Jak ukrást Venuši

• USA How to Steal a Million (více)

Koníčkem Charlese Bonneta je falzifikátorství uměleckých děl. Na poslední aukci se mu podaří úspěšně prodat padělek Cézannova obrazu. Jeho sebevědomí to ještě posílí. Jeho dcera Nicole, která otce neustále zrazuje od jeho počínání, jednou v noci překvapí v domě distinguovaného muže, o němž si myslí, že je to zloděj. Simon Dermott je však specialistou na padělky a přišel odebrat vzorek barvy z domnělého obrazu Vincenta Van Gogha, aby mohl Bonneta usvědčit z podvodu... Bonnet se mezitím rozhodne vystavit v prestižní pařížské galerii falzifikát sošky Venuše od Benvenuta Celliniho. Sošku již před dávnými roky padělal Nicolin dědeček a jako model mu stála Nicolina babička. V galerii je soška z bezpečnostních důvodů umístěna uprostřed kruhu infračervených paprsků, při jehož přerušení se spustí alarm. Nicole Bonnetová se schází s americkým obchodníkem přes počítače Davisem Lelandem, z něhož se vyklube zájemce o sošku Venuše. Nicole zdůrazní, že je soška neprodejná, a když ho políbí, Leland si začne  dělat naděje. Daruje jí zásnubní prsten. Za Bonnetem přichází pojišťovací agent, aby podepsal dokument, podle něhož bude soška Venuše pojištěna na milion dolarů. Svým podpisem však Bonnet dává také svolení k odborné expertíze. Nicole se zděsí a kontaktuje Dermotta. Chce, aby jí pomohl sošku ukrást, než se na podvod přijde… Dermott se Nicole ptá, proč chce ukrást něco, co jí patří. Také jí řekne, že se mu zdá, že soška Venuše je Nicole nápadně podobná. Ale Nicole se mu líbí, a proto souhlasí... Oba navštíví galerii a obhlížejí situaci a bezpečnostní opatření. Dermott je znepokojen, když zjistí, že naproti galerii je přísně hlídané sídlo ministra vnitra. Přesto však vymyslí plán. (TV Prima)

PavelZava

Hlavní devízou Audrey Hepburn jsou nepochybně oči, spojené s výrazem tváře, které umí dobře zahrát údiv, obavy i zamilovanost. Je to zábavná komedie, která vychází ze zcela logického prohlášení Nicole : Přece nebudu krást něco, co mi nepatří! Člověk se zasměje kromě komických situací i dialogům Nicole Bonnet (A.Hepburn) a Simona Dermotta (Peter O’Toole). Samozřejmě i jiné postavy byly výborné, mě se líbil ten strážný-násoska (Francois-Alexandre Galipedes alias Moustache). A musím přidat ty dialogy, alespoň některé :-) **** Je to jen povrchová rána. Ale je to můj povrch. nebo Nechcete pusu na Dobrounoc ? Při prvním setkání na ní netrvám, ale zasloužíte si ji. V restauraci to bylo také dobré: Pro mě taky ... Moje první loupež ! A co tenkrát v noci u nás. Určitě to chceš vědět? Néé, ano … ()

albionlady

Takéto filmy mi dnes chýbajú! Krásny, inteligentný, zábavný, uletený a romantický, s perfektnou hudbou a skvelou atmosférou. (A Audrey tu má nádherné šaty v každej scéne! A je zlatá ako vždy :).) ()

Biopler

Pohodová komédia s jednou skvele napínavou scénou a obťažujúcim alarmom :) Hepburn bola tieňom a zvyšok sa vo výkonoch extra nenadrel. ()

Torgal

Audrey je proste zlatíčku a tu vytvorila so štramáckym Peterom O’Toolom skvelú dvojicu. Ich chémia je to, čo ťahá tento film v slabších chvíľach. Pri pohľade na súčasné heist filmy pôsobí krádež Venuše trochu úsmevne, ale aj v tom je čaro tohto snímku. Milá filmová klasika. 7+/10 ()

Agarwaen

Taková klidná a příjemná krimi komedie, zábavná, ale hlavní je perfektní obsazení dvou hlavních rolí. Dva takové sympaťáky aby člověk pohledal.. ()

E lan

Dobrá komedie, která v šedesátých letech musela být průlomová. Ač natočená první, dnes je to již něco, co tu již milionkrát bylo a proto je to jenom průměr. Přesto obdiv za nadčasovost. ()

haWranka

Tomu se říká chemie. Úžasný scénář, nádherná Audrey a Peter O´Toole... Hm, vůbec jsem netušila, jakej byl za mlada štramák. ()

Black-star

Velmi krásný film s nesmrtelnými herci. Nádhernou Audry Hepburnovou a Peterem O'Toolem ve strhující roli lupičů při jejich premiérovém lupu pro oba. Je to krásný film plný jiskření mezi oba hlavními hrdiny, tak jak by to mělo v každé správné romantice být. Je to prostě film na svém místě, který pro mě bude vždycky mít zvláštní místo :-) ()

