Hongkongské obyvatelstvo je terorizováno nebezpečnými gangstery a brutálními triádami. Policejní inspektor Yuen (CHOW YUN-FAT) přísahá, že prohnilé podsvětí vyčistí. Na pomoc mu přichází tajný policista Tony (TONY LEUNG). Oba muži, oddaní stejnému poslání ale každý zvyklý hrát jinak, spojí své síly, aby se pokusili vyhrát boj proti nenáviděnému nepříteli. (oficiální text distributora)

Mirokukii

Parádní nálož akce, výbuchů a destrukce. Nejsem však fanda spomalovaček. Jsem mnohem radši, když se to na mě valí jak uragán. Nestihnu to vše pobrat, a musím si to pak pouštět znovu a znovu. ()

BROKEN_

Nebýt závěru v nemocnici šlo by o zklamání. Takhle se jedná o lehký nadprůměr. Dnes už tento snímek tolik neoslní. 7/10 ()

Javad

< Hardcore gun fire gorefest masaker > Najakčnejší akčák pod slnkom (po technickej a choreografickej stránke dokonalý), kde sú zásobníky nekonečné a policajti a gangstri sa medzi sebou kosia celý film (minimum konverzačných scén). Ťažko nájsť niečo podobne uletené (v dobrom slova zmysle), no komédiu alebo odľahčenie vo forme vtípkou nečakajte, hlavná dejová línia je len o tom jednom – bum bum bum a ratatata a znova bum a .... ()

ywo666

Hmm. Dlho som sa bránil, ale nakonec sa jedná o výborný film. Hlavne prestrelky sú super. Vlastne sa asi jedná film s najlepšími strielačkami, čo mi pamäť slúži. Trochu serie čínsky jazyk. V angličtine by som si to užil viac. Tá ich brblanina je hrozne rýchla nestíham vždy čítať titulky. Páči sa mi ako Woo z de facto sráča Yun-Fat Chowa spravil drsného akčného hrdinu. Nemá ani svaly, ani centimetre, ani neovláda kung fu, ani nemá drsný ksicht ako niektorý (Vinnie Jones, Dany Trejo a podobný) a napriek tomu vystrieľa viac ľudí s pištolov ako Rambo s guľometom. V blízkej dobe sa chystám na Killera. Film má momentálne 83% a presne na toľko ho vidím aj ja (vzácna zhoda s užívateľmi csfd). ()

danoo

T h e . K i l l e r . mal možno divácky vďačnejší príbeh, pre samú podstatu prestrelky ponímanej ako elegantný, takmer krásny tanec smrti musíme ísť do H a r d - B o i l e d. Jedna z postáv hovorí jasne: "Dajte mužovi zbraň a je z neho hrdina. Dajte mu dve a je z neho Boh." Ale krúpobitie horúceho olova nie je samoúčelné. Vidíme presne, čo urobia zbrane ľuďom. Zabudnite preto na Michaela Moora, pravé posolstvo kontroly zbraní je tu! ()

noriaki

Asi je to mnou. Žádný film Johna Woo mě neuchvátil a Hard Boiled není výjimka. Tentokrát si za to ovšem může trochu sám, protože mít k ruce takové sympaťáky a nechat je hrát úplně matné postavy, to už snad ani není záměr, ale přímo zločin. Ani příběh nijak nenadchnul, takže ze všech tradičních lákadel krimi thrillerů zůstala jen akce. Choreogfrafie je precizní a na oko je působivá, zvlášť k přihlédnutí k době vzniku filmu. Dnes už je řemeslo pochopitelně dál, ale víte jak. V roce 1992 jsme na takové kejkle kaskadérů a takhle dynamické přestřelky nebyli zvyklí. Všechno vybuchuje, rozbíjí se poletuje a tříští se. Vzduchem sviští tuny munice a v jednom záběru zemřou ve vteřině davy. Jen v samotné závěrečné přestřelce v nemocnici zahynulo víc lidí, než ve slavném vylodění v Normandii v Zachraňte vojína Ryana. ()

haj

John Woo sice tentokrát trochu zredukoval příběh, který se nedá srovnávat s filmy jako The Killer nebo Bullet in the head, ale zato v akčních scénách ještě přidal ve všech směrech, neodflákl jediný záběr a snad proto nepůsobí zdlouhavě, ikdyž vyplňují značnou část filmu. Co se týče akčních scén a způsobu jejich natočení, tak jen těžko se tomuto filmu nějaký jiný vyrovná, nebo aspoň přiblíží. Zkrátka další nezapomenutelný kousek. ()

