Rozjimatel

3,5  Žiaľ, najviac to kazí očividný, 30-ročný vekový rozdiel, ktorý sa zdá byť ešte väčším, pretože Audrey nevyzerá na svojich 25 ale skôr ako tínedžerka a Bogart vyzerá dosť prestarnutý, takže by mohol hrať nielen jej otca, ale s prižmúrením oka aj deda. Za takých okolností sotva môže fungovať nejaká romanca, iba v silne vykonštruovanej forme. Nespochybňujem Bogartovu charizmu, ale na tú rolu sa jednoducho nehodil. Našťastie, film nestojí až tak na ňom, ale na skvelej Audrey Hepburn, bez nej by film určite nebol taký slávny. Preto ma veľmi prekvapilo zistenie, že Bogart za rolu dostal 300 000 $ a Hepburn iba 15 000 $ (5 percent z toho!). A ešte si Bogart dovolil vyhlásiť, že Audrey Hepburn nemá žiaden talent, čím v mojich očiach dosť klesol (aj tak mi nebol nikdy veľmi sympatický). ()

AIMÉE

Humphrey coby zrající kmet na "stará kolena" dokazuje, že láska kvete v každém věku. Bohužel však v tomto nekomplikovaném příběhu, nicméně i trochu bez hlubší jiskry, zato s wilderovským lehce vtipným podílem, kdy se dva bratři zakoukají do dcery rodinného šoféra a konečné skóre si drží Humphrey, jenž zcela nezáměrně propadá Sabriině získanému šarmu, jenže naneštěstí pro Bogarta, který společně s mladičkou Audrey Hepburn více vypadá, že jej navštívil zub času a pár připomíná nesourodou dvojici velkého generačního rozdílu. Proto i já se kloním k názoru kritiků, kteří Bogarta shledali jako nevhodně obsazeného, navíc jeho postavu býval mohl hrát Holden a mladšího Davida tedy někdo mladší, pak by to přece jen nepůsobilo jako věkové fiasko, ačkoli láska je mocná čarodějka a zařídila, aby pan Bogart (navzdory faktu, že se mu s Audrey hůře hrálo) vzplál citem dosud nevídaným pro businessmana, tudíž jakožto hodný strýček beroucí ambicemi naplněnou Sabrinu na výlet lodí. Wilder je sice filmovým kouzelníkem své doby, tady ale nedokázal naplno vykouzlit to své nažlivé "mojo", které v některých filmech doslova vybuchuje divákovi do obličeje. ()

Eva_D666

Sabrina je skromná chudá dívka. Od malička je zamilovaná do Davida, syna rodiny, ve které pracuje její otec jako řidič. Po roce stráveném v Paříži se vrátí jako vyspělá a krásná žena. V této fázi není v jejím životě už jenom David, ale i jeho bratr Linus. Příběh vpodstatě není ničím neobvyklý a i když je lehce předpovídatelný, moc dobře se na něj dívá. Jediný můj problém, se kterým zápasím seč můžu, je opěvovaná Audrey. Nemůžu si pomoct, ale ten její kukuč se mi nikdy pod kůži nedostal...bohužel. ()

ddf76

Moderni pohadka pro dospele, ktere vevodi Audrey Hepburn, Humprey Bogart a skvele jim sekunduje William Holden. ()

jasanka

Asi jsem očekávala příliš moc... Filmy s Audrey mám ráda, tento styl vyprávění také. Ale tohle mě bohužel nezaujalo, žádná atmosféra a celkově roztahané. Časem třeba zkusím znovu. ()

Bozvav

Strašně přeslazené, naivní, ale milé a úsměvné. Jako nejlepší roli Audrey bych to tedy neviděla, ale koukalo se na to docela hezky. Za mne 65%. ()

Rokle

Těžké rozhodování mezi 4 a 5*... Moc hezky zahrané, okořeněné šarmem a vtipem. Pozorovat tvrdého businessmana Humphreyho, jak se z něho díky Audrey stává člověk se srdcem na pravém místě má něco do sebe. ()

sadlokan

BW někde slyšel historkuu že se dají nosit šampusky v zadních kapsách u kalhot a sehnal k tomu Audrey H.To stačí. ()

