Kurz manželské touhy

• Česko Teorie touhy (pracovní název) (více)

Páry, toužící po návratu vášně a touhy do svého partnerství, přijedou na kurz ambiciózního párového terapeuta Mazla (Vojta Kotek), který razí teorii, že partnerské štěstí stojí na maximální blízkosti obou partnerů, duševní i tělesné. Jenže velmi pevné objetí se může snadno proměnit ve škrcení, škrcení v udušení, terapie v touhu po vraždě. Zvlášť když se napětí hromadí celé roky. Helena (Lenka Vlasáková) tak dlouho čelí výčitkám svého manžela (Stanislav Majer), že jej tiskne málo, až ho jednou obejme příliš pevně. Udělala to schválně? Nebo jen podvědomě? Nebo to byla nešťastná náhoda? Zpočátku to možná neví ani ona sama. Může někdo někomu při vroucím objímání držet tepnu tři minuty omylem? A kdo je tady vinen? Helena? Sama oběť? Nebo jen ta blbá objímací metoda? Kolem sympatické hrdinky se stahuje smyčka, střet světa partnerských vztahů s logickou vyšetřovací mašinérií vyznívá komicky, ale pro hrdinku nemusí dopadnout dobře. Snad jedině, kdyby se zjistilo, že i kriminalisti jsou jenom lidi… Tomu pitomci, co si o to koledoval, už původní život nikdo nevrátí, ale prozřít můžou ostatní čtyři páry, které si sem původně přijely upevnit manželství. Možná pochopí, že udržovat si prostor, svobodu a kyslík může paradoxně znamenat být si blíž. A toužit po sobě. (CinemArt)

old_school

Když se na TV obrazovce objevilo, že tento film by nevznikl bez našich poplatků, tak můj první pocit byl, že by to bylo dobře. ()

pirduch

Smál jsem se často, smál jsem se rád, pobavilo. Nepotřeboval jsem přemýšlet, zda to bylo reálné, zda to bylo možné...bylo to fajn. A to si myslím, že je základ dobrého filmu. Každý má tu představu dobrého filmu jinou, někdo art, někdo kameňáky, někdo slunce sena,někdo Felliniho či Almodovara...Já jsem se bavil, a bavil jsem se průběžně dosti často... Bylo to vtipny, a mělo to aj pointy. ()

PMU

Nebylo to tak pitomé jak jsem čekal. I přes pár nelogičností a předvídatelnému vývoji příběhu to byl ideální snímek na úterní odpoledne, když je venku fakt hnusně. Holub baví. Plodková klasika. ()

motoe

Krásné, milé, lehké, úsměvné, vtipné, odpočinkové. Báječná podívaná. A bezkonkurenční Ivana Uhlířová. ()

Korpy22

Zvláštní film o to, jak se partnerské sblížení může změnit v definitivní konec. Přestože má film skvělý námět z nějakého důvodu působí pouze jako jeden s dílů nekonečně kriminálky. ()

patti1

Bylo to takové zvláštní. Ke konci z toho sice nějaká pointa vyplynula, ale moc mě to nebavilo. A to mám ráda české filmy i všechny zúčastněné herce. ()

kinoholik

Příjemná detektivní komedie. Plodková v příšerné paruce, Holub nejde na nervy. Spousta dalších drobných figurek, které vytváří celkově pozitivní dojem z filmu. ()

Beau

Mě to bavilo. Příjemně civilní Radek Holub, netypická Jana Plodková, skvělá Ivana Uhlířová, vlastně tam nebyl nikdo, kdo by mě štval. ()