávnejších spomínaných tvorcov. Pasca je rozhodne výborná zábava na sobotný neskorý večer, len scenár neprináša v podstate nič extra špeciálne, iba sa snaží byť napínavý. No a v Nickymu neoddiskutovateľne chýba tvár Jamesa Caana. ()

Kothy

Tenhle film od Wachoských mi úplně unikl. Ani bych neřekl, že je od nich. Obsazení je pro mě dost neznámé. To ale filmu nic neubírá. Hlavní protagonistky mají skvělou chemii a jejich role jim dost sednou. Celé se to točí kolem velkého balíku peněz. Jak ho ukrást a kam s ním nepozorovaně utéct? Celé se to samozřejmě dost zamotá. Padne i pár výstřelů. Je to napínavé až do poslední chvíle. Atmosféra je taky super. Dnes už se takové filmy netočí... "Kde jsou ty prachy?!" ()

dex2man

Znuděná, nelítostným mafiánským životem unavená panička svede sousedku údržbářku.Tu právě propustili z vězení a je shodou okolností lesbička, takže to s tím sváděním nemá až tak složité. Ze sexuální náklonnosti se vyvine jakýsi vztah, ve kterém pokud chtějí pokračovat, musí utéct z dosahu mafiánských kumpánů jejího manžílka a na to potřebují pořádný "balík doláčů". Jako nejjednodušší se jeví obrat právě jeho, protože ve vedlejším pokoji leží ladem kufřík s čerstvě vypranými (obrazně i doslova) dvěma miliony dolarů. Ty čekají na předání mafiánskému bossovi a jsou tak lehce na dosah, ale když se plán nečekaně zvrtne, dostanou se milenky do nervy drásajícího souboje s časem a o vlastní přežití. ()

nascendi

Neplánovane som si pozrel Wachowských prvotinu a som veľmi spokojný. Nebolo to scenáristicky nič "nevídané, neslýchané", ale precízne nakrútené a výborne zahrané. Osobitne Joe Pantoliano a Gina Gershon. Nie je to až také jednoduché pohybovať sa na ploche dvoch bytov s hercami spočítateľnými na neodstrihnutých prstoch a udržať diváka v potrebnom a gradovanom napätí. Pritom "ľakačku" použili myslím že iba v jednom prípade. Nakoniec sú z toho zaslúžené štyri hviezdičky, i keď musím dodať, že päť by to nebolo, ani keby odstránili všetky chyby, ktoré filmu vyčítajú miestni kritici. ()

PetrPan

Bratři Wachovští aneb holky sobě. Malá a mile natočená, v první třetině zejména díky Jennifer Tilly i silně napínavá či lépe napínací, lesbická pohádka. Co do obrazových hrátek už lze místy velmi pohledně cítit předzvěst matrixovských kouzel. Čtyřková 4%. ()

Slarque

Expozice je možná zbytečně dlouhá, ale jinak naprosto parádní film. Obě kočky jsou opravdu sexy, ale herecky filmu zcela dominuje Joe Pantoliano. Dokonale funguje i dávkování a stupňování napětí. První dva filmy bratrů Wachowských jsou výrazně lepší než ty druhé dva. ()

Tomco

Spočiatku som bol nadržaný, ako prasa. Rajcovné a vypäté lesbické scény dajú zabrať každému správnemu chlapovi. A som rád, že bratia Wachowski neostali len pri zakrytých intímnych partiách a náznakoch, ale čo to aj s krásnych ženských tiel ukázali. Paráda. Po tomto úvode však taktovku začne preberať silný príbeh, napätie a zvedavosť. Všetko vo veľkom hereckom štýle a v atmosfére, ktorá sa dá krájať. 90% ()

Arsenal83

Keby tam neexistovalo zbytočné tlačenie na pílu pri presadzovaní lesbizmu, mohlo to byť aj za 5 hviezd. Dve mne dosť nesympatické baby a jeden prihlúply chlapík rozohrajú strhujúcu drámu. Mafiánske praktiky tu do deja skutočne sadli, ako aj ich občasné naturalistické zobrazenie. Nechýbajú momenty prekvapenia a chvíľky napätia najmä pri scénach s kufríkom. Dejové zvraty sú tiež vyskytujú hojne a tak len je pre mňa prekvapením, že tento film nie je až tak známy. ()

FrodoF

Výborný thriller v hlavní roli s dvěma sexy lesbičkami a výborným Joem Pantalianem, co víc si přát! Když se k tomu ještě přidá trochu brutality ("Zeptám se tě desetkrát!"), erotiky a je dobrý scénář výsledek prostě musí dopadnout dobře. ()

iamek

Naprosto vymazlený scénař plný skvělých nápadů a dějových zvratů. Gina Gershon v roli lesbické strůjkyně loupeže je úžasná a skvěle ji sekunduje i Jennifer Tilly. Skvělá premiéra Lany a Andyho Wachowski. ()

klerik

Pasca má asi bližšie ku GAUNEROM než k MATRIXU, ale podobne ako Tarantino vo svojej prvotine, aj Wachowskí ukázali všetok svoj talent aj v komornom filme bez nejakého extra prepracovaného dejového oblúka. Veľmi pekne natočené, erotická atmosféra perfektná. Páčio sa mi pohrávanie s noir ingredienciami (femme fatale v červenom, odchod do západu slnka...). Nie omračujúce, ale dostatočne výnimočné... ()

jojinecko

Pozvolna sa rozbiehajúci príbeh, ktorý sa postupne "zvrhne" do napínavej a vcelku zamotanej gangsterky. Už v tomto filme si bratia Wachowski vyskúšali svoje režijné a scenáristické finesy, pričom aj vizualizácia niektorých scén predznamenala ich vrcholné dielo Matrix. Takýto formát im podľa mňa sedí viac ako neefektívne "hračičkovanie" v štýle druhého a tretieho dielu matrixovskej trilógie... ()

Dr.film

Šaramantní lesbické dámy uchystají náramně vydařenou past na mafiánské podsvětí. Prvních dvacet minut kolem mě postávala jaká si nejistota hlavně díky hodně pomalému rozběhu a nejasnému nastínění o co tu vlastně půjde. Působilo to na mě jako psychologický rozbor jednoho z lesbických vztahů a tudíž jsme se i trochu vylekal a s nejistotou pozoroval co se bude dít dál. Během několika minut ale vše nabralo potřebné obrátky a do samého konce jsem se již nehnul od přijímače. Odměnou mi tak byl inteligentní scénář s rozmanitou zápletkou - natočený hezky svižným tempem s nepřehlédnutelnými náznaky budoucího kultu jménem Matrix. ()

Noir Film Festival 2018 – Nikdo neunikne!

Noir Film Festival 2018 – Nikdo neunikne!

18.08.2018