Superšpion Orson Fortune (Jason Statham) a jeho tým špičkových agentů naverbují největší hollywoodskou filmovou hvězdu Dannyho Francesca (Josh Hartnett), aby jim pomohl při tajné misi, jejímž cílem je zabránit miliardáři a zprostředkovateli zbraní Gregu Simmondsovi (Hugh Grant) v prodeji nové smrtící zbrojní technologie, která hrozí narušit světový řád. (Vertical Entertainment)

CinemaRanger

Na mé střední škole je tradice chodit, když je vysvědčení do kina a nebylo tomu jinak ani letos. Proběhlo hlasování a s 65ti procenty vyhrál nad Avatarem, Black Pantherem 2 a Vraždou v Londýně nový snímek Guye Ritchieho. Ikdyž jeho vážný Wrath of Man se mi líbil, tak vzhledem k tomu, že jinak jeho tvorbu opravdu nemám rád, čekal jsem naprostej shit. A to jsem taky dostal, spíš tedy napůl. U úvodní sekvence jsme si řekl, že to nakonec tak špatný nebude, ale když se ukázalo, že celá první hodina je konverzační komedie, která nejenže není vtipná ani zajímavá, ale je dle mě i spolužáků nudná a místy i trapná. Nakonec proběhl i mikrospánek, z něhož mě probudil ovšem nečekaný zvrat v ději: Akce! Skvěle natočená a vykonstruovaná akce. Myslel jsem si však, že už jde o finále, jenže film pokračoval dál a to byla další chyba. Další dějství jede na půl plynu a nebýt monologu Hughe Granta nemá v podstatě co nabídnout. Za audiovizuální stránku - kamera, střih, zvuk a hudba, skvělou část v Turecku a parádního sussy Granta se nakonec přikloním ke dvoum hvězdám, což je na Guye Ritchieho slušný výkon. ()

sir-dave

Guy Ritchie začátkem ledna v kinech naznačuje trochu propadák a není to daleko od pravdy. Žánrově typická akční komedie. Když se tyhle dva žánry skloubí, vznikají dobré oddychovky, a nebo také ne a důkazem je Operace Fortune. Statham se tady sice stará o akční scény, Aubrey Plaza o tu krásu, Hugh Grant o gentlemanství a Hartnett o komediální část jen to byla většinu času nuda. Osobně bych si pustil příště raději Špióna. ()

sugythesugar

Guy Ritchie naberá tempo Woodyho Allena - čo rok, to film. A v prípade Ritchieho to vždy stojí za to! Geniálne odľahčených Gentlemanov preložil geniálne surovým Wrath of Man. A teraz prišiel čas na jeho bondovku. Skvelo obsadený špionážny film s jasným nadhľadom a dravosťou. Tentokrát to síce nie je tak hutné, ale je to hravé, svieže a ako vždy pri Ritchiem - je to skvelá mozaika rôznorodých charakterov, kde si každý ukradne scénu pre seba. Našlapaná akčná jazda, ktorú sa oplatí vidieť! Tak utekajte do kina! 7/10 ()

Lachtaan

Už Rozhněvaný muž poukázal na to, že dneska se sice dá ve velmi krátkém čase utvořit technicky vypiplaný film, na působivý scénář by si ale měl nejen Guy brát více času. V obou jeho posledních dílech mi chybí jeho jedinečná stopa a v tom úplně posledním i jakýkoli moment, kvůli němuž bych si kdy na Operaci Fortune ještě vzpomněl. Statham tu se svým geniálním přízvukem zase tvoří hlavní stěžeň, nezahálí za ním i Aubrey Plaza, kterou jsem si tak oblíbil už v loňském Bílém lotusu. Jinak jsem se ale zkrátka nudil. [viděno v Kino Šumava Klatovy 6.1.2023] ()

