Dva piloti letectva Spojených států, major Victor Deakins a kapitán Riley Hale, jsou vysláni na zkušební let se dvěma atomovými raketami – mají simulovat přelet hranic. Deakins náhle na kolegu zaútočí, katapultuje ho a obě bomby shodí. Nálože však nevybuchnou, protože jsou blokovány proti nehodám a Pentagon vyšle na místo nehody mladého důstojníka Gilese. Záchranná četa v troskách letadla nenajde těla pilotů,ani rakety. Situace, kdy letectvo ztratí nevybuchlou atomovou bombu, má v Pentagonu krycí název Zlomený šíp, a tato akce právě nastává... Podle posledního Deakinsova hlášení celý incident způsobil Hale. Ten se mezitím probral z mdlob a je zatčen Hlídačkou Národního parku Terry, která ho našla. Podaří se mu ji však odzbrojit a vzápětí musejí prchat před Deakinsovými muži. Ti jsou domluveni se skupinou překupníků, kterým mají „ztracené“ atomové bomby prodat. Riley si domyslí, o co jde, vysvětlí vše Terry a společně se pustí do pronásledování konvoje, který ukradené bomby převáží. Jenže protivník je velice silný a neštítí se ničeho… (TV Prima)

helloween93

Ačkoliv mám Travoltu rád, tak tady je to velkej hajzl a nezachrání ho ani to, že nosí Aviatory od Ray-Banu. Slater mi do role moc nezapadl, na kladného hrdinu je až moc nevýrazný. Veškerou pozornost zde na sebe strhává John. V první polovině filmu akce moc není, ale v té druhé jí je požehnaně. Hlavně při závěrečném zúčtování v jedoucím vlaku. ()

MickeyStuma

Druhý hollywoodský snímek hongkongského krále akčního filmu Johna Woo a bohužel stále bez povolení ukázat své režisérské umění v plné síle. A samozřejmě je to ohromná škoda. Očekávání se tedy nedostavuje, ale i tak je na co se dívat. Christian Slater vs. John Travolta a jako doplněk Samantha Mathis. John v záporné roli, která mu padne jako ulitá. Film má nápady jak po scenáristické stránce, tak i ve zpracování. Pomalé záběry, oslňující akce a masivní výbušnost. Rukopis Johna Woo je tedy znát, ale pro své fanoušky se bohužel snímek stává zklamáním. Pro hollywood se však jedná o přínos, neboť se tímto akční žánr přeci jen posunul zase o kousíček dál. Snímek je syrový, zábavný a prostě hollywoodský. Téměř by se dalo říct, že Johna Woo bylo na tohle škoda. ()

Folky

"Ať táhnou, když nemaj smysl pro humor." Charisma Johna Travolty spolehlivě utáhne průměrný scénář a režii. Jeho zapadnutí do béčkových filmů je neuvěřitelné plýtvání talentem. ()

Besyn

Vyloženě zklamání.Travolta je sice jako hlavní záporák skvělý,ale Slater se tu zoufale nehodí a to,že by sám vybil celou Travoltovou zabijáckou skupinu mu nevěřím ani za mák.Navíc scénář je strašně ohraný s klíšovitý. ()

Vali007

Když jsem byl malej kluk, tak sem na teto film šel dokonce dvakrát do kina, ale to už je fakt dávno:-)takže teď po vystřízlivění dávám za *** a tu poslední jen z naostalgie ()

