Byl jednou jeden... život (1987) (seriál)

Z celého populárně-naučného septemu od Alberta BARILLÉHO mám Byl jednou jeden... život nejraději. Vtipnou formou se snaží dětem přiblížit, jak funguje jejich vlastní tělo, co se odehrává uvnitř a zajímavou metodou vysvětluje základní prvky anatomie. ■ Seriál zároveň vzdělává, pobaví, poučí a přináší zvídavému lidskému mláděti mnohé odpovědi na otázky, které by samo neumělo zformulovat. Bělovousý Maestro zde laskavým tónem v hlase vysvětluje, poznamenává, vyvrací mylné představy, nabádá, mravokárně zvedá prst a opět vysvětluje a vše je to milé a bez sebemenšího náznaku jakéhokoliv nátlaku na to, co si máme myslet a na to, jak je to jedině správně. Tento přístup se mi velmi líbí. Dnes je bohužel trend u podobných seriálů/pořadů zcela opačný a to je špatně... ■ Byl jednou jeden... život ve mně zanechal ten zvláštní hřejivý pocit poznání, které v dospělosti člověk jen těžko zažije znovu. Pocit, který si nesete skrze pubertu někde hluboko zastrčený a pak, ve vhodnou chvíli, se pomocí slečny nostalgie dostaví, když malý špunt, s vámi pokrevně spřízněný, se dožaduje puštění pohádky... ■ Animace je příjemná a oku lahodící. Motivy a předobrazy pro bílé krvinky a bacily jsou zajímavé a jejich zpracování je humorné, snadno zapamatovatelné a v rámci dětské imaginace uvěřitelné. Tvůrci si vzali něco z každé ze čtyř světových animátorských škol: české, japonské, francouzské, americké. Kresby jsou dostatečně detailní a červená ve scénách, kdy se nacházíme v tepně u srdce, je tak červená a pohlcující, až z toho jde hlava kolem. ■ Když jsem před pár lety hlídal mrňouse a pustil mu seriál ze zakoupených DVD, tak jsem byl mírně v šoku, a to hned při úvodní znělce: "Tisíc podob život mívá, kdo ho chce znát, ať se dívá..." Říkal jsem si, že to je jiné, než jaké to znám, ale nechal jsem to být. Až posléze jsem zjistil, že je to předabované, respektive, že je to znovu nadabované. Jelikož se současným českým dabingem nezabývám, tak to pro mě bylo nemilé překvapení. Už spoustu let se na filmy dívám téměř výhradně v původním znění, proto to pro mě byla rána palicí do hlavy. Zlatá éra kvalitního československého dabingu už je dávno pryč a už tu zůstal jen běžící pás, na který se nahází co nejlevněji uniformní rychlokvaška, která je pak servírována hladovějícímu davu... ■ Byl jednou jeden... život se mi líbil skoro stejně, jako když jsem jej viděl poprvé. Je na něm sice trochu znát, že určen pro děti a mládež, ale to vůbec nevadí, protože dokáže vtáhnout do děje a vy se pak prostě přistihnete, jak fandíte hlídce nebo červeným krvinkám nebo zlotřilým přitroublým bacilům... ◢ ■ ◣ (R) [95/100] ■ (K) [95/100] ■ (V) [90/100] ■ (♫) [90/100] ■ (E) The Human Body (1998) ● Il était une fois... l'homme (1978) ● La création du monde: Stvoření světa (1957) ● Il Était une fois... les découvreurs (1994 - 1995) ● Hataraku saibô (2018) ● Skalpel, prosím (1985) ● Il était une fois... les explorateurs (1997) ● Mais où est donc passée la septième compagnie? (1973) ● Mitsubachi Mâya no bôken: Die Biene Maja (1975 - 1980) ● Human Body: Pushing the Limits (2008) ● Il était une fois... l'espace (1982) ● Anime 80 Nichikan Sekai Isshû: La Vuelta al mundo de Willy Fog (1981 - 1984) ● Il était une fois... notre terre (2008 - 2009) ● Tajemství krve (1953) ● Les compères (1983) ● National Geographic Special: Incredible Human Machine (2007) ● Vesničko má středisková (1985) ● Il était une fois... les Amériques (1992) ● Jáchyme, hoď ho do stroje! (1974) ● Popular Mechanics for Kids (1997 - 2005) ● Le Gendarme de Saint-Tropez (1964) ● Ať žijí duchové! (1977) ● Astérix le Gaulois (1967) ● Jak dostat tatínka do polepšovny (1978) ● Innerspace (1987) ● Návštěvníci: Expedition Adam '84 (1983) ● Doktoři (2017) ● Jak básníci přicházejí o iluze (1984) ● Dobrodružství kriminalistiky: Täter unbekannt - Sternstunden der Kriminalistik (1989 - 1992) ● Cesta do pravěku (1955) ■ (DAB) 1) [95/100] 2) [59/100] ■ (Č) 2 ■ (P) [SD] [CZ] [95/100] ■ (N) [SD] [CZ] [85/100] ■ (CSFD) GiggsburinaKri-krilucika999SeeSawvonvernyKrissstCarne.Silver(C) [90/100]

