Ředitel střední zahradnické školy je odvolán kvůli facce, kterou vrazil drzému žákovi. Ředitelovi příznivci v tom ale vidí pomstu jeho konkurentky a požádají o pomoc ombudsmana Aleše Pelána (L. Vaculík). Copak úspěšnému řediteli jeden pohlavek zničí kariéru? (Česká televize)

Gelaos

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Povedený detektivní díl. Řezníček si každou scénu krade pro sebe, Vaculík standardní a Čenský v poloze mačistického prasáka excelentní. Příběh bohužel tentokrát nedokázal vyplnit stopáž, ale to se podařilo částečně zpestřit Řezníčkem a pnutím mezi manžely Pelánovými. Rychlé záblesky z lyžáku mě navnadily a jsem zvědav, kam se to vyvine. Pokec ředitele - "vesničana" - a ombudsmana - "Pražáka" - před ministerstvem peckovní. ()

chrispe

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Trochu jiný díl, u kterého mě trochu zklamalo, že je spíš černobílý narozdíl od těch předchozích. Taky to byla víc "detektivka", tím se to taky lišilo. Osobně jsem myslela, že to bude o facce z frustrace a bude se řešit především ona, ale nebylo to tak. Jan Čenský si určitě zaslouží palec nahoru. Tohle mu sedí víc než nekonečné Ordinace. A tím myslím smysluplné role, kde je co hrát. Ano, i čtvrtý díl, přestože mám výhrady, líbil. ()

Amonasr

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Není vše takové, jak to na první pohled může vypadat. Tato epizoda opět vytvořila správné napětí a měla i dobrý spád. Na jednotlivých postavách se mi líbí, že mají jak své klady, tak i zápory, včetně hlavního hrdiny, že nejsou černobílé. O to jsou pravdivější a vzbuzují potřebu se zamýšlet nejen nad nimi, ale i nad různými situacemi a souvislostmi i v reálném životě. ()

fafejt001

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

No  maličko  slabší  téma  , leč  princ  se  vybarvil . Myslím  Jan  Čenský .  To  jsem  od  něj  nečekal .  To  je  samá  noblesa ,  Missky  a  tak  dáále  a  najednou  -  vy  jste  PÍÍÍ.. No  jak  říkám ,  nááářez . Ale  byl  věrohodný  to  je  jasan .  A  pánský  kočí  si  drží  stále  svou  linii  , tedy  vyšší  level .  Tedy  Řezníček .  Ten  tam  perlíí . Perfekto .  Jen  houštˇ   ,  klucííí . ()

marhoul

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tento díl si pro sebe krade Pavel Řezníček, což není vůbec na škodu. Skvěle odlehčuje silné téma, v roli je výborný. Díl trošku detektivní, zase jiný pohled na školství no a do toho, že padla facka. Jan Čenský mě snad nikdy nebavil víc, zahrál typické bodré, šovinistické, arogantní prase, na které má společnost stále "štěstí" až moc často. Otevřeno více témat, vydařené. ()

• Tato epizoda se natáčela ve městech Louny, Kladno a Slaný. Také se točilo na kopcích Českého středohoří – Oblík a Raná. (Trajektt)
  • Objekt zahradnické školy je ve skutečnosti Socioterapeutická farma v Psychiatrické léčebně Bohnice. (Brain)