Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Ředitel střední zahradnické školy je odvolán kvůli facce, kterou vrazil drzému žákovi. Ředitelovi příznivci v tom ale vidí pomstu jeho konkurentky a požádají o pomoc ombudsmana Aleše Pelána (L. Vaculík). Copak úspěšnému řediteli jeden pohlavek zničí kariéru? (Česká televize)

Recenze (42)

rakovnik 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

O poznání slabší díl, především kvůli tématu. Facka a vyhazov ředitele byly podány jako politické hrátky, ale ten konkrétní případ autoři neřešili, neboť se vrhli právě na politiku. Pavel Řezníček a jeho "jojo, jasný jasný" je skvělý, ale takto by se prostě neměl chovat. Navíc jak autorům docházel dech s dějem, přišla na řadu nemocnice a autoškola. Filmařské řemeslo skvělé, postavy fajn, ale scénář dnes trochu pokulhával. ()

Gelaos 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Povedený detektivní díl. Řezníček si každou scénu krade pro sebe, Vaculík standardní a Čenský v poloze mačistického prasáka excelentní. Příběh bohužel tentokrát nedokázal vyplnit stopáž, ale to se podařilo částečně zpestřit Řezníčkem a pnutím mezi manžely Pelánovými. Rychlé záblesky z lyžáku mě navnadily a jsem zvědav, kam se to vyvine. Pokec ředitele - "vesničana" - a ombudsmana - "Pražáka" - před ministerstvem peckovní. ()

Reklama

Chudobka 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tento díl mě opět zaujal. Janu Čenskému záporná role sedla, Pavel Řezníček mě baví, velmi se mi líbí také Iveta Dušková. Osobní život hlavního hrdiny má určitě v seriálu opodstatnění, nežije přece ve vzduchoprázdnu. Uvítala bych, kdyby dostal ještě nějaký prostor Vladimír Javorský. Je to výborný herec. ()

Muff 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Případ je jednoznačně inspirován případem z roku 2015, o to větší mám obavy, jak se to bude vyvíjet v reálu, když v seriálu z ředitele udělali defraudanta a nenažraného prospěcháře, což - jak to vypadá - ředitel ze skutečné kauzy nebyl. Zajímavější a více k zamyšlení by příběh byl, kdyby ponechal scénárista status quo, tj. pouze pohlavek zezadu a následnou reakci, včetně náznaku politických her. Pak by bylo na diskuzích, zda reakce byla přemrštěná, jak se k tomu stavět, a podobně. Tím, že do hry zapletl kriminální pozadí s osobními zájmy ředitele & Co. a mysogynní šovinistický leitmotiv v podobě chlapského gangu (nejen toho na zahradě), sice udělal příběh šťavnatějším, ale sporný motiv facky se tak stal bezvýznamným, neboť pak už šlo čistě o jednoznačný a odsouzeníhodný kriminální čin, což odsunulo problematiku fyzických trestů v příběhu úplně na vedlejší kolej. ()

Jonatána 

všechny recenze uživatele

Tento díl si pro sebe ukradl Pavel Řezníček, byl skvělý! Zatím mě Ochránce pořád baví, považuji ten seriál za velmi povedený. Jen mi trochu leze na nervy paní Pelánová. Taková skoro svatá mi přijde a nebaví mě. Ale to nic nemění na tom, že Ochránce považuji za dlouhou dobu za to nejlepší, co je z produkce českých televizí na obrazovce k vidění. ()

Galerie (21)

Zajímavosti (2)

  • Objekt zahradnické školy je ve skutečnosti Socioterapeutická farma v Psychiatrické léčebně Bohnice. (Brain)
  • Tato epizoda se natáčela ve městech Louny, Kladno a Slaný. Také se točilo na kopcích Českého středohoří – Oblík a Raná. (Trajektt)

Reklama

Reklama