Jeffrey (Chow Yun-fat) je nájemný vrah. Vezme svou poslední zakázku, aby získal peníze a mohl zaplatit operaci ženě, kterou nechtěně téměř připravil o zrak. Za svou "práci" však nedostane zaplaceno. Naopak je na něj najat profesionální zabiják. Jeffrey se musí spojit s policejním inspektorem (Danny Lee), aby přežil útoky svých bývalých kolegů. (oficiální text distributora)

zdenik

Reakce na první setkání s Johnem Woo.. viděl jsem asi deset minut. Chápu vysoká hodnocení, nicméně mě těch pár záběrů neskutečně nasralo. ()

anyonecek

Neskutečně dojemný a emocionální film. Přestože je film založený na bázi zabíjení a akčních přestřelek, tak se najdou i krásné momenty přátelství a hrdosti. Příběh je velice jednoduchý, není tu žádný zvrat ani velké překvapení. Hudba krásně doplnila emocionální scény a dodala tomuhle filmu pořádnou hloubku. No a samozřejmě skvělé herecké výkony od Yun-Fat Chowa a Danny Leeho. Film s rychlým spádem, který snadno uvízne v hlavě. ()

JosefTomas

Killer má jednoho z nejzajímavějších kladných nájemných vrahů, jaké jsem kdy viděl. Akční scény jdou stále kvalitou nahoru a to finále mě absolutně dostalo. John Woo předvedl výbornou práci. (Asi jako jediný dokázal udělat scénu, ve které Mickey Mouse nezní vtipně, ale smutně. Koukněte a uvidíte.) ()

adamix

Určitá melanchólia filmu dáva menšie plus a hudba je skvelá. Yun-fat Chow je tradične vo svojej roli ostrostrelca dobrý a prestrelky sú dobré, až na tú finálnu v dome a v kostole, ktorá je perfektná.  Hard Boiled je síce šťavnatejší, ale Killer je solídna Woo-ovská strielačka so zabijakmi, ktorí majú charakter. Za mňa 70%. ()

sinom

Pre mna najlepsi stary Woo. Daleko lepsi nez Hard Boiled. Fatalny vztah dvoch muzov na opacnych stranach zakona,klasicky klisoidny plot,ale s takym citom,ze az.Mnam a ham... ()

Předseda

Střílečka dobrá, ale ty naivistické kidy o přátelství působily jako reklamní jingly. Kdo má rád pistole vzor "kulomet" pálící do dveřmi klonovaných bezduchých nepřátel si užije. Užil jsem si. ()

Weirdman

9/10... Ak mám Killera porovnať s Guľkou v hlave, ktorú som videl o týždeň skôr, tak majú všetky klady spoločné, ale Killer si navyše može k dobru pripísať väčšiu filmovosť a podstane lepších hercov... ()

Aywes

Mistrovsky čistá akcička bez blbostí.Žádná statická kamera, která musí mermomocí navozovat adrenalinovou atmosféru a kazit akci.John Woo přesně ví, co chce ve svém filmu.A to je akce.Přestřelky,honičky,přestřelky,přestřelky,honičky a to vše v dokonalé a prvotřídní kvalitě.Tohle prostě v hollywoodu nikdy nikdo nenatočí.Mlaskání kovových zbraní, čisté zvuky výstřelu a nádherná kamera se střihem.Vše v jednom perfektním, hodinu a tři čtvrtě, úhledně zabaleném balíčku. ()

muti

rewatch filmu, ktory som videl pred niekolkymi rokmi. John Woo si evidentne robi filmy po svojom, niekedy mu to vychadza, ale niekedy je to ciste wtf. "John, dou you really have the last bullet?" - "Of course I do, in this film you never have the last bullet." ked ale pride na akciu tak sa mzoe schovat aj Desperado, ide o cisty masaker plny priestrelov cez hrdla ostrostrelcov, co si najdu cas aj na posledne salto pred smrtou, chybaju uz len ustrelene koncatiny. na film sa da pozerat ale asi sa ho neda brat vazne, mal som pri filme taky odstup kde som cely cas vedel ze sa pozeram na film, nevtiahol ma do seba koli neralnostiam ktore sa tam diali. v porovnani s Hard Boiled urcite zaostava. sko vystizne spomina Tombac "krvava poeticka akcia" ()

mmiram

Ta hodnocení jsou myšlena v nadsázce? Sledoval jsem sice se zájmem, ale jen z důvodu, toho, zda jsou scény myšleny opravdu vážně a co ještě příjde. Ke konci už film začal nudit, stále to samé. Ale jak se ti dva v závěru minuli, to už sem se zase smál:) ()

HanzoBureshi

Nejlepší akční nářez své doby, který zůstane pro mě dost těžko překonatelným jiným projektem. Má to prostě své kouzlo, nespočet mrtvých, sympatický Yun-Fat Chow, který se do role úžasně hodil, skvělá hudba, akce, příběh, pěkný lokace, má to asi všechno, co by měl poctivý akční film obsahovat a ten srdcervoucí konec..., prostě wow. Mé hodnocení: 10/10 ()

old salt

Tak tohle je jeden z NEJ filmů o přátelství, který jsem viděl ! Režie, kamera, střih ,.... A herci !!! Vše vynikající .. A navíc ta akce a příběh ! ()

marivet odpad!

Toto dílo mě bylo doporučeno a vychváleno snad jako největší dílo Asijské kinematografie. A co se dělo potom, když jsem dala dvd do přehrávače snad nejde ani napsat. Takovou slabotu s nudou a dialogy jak v mateřské školce jsem vážně už dlouho nezažila. A to nebudu ani mluvit o tom jak byla pojata kamera ( natočeno snad na záchodovej papír ) a ta režie !. John Woo se moc nepochlapil a můj skromný názor je , že tento flák je sračka a nejslabší film tohoto režiséra ! ()

da_silva

Chow Yun Fat je zvlastnost. Na tomhle filmu je presne videt jak nektery sceny posila do kytek strasnym herectvim a jindy zas film tahne. Mam ho rad, ale presne tim vystihuje celyho Killera.. neco je genialni a neco mi proste mi prijde uz prehnany a nejen nadsazeny... sice sem zjistil ze pulka vychytavek v mym oblibenym Face Off je puvodne odsud, ale stejne me ten film nedostal tolik jak sem cekal. Po druhym shlidnuti to je na 3,5 hvezdy - takze to zaokrouhlim na 4, tu imaginarni pulhvezdu pridavam za to, jak Betmän je z Wooa dycky krasne nadsenej. ()

John Woo remakuje svůj nejslavnější film

John Woo remakuje svůj nejslavnější film