Lady Macbeth Mcenského újezdu

Lady Macbeth von Mzensk

Lady Macbeth of Mtsensk

Drama / Hudební / Muzikál / Romantický

Německo, 1992, 100 min

Markéta Hrubešová je vskutku impozantní děvče(6.1.2009)

Spoluúčinkuje Jiří Krytinář.(30.7.2010)

Jedna ze slabších Weiglových filmových oper. Místy až příliš naturalistické, místy poněkud ploché. Ale stále je to v rámci zfilmovaných oper nadprůměr.(19.8.2012)

• Repulsion

Když jsem to viděl poprvé, tak se mi to moc líbilo. Bylo to však dáno tím, že je to vynikající opera, a tak vydrží i tak sterilní zpracování. Navíc s činoherními herci. Že tato inscenace nestojí za nic, jsem velice rychle pochopil, když jsem shlédl jiná zpracování, při kterých člověku až vyskakuje husí kůže. quixote: ano, je to, bohužel, nadprůměr, pokud jde o české pokusy o zfilmování opery (téměř vždy z činoherními herci). V celosvětovém měřítku to samozřejmě neplatí. Stačí zmínit třeba cokoliv z Ponnelleho dílny. Nicméně - lze u těch českých pokusů z dob totality přimhouřit oko, neboť zpravidla nebylo dostatek vhodných pevkyň a pěvců. Tohle je ovšem z roku 1992, to už se dalo obsadit jinak.(21.11.2014)