Kurz manželské touhy

• Česko Teorie touhy (pracovní název) (více)
Trailer

Sledujeme pět manželských párů, kteří si přejí navrátit touhu a vášeň do svých životů. Přijíždějí na kurz ambiciózního párového terapeuta do luxusního resortu, který vlastní sympatický majitel zvaný Mech (Jiří Bartoška). Duchovní guru Mazel (Vojtěch Kotek) razí teorii, že partnerské štěstí stojí na maximální blízkosti obou partnerů, duševní i tělesné, tzv. metodě pevného objetí. Hlavní hrdinka, půvabná a křehká žena středního věku Helena (Lenka Vlasáková), tak dlouho čelí výčitkám svého manžela Bedřicha (Stanislav Majer), že tiskne málo, až ho jednou obejme nebezpečně pevně. (Česká televize)

Trailer

marhoul

S chutí film pochválím. Mě to bavilo! Smích nahlas, přestože téma bylo chvílemi hořké. Lukáš- Tiborko příjemně odlehčil a nejen on. Divákům si dovolím poradit, aby se nenechali zmást výrazně podobným castingem, jaký lze vidět v seriálu Osada, který mě osobně zklamal natolik, že mu ani z recese nevěnuji cenný čas. Dalo by se říct, že skupina herců pod režijním vedením pana režiséra Bajgara vrátila svému jménu patričný lesk, čili kritika nepadá na jejich hlavy, nýbrž na Kolečkův scénář. Jsem tomu ráda, každý jeden z nich je moc fajn a toporné pitvoření jim dvakrát nesedlo. Manželská touha je kultivovanější zábava. Pěkné. I hrozivé. Lenka Vlasáková TOP a celkově jsem měla příjemný pocit, že tuhle taškařici si všichni dobře užili. To vždy potěší. ()

herr_carter

Divím se, že se sám sobě stále divím, jak tu místní kohorta erudovaných kritiků zase jednomužně vystupuje ve stylu "u nás se nikdy nic dobrého netočí apodobně". Nevím, co by vlastně chtěli, Pelíšky nemohou vznikat prostě jednou ročně...tohle mě ale příjemně překvapilo, usmívali, nebo jsme se smáli prakticky celé kino - ty manželské dvojice jsou vybrány perfektně a já sem tam slyšel i cosi cimrmanovského. Jak bude čas, rozjíždím seriál Osada, kde prakticky všichni tamní herci hrají také. Jako komedii pro všechny normální vřele doporučuji.........................moje hodnocení = 7,5 z 10. ()

silentname

Myslím si, že Radek Bajgar už natočil lepšie filmy než je "Kurz Manželské Touhy" no sú tu určité elementy, ktoré ma celkom slušne bavili. V prvom rade skláňam poklonu Jiřímu Bartoškovi, ktorý tu nemá nejakú výraznejšiu rolu, ale zato skutočne skvelú. A musím ho oceniť. Rovnako skvelá je Ivana Uhlířová. Tá si tu podľa mňa vychytila ako Patrika Matrika svoje najlepšie momentky a kedykoľvek sa dalo, ukradla si priestor. A fungovalo to. Malo to svoje prekvapenia, malo to svoje predvídateľnejšie momentky, no musím povedať, že už od samého začiatku som mal pocit, že niečo medzi Helenou a Bedřichom nebolo úplne v poriadku. Neviem prečo, no cítil som tam nejakú negatívnu energiu. Je tu ale jedna postava, ktorá ma skutočne veľmi negatívne prekvapila... ale nebudem hovoriť o koho ide, nakoľko by to boli slušné spoilery. Čo sa komédie týka, je to pre mňa mix lepších momentiek a horších momentiek. Žiadna momentka, kde by som mal pocit, že to bolo trápne, no za brucho som sa tiež neustále nedržal. Sem-tam som sa zasmial, sem-tam som sa nezasmial. A príbeh nemá nejaké komplexnejšie alebo zaujímavejšie momentky, ktoré by ho boli schopné posadiť niekam vyššie. Ale oceňujem, že sa tvorcovia aspoň snažili v určitých bodoch o niečo hlbšie. Hodnotenie: B- ()