BROKEN_

Guy Ritchie je jeden z mých nejoblíbenějších režisérů. Po dokonalých Gentlemanech a Rozhněvaném muži přichází od šikovného britského režiséra oddechová podívaná. Opera Fortune má jednoduchý scénář, jednoduchou akci. Ritchie si jako kdyby chtěl natočit fajn záležitost a chtěl opustit trochu páry po vážném Rozhněvaném muži. A mě jako jeho fanouška to mrzí. Jenže ono je to ve výsledku pořád dobrý film. Má to dobré dialogy, které v některých momentech nemají chybu a celé to prostě hezky uteče. Statham tady hraje frajera, kterého prostě nikdo neporazí a v jakémkoliv souboji divák nemá ani na sekundu pocit, že by měl dostat ránu na tož ještě prohrát. A tohle mě na celém filmu mrzelo nejvíce. Akce byla prostě slabá. Ale je dobře natočená a akční sekvence, kde dojde na automobilovou honičku ten film chytil grády. Závěr postrádá gradaci a vůbec to nepůsobilo jako finále. Pořád nerozumím tomu jakou roli tady měla postava Mikea. Jenže suma sumárum bavil jsem se a nemůžu filmu dát horší hodnocení než 7/10. Je to fakt fajn oddechová jízda, která baví, ale v akci postrádá. Příště od Ritchieho chci větší nápaditost s lepší akcí a gradací. P.S. Josh Hartnett ve filmu je pouze a jen vtipnou vložkou. Přesto ho mám rád a proto mi zas tolik nevadil. Je otázka jak bude film na mě působit podruhé. Něco mi říká, že možná hůř. Asi jsem na film teď z nějakého důvodu hodný, ale tak budiž. :-) 7/10 ()

UhLee

(6/10). Guy Ritchie na pul plynu. Tohoto britského režiséra považuju za naprostý královský klenot jejího veličenstva. Proto jsem byl docela překvapený, když jsem viděl jeho nový počin Operation Fortune: Ruse de guerre. Nebo spíš jsem byl překvapen, když jsem ho v tom moc neviděl. Chyběl mi tam jeho dravý střih, který jeho filmům dodává potřebný punc. V poslední době jsem si zamiloval jeho gangsterky, kterým rozhodně kralují The Gentlemen a těsném závěsu pak stojí Wrath of Man. Nastavil si prostě příliš vysokou laťku. Dle mého skromného názoru si myslím, že tento špionážně laděný akční snímek, je úkrokem zpátky. Je to až moc ukecané a akce je tam pramálo. Ovšem když na ní dojde, tak je opravdu lahůdková. Vyskytují se tady scény, kdy jsem chrochtal blahem (viz. Opening scene). Herecké obsazení je pořád naprostou jistotou, protože Jason Statham je prostě britský Terminátor, který by zvládl zbušit všechny nepřátele jednou rukou. V druhé by držel šálek čaje s mlíčkem. Velkým překvapením pro mě byla Aubrey Plaza, která byla velkou neznámou. I po skončení filmu pořád nevím, kde bych jí zařadil. Nepřeslechnutelný accent zdobil výkon, který předvedl Bugzy Malone. Škoda, že nebyla hudební vsuvka součástí filmu, jako tomu bylo u The Gentlemen.Trochu mi přijde, že Hugh Grant hraje poslední dobou pořád to samé. V The Gentlemen to bylo svěžím britským větrem, ale nevím jestli  nezačne po pár filmech smrdět repetitivností.   Celkově se pořád jedná o kvalitní špionážní snímek, ale očekával jsem větší divočinu. ()

ondraondra

Pohodová špionážní zábava, která stojí především na hereckém ansámblu a humoru. Akorát je škoda, že hlavní zápletka je místy zbytečně moc komplikovaná a finále není dostatečně silné. Jinak si nejde na co stěžovat. Není to sice taková pecka, jako předchozí Ritchieho film, ale stejně jako u Rozhněvaného muže, i tady musím pochválit hudbu. ()

Qitek

Nuda k posraní. Ritchie nudí. Statham nudí. Plaza nudí. Hartnett nudí. Film nudí. Přijde mi, jakoby někdo všechny zmiňované do toho filmu nutil. Nedokoukáno. ()

Johnny.ARN

Najslabší Ričí. Stále sa niečo deje, akcia, bojovky, všetky tieto veci, ale ten otrepaný príbeh ma už nevedel dostať. Dokonca aj ten humor mi prišiel dosť silený. Slabé 2 z 5 ()

