Návrat muže z bažin

The Return of Swamp Thing

Sci-Fi / Horor / Komedie / Akční / Dobrodružný

USA, 1989, 88 min

NMZB je klasické spotřebitelské béčko, které upadne do zapomění ještě dřív než se dá do půjčoven, ovšem jelikož Wynorski je zručný béčkař tak nám aspoň zaručí 80 minut zábavy. Film bych moc nesrovnával s prvním dílem přeci jen šli tak trochu jinou cestou(a kdybych musel srovnávat tak přeci jen bažináč od Cravena byl takový lepší). Nicméně u tohohle filmu se musí prostě pochválit masky, pravda třeba sám bažináč nevypadá okolo obličeje "dodělaně" ale ostatní bastardi jsou výborní. Jediný co bych z filmu vykopl jsou ti dva spratci kteří byly nesympatičtí jak poleno. Co ještě není moc košér je celkem triviální atmosféra, začátek filmu určitě ušel ale postupem času(a přidávajícím humorem) šíleně klesla a film mě tak nějake přestával bavit. I přes své kvality a neduhy se jedná o průměrné pokračování které si asi už nepustím ale aspon jsem se těch 80 minut celkem bavil.(14.1.2011)

• choze

Kdysi mě Wynorski dostal svým SOUBOJEM SE SMRTÍ, od té doby je ale pro mě každý jeho další titul zklamáním, ne-li přímo utrpením. Oproti už tak slabé jedničce sice dodal výrazně atraktivnější slečnu, víc zábavné pyrotechniky a mutantů, ale taky víc nevtipných komických figurek (malí kluci, buranští paliči). Tromu ani tenhle odvar z ní nemám rád. Nuda.(11.6.2009)

V první řadě musim vyzvednout dost kchůůl úvodní intro, který film hnedka skvěle nakopne. Masky tu sou podařený a oproti jedničce Bažináč konečně vypadá jak by měl (což nejspíš zapříčinil úspěch Predátora s RoboCopem), navíc Heather byla fakt bezva kost (bohužel teda neukáže narozdíl od předchůdkyně kozy, ale aspon nohy:) Slušná komedie co zabaví líp jak první díl... i když opět bez pořádný osvícenecký magie, zatraceně! Takže zaručeně nadhodnocuju do tý doby, než se konečně někdo odhodlá natočit prvotřídní "Mooreovskou" verzi co má potenciál Avataru a vůbec nejlepších mysteriozních hororů.(3.7.2016)

Možná sami máte za přítele někoho, kdo je obecně úplně a naprosto blbej, ale vy s ním pořád kamarádíte, protože má i pár dobrých vlastností, například je s ním sranda a často se s ním pobavíte. Já tohoto přítele našel v Návratu muže z bažin. Zábavná blbost, u níž se dost nasmějete, občas s filmem, občas filmu samotnému, ale pořád to udržuje pozitivní linii přátelství. Jeden z nejlepších adeptů, kterým nalákat na horror hodně mladé publikum. Barevné, po maskérské stránce velice nápadité (muž pijavice je naprosto super monstrum, škoda jen, že nedostal více prostoru), Bažiňák by byl svého času snad i můj cool akční hrdina (kdyby mi bylo o třiadvacet let méně). Navíc mě strašně potěšil fakt, že si zde opět záporné role střihli záporák z bondovky Octopussy Louis Jourdan a (ženy odpustí můj náhlý záchvat sexismu) jedna z nejšukadeličtějších filmových záporaček co znám (Ursa - Superman 1 a 2 nebo Taramis v Conan Ničitel) Sarah Douglas. Až bude chtít můj syn zasvětit do horroru, tohle bude jeden z prvních filmů, který s ním zkouknu. Ono to sice moc horrorové není, ale jako úvod do tématiky to pro čertsvě náctiletého diváka určitě obstojí. Více na mém blogu: www.hororovyblogdreraserheada.blog.cz.(2.2.2011)

Nemůžu si pomoct, ale mě ta dvojka bavila snad ještě víc, než Wesova jednička. Samozřejmě, už je to celkem trash, vždyť se za kameru postavil jeho nekorunovaný král Wynorski. Jenže už od začátku to tak sympaticky šlape, že se fanda céčkovitých béček prostě nedokáže nudit. Bažiňák dává všem zloduchům přes držku, zachraňuje kočku v nesnázích a - jen tak mimochodem - stačí pózovat s děckama před objektivem. Hrdina rostlinného původu je borec (nezastaví ho ani raketomet), občas problesknou vtipný hlášky a navíc tam pobíhá roztomilá Locklearka. P.S. Ne, kozy neukáže.(6.9.2014)