Kurz manželské touhy

• Česko Teorie touhy (pracovní název) (více)
Trailer

Páry, toužící po návratu vášně a touhy do svého partnerství, přijedou na kurz ambiciózního párového terapeuta Mazla (Vojta Kotek), který razí teorii, že partnerské štěstí stojí na maximální blízkosti obou partnerů, duševní i tělesné. Jenže velmi pevné objetí se může snadno proměnit ve škrcení, škrcení v udušení, terapie v touhu po vraždě. Zvlášť když se napětí hromadí celé roky. Helena (Lenka Vlasáková) tak dlouho čelí výčitkám svého manžela (Stanislav Majer), že jej tiskne málo, až ho jednou obejme příliš pevně. Udělala to schválně? Nebo jen podvědomě? Nebo to byla nešťastná náhoda? Zpočátku to možná neví ani ona sama. Může někdo někomu při vroucím objímání držet tepnu tři minuty omylem? A kdo je tady vinen? Helena? Sama oběť? Nebo jen ta blbá objímací metoda? Kolem sympatické hrdinky se stahuje smyčka, střet světa partnerských vztahů s logickou vyšetřovací mašinérií vyznívá komicky, ale pro hrdinku nemusí dopadnout dobře. Snad jedině, kdyby se zjistilo, že i kriminalisti jsou jenom lidi… Tomu pitomci, co si o to koledoval, už původní život nikdo nevrátí, ale prozřít můžou ostatní čtyři páry, které si sem původně přijely upevnit manželství. Možná pochopí, že udržovat si prostor, svobodu a kyslík může paradoxně znamenat být si blíž. A toužit po sobě. (Cinemart)

Trailer

Necrotongue

Ne, že bych měl od naší domácí filmové tvorby nějaká zvláštní očekávání, ale i tak cítím po každém podobném snímku zklamání, protože si prostě přeju, aby to konečně za něco stálo. A proto jsem měl nedávno takovou radost ze Stínohry. Tato záležitost byla každopádně dost hrozná; scénář byl opravdu mizerný (potvrzuje deset z deseti kriminalistů), část herecké sestavy na mě dělala dojem nekvalitních recitátorů a Jana Plodková dostala roli poplatnou době. K mé nespokojenosti přispěl i fakt, že je pro mě rozdíl mezi otcem a synem Kotkovými přímo propastný; zatímco Václava Kotka jsem měl velmi rád, jeho syna vůbec nemusím. Vůbec se mi taky nepodařilo rozklíčovat, do jakého žánru bych mohl film zařadit. Na drama to mělo slabý příběh, u komedie bych se měl alespoň občas zasmát, romantika to být nemohla, protože tu nehrál Jiří Langmajer ani Petra Hřebíčková a záležitosti, které na mě působí hororově u nás točí Eva Toulová. Šlo prostě o takové nezařaditelné a snadno zapomenutelné cosi, díky čemuž sice bylo na mzdy, ale diváka to asi povětšinou nenadchne. / Poučení: Poučení v tomto snímku bylo kupodivu obsaženo, ale fandové různých "odborníků" ho budou úplně ignorovat. ()

mira007

Radek Holub a Jana Plodková jako duo detektivů z Hradce vyšetřujících pokus o vraždy Majera manželkou Vlasákovou na desetidenním kurzu mnaželské touhy vedené guru Vojtou Kotkem. Lehce černohumorná komedie od Bajgara, který vzal svůj herecký ansámbl z Osady (2021) a natočil něco, co nějak prosviští a nikdo si na to nevzpomene. Jako komedie slabé, ikdyž dvě tři scény velmi povedené, herecky sympatické a řekl bych námětem ne nezajímavé, ale ne tak jako předchozí film Teroristka (2019), ale výsledek podobný - potenciál tu byl, konečný výsledek slabý, ale když už to stojí za starou bačkoru, tak Bajgar aspoň trochu svlíká ty mladý herečky, minule Svarinská, dneska Jana Kotrbatá v úplně zbytečné scéně v sauně. ()

Malarkey

Rozhodoval jsem se mezi dvěma a třemi hvězdičkami. Nakonec jsem ale zvolil lepší variantu. Byť je totiž příběh docela bejkovina (a nejhorší je v momentech vyšetřovatelské linky), cítil jsem z toho takovou tu komediální pohodu, jak ze seriálu Osada, čímž určitě přispělo i zdejší herecké osazenstvo, které bylo hodně podobné. ()

Djoker

Pokusit se o zkřížení další sterilní komedie o vztazích s epizodou z Kriminálky Anděl může jen totální magor. Bajgar nahnal polovinu castu z Osady před kameru a jeho pomatená mysl znovu úřadovala. Naštěstí dal dost prostoru i neokoukaným tvářím (Uhlířová, Kotrbatá), které potěší hlavně mužskou část publika. ()

Anet21

⚪Extrém. Niečo takto hlúpe sa len tak nevidí, ani v našich končinách. Akýsi prapodivný mix komédie a detektívky, pričom ale film nie je ani jedným a varíruje niekde na pomedzí frašky a tragikomédie. Všetky vtipy sa dajú zhrnúť do jedného príkladu ultravtipného vtipu, kedy Češka hovorí Slovákovi: ,,My oba mluvíme jinou řečí a přitom si tak rozumíme." No môj ty Boh.⚪Obsadenie nie je najhoršie, ale úplne nevyužité, postavy hlúpe, schematické, postava autistky skôr dehonestujúca túto skupinu, Latinák je tragédia a jeho filmové herectvo je naozaj na nulovej úrovni, ,,detektívna" linka pôsobí, akoby ju vymyslelo malé dieťa (doslova), rovnako ,,rozkrývanie" minulosti a motívu ,,páchateľa" by chcelo byť napínavé a zaujímavé, ale je absolútne náhodne, nevieryhodné, fakty sa objavujú z ničoho nič, bez ladu a skladu, len vtedy, keď ich scenár potrebuje.⚪Rozuzlenie a záver sú už čerešničkou, zmysel prestáva dávať skoro všetko, scény na seba už skoro ani tematicky nenadväzujú, strih je hrozný, postavy sa nikam neposunú, stále sú to nechutné archetypy bez charakteru, o ktorých sa divák aj po hodine nič nedozvie, pričom sa scenárista ešte začiatočnícky snaží poukazovať aj na závažné problémy domáceho násilia, manipulátorstva a podobne, no tak slabo, zbytočne a bez významu pre film, až je divákovi do smiechu. Ale nie kvôli tomu, že je film vraj komédiou. Skôr je to smiech cez slzy.⚪Tak hlavne, že podobný projekt si nájde sponzora a nakrúti sa. To nás veeeeeľmi teší.⚪ ()

• „Po prvním filmu (Teorie tygra, 2016) lidé říkali, že odcházeli s tím, že jak je to komedie, tak si mohli své problémy rozvykládat v dobrým a v určitým humoru. Takže chci, aby po tomto filmu odcházeli z kina uvolnění a mohli si říct, jak to spolu chtějí mít, aby to nedopadlo jak ve filmu,“ uvedl režisér Radek Bajgar. (SONY_)
  • Natáčení filmu probíhalo v resortu Svatá Kateřina u Počátek. (SONY_)