Muž, který spadl na Zemi (1976)

To si takhle v únoru prohlížím ČSFD a metodou link to link dojdu až k filmu Muž, který spadl na Zemi, když tu náhle můj zrak zpozorní. Přečtu si komentář od zelvopyra a ten mne navnadí natolik, že ihned následující den mám film doma a jelikož toho večera mám volno, tak se rozhodnu se na něj podívat. ■ Nevěřícně a s pohledem právě zlobotomizovaného pacienta sleduji to nádherné dobrodružství. Úžas a nadšení jsou střídány chvílemi rozhořčení a studu, následuje pocit vyprázdněnosti a nastupuje opět úžas a nadšení střídán divností a pocitem neurčitosti, aby v zápětí byl zase nastolen pocit úžasu. ■ Celkem třikrát jsem si říkal, že to, co vidím, je docela dost možné, ale vždycky jsem pak zavřel chlebárnu a šel dál. ■ Několikrát, nepočítal jsem kolikrát, ale bylo to fakt hodněkrát, jsem prožíval tu beznaděj a zoufalství hlavního hrdiny a padal na mě smutek nebývalých rozměrů. Smutek z nás lidí. ■ Ta bezvýchodnost utápěná v alkoholu na diváka civí, jak němá výčitka propleskávající tvář. ■ Říkal jsem si, že ten film je tak krásný, tak strašně krásný a neskutečně smutný, depresivní. Tak depresivní, že ještě několik minut po závěrečných titulcích jsem smutně hleděl do tmy. ■ Čtyřikrát jsem se přistihl, jak si pohrávám s myšlenkou "Co kdyby?". Pak byla vždy nemilosrdně zapuzena. Ovšem po poslední scéně na mě padlo úmorné ticho a v hlavě se mi rozprostírala věta "Ty vole, vždyť přesně takhle by to bylo...". Smutek v nejryzejší formě... ◢ ■ ◣ (R) [95/100] ■ (K) [95/100] ■ (V) [86/100] ■ (♫) [88/100] ■ (E) Starman (1984) ● Nevesta hôľ (1971) ● The Hidden (1987) ● The First (2018) ● Arrival (2016) ● The Day the Earth Stood Still (1951) ● Planet of the Apes (1968) ● K-PAX (2001) ● The Man from Earth (2007) ● Sphere (1998) ● Contact (1997) ■ (Č) 1 ■ (P) [Únor 2019] [1080p] ϿϾ [PZ-cz] [81/100] ■ (CSFD) zelvopyrdezorzkitanovypravěč(C) [81/100]

Terminátor (1984)

