Pokud se hrdinům komedie Láska hory přenáší může něco pokazit, zaručeně se to pokazí. Všichni zažijí jeden opravdu šílený den v horském hotelu vyprávěný třikrát a vždy jinýma očima. Nevěstě Alex se její velký den hroutí přímo před očima. Po pánské jízdě předešlé noci je totiž nezvěstný ženich a stát před oltářem sama je trochu trapné. Alex nesedí v koutě a rozhodne se ženicha najít. Někde přeci být musí! Svůj pohled nabídne i její neurotická matka, přespříliš aktivní otčím, jenž odhaluje zločin, který se nestal, a také její biologický. Ten dělá, jakože nic, přestože právě on viděl nezvěstného ženicha jako poslední. Chaos v horském hotelu, kde se svatba měla odehrát, využívá instruktor lyžování a neodolatelný svůdník Petr. S pomocí své kamarádky Kláry se pouští do dobrodružné přípravy rande pro nejkrásnější ženu v hotelu. Jak říká slavný Murphyho zákon: Usmějte se, zítřek bude horší. (Bontonfilm)

Trailer 1

playboxguest

Působí to dost jako slabší divadelní hra zfilmovaná pro televizi, některé herecké výkony, hlavně Lambora apod. působí hodně strojeně, prostě je cítit, že nejen on tu hraje a odříkává naučené repliky. I tak ale můžu říct, že mám za sebou i horší věci, třeba Zoufalé ženy, Šťastný nový rok nebo Ženskou na vrcholu a jednou se to dalo, ikdyž znovu už si to určitě nepustím a jediný vtip mě tu doopravdy nepobavil. Každopádně trvám na tom, že na každém, i ne úplně dobrém filmu, se něco dobrého vždycky najít dá, a to je tentokrát určitě charismatická Natalia Germani, kterou ráda uvidím znovu, třeba i v něčem lepším. ()

Stanislaus

Chlastačku, která se lehce zvrtla, nebo vyprávění z více pohledů jsme viděli už jinde, přesto jsem rád, že se těchto témat chopili Češi se Slováky a natočili milou romantickou komedii se sympatickým obsazením a pěknými lokacemi, která se obešla i bez fekálního a sexistického humoru. Postavy nejsou vyloženě hloupé (nevyžaduje-li to scénář: "Stojím u sochy Ježíše s holí!") a jejich představitelé hrají uvěřitelně. Bonusem je ústřední píseň, která zní už v traileru. Slabší čtyři hvězdičky! P. S. Člověk během projekce téměř slyšel křik knoflíků na košili Richarda Stankeho. ()

Bebacek

Konečně NORMÁLNÍ střední proud – romcom bez genderových stereotypů, šovinismu a prvoplánových sexistických hlášek. Je to vtipné, vypravěčsky nápadité a Anna Fialová v roli nevěsty je prostě skvělá. Díky a gratulace Kateřině Buzkové, Danielu Brogyányimu a Jakubovi Machalovi, jejichž je Láska producentským, potažmo režijním debutem. ()

Johnny.ARN

Ja verím tomu, že keby v tom neboli slovenské peňáze, natočilo by sa to pekne u bratov a tam by to aj zapadlo prachom. Tak to prachom zapadne hneď v dvoch krajinách. Začnem najskôr pozitívami. Veľmi slušná kamera, skvelý strih a nelineárny štýl prerozprávania deja. Taktiež poďakovanie, že si niekto všimol Germánku a dal jej priestor. Na záver pochvala jednému zo scenáristov, ktorý napísal skvelú postavu, ktorú hral Kassai. A teraz sa pozrime, čo tam nefungovalo. Ani jeden úderný, zapamätania hodný vtip/gag/scénka. Viac technických chýb, hlavne v prvej polke. Občasné nezmyselné konanie postáv (svadba, plný hotel a čávo, čo to "riadi" tak v sklade kontroluje neónky, Noelov skok z balkóna...), miestami rušivá fujara. Dejovo je to snaha o romanticko-komediálnu krimi, aj keď som si nie úplne istý, či bol význam aspoň jedného slova naplnený. Zachraňuje to len ten rozprávačský štýl a do asi dvoch tretín filmu aj veľmi šikovne neprezradenie, čo je so ženíchom. Je však vidieť, že scenáristi poznajú publikum. Vedeli, kedy akú nadávku použiť, aby sa divák zasmial, vedeli, akú to má mať minutáž, vedeli, kedy to ustrihnúť, aby to nespadlo do ešte väčšej trápnosti. Proste, snímok určený pre tento trh. Hlavne, že sa diváci smejú, aj keď by nemuseli. To je ale ich chyba, nie tvorcov. Je to taký Šťastný Nový rok z Wishu, s menším rozpočtom, Bčkovým obsadením, ale so snahou priniesť niečo nové. Snáď si to natáčanie v tej zime herci užili. Objektívne slabá dvojka, ale mierne nadhodnotím za snahu a za to, že aj keď to bola prvotina, nemal som akútny pocit dávenia, takže 3 z 5 ( ČSFD predpremiéra za účasti režiséra, Cinemax Bory ) ()

honajz2

Na ten film se v životě nepodívám i kdyby měl 95%, ale chci tu plně podpořit uživatele Mara97, jelikož má naprostou pravdu - zdejší nadšená pětihvězdičková hodnocení jsou skutečně především z fake účtů. A uživatelku zsimerova mohu uklidnit, sám jsem si to teď ověřoval a je to tak. Tvůrci, Machala a spol., či kdo jim dělá tohle PR, to vám fakt není blbý? Je to sice taky forma reklamy, která zvýší povědomí o daném filmu, ale z vlastní zkušenosti vím, jak je to krátkozraké, kór u takového žánru, kterého se v naší zemi točí za rok tucty. A pokud si opravdu nezískáte úspěch u diváků (jako se to povedlo třeba Ženám v běhu), je vám tohle nadhodnocování a chlubení se na Facebooku k ničemu. Spíš akorát lidi naštvete a odradíte od návštěvy kina, protože na tyhle podvody se vždycky přijde... ()

• „Láska hory přenáší je konverzační romantická komedie plná dialogů. Příběh se odehrává v průběhu několika hodin jednoho dne, které divákovi vyprávíme postupně třikrát, a to vždy z úhlu pohledu jiné postavy. Tyto tři dějové linie se prostřednictvím postav postupně propojují a ovlivňují. Vzniká tak velký prostor pro množství nedorozumění a komických situací,“ přiblížil snímek režisér a spoluscenárista Jakub Machala. (SONY_)
  • Film se natáčel v březnu roku 2021 v hotelu Hubert ve slovenských Vysokých Tatrách (okres Poprad). (Krocka)
  • Pro Marka Lamboru a Annu Fialovou byl tento film vůbec prvním společným natáčením od doby, kdy oba studovali stejný ročník na pražské Konzervatoři. Maturovali v roce 2015. (Krocka)