Dreaker.24

Guy Ritchie je pořád Guy Ritchie, ale už nám trochu stárne, už to není ten Ritchie jako z Podfucku nebo Gentlemanů, nicméně stále je to on, stále umí pobavit a ukrást si nějakou tu pozornost. Se Stathamem si prostě sednou, to je vidět na první pohled. Tak nám nový filmový rok začal docela slibně. ()

noriaki

Tohle je přesně ten druh podívané, která neurazí, nenadchne a v paměti nezůstane. Guy Ritchie už natočil objektivně lepší i subjektivně horší filmy, ale tuším že žádný nebyl tak rutinní a tuctový. Dva roky zpátky jsem to samé vyčítal Red Notice, které ze slibných herců a opulentního rozpočtu vyrazilo zapomenutelnou jednohubka ve které čišelo zelené plátno snad i v titulcích. Operace Fortune vypadá přece jen živěji, jenže děj je stejný mišmaš a napětí se taky nějak nedostavilo. Na klasickou stathamovku by to bylo pořád dobré, jenže tohle mělo větší ambice, a od Guy Ritchieho jsem tak jako tak čekal o dost víc. ()

hroubek

Fajn odpočinkový akční film od Guye Ritchieho. Řekneme si to na rovinu, největší problém filmu je ten, že Ritchie umí prostě lépe, a tady nepředvádí nic světoborného. Na druhou stranu pořád je to hodně dobrý akční výplach, který má spoustu super nápadů, hravé akční scény, dobré herce a taky nenudící tempo. Jen prostě  Ritchie v minulosti ukázal, že umí lépe. Ritchie si natočil svou variaci na bondovky a další špionážní filmy (znovu), a užívá si danou odlehčenost a hezky pracuje s pravidly žánru. Krásné záběry na exotická místa, přepálený záporáci, stylovost a taky humor. Jason Statham předvádí to, co od něho máme nejradši, cool drsňáka, který hláškuje, zabijí a má nehorázný styl. Aubrey Plaza si pro sebe ukradla nejlepší postavu celého filmu a je vidět, že si jí strašně moc užila, a bavilo jí všechno co její postava dělá. Hugh Grant je skvělý a tyhle přepálený ukecaný záporáci mu jdou stejně dobře, jako mu dříve šli romantický hrdinové. Josh Hartnett má hezky napsanou roli a je škoda, že nedostal více prostoru. Totéž platí i pro Bugzy Malonea, který je ve své roli super, ale nezlobil bych se, kdybych se o něm jako postavě dozvěděl něco více. Jediný, kdo mi lehce nesedl je Cary Elwes. Samotný film je hodně zábavný - loupež za zvuku jedné písničky je nejlepší scéna filmu, má dobré dialogy a přesnou a údernou akci. Jen se nikdy nedostaví pocit, že byste se měli o postavy bát. Skoro všechno jim vychází, tak jak chtějí. Operace Fortune: Ruse de guerre je fajn akční výplach, který velmi dobře pobaví. ()

JohnSmith

Slušná akční špiónská komedie, která ale v půlce ztrácí trochu dech a chybí ji pořádné finále. Jinak herci jsou moc fajn, ale něco tomu k lepšímu hodnocení prostě chybělo. ()

Brain-D

Po rozhněvaném muži či Gentlamanech úplný krok vedle. Jediný tahák je tu Statham a zručná akce, ale opravdu je to spíše bláznivá průměrná špionážnina. Je zjevné, že Guy dal všechnu svou energii do Covenantu, kde jasny kontrast mezi těmito dvěma snímky extrémně rezonuje.. 50% ()

Sany33

Príbeh: Zabrániť zničeniu sveta zbrojným magnátom sa pokúsi špeciálny agent Fortun s jeho tímom, ktorý tvoria dosť neortodoxné akčné postavičky. Herecké obsadenie: Ritchie a Statham tvoria jednoznačne dokonalé údernú duo čo sa týka akčného filmu novodobého Hollywoodu ale mne osobne v hlave utkvela Aubrey Plaza na ktorej som fapoval už v "Bielom Lotose" a tu je tuším ešte viac sexi. Prevedenie: Akčná klasika, ktorá ničím nenadchne ale vo svojej podstate ide o poctivú filmárčinu, niekoľko vtipných momentov striedajú akčné pasáže. Pocity: Najviac sa mi okrem Aubrey páčila naháňačka talianskymi serpentínami. Inak celkom dobre pri filme utečie čas a dá sa dobre vypnúť. V podstate nemám čo vytknúť možno menšiu sterilitu ale to sa netýka iba tohoto filmu ale v podstate všetkých moderných akčných filmov akoby náročnejšiemu divákovi už nemali čo ponúknuť. Pridaná hodnota: Akčná paráda, ktorá ničím neurazí. 70% ()

