Příběh napraveného loupežníka Karaby, jeho odvážné dcery Aničky, trochu nešikovného prince Jakuba a dalších postav opustili tvůrci ve chvíli, kdy každá pohádka končí. Zlo bylo potrestáno, dobro zvítězilo a s ním i láska Aničky a Jakuba. A po letech… Z Jakuba je král, z Aničky královna a rodina se rozrostla o zvídavou princeznu Johanku. Ta nejraději tráví čas u milujícího dědečka Karaby, který se rozhodl věnovat už jenom hrnčířskému řemeslu. Zlotřilí rádcové Lorenc a Ferenc byli vyhnáni z království, potloukají se po světě a hledají místo, kde by mohli znovu začít kout pikle. A mladá, nezkušená královna Julie ze sousedního království se stane vhodným nástrojem jejich pomsty. Že by nastal čas oprášit tajemnou bambitku, která doposud ležela dobře ukrytá a povolat na pomoc loupežníka Karabu? Kdo však ví, kde mu je konec? A není to jenom pohádka pro malou princezničku? Lorenc a Ferenc nastraží na Karabu důmyslnou past. Teď je potřeba spojit síly, aby spravedlnost a láska konečně zvítězily. (Bioscop)

Cacorka_eliz

Kubařová je fakt výborná! Zachraňuje celý film. Bárta je skladatelsky neschopný, ale píseň, kterou zpívala Kubařová je velmi ucházející a jestli to zpívá opravdu ona, tak smekám. ()

Lilith03

Návrat této pohádky byl legendární. Dlouho jsem se jí vyhýbala a naprosto zbytečně. Je opravdu úžasná a to především díky Veronice. To co zde předvedla nikdo nemohl čekat a její výkon po stránce písní? Wow, nechápu. ()

soukyd33

Problém některých lidí je v tom, že hrát neumí, jen si to myslí. Někteří herci to hrají tak, že jen čtou text. Přesně tak vypadal například král. Pokračování nemá vlastně co nabídnout, kromě nových postav. Poznámka: Písničky jsou vlastně divné. Moc mi tam neseděli. Poznámka: Velmi hezký byl románek mezi dvěmi postavami. Nejlepší herci jsou zde Vetchý a Kubařová. 👍 Nejhorší herci: Tomáš Klus. Hvězdiček 2 ()

domeniqeue

A mně se to líbilo snad víc než jednička. Mělo to vtip a nápad a hlavně moc pěknou hudbu a písničky. Pravda, někdy to bylo trošku moc, ale jinak super. Ale kudla už mi přišlo dost na sílu a trapné ... ()

slunicko2

Pro děti s IQ <70. 1)  Nejvíce "zaujmou" vpravdě hloupé dialogy._____ 2)  Hlouposti scénáře pak vycházejí vstříc nijaké písničky._____ 3)  Ani totálně asexuální oblečení chlapů u mě nevybudí kladný ohlas._____ 4)  Nejzajímavější pro mne je pak fakt, že ve filmu účinkovalo 8 koní, 25 slepic, 16 hus, neurčité množství koz a ovcí, 1 velbloud a 1 papoušek. ()

Kozlowski8

Ivo Macharáček se rozhodl po jedenácti letech natočit pokračování vcelku úspěšné pohádky, přičemž zachoval kostru příběhu a zůstaly všechny postavy z jedničky, ztvárněné stejnými herci. Několik nových postav, které se objevily, příběh oživily - především královna Julie v podání Veroniky Khek Kubařové. Co se příběhu týče, oproti první "bambitce" je propracovanější a zajímavější, avšak vedle zajímavých a vtipných scén nabízí také scény hloupé až slaboduché a stejně tak působí i písničky, které děj filmu vyplňují. Nejzajímavějšími aspekty filmu tak zůstávají postavy, velice dobře ztvárněné Jiřím Lábusem, Miroslavem Vladykou, Ondřejem Vetchým a právě Veronikou Kubařovou a také hezké záběry české krajiny a krásných interiérů našich historických památek. 50 %. ()

topi

Když jsem pohádku viděl koutkem oka během večeře u štědrovečerní tabule, zle jsem zlořečil a nadával, co že je to zase za tragédii, nevtipnou a tupou slátaninu. Skoro jako každý rok v ten stejný den, v ten stejný podvečer, už několik let za sebou. Druhý den byla repríza a ani nevím pořádně proč, dal jsem si bambitku podruhé, v klidu a tichu. A hle, normálně jsem se přistihnul, že se bavím, dokonce i směji hlasitě! Nejvíce to táhnou Jiří Lábus s Miroslavem Vladykou, jejichž hefty, narážky a poznámky jsou trefné, hodící se v každé době a též nápadně připomínající situaci v naší milované zemičce dnes. Veronika Kubařová je sympaťanda jako vždycky, Ondřej Vetchý hraje sice dobře, ale pořád stejně, chtělo by to nějakej progres. Jejich vztah mezi sebou vypadal spíše na vztah otce a dcery, než na dvojici milenců, ale budiž. Co mě však vůbec nebavilo a vadilo, byly nehezké a toporné písničky Tomáše Kluse, tak i jeho hrůzostrašné (ne)herectví, kteréž věci pohádku prznily a škodily jí. Když se od těchto výtek oprostím, musím uznat, že na druhý pokus tedy dobrý, určitě lepší, než většina fantasmagorických výplodů Karla Janáka. ()

VktrCZ

Na poměry jiných českých pohádek je toto oprabdu skvělé. Oproti jedničce o dost zábavnější. Skvělá Kubařová, ještě lepší Lábus. Kudla Spudla! ()

RiMM

Hodnotím na 5, aj ked citam pozitinve hodnotenia tak kazdy dava priemerne 3. Ja hodnotím za nas, kde napriek negatívnym ohlasom bola skvela hudba, veľmi slusný spevacky vykon aj ked vo filme mozno dlhši spev je na škodu, nam sa pačil. Ondrej skvely vykon ako vždy a dokonca vyzeral mladši než v skutočnosti je, ale tym nevravím, že ostatní boli na tom zle.  Brepty Jirku Lábusa dodavali štavu a držali aj malych v strehu. Mirek Vladyka perfektne kontroval. Za mna si rozprávku radíme medzi lepšie. Dá sa to robiť aj bez násilia, sexu...skrátka klasika naších detských cias. ()

Kushina

Tahle pohádka mě moc neoslovila na rozdíl od prvního dílu. O bambitce to vlastně ani nebylo a příběh byl čitelný a nudný. Lábus mě tam sral stejně jako minule a tak nějak tohle asi patřilo mezi podrůměrné české pohádka. 45% ()

Zažijte Vary naostro!

Zažijte Vary naostro!