Rimsy

Tygr zkrotl. Radek Bajgar opět přichází s nejasným mixem komedie a dramatu (tentokrát spíše detektivky), v němž se sice už potřetí naváží do vztahových i společenských neduhů, ale činí tak přece jen méně urážlivě a vyhroceně než dřív. Více zde. ()

filmfanouch

Radek Bajgar pár let nazpátek realizoval velmi úspěšnou Teorii tygra, nyní vrací slovo se snímkem Kurz manželské touhy. Dá se terapie pevným objetím, která se aplikuje především na autistické děti aplikovat i na upevnění manželské lásky? Co je vlastně ideální prostor pro dva lidi v manželství a jak velkou svobodu si v manželském svazku udržovat?  Na to vše se Kurz manželské touhy tak trochu zodpovědět, v lehkém ohledu na to vše přináší zajímavé odpovědi. Radek Bajgar měl jako u svých dvou předchozích filmů Teorie tygra a Teroristka štěstí na obsazení jednotlivých rolí. Těch je ve filmu mnoho, dalo by se možná i říct, že až příliš mnoho. Tak mnoho, že málokterá má ve filmu vlastně výraznější prostor. Kdo na Kurz manželské touhy zamíří čistě kvůli Vojtěchu Kotkovi či Jiřímu Bartoškovi, čeká ho v kině lehké vystřízlivění. Nejvýraznějšími postavami jsou ve finále postava Heleny v podání Lenky Vlasákové a dvojice vyšetřovatelů v podání Jany Plodkové a Radka Holuba. Právě kolem nich se tahle lehce netradiční romantická komedie točí nejvíc a právě důvod přítomnosti dvou vyšetřovatelů vnáší do žánru klasických romantických komedií něco svěžího.   Velmi snadno nejspíše půjde diskutovat nad tím, zda je Kurz manželské touhy skutečně romantickou komedií. Na první pohled se Kurz vlastně jeví jako klasická romantická česká komedie, která nejspíš mnoha feministkám nedá spát a je plná jednoduchých vtípků. Právě ústřední zápletka ovšem v sobě skrývá zajímavé téma ohledně diskutování nad tím, kde vlastně začíná domácí teror. Titulní kurz je vlastně propagován jako jasná spása manželství, jakmile ovšem dojde na rozjetí hlavní zápletky a postupné rozkrývání, na první pohled prvoplánová detektivní zápletka v sobě skutečně má cosi navíc. Pořád je ve filmu dost humoru, který jde snadno odsoudit jako sexistický a jednoduše jako film, který sází na humor, který je u nás tolik populární a zároveň má dostatečný počet odpůrců. Právě v tomto ohledu má ovšem Kurz manželské touhy dost blízko právě k Teorii tygra. I zde se dokáži objevit zajímavé myšlenky, které jsou jen utopené v tom, že je většina mužských i ženských postav vyobrazováno stereotypně. Postavy se ve filmu nikdy nestanou dvakrát prokreslené a  uvěřitelné, o mnoha z těch postav vlastně nejde pořádně říct nic. V tom ovšem klady Kurzu manželské touhy netkví. Scénář, který Bajgar napsal společně s Mirkou Zlatníkovou skutečně trpí tím, že je postav mnoho a že z ústřední detektivní zápletky vlastně v samotném zadání více vytěžit nešlo. Vše se možná vydá tak trochu jiným směrem, než by člověk čekal, vyskytuje se zde ovšem několik problémů. Postavy se chovají tak trochu hloupě, v lehkém úsudku se také dá snadno rozebírat to, jak to celé působí až nerealisticky. Celé se to vlastně musí brát s lehkou nadsázkou, v tomto ohledu tak sledování filmu a následné vstřebávání emocí funguje o poznání lépe. V tomto ohledu se navíc dá snadno věřit, že samotný faktor nadsázky pochází od samotných tvůrců a celé se to nesmí brát vyloženě vážně. V tomto ohledu Kurz manželské touhy funguje o poznání lépe. Václav Tlapák se dokázal postarat o pár krásných záběrů, v rámci možností z filmu vytáhl maximum. Jednotliví herci jsou ve svých rolích opravdu dobří a celé to má vlastně sympatickou feel-good atmosféru, která je obalena pár zajímavými myšlenkami. Žádná z nich ve finále není vydřená na dřeň, málokterá romantická česká komedie ovšem dokáže po konci v divákovi skutečně něco zanechat. Kurzu manželské touhy se daří alespoň to.   Radek Bajgar dokázal natočit lehce netradiční českou romantickou komedii, která v sobě obsahuje pár zajímavých myšlenkových pochodů. Scénář má určitě své mezery a žádná zásadní podívaná z toho není, povedená herecká skvadra a v mnoha momentech skutečně vydařený humor ovšem film dokážou táhnout nahoru a udělat z Kurzu manželské touhy neurážející fajn podívanou. Nic víc, nic míň..... ()

• Natáčení filmu probíhalo v resortu Svatá Kateřina u Počátek. (SONY_)
  • „Po prvním filmu (Teorie tygra, 2016) lidé říkali, že odcházeli s tím, že jak je to komedie, tak si mohli své problémy rozvykládat v dobrým a v určitým humoru. Takže chci, aby po tomto filmu odcházeli z kina uvolnění a mohli si říct, jak to spolu chtějí mít, aby to nedopadlo jak ve filmu,“ uvedl režisér Radek Bajgar. (SONY_)