Čínský režisér John Woo (nar. 1946) se prosadil v osmdesátých letech sérií akčních filmů (Lepší zítřek, Killer, Hard-Boiled aj.), jež mu vynesly hollywoodské angažmá. Svou zálibu v pečlivě choreograficky připravené akci a ve zpomalených scénách brutálního násilí zdařile přenesl s výrazně vyššími rozpočty do západního prostředí. Ve svém třetím americkém snímku Tváří v tvář (1997) proti sobě postavil člena protiteroristické jednotky FBI Seana Archera (John Travolta) a psychopatického zločince Castora Troye (Nicolas Cage). Jejich vzájemný souboj, jenž je živený letitou nenávistí, ozvláštňuje speciální lékařský zákrok, při němž si oba protagonisté v podstatě vymění své totožnosti. Režisér se spoléhal především na vlastní vyzkoušené postupy (např. působivá akční scéna s holuby v kostele) a také na herectví obou hlavních představitelů, kteří přesvědčivě zvládají obě polohy svých rolí. Nicolas Cage tímto titulem uzavřel volnou trilogii, v níž ztělesnil neohroženého akčního hrdinu (předtím Skála a Con Air). Není bez zajímavosti, že motiv transplantace nové tváře zločinci byl využit už před lety v českém fantastickém filmu Ztracená tvář (1965), natočeném režisérem Pavlem Hoblem podle námětu Josefa Nesvadby. (Česká televize)

m.zales

Poutavá akční scifi s netradiční zápletkou...opravdu dobrý film a ačkoliv jsem akční filmy nikdy neměla ráda, začínám jim přicházet na chuť...;o) ()

kamosska

Film, ktorý si naozaj s chuťou vždy veľmi rada pozriem. Cage ako postava vo filme je na začiatku sviňa, ktorá sa mi protiví a potom sa mi až do konca páči. Travolta získava moje sympatie na začiatku filmu, ktoré následne stráca a objavujú sa až na konci. Čo povedať, takýto pocit nemám z iných filmov, pokiaľ si pamätám. ()

Kazisvet III.

Hustota tohoto filmu je tak velká, že by v něm vydržela stát lžíce. Po dějové stránce naprosto delikátní záležitost, a proto bezesporu bod za děj. Bod za herecké výkony Travolty a Cage, bod za kostýmy, bod za střih a zvuk a pátý bod za geniální gradaci zápletky v podobě výměny tváří hlavních hrdinů. Suma sumárum, jeden z top akčních filmů, které jsem viděl. ()

Idealista

Rodinná tragédie , úchylný zabiják , výměna tváří , moderní věznice , bratrská láska , výměna manželek , terorismus , přestřelka v kostele , holubi , honička na člunech a spousta dalších dechberoucích scén. Najdete to snad v jiném akčňáku ? To víte že ne ! A ke všemu je to podané s mistrovskou lehkostí , nic nepůsobí trapně , vše je zde geniálně vyvážené ! Dokonce Woo překonal sám sebe - tolik akce a emocí v žádném jiném snímku neměl . A ani nevadí že vynechal krev , a že bombastická scéna není úplně na konci ( střílečka v tom baráku ) . Sedlo mi to víc než taky mistrovská Skála ! ()

natalanka

Skvělí Travolta a Cage. Záměna identity Vás dostane. Mozek Vám pracuje na plné obrátky a vy film hltáte. Je skvěle vykutěný. Prostě nemá chybu. Paráda. S obrovskou chutí opět zasednu k televizi abych si oba protagonisty vychutnala. To je paráda. Fakt. :-)) ()

MetalLizard

Cage a Travolta v jednom filmu a ještě k tomu v našlapané akční podívané s dokonalým nápadem ( výměna tváří ). Intenzivně vzrušující a dechberoucí podívaná ... ). Tady vlastně není co dodávat. Snad jen, že místo většiny trapných akčních filmů, kterých se rok co rok člověk v televizi dočká, by měli častěji dávat film Tváří v tvář a jemu podobné :). ()

x_ander

Jeden z nejlepších akčních trháků devadesátek. Originální námět, výborná akce, Travola a Cage jako své nemesis. Jednoznačně za 5*. ()

mr.bredok

Ksichtem sem, ksichtem tam. Zdá se to až tupé založit stavbu filmu na obličejové rošádě. Ta ale nakonec umožnila tvůrcům mnoho dějových zvratů někdy i zvratků, které daly filmu napětí. No uznejte že i v osobním životě by taková výměna identity byla zajímavá. Například dostat obličej a tělo arogantního nadutého šéfa, který má doma hezkou milenku a na účtech hromadu peněz.... ()

pOne

V rámci žánru akčních filmů se jedná o velice dobrý film. Dokonce má i myšlenku! Což se nestává moc často. Musím však do svého (subjektivního) hodnocení zahrnout i to, co se mi na filmu nelíbilo. A sice úvodní a závěrečná akční scéna (to, co se dělo v průběhu filmu, bylo ještě celkem OK). Čeho je však moc, toho je příliš. Když v jinak velice povedeném filmu někdo 10x přežije svou vlastní smrt, tak to v mých očích film degraduje. Bylo mi jasné, že všechno jistě dobře dopadne, přesto jsem byl zvědavý, jakým způsobem se k happy endu dojde. Při závěrečné honičce na vodě už mi tak nějak začínalo být jedno, jak to dopadne, jen jsem si říkal, ať už je konec. Kdyby byly ony dvě zmiňované akce umírněnější a kdyby alespoň trošičku respektovaly realitu, pak by to byly z mé strany bez námitek čtyři hvězdičky. ()