Klasika, která nestárne. CAMERONOVI se dvě věci geniálně povedly: 1) Terminátor a 2) Vetřelci. Jsem přesvědčen o tom, že sám sebe již nikdy žádným filmem nepřekoná, stejně tak jako SCHWARZENEGGER už nikdy nebude drsnější a brutálnější než v T1. ■ Ta odporná syntetická hudba se tak samoběžně zarývá do morku kostí, je znepokojivá a chladná, chvílemi z ní jde mráz po zádech, je tak vlezlá a naléhavá, že mi stačí slyšet pouhých 5 sekund a mám celý film hned v hlavě a ihned si vybavím o jakou scénu jde a kde se právě v příběhu nacházíme... ◢ ■ ◣ (R) [95/100] ■ (K) [95/100] ■ (V) [95/100] ■ (♫) [95/100] ■ (DAB) [95/100] ■ (Č) 20+ ■ (P) [SD] [CZ] [95/100] ■ (N) [2016] [1080p] ϿϾ [PZ-cz] [95/100] ■ (CSFD) FlipnicJossieblackrainNiktorius(C) [95/100]

Pohotovost (1994) (seriál)

Jestliže jsem u Nemocnice na kraji města psal, že "Z těch starých, respektive těch ze sedmdesátých a osmdesátých let, je NnKM v mém osobním žebříčků absolutně na špici.", tak pro ER toto platí pro léta devadesátá. Boha jeho, jak já to žral. ■ Vždycky, když si vzpomenu na ER, tak se mi hned vybaví moje babička, protože ta ten seriál hltala ještě víc než já a vždycky, když jsem přišel na návštěvu, tak se mě ptala na věci, kterým nerozuměla a já si připadal strašně důležitej, že jí můžu odpovědět na její všetečné otázky... ◢ ■ ◣ (R) [95/100] ■ (K) [95/100] ■ (V) [90/100] ■ (♫) [90/100] ■ (DAB) [88/100] ■ (Č) 1 ■ (P) [1995] [SD] [CZ] [95/100] ■ (CSFD) MickeyStuma(C) [95/100]

Nemocnice na kraji města (1977) (seriál)

K tomuto seriálu mám velký citový vztah. I v roce 2019 jej považuji za jeden z nejlepších seriálů z nemocničního/doktorského prostředí a že těch je. ■ Z těch starých, respektive těch ze sedmdesátých a osmdesátých let, je NnKM v mém osobním žebříčků absolutně na špici. Skvělí herci, výborný scénář, skvělá režie, výtečná kamera, suprový soundtrack. Uvěřitelné osudy a příběhy hlavních hrdinů a ještě jednou zopakuji: skvělí herci. ◢ ■ ◣ (R) [95/100] ■ (K) [95/100] ■ (V) [90/100] ■ (♫) [95/100] ■ (Č) 5+ ■ (N) [2018] [SD] ϿϾ [PZ] [/100] ■ (CSFD) blackrain(C) [95/100]

Zajatci času (2017)

