Pokud se hrdinům komedie Láska hory přenáší může něco pokazit, zaručeně se to pokazí. Všichni zažijí jeden opravdu šílený den v horském hotelu vyprávěný třikrát a vždy jinýma očima. Nevěstě Alex se její velký den hroutí přímo před očima. Po pánské jízdě předešlé noci je totiž nezvěstný ženich a stát před oltářem sama je trochu trapné. Alex nesedí v koutě a rozhodne se ženicha najít. Někde přeci být musí! Svůj pohled nabídne i její neurotická matka, přespříliš aktivní otčím, jenž odhaluje zločin, který se nestal, a také její biologický. Ten dělá, jakože nic, přestože právě on viděl nezvěstného ženicha jako poslední. Chaos v horském hotelu, kde se svatba měla odehrát, využívá instruktor lyžování a neodolatelný svůdník Petr. S pomocí své kamarádky Kláry se pouští do dobrodružné přípravy rande pro nejkrásnější ženu v hotelu. Jak říká slavný Murphyho zákon: Usmějte se, zítřek bude horší. (Bontonfilm)

Trailer 2

Tominni

V záplavě romantických komedií z prostředí hor je to vlastně nakonec celkem pozitivní výsledek. Vyprávění z pozice několika hlavních hrdinů je fajn, takže se můžeme pustit do hledání ženicha a zjistit,c o se vlastně stalo. Filmu pomáhají i Anna Fialová a Natalia Germani. Jen škoda samotného konce, který se příliš nepovedl. ()

Johnny.ARN

Ja verím tomu, že keby v tom neboli slovenské peňáze, natočilo by sa to pekne u bratov a tam by to aj zapadlo prachom. Tak to prachom zapadne hneď v dvoch krajinách. Začnem najskôr pozitívami. Veľmi slušná kamera, skvelý strih a nelineárny štýl prerozprávania deja. Taktiež poďakovanie, že si niekto všimol Germánku a dal jej priestor. Na záver pochvala jednému zo scenáristov, ktorý napísal skvelú postavu, ktorú hral Kassai. A teraz sa pozrime, čo tam nefungovalo. Ani jeden úderný, zapamätania hodný vtip/gag/scénka. Viac technických chýb, hlavne v prvej polke. Občasné nezmyselné konanie postáv (svadba, plný hotel a čávo, čo to "riadi" tak v sklade kontroluje neónky, Noelov skok z balkóna...), miestami rušivá fujara. Dejovo je to snaha o romanticko-komediálnu krimi, aj keď som si nie úplne istý, či bol význam aspoň jedného slova naplnený. Zachraňuje to len ten rozprávačský štýl a do asi dvoch tretín filmu aj veľmi šikovne neprezradenie, čo je so ženíchom. Je však vidieť, že scenáristi poznajú publikum. Vedeli, kedy akú nadávku použiť, aby sa divák zasmial, vedeli, akú to má mať minutáž, vedeli, kedy to ustrihnúť, aby to nespadlo do ešte väčšej trápnosti. Proste, snímok určený pre tento trh. Hlavne, že sa diváci smejú, aj keď by nemuseli. To je ale ich chyba, nie tvorcov. Je to taký Šťastný Nový rok z Wishu, s menším rozpočtom, Bčkovým obsadením, ale so snahou priniesť niečo nové. Snáď si to natáčanie v tej zime herci užili. Objektívne slabá dvojka, ale mierne nadhodnotím za snahu a za to, že aj keď to bola prvotina, nemal som akútny pocit dávenia, takže 3 z 5 ( ČSFD predpremiéra za účasti režiséra, Cinemax Bory ) ()

Bebacek

Konečně NORMÁLNÍ střední proud – romcom bez genderových stereotypů, šovinismu a prvoplánových sexistických hlášek. Je to vtipné, vypravěčsky nápadité a Anna Fialová v roli nevěsty je prostě skvělá. Díky a gratulace Kateřině Buzkové, Danielu Brogyányimu a Jakubovi Machalovi, jejichž je Láska producentským, potažmo režijním debutem. ()

Necrotongue

Navzdory zdejšímu hodnocení a hlavně navzdory mému přesvědčení, že budu nevyhnutelně odpadovat, jsem nakonec udělil poměrně slušný počet hvězdiček. Podle mého názoru se sice jednalo o řádnou hovadinu, v jejímž průběhu se vylouplo nejedno klišé a nechyběla ani očekávaná hra na city (i když jsem ji čekal horší), ale došlo na nečekané, když jsem si s mocným údivem uvědomil, že se u toho, jaksi zvráceně bavím. Pravdou zůstává, že můj výsledný dojem mohl být ještě lepší, kdyby se tvůrci nepouštěli do zcela zbytečných šaškáren, které u mě místo humoru generovaly spíše pocit trapnosti (např. samozvaný detektiv). Různé úhly pohledu už rozhodně nebyly ničím objevným, ale i tak snímek slušně zpestřily, a zatímco Nataliu Germani a Marka Lamboru příliš nemusím, Anna Fialová a hlavně Csongor Kassai potěšili o to víc. Škoda, že téměř všichni jedou jen v angličtině, kdyby víc našinců ovládalo slovenštinu, nemuseli by být slovenští herci nuceni mluvit česky a bylo by to ještě lepší. / Poučení: Od zítřka u sebe budu nosit svinovací metr. Co kdybych náhodou narazil na chlebíčky? ()

fabecc1222

Ve výsledku vlastně úplne rutinní romantická komedie, ale konečně...Konečně zas po letech aspoň s nějakým nápadem, a ne úplně provařeným obsazením. Fajn motiv toho, že vlastně jednotlivé události postupně vidíme z pohledu jiných postav, takže to je taková ta klasická filmová skládačka, kdy do sebe postupně všechno zapadá. K tomu pochopitelně klasická reklama na Vysoké Tatry, Duchoň (Kraus) v závěru, a myslím, že tahle romantika určitě nikoho neurazí. ()

• Patrik (Csongor Kassai) zde v jedné scéně prohlásí, že je jako čert. Naráží tím na jednu ze svých nejslavnějších rolí, a to roli Lucifera v pohádce Čert ví proč (2003). (PetraRuze)
  • Film se natáčel v březnu roku 2021 v hotelu Hubert ve slovenských Vysokých Tatrách (okres Poprad). (Krocka)
  • Pro Marka Lamboru a Annu Fialovou byl tento film vůbec prvním společným natáčením od doby, kdy oba studovali stejný ročník na pražské Konzervatoři. Maturovali v roce 2015. (Krocka)