Reklama

Reklama

Hluboko v temné džungli provádí šílený vědec Anton Arcane za pomoci svých pomocníků genetické pokusy, při kterých se snaží získat nesmrtelnost. Míchá při nich lidskou a zvířecí DNA a vytváří tak obludy, které nikdy neměly spatřit světlo světa. Jeho protivníkem je Muž z bažin, kdysi také vědec Alec Holland, nyní napůl člověk a napůl rostlina, který za své vzezření vděčí právě Arcanovi. V boji proti svému nevlastnímu otci stojí po boku Muže z bažin krásná dívka Abby, jejíž krev Arcane potřebuje k dokončení svých zvrhlých plánů. (Řitka video)

(více)

Recenze (47)

eraserhead666 

všechny recenze uživatele

Možná sami máte za přítele někoho, kdo je obecně úplně a naprosto blbej, ale vy s ním pořád kamarádíte, protože má i pár dobrých vlastností, například je s ním sranda a často se s ním pobavíte. Já tohoto přítele našel v Návratu muže z bažin. Zábavná blbost, u níž se dost nasmějete, občas s filmem, občas filmu samotnému, ale pořád to udržuje pozitivní linii přátelství. Jeden z nejlepších adeptů, kterým nalákat na horror hodně mladé publikum. Barevné, po maskérské stránce velice nápadité (muž pijavice je naprosto super monstrum, škoda jen, že nedostal více prostoru), Bažiňák by byl svého času snad i můj cool akční hrdina (kdyby mi bylo o třiadvacet let méně). Navíc mě strašně potěšil fakt, že si zde opět záporné role střihli záporák z bondovky Octopussy Louis Jourdan a (ženy odpustí můj náhlý záchvat sexismu) jedna z nejšukadeličtějších filmových záporaček co znám (Ursa - Superman 1 a 2 nebo Taramis v Conan Ničitel) Sarah Douglas. Až bude chtít můj syn zasvětit do horroru, tohle bude jeden z prvních filmů, který s ním zkouknu. Ono to sice moc horrorové není, ale jako úvod do tématiky to pro čertsvě náctiletého diváka určitě obstojí. ()

choze odpad!

všechny recenze uživatele

Kdysi mě Wynorski dostal svým SOUBOJEM SE SMRTÍ, od té doby je ale pro mě každý jeho další titul zklamáním, ne-li přímo utrpením. Oproti už tak slabé jedničce sice dodal výrazně atraktivnější slečnu, víc zábavné pyrotechniky a mutantů, ale taky víc nevtipných komických figurek (malí kluci, buranští paliči). Tromu ani tenhle odvar z ní nemám rád. Nuda. ()

Reklama

Campbell 

všechny recenze uživatele

NMZB je klasické spotřebitelské béčko, které upadne do zapomění ještě dřív než se dá do půjčoven, ovšem jelikož Wynorski je zručný béčkař tak nám aspoň zaručí 80 minut zábavy. Film bych moc nesrovnával s prvním dílem přeci jen šli tak trochu jinou cestou(a kdybych musel srovnávat tak přeci jen bažináč od Cravena byl takový lepší). Nicméně u tohohle filmu se musí prostě pochválit masky, pravda třeba sám bažináč nevypadá okolo obličeje "dodělaně" ale ostatní bastardi jsou výborní. Jediný co bych z filmu vykopl jsou ti dva spratci kteří byly nesympatičtí jak poleno. Co ještě není moc košér je celkem triviální atmosféra, začátek filmu určitě ušel ale postupem času(a přidávajícím humorem) šíleně klesla a film mě tak nějake přestával bavit. I přes své kvality a neduhy se jedná o průměrné pokračování které si asi už nepustím ale aspon jsem se těch 80 minut celkem bavil. ()

Pítrs85 

všechny recenze uživatele

V prvním díle jim to s tím nablblým hlavním nehrdinou ještě vyšlo, ale tady už je to fakt přes čáru, Swamp Thing dává do držky každýmu, vyhodí do vzduchu barák nevinným lidem (Otázka zní- Je Swamp Thing rasista? :-o) a přitom sám nedostane ani facku, natož aby mu někdo byť jen nalomil větévku, co mu roste na hlavě. Člověk se až musí smát, že je to vlastně stejné universum jako Nolanův Temný rytíř (takovej fight Swamp Thing vs Bane, kurva, to by třísky lítaly, doslova). Nadruhou stranu pořád to jsou TY osmdesátky, takže nuda a nouze o zábavu (byť trashoidní) nehrozí. ()

AlistairMir 

všechny recenze uživatele

Našel jsem doma starou VHS originálku a z obalu na mě zíral tenhle zelenej řízek a bloncka. Tak jsem použil video (znáte to ještě někdo ne :-D ) a jal se sledovat celkem zábavnou starou školu. Bažiňák vypadá na tu dobu solidně a blondýna doslova vykvete do krásy. Horor to zrovna není, ale sranda jo, já byl spokojenej. ()

Galerie (30)

Zajímavosti (9)

  • Dick Durock (Swamp Thing) sa stal v poradí len druhým hercom, ktorý si do tej doby zopakoval svoju úlohu v komikse od vydavateľstva DC Comics. Prvým bol Christopher Reeve v roli Supermana. (beso74)

Reklama

Reklama