Ředitel střední zahradnické školy je odvolán kvůli facce, kterou vrazil drzému žákovi. Ředitelovi příznivci v tom ale vidí pomstu jeho konkurentky a požádají o pomoc ombudsmana Aleše Pelána (L. Vaculík). Copak úspěšnému řediteli jeden pohlavek zničí kariéru? (Česká televize)

rakovnik

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

O poznání slabší díl, především kvůli tématu. Facka a vyhazov ředitele byly podány jako politické hrátky, ale ten konkrétní případ autoři neřešili, neboť se vrhli právě na politiku. Pavel Řezníček a jeho "jojo, jasný jasný" je skvělý, ale takto by se prostě neměl chovat. Navíc jak autorům docházel dech s dějem, přišla na řadu nemocnice a autoškola. Filmařské řemeslo skvělé, postavy fajn, ale scénář dnes trochu pokulhával. ()

marhoul

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Tento díl si pro sebe krade Pavel Řezníček, což není vůbec na škodu. Skvěle odlehčuje silné téma, v roli je výborný. Díl trošku detektivní, zase jiný pohled na školství no a do toho, že padla facka. Jan Čenský mě snad nikdy nebavil víc, zahrál typické bodré, šovinistické, arogantní prase, na které má společnost stále "štěstí" až moc často. Otevřeno více témat, vydařené. ()

otík

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Po dvou dílech se silnou tématikou (zabití, napadení) přichází poměrně nezajímavý díl s nečekaně sprostým Čenským a případem vhodným tak pro hospodářskou kriminálku než pro školního ombucmana. Naopak víc se dostáváme do děje kolem ombucmanovy manželky, což mě teda zrovna moc nezajímá. Ani mě moc nebere rychlokurz autoškoly. Ano, sem tam to bylo díky Řezníčkovi vtipné, ale jinak spíše šeď a nemohoucnost scénáristy poprat se s neatraktivním případem. ()

LexBarker odpad!

Za to jak tvůrci zatočili v tomto díle s pravdou dávám odpad. V reálu slušný chlap a schopný ředitel z Prahy 8 M.K. je zde vykreslen jako šovinistické arogantní prase, které se navíc podílí na rozkrádání obecních peněz a z toho spratka, kterého doma nenaučili slušnému chování a který učitelům do očí říkal ať jdou do prdele a byl naprosto nezvladatelný, je v podstatě normální dospívající kluk, který jen narazil na agresora za katedrou... Aneb jak by řekl Postráneckého generál z Černých baronů : ,,Chce se mi zvracet." ()

flanker.27 odpad!

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Propojovat pomocí závěrečných dovětků skutečnou situaci s vlastním vymyšleným příběhem, abych dostal obraz jaký chci a mohl kázat věci které chci, považuju za demagogii nejhrubšího zrna. A jak se přitom seriál tváří svatouškovsky. asi mi s tímhle projektem došel dech. Prakticky od začátku jsem cítil tohle tlačení do určité pozice, ale teď to překonalo míru únosnosti. Teď už se jen rozhodnu, jestli vytrvám ještě další epizodu a naflákám odpady i předchozím, nebo to udělám hned. P. S. Scéna s kytkou mě rozesmála. To si vyloženě představuju tu tvůrčí práci za tím: "Hele, musíme jí tam nechat rozmlátit tu kytku vztekle v autě, abysme jako ukázali, že i ta zdánlivě tvrdá a odmítavá žena má city a že ona sice může každého posílat do hajzlu na potkání, ale ve skutečnosti touží po tom být milována." Jo. Jako Vogon. ()