Začíná to jako tuctová a předpokládaně nudná teenage vykopávka, kdy se parta amerických všeználků, kteří se ničeho nebojí a klidně vlezou do neznámé černé díry, vypraví hledat ztraceného profesora... Ale to, co se zprvu tváří jako další omýlačka na téma: ztraceni v čase, tak se posléze ukáže jako docela dost dobře promyšlená a propletená záležitost, u které jsem byl 3krát mile překvapen vývojem situace a gradací děje. ■ Před zhlédnutím jsem si nečetl žádnou anotaci k tomuto filmu a udělal jsem jedině dobře. Děj mě doslova vtáhnul a chvílemi i pohltil. To napětí, kdy nevíte, jak to vlastně dopadne a jestli ty náznaky během celého filmu, byly tím, čím si člověk myslel, že byly, tak to byla prostě a zkrátka paráda a já jsem ten nářez hltal, jak smyslů zbavený... ■ V prvních minutách jsem se mírně řečeno obával, že tu budeme mít další z vyčpělých variací na téma: Cesta do středu Země. Naštěstí se tak nestalo. Dostal jsem vrchovatou porci zábavy a dobrodružství... ■ Bylo tam několik scén, které mi připomněly jiné filmy, například dvě scény, u kterých se mi ihned vybavil Interstellar. [SPOILER] Když Cara vyšplhala na povrch a tam nebyla žádná zeleň, nic živého, všude jenom skály, písek a prach a pak se vrátila zpět do jeskyně a ta přibližně půlhoďka, co se přidušovala v nedýchatelné atmosféře na povrchu připomínající měsíční krajinu, tak pro její kámoše dole trvala cirka pět sekund. [/SPOILER] ■ A že jsou ve filmu mouchy? No a co? Malé nelogičnosti? Těch máte v žánru sci-fi bambilion. Tady jich taky pár je, ale já jsem se náramně bavil a ani na okamžik se nenudil. ■ Mám rád akční sci-fi béčka, céčka a déčka a leckdy mě nadchnou víc, než kdejaké áčkové záležitosti s rozpočtem 150 miliónů dolarů. Tohle je přesně ten případ. ■ Jestliže se potkají: správná konstelace nebeských těles, mírná erupce na Slunci, ta správná nálada, nízký stupeň únavy, chuť po fantaskním dobrodružství, krásný překlad do češtiny, zajímavá zápletka, vychlacená voda s citrónem, nová sluchátka téže značky, téhož druhu a té stejné řady, kterou člověk k maximální spokojenosti používá již dva roky, optimální nastavení obrazu a zvuku, nikým a ničím nerušená projekce, kvalitní médium, žádná bolest očí, nehlad, volný den, tak to ani jinak, než plným hodnocením nemůže skončit... ◢ ■ ◣ (R) [90/100] ■ (K) [90/100] ■ (V) [70/100] ■ (♫) [77/100] ■ (E) IO (2019) ● 400 Days (2015) ● Interstellar (2014) ● Journey to the Center of the Earth 3D (2008) ● Red Planet (2000) ● The Lost World (1999 - 2002) ● Moon (2009) ● The Cave (2005) ● Approaching the Unknown (2016) ■ (Č) 1 ■ (P) [Leden 2019] [1080p] ϿϾ [PZ-cz] [95/100] ■ (CSFD) MickeyStuma(C) [95/100]

Somnio (2016)

Vždycky mě potěší, když mi nějakej film vytře zrak. Infinity Chamber nejen, že mi vytřel zrak, ale navíc si se mnou vytřel svojí kybernetickou prdel. ■ To, co se zpočátku tváří jako další z mnoha odnoží hry v Kostku či jako ohřívání si polívčičky mrkáním na Hru o přežití, tak se záhy otočí směrem ku Smrtihlavovi, aby se to posléze přetavilo v odnož Minority Report. Následně to vše odhodí a obrací se ke Kódu 46, cestou pohladí po srti 12 opic, povozí se Na Hromnicích, co maj o den víc, cestou si skočí na kafe na Měsíc. S cestovní agenturou Entita ve stroji si Upgradujeme svou výbavu, abychom uspěli v Kruhu a výpravou pokračujeme V plánu útěku, pro který však musíme podniknout zastávku v cestovní kanceláři Total Recall. Necháváme se unášet Kometou, zavíráme oči, sedáme si do studeného křesla, ruce dáme za hlavu a výpravu končíme u Potomků lidí. ◢ ■ ◣ (C) [95/100]

Malá čarodějnice (2018)