Stíba

První polovina mě utvrzovala v tom, že sleduji jeden z vůbec nejlepších romantických filmů co spatřily světlo světa, ale ta druhá tuhle vidinu trochu pokazila. Sám nevím jaké jsem čekal vyplynutí ale tohle mi ten jemný úsměv v koutku tváře, který jsem tolik očekával nakonec nevykouzlilo. Nicméně Audrey tady byla snad vůbec nejsladší ze všech filmů co jsem s ní doposud viděl a Holden jí byl skvělým sekundantem v tom těžkém boji s láskou. ()

miawallacova

Ani Audreyny hluboké oči tomuto moc nepomohly. Neskutečně dlouhé monology, Audrey s ostříhanými vlasy... no prostě nic pro mě :D ()

Torgal

Vybrúsená romantická istota, ktorá dejom neprekvapí, ale vďaka skvelým hercom (Audrey je opäť fantastická) spoľahlivo funguje. Možno je to až príliš odpočinková zábava, ale stále zručne podaná a neomylne servírujúca dobrý pocit. Zaslúžená klasika. 8-/10 ()

Biopler

V prvom rade ma zaskočil výber Bogarta do ľúbostného trojuholníka. Hlavne kvôli veku a kvôli charaktere postavy, ktorú mal stvárniť. Pôsobil na mňa deduškovsky a jeho výkon bol poslabší. Málo som mu veril, že by tú Sabrinu až tak chcel. Jeho kamenné výrazy tváre a minimálna mimika len utvrdzujú môj dojem. Skrátka, ako som sa dozvedel, isté nezhody s režisérom a kolegami, ktoré nastali počas natáčania práve kvôli osobe Bogarta, sa čiastočne prejavili na pľaci. Hepburn skvelá, ale vo filme hlúpučká. Holden hral to čo mal, nemám mu čo vytknúť. Posledných 20 minút ma už prestávalo baviť kvôli naivite, hlavne scéna v kancelárskej kuchynke. Záver vypálil tak ako vypálil. Na jedno pozretie fajn. ()

chrispe

Sabrina je vtipná pohádka pro romantické duše. Líbilo se mi, že ji Audrey ztvárnila jako silnou sebevědomou dívku. William Holden byl jako sukničkář David fajn. Humphey Bogart kakabus od začátku do konce. Na konci jsem čekala pořádnýho hubana a místo toho... no budu to ještě dlouho rozdýchávat. :D 4,5* ()

arkie

Chvílemi velmi hloupé i na tu dobu. Humphreymu to víc sedí s Audreyinou mámou a vypadá to i legálněji. ()

haWranka

Rozhodně lepší než ta verze s Julií Ormond (ta je sice taky půvabná, ale na Audrey rozhodně nemá). Moc dobře jsem se bavila, tohle je ta nejklasičtější romantika. ()

lakart

Příjemně laděná romatická komedie s hvězdným obsazením. Opět je z filmu cítit skvěle napsaný scénař, kdy jsou všechny rozhovory vybroušené (typické pro filmy 50. a 60. let, kdy se sází na kvalitní scénář s dobrými herci). U Wildera jsem zatím vždy sáhnul k vysokému hodnocení, neboť jeho filmy jsou nezapomenutelné, ale v tomto případě udělám výjimku. Některé věci mi ve filmu neseděli. Mým osobním hlavním problémem je Audrey Hepburnová, která prostě není krásná tak, aby o její srdce soupeřili dva bratři. Bogart je pro Audrey příliš starý a rozhodně jsem neměl pocit, že by to mezi nimi jiskřilo. Celkový dojem ovšem dobrý a v žánru se jedná o nadprůměrné dílo. 75% ()

neo93

Skvělý film s Audrey Hepburn v titulní roli. Sabrina, dcera šoféra zámožné rodiny Larrabeeových, žije spolu s touto rodinou na panství na Long Islandu. Život pro ni je to však velmi těžký, jelikož tajně miluje, již od dětství, mladšího syna bohaté rodiny, Davida. Nejen proto je otcem poslána do Paříže. Zde, se má vyučit v nejlepší kuchařské škole a také zapomenout na trápení, které ji tížilo ve svém domově. Po určité době se vrací zpátky do sídla mocné rodiny a ještě netuší, co všechno ji čeká. Líbila se mi, jak ta epizodní pasáž v Paříži, kde se aspoň pořádně naučíme, jak správně rozbít vejce, tak i upéct soufflé, tak i ta podstatnější a delší část v New Yorku. Milý, příjemný, místy vtipný, jindy romantický. Taková výborná filmová směs režiséra Billyho Wildera, která spolu s půvabem, elegancí, ale i veselostí a ztřeštěností Audrey Hepburn a silným charismatem Humphreyho Bogarta, neskutečně krásně propojuje. ()

wito

príjemné hollywoodske klišé spestrené šarmantným humorom ale i dávkou nežiadúcej predvídateľnosti a sentimentu... ()