Slavné jméno (E12) (epizoda)

Drama / Rodinný / Historický

Československo / Západní Německo, 1988, 53 min

 • tron
  ****

  "A těď mě nech spát, Vašku." Posledný diel veľkolepého, epického seriálu sa nesie v pomerne komornom duchu, čo mu skôr svedčí, než ubližuje. Táto časť sa sústredí sa uzavretie posledných nedorozprávaných príbehov a hlavne vzťahu Vaška a jeho milovanej vnučky.(14.8.2018)

 • topi80
  ***

  Poslední dva díly jsem srovnával s knihou. A jakkoli je tento seriál důkazem, že filmové zpracování může mnohonásobně překonat knižní předlohu, konec v knize, kde se po letech setkáváme se šlechtickou rodinou Palačičů, je mnohem lepší než ten seriálový.(22.3.2019)

 • - Přestože je v závěru na plakátech v divadle uvedeno, že Ludmila Humberto bude tančit Čajkovského balet Šípková Růženka, v divadle zní první věta z Čajkovského šesté symfonie. (Bart)

 • - Když Emilka (Kateřina Macháčková) čte z novin chválu na svou dceru, vyřkne i slovní spojení „Aeolská harfa“ - což je mj. název jedné ze skladeb Fryderyka Chopina. V díle však zazní jiná skladba od F. Chopina - Revoluční. A to tehdy, když se jde Václav Karas (Jaromír Hanzlík) podívat na svou vnučku do taneční školy poté, co vyhodí Paola Romea (Josef Laufer) ze své kanceláře a ze schodů ve Varieté Humberto. (VMa)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace