Třináctiletý Lukáš zahyne po pádu z továrního komína. Zatímco policie věc uzavře jako nehodu, Lukášova matka obviní jeho spolužáky ze šikany. Ombudsman Aleš Pelán (L. Vaculík) musí zjistit, zda šlo o nehodu, nebo sebevraždu… (Česká televize)

sofiapetra

Mezi českými seriály z posledních let je to vážně perla. A gratuluji panu Feřtekovi, že si pro sebe konečně našel tu správnou parketu k prezentaci svých názorů na školství. Ty články v novinách přeci jen takovou razanci a dosah neměly. Shrnuto: scénář, dialogy, herci, vše v dokonalé symbióze. Především tedy ale vynikající Vaculík a Řezníček. ()

Skuby47

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Velmi dojemný příběh dětské sebevraždy, ale v životě spíše vyjímečný svou příčinou. Běžnější jsou případy dětských sebevražd pod tlakem školní šikany nebo špatného prospěchu a tím pádem nesplnění rodičovských očekávání. Motivací jsou i hádky a alkoholismus či agresivní jednání s dětmi v rodině. To nic nemění na potřebě ukázat i takové případy jakési individuality a osamělosti v dětské povaze a hledat recept, jak podobným tragédiím předejít. Vysoce hodnotím originalitu scénáře a skvělé herecké výkony. ()

hrumsrt

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Proč jsem dal první plné hodnocení až téhle epizodě, když už několik dalších epizod by si to možná zasloužilo a tady se z nich můžou uživatelé zbláznit? Pořád je to stejné, výborná ústřední dvojice Vaculík, Řezníček a odvážné téma. Ale tady panuje tak silná emoční hloubka, jakou vidíte málokde... Navíc perfektní nástřel mysterióznosti, kterou tenhle seriál zoufale postrádal! ()

fafejt001

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tak  tady  je zaslouženě  plný  počet .  Opravdu  síííla .  UŽ  jen  scény ,   jak  lezl  někdo  na  komín  , atˇ  ten  kluk  nebo  Vaculík  , mi  rozhodně  přišla  hodně  autentická .  Bylo  mi  až  pocitově  podivně . Silné  téma  i  zpracování .  Tady  není  co  vytknout . Plný  počet . A  ta  co  hrála  mámu  ,  Žáčková ,   zahrála  skvěle . ()

Hombre8

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Škoda že tak silné téma režisérka přepálila emocemi a hlavně nesmysly. Tím hlavním se už po několikáté stává (a má to vzestupnou tendenci) neschopná policie versus hustá dvojka vyšetřovatelů z MŠMT. Superman Sherlock a jeho švejkovitá (a tedy silně oblíbená) obdoba Watsona. Kritizuje se opět bulvár, ale přitom seriál sám se bulvárem stává. Sledovanost je přece na prvním místě! Tak to tam napalme! Ale proti tomu nic neuděláme. Asi je lepší se nechat unášet proudem, nechat se dojímat a oceňovat především technickou a herní stránku. Jen si myslím, že samotný Lukáš by z toho byl hodně špatný. ()

• Natáčelo se ve Slaném, na Kladně a v bývalé elektrárně dolu Schoeller v Libušíně. (rakovnik)
  • Premiéru epizody sledovalo 1,25 mil. diváků starších 15 let, což byl nejlepší výsledek večera po 20.00. (rublik05)