Kaculka1995

Ze začátku jsem si říkala, to zas bude film.. ale film to byl a v dobrém slova smyslu. Obdivuju herecké výkony Nicolase a Johna... ta neskutečná změna z normálního, vyrovnaného člověka v psychopata a naopak mě úplně dostala. Všechno jsem jim to uvěřila.. stačil jeden pohled a měli mě. Scény, kde nikdo neví komu má věřit, plné napětí, strachu.. prostě skvělé. Nevím co dodat.. byl to pro mě jeden z možná mnoha, možná z mála filmů na které budu vzpomínat a říkat si, že být hercem obnáší spoustu tvrdé dřiny, ale taky sladké ovoce tentokrát v podobě tohoto filmu. ()

Slam7

Film ve kterym jsou oba hlavní herci jak padouchy, tak i slušňáky. Vlastně víc ve filmu fandim Cageovi, ikdyž vim, že on je hlavní parchant. No, kdo viděl, tak mě chápe a kdo neviděl pochopí až to uvidí! Cage měl vždycky štěstí na role a tohle je další do sbírky. Výborně zpracovanej nápad s totální záměnou identit. Bez větších průtahů 90% ()

davistercz

Neskutečné akční drama, které dokáže povzbudit náladu při nedělním vstáváním. John Woo natočil exkluzivní a nádherný kousek, který mě doslova pohltil. Na to, že je to celkem starý film (1997) si zaslouží opravdu skvělé hodnocení. Výborný příběh a výborná herecká dvojka v podání Johna Travolty a Nicolase Cage. Velmi povedený a chytrý nápad stvořit tak neobvyklý film. Pro mě jasných 5*****. ()

badmotherfucker

Mistr krvavého baletu v nejlepší formě. Po slibném Živém terči a akční jízdě v Operaci zlomený šíp přišel film, který nadiktoval pravidla žánru. Samotnému Johnu Woo se už nikdy nepodařilo tuhle laťku přeskočit. Jasných *****i v silné konkurenci končících 90. let, tohle totiž není film, tohle jsou akční orgie. ()

benedict

Tak jsme si skoukly (já a moje dušička) Face/Off a jelikož se komentáře píšou nejlíp,když jsou dojmy čerstvé,ztvrdla jsem tady v tuhle nekřesťanskou hodinu,abych se zbavila emocí. Ano,žádný moudra o skvělých efektech a fundovanosti režiséra nečekejte,protože největšího kritika z vás udělají jen emoce,které jsou ve vás našlapaný! Je to příběh originální svým tématem, vždyť ve skutečnosti si můžete s někým vyměnit max barvu vlasů,nebo sliny,ale ne obličej! Jenže ti dva si kromě ksichtů vyměnili taky životy a jen jeden z nich ten svůj život chtěl zpátky! A drama je na světě,protože aktéři si své povahy nechali a tak to má být. Protože jinak by Archer nezískal nového synka a Castor by položil celé slavné FBI :) Velká pochvala,pane Woo! ()

Odpocivadlo

Akčný thriler ktorý ma zaujal a dobre sa mi pozeral. Identita je vždy vďačná téma pre filmárov a takéto filmy mam najradšej a ešte k tomu mafia a pomsta no proste toto sa muselo dať pozerať. ()

darebacek

Skvělá kombinace Travolta - Cage, skvělý film, ovšem možná jsem od něj očekával víc. Sólo Travolta i Cage mají určitě lepší snímky. 82 % ()

silak_xup

Dost originální kousek, kde si prohodí role (nebo spíš obličeje) záporák a dobrák a oba po nějaký čas žijí život toho druhého - zvláště Travolta (přeměněný Cage) v roli otce trochu ,,upáplé´´ rodiny poznamenané smrtí malého syna je excelentní. Film je ovšem na můj vkus - hlavně ke konci - až zbytečně přehnanej, ale zase je to primárně akční film... možná kdyby to bylo více drama a bylo tam víc napětí, bylo by to ještě lepší. Tak jako tak, je to jeden z filmů, na který se dá koukat od začátku do konce a u kterého nechceš být rušen. ()

John Woo remakuje svůj nejslavnější film

John Woo remakuje svůj nejslavnější film

05.05.2022

Další film ze světa monster na obzoru?

Další film ze světa monster na obzoru?

29.04.2021

Studio Legendary to s Godzillou vs. Kong překvapivě vyhrálo. Jak se ukázalo, hlad po nových blockbusterech v kinech je i navzdory stále trvající pandemii dost velký na to, aby si na sebe mohly filmy… (více)

Adam Wingard chystá vlastní verzi Tváří v tvář

Adam Wingard chystá vlastní verzi Tváří v tvář

12.02.2021

O rebootu či remaku populárního akčního snímku Tváří v tvář z roku 1997, v němž si John Travolta a Nicolas Cage vyměnili tváře a šli jeden druhému po krku, se mluví už několik let. Nyní se však zdá,… (více)

Vrcholný Nicolas Cage

Vrcholný Nicolas Cage