Kingjiri

Možná je to tim, že jsem Broken Arrow viděl až teď, ale nijak zvlášť mě nezaujal (jako většina snímků, který režíroval Woo). Filmařský řemeslo slušný a akce je dost, jenomže i přesto jsem se hodně nudil. Na vině byl hlavně nevýraznej scénář, kterej mě nedokázal vtáhnout do děje a kromě výbornýho záporáka Travolty i nezajímavý herecký výkony - Slater byl fakt slabej. Zimmer se s hudbou taky moc nevytáh a často mi vůbec k jednotlivejm scénám neseděla. Nemůžu říct, že by zkouknutí snímku byl uplně ztracenej čas, ale znova ho fakt vidět nemusim, tři slabší hvězdy. ()

tranquill

Akční klasika poloviny 90.let. Děj nedá vydechnout, Travolta je jasný záporák a Slater sympatický ale také drsný klaďas. A nezapomeňme na krásnou policistku... Děj také jednoduchý, ale to není na závadu, nejedná se o nějaké béčko a nebýt spousty "supermanovských" výstupů, dal bych asi plný počet. ()

Torgal

Och, tie roky deväťdesiate! Časy praktických efektov, kaskadérov a spektakulárnych explózii. Príbeh je stokrát omletné béčko o krádeži atómoviek, ale neutíchajúca akcia s užívajúcim si Travoltom v roly záporáka nudu nedopustí. Škoda len, že nevýrazná dvojica hlavných hrdinov s ním nestíha držať krok. 6+/10 ()

kluzo

USA, země neomezených možností. Tam i řeky tečou do kopce. "jak je hluboký důl? 2000 stop. Jééé... Je tady řeka, kvůli tomu důl zavřeli, tanas vynese z dolu..." "to je elmag impuls, ten vypíná všechno elektrické..." "neboj, žádná radiace tady není" :-) Tolik hloupých nelogičností v jednom filmu, aby člověk pohledal. To někdo psal asi pro Jedličkárnu... Céčkový scénář s béčkovou režií a áčkovým Travoltou, který by se mohl roztrhat a stejně by to nezachránil. Celkově tak někde mezi Sharkonádem a Létajícím Čestmírem... ()

chlebos

Takze nejlepsi na filmu je Travolta jako zaporak. Slater ma charisma prejeteho mloka leziciho na rozpalene silnici a ta jeho buchta je taky k prdu. Nastesti je tu John Woo a ten to vsechno zachrani svoji dynamickou rezii. ()

haWranka

Vždycky se ráda podívám, když tohle běží v televizi. Film by byl průměrnější než průměr, ovšem má jeden obrovskej klad - Johna Travoltu. Hraje toho grázla dokonale a vyniká vysoko nad všechny ostatní herce. ()

Homer.p

Moc nechápu směšně nízké hodnocení tohoto filmu. Jedná se totiž o jeden z filmů (vedle Nebezpečné rychlosti), které naprosto změnily styl akčního žánru. Do té doby byl každý film označený jako akční brán jako jasný brak, určený pouze pro určitou cílenou skupiny. Zde je to však jiné. Film má propracované akční scény (ve kterých je ukázáno, že není nutné, aby byly zabity stovky lidí, ale přesto jsou strhující), hvězdu první kategorie v hlavní roli (věřte tomu, že John Travolta takovou hvězdou v tu dobu byl) a hlavně naprosto skvělou hudbu Hanse Zimmera, který právě tímto soundtrackem ukázal všem svým následovníkům, jak má vypadat hudba k akčnímu filmu. Vše je pochopitelně k naprosté dokonalosti dotaženo (až na již zmiňovaný soundtrack Hanse Zimmera, protože ten už dokonalý je i zde) ve Skále Michaela Baye, ale to nevadí. Takže jestli chcete poznat film, který pozvedl a prakticky vytvořil novodobý směr "akčního" žánru, tak neváhejte a sáhněte po Broken Arrow, protože díky tomuto filmu začaly studia uvolňovat na akční filmy mnohem vyšší rozpočty a dnes není žádnou vyjímkou ani oscarová nominace (či dokonce samotný Oscar) pro akční film (viz. Počátek, Temný rytíř, Matrix, ...). ()

Nekroskop

Takhle si představuju pořádný akčňák. Akcí začíná a akce je po celou dobu filmu. K tomu skvělá hudba (jak jinak od H.Z.). Ale úplně nejlepší na tomhle filmu je John Travolta, kterej svojí roli dává fantastickým způsobem. ()