VasaX

Akční orgasmus, svižný děj naplněný pachem vystřílené munice, stříkanců krve a zničeného okolí, přesto však ne bezduchý! John Woo, kde bychom bez něj byli? ()

shantim

Neskutečná palba! Zásobníky zbraní jsou bezedné, řada obětí je nekonečná a hrdinové naprosto nejtvrdší a nesmrtelní. 88% hvězdiček ()

Trustme

Filmový slabikář akce Johna Woo. Zde ještě oproštěn od hollywoodské změkčilosti a krotkosti. Se svým dvorním hercem Chow Yun-Fatem roztáčí hongkongský rotační opus. Nechybí všechny typické režisérovy postupy a ingredience: Průskoky přes překážky (stoly, skleněné výplně, zábradlí, barely), vše jiskří a vybuchuje, jezdci na motorkách v černých helmách, obouruční střelba a příměří zbraní, na svou dobu hojně používané průstřely těl, snad jen ti holuby tentokrát chybí. Vrcholem je slavný masakr v nemocnici, který by nebyl možný točit v americkém filmu, kde Woo předvádí svůj emočně-akční obrazový rukopis: střelba do pacientů, dítě potřísněné krví padlých... A to hlavní - hrdinské krveprolití - pomoc příteli za cenu vlastní smrti, oddanost věci, překvapivá čest v boji u padoucha (jednooký Mad Dog odmítá střelbu do nevinných) a dokončení úkolu i přes četná zranění. Woo si zde režíjně vychutnává takové lahůdky jako úplné zastavení obrazu pro důraz postavy, scény nebo legendární čistící scénu, kde bez jediného střihu sledujeme 3 minutovou hutnou akci. Tento film spolu s jeho Lepšími zítřky, je pro většinu action movie filmařů velmi inspirativní dílo. ()

Ceres

Neskutečná akční kravina, kdy Woo ukazuje v přestřelkách, že na realitu si tu hrát nebudem. Docela jsem se divil, že teda sklo kulkám prostřelit nechal, takže to nebyla zas taková tragédie xD. Prakticky na filmu pro mě přijemné byla ta úvodní jazzová scéna a docela slušný akční nářez v první přestřelce, Chowova pumpa a pak také neskutečné maso, kdy Chow a Leung se dostanou z toho sklepa. Konec ale zase potvrdil, že tohle je béčko jako prase s přepálenou stopáží. ()

Ravi

Johna Woo nemám moc rád a nechápu vysoká hodnocení jeho filmů, ovšem musím uznat, že pro mě je Hard Boiled výjimka. Výborná akce plná zajímavých momentů, absence většiny Wooových obvyklých trapností a svižné tempo děje se slušnými dialogy. Hudba opět nijaká, ale lepší než v Killerovi. Výborná kamera. Jen ty mimina na konci, no, no, nevim - tady je zřejmě ta hranice přípustnosti, která se přetahuje s neúnosností. Ale zkrátka musím ocenit vyjímečnost tothoto snímku 75% = 4/5. ()

Ludivitto

I po několikátém zhlednutní mě Woo nenudí, ba naopak - s chutí si pokaždé vychutnám závěrečnou likvidaci nemocnice:) ()

Almásy

no takze. nie som na tento zaner to zaprve. VIEM ze sa to nema brat vazne (taktiez som to ani nebral vazne). ja som si ten film pozrel a povedal som si: A co? asi tak na mna posobil udajne super naj naj naj akcak. velmi ma to sklamalo. ale to bude skorej tym ze niesom na akcaky kde sa 125 zo 126 minut striela zabija s pointou... ()

John Woo remakuje svůj nejslavnější film

John Woo remakuje svůj nejslavnější film

05.05.2022

Chow Yun-Fat – filosof nebo zabiják?

Chow Yun-Fat – filosof nebo zabiják?

12.03.2009

Filosof určitě. Podle magazínu Production Weekly začne v Pekingu už koncem března natáčet historický epos Confucius, ve kterém si zahraje slavného filosofa a státníka ze 6. až 5. století před Kristem… (více)