Honzox

Relativně obyčejná špionážní záležitost, kterou ovšem nad šedivý průměr povyšuje Ritchieho hravá a svěží režie. Film naštěstí nemá přepálenou stopáž a díky charismatickým hercům a dobře drženému tempu rychle uteče, což z něj vlastně dělá příjemnou filmovou podívanou, která sice není režisérovým vrcholem, ale nepochybně jde stále o dobře odvedenou práci, která by vám určitě neměla uniknout. ()

dragon94

Operace Fortune rozhodně není špatným filmem, jen po všech stránkách velmi průměrným až podprůměrným. Scénář je velmi nezajímavý na Ritchieho málo hravý. Postavy taky nejsou žádné terno. Akce, když už tam teda nějaká je, je dost strnulá a nudná. Najde se sice pár fajn scén nebo vtípků, ale je jich zoufale málo. Koukat se na to sice dalo, ale je to absolutně ničím nevynikající a dost slabý akční film. Jedinou světlou vyjímkou celého filmu je absolutně vynikající Hugh Grant, který si svou roli padoucha skutečně užívá. To mi ale přijde na 3* opravdu málo. 2* 45% ()

WincKruspe

Každý nový blockbuster mě jen utvrzuje v tom, že "Netflix" a "marvelizování" filmů vlastně ničí samotnou podstatu filmů. A tou by měl být děj. Jenže teď je nejdůležitější divákův vizuální zážitek. A to je tak všechno co stojí u tohoto filmu za zmínku, protože samotný děj je jak podle návrhu od malýho kluka. A jak by vůbec celý film působil bez hudebního podkreslování? Je tam pár klaďasů, kteří umí úplně všechno a jsou prostě ve všem nejlepší na světě. A taky pár záporáků, o kterých ani nevíte, že to jsou záporáci nebo, že ve filmu vlastně jsou. Protože ani klasická závěrečná bitka mezi hlavním hrdinou a padouchem, kdy hrdina obdrží pár šrámů, než záporáka porazí, se tady nekoná. Ne, Statham je tady jako superhrdina, který se ani nezašpiní nebo vlastně ani nezapotí, protože běhat se mu taky moc nechce. Těžko uvěřit, že tohle má být film Guye Ritchieho, ale asi i on se dá koupit, když produkci na kvalitě filmu nezáleží. Hlavně když tam bude pár známých jmen. ()

m.a.t.o.

„Idem ja! Ja do Ukrajincov preniknem.“ – „Najprv ich zober na večeru...než do nich prenikneš.“  Mal som pocit, že ľudia pred i za kamerou idú na pol plynu. A z takejto snahy-nesnahy dobrý film vzniknúť nemôže. Aj keď ho Ritchie obsadí svojimi hviezdnymi kamošmi. Zbytočnosť, ktorú si druhý krát určite nepozriem. 35 % ()

blackkocour

Average Jásoň Statham Movie; in the nutshell: 1). Pleška, kamenná tvář, černé rukavičky, jedna malá guna proti padesáti cápkům s Machine Gunem. 2). Šťavňatá čičina, kterou musí Pleška sejvnout; parťák, který mu vždy zachránil prdel, a jeho opora, parťák do nepohody. 3). Mafiánský boss, co ve své honosné vile čeká na odplatu, a jeho pěkná žena, nejlépe o 30 let mladší, co stojí u jeho boku. 4). Auto naháněčka ve stylu Rychle a Vyhladit se ve 3D s bossovýma gorilama, následný výbuch vozidla, a hodně kotrmelců. ()

Co nového připravuje režisér Guy Ritchie?

Co nového připravuje režisér Guy Ritchie?

19.01.2024

Britský režisér Guy Ritchie (Gentlemani, Rozhněvaný muž) v posledních letech nabral velmi zdatné tvůrčí tempo. Zatímco v loňském roce stihl představit v kinech akční komedii Operace Fortune: Ruse de… (více)

Krásné Vánoce a PF 2023

Krásné Vánoce a PF 2023