Návrat muže z bažin

• USA The Return of Swamp Thing (více)

Hluboko v temné džungli provádí šílený vědec Anton Arcane za pomoci svých pomocníků genetické pokusy, při kterých se snaží získat nesmrtelnost. Míchá při nich lidskou a zvířecí DNA a vytváří tak obludy, které nikdy neměly spatřit světlo světa. Jeho protivníkem je Muž z bažin, kdysi také vědec Alec Holland, nyní napůl člověk a napůl rostlina, který za své vzezření vděčí právě Arcanovi. V boji proti svému nevlastnímu otci stojí po boku Muže z bažin krásná dívka Abby, jejíž krev Arcane potřebuje k dokončení svých zvrhlých plánů. (Řitka video)

Bloody13

Nemůžu si pomoct, ale mě ta dvojka bavila snad ještě víc, než Wesova jednička. Samozřejmě, už je to celkem trash, vždyť se za kameru postavil jeho nekorunovaný král Wynorski. Jenže už od začátku to tak sympaticky šlape, že se fanda céčkovitých béček prostě nedokáže nudit. Bažiňák dává všem zloduchům přes držku, zachraňuje kočku v nesnázích a - jen tak mimochodem - stačí pózovat s děckama před objektivem. Hrdina rostlinného původu je borec (nezastaví ho ani raketomet), občas problesknou vtipný hlášky a navíc tam pobíhá roztomilá Locklearka. P.S. Ne, kozy neukáže. ()

choze odpad!

Kdysi mě Wynorski dostal svým SOUBOJEM SE SMRTÍ, od té doby je ale pro mě každý jeho další titul zklamáním, ne-li přímo utrpením. Oproti už tak slabé jedničce sice dodal výrazně atraktivnější slečnu, víc zábavné pyrotechniky a mutantů, ale taky víc nevtipných komických figurek (malí kluci, buranští paliči). Tromu ani tenhle odvar z ní nemám rád. Nuda. ()

SNCIS

"Zahrajeme si na doktora." - "Víš jaká je má oblíbená operace?" - "Jaká puso?" - "Vasektomie!" Bažináč je zpět! Zpočátku to vypadá, jakoby se jednalo o remake, předělávku filmu, ale později je jasné, že je to 2 s pár úpravami. Kostými jsou lepší než v jedničce a to i triky a herci. Oceňuji Heather Locklear na tu se koukalo lépe než - na její předchůdkyní. Nejvýraznější je znovu záporák doktor Arcane, kterého znovu zvárnil Louis Jourdan. Wynorskiho verze je koukatelná a desetkrát lepší než ta Cravena z roku 1982! - 50%. ()

Campbell

NMZB je klasické spotřebitelské béčko, které upadne do zapomění ještě dřív než se dá do půjčoven, ovšem jelikož Wynorski je zručný béčkař tak nám aspoň zaručí 80 minut zábavy. Film bych moc nesrovnával s prvním dílem přeci jen šli tak trochu jinou cestou(a kdybych musel srovnávat tak přeci jen bažináč od Cravena byl takový lepší). Nicméně u tohohle filmu se musí prostě pochválit masky, pravda třeba sám bažináč nevypadá okolo obličeje "dodělaně" ale ostatní bastardi jsou výborní. Jediný co bych z filmu vykopl jsou ti dva spratci kteří byly nesympatičtí jak poleno. Co ještě není moc košér je celkem triviální atmosféra, začátek filmu určitě ušel ale postupem času(a přidávajícím humorem) šíleně klesla a film mě tak nějake přestával bavit. I přes své kvality a neduhy se jedná o průměrné pokračování které si asi už nepustím ale aspon jsem se těch 80 minut celkem bavil. ()

obitus

Tam kde to Cravenovi dvakrát nešlapalo sází velký Jim na trashovitejším přístupu a vychází mu to na 100%. Postavy jsou šílené, nikdo se nebere úplně vážně a děj ubíhá bez výraznějších zaškobrtnutí. Šílený vědev hraje v bouřlivé noci na varhany, zatímco v laboratoři bijí do mříží mutanti jako třeba muž-slon. Do toho pobíhá napůl chlápek, napůl kytka v gumovém obleku a dává každému přes držku. Původně jsem chtěl vytknout na Jima nezvyklou absenci ducpartií, ale muž-pijavice je pro tentokrát nahrazuje více než dobře. Jeden z Wynorského nejlepších filmů. ()

• Film byl natočen za 27 dní. (HellFire)