Brinkley

Velice příjemná oddechová zlodějská taškařice, která sice už pro mě po těch letech ztratila dost ze svého pětihvězdičkového kouzla, ale Audrey i Peter stále lahodí mému oku a v porovnání s mnohými "lehkými komediemi" tato rozhodně neurazí a možná i odežene blbou náladu. ()

Chip89

Já tu herečku mám raději a raději. Ať už kvůli její kráse a hlavně taky díky jejímu hereckému talentu. Celý film jsem přemýšlela jestli Audrey Hepburn má tak kvalitní kolegy a nebo vedle ní vždycky tak vyniknou, jinak jsou prostě průměrní. No pořád jsem na to nepřišla, ale vím, že tihle dva herci si stoprocentně padli. Sluší jim to spolu a výborně se doplňují. Obdivuji, že v tehdejší době vznikali komedie bez násilí a vulgarit a přesto to bylo velice vtipné. Výborný vtip: Máme ještě deset minut, mohla by jste stihnout celou svatbu :D:D ()

lakart

Vtipné, originální a velmi dobře napsané s dobrými hlavními představiteli. Kouzlo 60. let v každém záběru. Není moc co dodat. Tato klasika nikdy nezestárne a nikdy neznudí. 100% ()

Mik_e

Skvělý film, výborný Peter O¨Toole, Audrey Hepburn bezchybná jako vždy. Těmhle dvěma to na plátně spolu slušelo... ()

pirulka

Veľmi pekný, milý a zábavný príbeh s výborným výkonom oboch hlavných postáv. Musím povedať, že zo starších filmov patrí medzi moje najobľúbenejšie. :) ()

junxi91

Film o tom, že občas je třeba ukrást něco, co Vám patří. Pařížský sběratel umění, padělatel a prodejce obrazů slavných umělců jménem Charles Bonnet má dceru Nicole, který se neustále bojí jeho dopadení. Na začátku se mu provede prodat Cézannův obraz v aukci za 260 tisíc dolarů. V noci se do jejich sídla vloupe zloděj Simon Dermott, který drží v ruce obraz od Van Gogha, který Bonnet zfalšoval. Přistihne ho Nicole, vyhrožuje mu starou zbraní a při výstřelu z ní jej poraní. Je třeba se vyhnout policejnímu vyšetřování, a tak Nicole odveze Simona do svého luxusního hotelu. Muzeum Kléber-Lafayuette si na svou výstavu v Paříži vypůjčuje Celliniho složku Venuše, kterou ve skutečnosti vytesal Bonnetův otec. Charles sošku nechtěl prodat, protože by se při vědeckém (chemickém) testování přišlo na to, že tohle „milionové“ umělecké dílo je falešné. Charles podepíše pojistnou smlouvu a při tom zjistí, že tento souhlas zahrnuje také forenzní zkoumání. Podezřelé by ovšem bylo také náhlé stažení sošky z výstavy. A tak Nicole vyhledá Simona a žádá ho, aby před prozkoumáním sošky Venuši ukradnul. Nicole však netuší, že Simon je ve skutečnosti odborným konzultantem a vyšetřovatelem, který odhaluje padělky. Když jej Nicole poprvé potkala, tak zkoumal Charlesovu falešnou sbírku umění. Nejprve nechce Nicole pomoci, ale změní názor, když si uvědomí, že ji miluje. A Nicole je přece tak krásná a sladká! Dále je zde americký magnát a vášnivý sběratel umění Davis Leland, který chce získat Venuši za každou cenu. Ten se začne scházet s Nicole a na druhé schůzce ji požádá o ruku, ale Nicole spěchá do muzea na loupež, a tak nabídku ke sňatku v rychlosti přijímá. Simon je kvůli tomu dost zklamaný, ale snaží se nedat to najevo. Nicole se Simonem se skrývají v muzeu ve skříni a sledují rutinu strážných. Simon využije bumerang k tomu, aby se mu povedlo deaktivovat bezpečnostní poplach. Simon si všimne podobnosti Venuše a Nicole, a ta mu přizná, že sošku vyřezal její dědeček a modelem mu stála její babička. Simon přizná, že o tom celou dobu věděl a s krádeží souhlasil jen proto, že se mu Nicole líbí. Takže milionovou sošku se povede ukrást, chytře ji prodat Lelandovi a naše dvě hrdličky ze skříně spolu nakonec zůstanou. Jo, párkrát jsem se zasmál, herecké výkony byly skvělé, ale mně ta romantika smíšená s kriminální zápletkou prostě úplně nesedí, no. ()

Zemřel „modrooký ďábel“ Peter O'Toole

Zemřel „modrooký ďábel“ Peter O'Toole