Kurz manželské touhy

• Česko Teorie touhy (pracovní název) (více)
Trailer

Páry, toužící po návratu vášně a touhy do svého partnerství, přijedou na kurz ambiciózního párového terapeuta Mazla (Vojta Kotek), který razí teorii, že partnerské štěstí stojí na maximální blízkosti obou partnerů, duševní i tělesné. Jenže velmi pevné objetí se může snadno proměnit ve škrcení, škrcení v udušení, terapie v touhu po vraždě. Zvlášť když se napětí hromadí celé roky. Helena (Lenka Vlasáková) tak dlouho čelí výčitkám svého manžela (Stanislav Majer), že jej tiskne málo, až ho jednou obejme příliš pevně. Udělala to schválně? Nebo jen podvědomě? Nebo to byla nešťastná náhoda? Zpočátku to možná neví ani ona sama. Může někdo někomu při vroucím objímání držet tepnu tři minuty omylem? A kdo je tady vinen? Helena? Sama oběť? Nebo jen ta blbá objímací metoda? Kolem sympatické hrdinky se stahuje smyčka, střet světa partnerských vztahů s logickou vyšetřovací mašinérií vyznívá komicky, ale pro hrdinku nemusí dopadnout dobře. Snad jedině, kdyby se zjistilo, že i kriminalisti jsou jenom lidi… Tomu pitomci, co si o to koledoval, už původní život nikdo nevrátí, ale prozřít můžou ostatní čtyři páry, které si sem původně přijely upevnit manželství. Možná pochopí, že udržovat si prostor, svobodu a kyslík může paradoxně znamenat být si blíž. A toužit po sobě. (CinemArt)

Trailer

Big Bear

Nemá to tu nekompromisní údernost tygra, přesto je to stále velmi dobré. Myslím si že téma ocení zejména diváci středního věku, kteří svoji půlku života přožili s někým v manželství. Ti šťasnější jižm to stále klape jako mlejn si mohou blahopřát ke své dokonalé volbě tenkrát, ti méně šťastní mohou zažívat frustraci hrdinů filmu. Chemie dávno vyprchala, došlo k odcizení a leckde to má manželství těch co se kdysi vroucně milovali a nemohli bez sebe být nahnuté. Film parádně paroduje i dnešní dobu, kdy i na sebemenší blbost existuje nějaký vyškolený kouč (často sám školený v nějakém rychlokurzu), který zoufalce bez mozku za tučný poplatek vyléčí. Už jsem se tomu smál vícekrát když na mne vyskakovaly ty všelijaké nabídky na netu - např. různé ty kurzy sebedůvěry atd... Tady máme kurz jak oživit manželský vztah. Vtipné už samo o somě je, že je školý mnohem mladší single jedinec, jehož bojové zkušenosti na poli manželství mohou být tak maximálně ze seriálů Rosumunde Pilcher. Páry byly vybrány naprosto dokonale. Ať už co se povah týče tak z hlediska typů. Výborná byla i mrazivá Plodková s tím tmavým outfitem a dobrácký Radek Holub.. No a recepční Ivana Uhlířová taky super... :-) Po dlouhé době jsem se zase u české komedie zasmál. Takže dávám za 4 pevná obětí. * * * * ()

Nevka

Sterilní vztahovka, která má ke kvalitám Teorie tygra a Teroristky opravdu hodně daleko. Myšlenka by sice byla, ale je tak neatraktivně podaná, že to až není možné. Divák se v tom plytkém plácání možná čas od času najde, ale moc si neumím představit, jak by ho ten film mohl vůbec nějak "bavit". Co už... ()

Malarkey

Rozhodoval jsem se mezi dvěma a třemi hvězdičkami. Nakonec jsem ale zvolil lepší variantu. Byť je totiž příběh docela bejkovina (a nejhorší je v momentech vyšetřovatelské linky), cítil jsem z toho takovou tu komediální pohodu, jak ze seriálu Osada, čímž určitě přispělo i zdejší herecké osazenstvo, které bylo hodně podobné. ()

Rimsy

Tygr zkrotl. Radek Bajgar opět přichází s nejasným mixem komedie a dramatu (tentokrát spíše detektivky), v němž se sice už potřetí naváží do vztahových i společenských neduhů, ale činí tak přece jen méně urážlivě a vyhroceně než dřív. Více zde. ()

Djoker

Pokusit se o zkřížení další sterilní komedie o vztazích s epizodou z Kriminálky Anděl může jen totální magor. Bajgar nahnal polovinu castu z Osady před kameru a jeho pomatená mysl znovu úřadovala. Naštěstí dal dost prostoru i neokoukaným tvářím (Uhlířová, Kotrbatá), které potěší hlavně mužskou část publika. ()

• Natáčení filmu probíhalo v resortu Svatá Kateřina u Počátek. (SONY_)
  • „Po prvním filmu (Teorie tygra, 2016) lidé říkali, že odcházeli s tím, že jak je to komedie, tak si mohli své problémy rozvykládat v dobrým a v určitým humoru. Takže chci, aby po tomto filmu odcházeli z kina uvolnění a mohli si říct, jak to spolu chtějí mít, aby to nedopadlo jak ve filmu,“ uvedl režisér Radek Bajgar. (SONY_)