Návrat muže z bažin

The Return of Swamp Thing

Sci-Fi / Horor / Komedie / Akční / Dobrodružný

USA, 1989, 88 min

I když mě tenhle-Moorem zatím nedotčený-swampáč bavil víceméně od začátku do konce, musím uznat, že je to prostě průměr všech průměrů, který podle pravidel znouzectnosti přetváří své technické, scénáristické a herecké nedostatky do podoby brakoidní zábvy pro fanšmejkry(nutno dodat, že mnohem lépe než Craven o 7let dříve)......... Ano je to na čisté 3 ale zkuste to říct tomuhle vtipně postiženému chudákovi do očí...Na to já nemám srdce :)(16.5.2013)

• SOLOM.

The Return of Swamp Thing rozhodně není moc povedený film. Je zde sice k vidění několik zajímavých scén a docela slušné masky, ale jinak je to přehlídka špatných hereckých výkonů a trapného černého humoru. Který nebyl absolutně trefný a už skoro vůbec vtipný. Možná je to tím že stárnu, ale od filmu z konce osmdesátých let bych čekal rozhodně o trochu víc. Lehká inspirace od Tromy je nepřehlédnutelná, ale filmům od této společnosti nesahá tenhle kousek ani po kotníky.(26.8.2010)

Na mne až příliš dětinské. Samozřejmě že jsem věděl, že se nejedná o "úplný" horor, ale spíše o komedii, nicméně absolutně jsem nečekal že to bude 8+. Fuck. Na druhou stranu jsem se ale pobavil a to i přes některé postavy, které mne kardinálně sraly. Nuže, shrnu to: Heather Locklear to sluší, Swamp thing je chodící špenát, je to trochu trapné a trochu zábavné. Můžete se na to dívat s děckama po obědě.(12.6.2009)

Možná i nezasloužené 3*,ale přecejen když kouknu na rok natočení,tak v té době to muselo být něco.Horor v tom samozřejmě není ani za mák,spíš se jedná o takovou odlehčenou komedii ala Troma,ovšem bez jakéhokoliv gore záběru.Pokusy o záchodové hlášky jsou zde celkem slabé..Plus mínus,kdyby byl film jen tak o šest sedm let mladší,bylo by moje hodnocení jěště slabší.(14.6.2009)

• Ramirez85

V prvním díle jim to s tím nablblým hlavním nehrdinou ještě vyšlo, ale tady už je to fakt přes čáru, Swamp Thing dává do držky každýmu, vyhodí do vzduchu barák nevinným lidem (Otázka zní- Je Swamp Thing rasista? :-o) a přitom sám nedostane ani facku, natož aby mu někdo byť jen nalomil větévku, co mu roste na hlavě. Člověk se až musí smát, že je to vlastně stejné universum jako Nolanův Temný rytíř (takovej fight Swamp Thing vs Bane, kurva, to by třísky lítaly, doslova). Nadruhou stranu pořád to jsou TY osmdesátky, takže nuda a nouze o zábavu (byť trashoidní) nehrozí.(14.7.2016)

• - Ve filmu je několik narážek na manželství Heather Locklear s rockerem Tommym Lee. Když je v květinářství záběr na pojmenované květiny, u jedné je cedulka „Tommy“. Později se chlubí postava Poinsettia (Monique Gabrielle) jizvou z koncertu Mötley Crüe. (Fenk)

• - Heather Locklear vyhrála Razzie Award za nejhorší herecký výkon v tomto filmu. (7ynek)

• - Natáčelo se v Savannah, Georgia, USA. (LION-MR.T)