Dlouhá léta jsem očekával, že naleznu nějaký film, který by se alespoň po kotníky přiblížil Malé čarodějce Kiki, ale vždy to bylo jen plácnutí sedřených rukou na mokrá stehna. Teď jsem se konečně dočkal. ■ Die kleine Hexe je sice určena především dětem, respektive se jedná o rodinný film s dětskou tematikou, ale milovníkům pohádkové fantasy to stejně bude šumák, protože tenhle film je fakt skvěle odvedené dílo. Je zábavný, hravý, plný optimismu a dobré nálady a navíc Karolína je coby 127 let mladičká a nezkušená čarodějka prostě rozkošná. Svou energičností a vřelým úsměvem připomíná Evu, co tropí hlouposti. ■ Film, který mě na hoďku a půl dokáže vytrhnout z každodenních starostí a ještě mi navíc vykouzlí úsměv na tváři, tak si zaslouží mé uznání. ■ Die kleine Hexe v sobě snoubí to krásné pohádkové vyprávění, které známe ze sedmdesátých let dvacátého století, kdy spolu Češi a Němci spolupracovali na pohádkových filmech, které jsou dnes již klasikou a moderní pojetí kino-televizní zábavy, která nenudí, pěkně odsýpá a hezky se na ni dívá. Barevně a graficky je to kouzelné, zvukově a hudebně vyzývavě optimistické. Je to jednoduchý příběh? Je, ale je dobře zahrán. Malá Čarodějnice a její věrný Abraxas jsou nerozlučná dvojka a skvěle jim to spolu pasuje. ■ Malá Čarodějnice je ve své natvrdlosti nepochopit ostatní čarodějky k popukání a svou dobrosrdečností k nakousnutí. Líbila se mi dokonce více než její starší kolegyně. Takže pohádková neděle se vydařila a zazvonil zvonec a to je, milé děti, konec. ◢ ■ ◣ (R) [90/100] ■ (K) [84/100] ■ (V) [77/100] ■ (H) Karoline HERFURTH [95/100] ● Axel PRAHL [85/100] ● Suzanne von BORSODY [72/100] ■ (♫) [90/100] ■ (E) Malá čarodějnice (1984) ● Majo no takkyûbin (1989) ● Die Gänsemagd (2009) ● Mimi wo sumaseba (1995) ● Amelie rennt (2017) ● Majo no takkyûbin (2014) ● Eva tropí hlouposti (1939) ● Kokowääh (2011) ● Tonari no Totoro (1988) ● Hotel de grote L (2017) ● Kamisari nânâ nichijô (2014) ● Lola rennt (1998) ● Nebojsa (1988) ● Arîte hime (2001) ● Koloběžka první (1984) ● Čarodějův učeň (1977) ● Kačenka a strašidla (1992) ● S čerty nejsou žerty (1984) ● Dívka na koštěti (1971) ● Princ a Večernice (1978) ● Yamamba (1985) ● Harry Potter and the Sorcerer's Stone (2001) ● Arabela (1980) ● Bewitched (2005) ● The VVitch: A New-England Folktale (2015) ● Catweazle (1970) ● Tři oříšky pro Popelku (1973) ● Morozko (1964) ● Witch Hunter Robin (2002) ● Mahô tsukai Sarî (1989) ● Vzpoura hraček (1946) ● Yamada kun to shichi nin no majo (2013) ● Lesní ženka (1974) ● The Secret of Moonacre (2008) ● Mahô tsukai ni taisetsu na koto (2003) ■ (Č) 1 ■ (P) [Neděle, 12-VIII-2018] ϿϾ [PZ-cz] [90/100] ■ (C) [90/100]

Temná věž (2017)

Nemohu si pomoci, ale já jsem prostě plný počet dát musel. Výborně jsem se bavil. Žral jsem jim to i s navijákem. Že jsme již něco podobného viděli? Ano. Ale abych se nenudil ani na minutu, tak to se jen tak nestává. Že film je směsí mnoha filmů starších a možná zajímavějších? Ano. A co? I přesto má v sobě spoustu originality, kterou nemůže nevidět jen slepý. ■ To pojetí sci-fi fantasy se mi zamlouvalo. De facto je to klasický příběh o vyvoleném (Bright), blížící se apokalypsa (Extinction), hrdinský epos (Jûni kokuki), temná minulost, která přináší temnou budoucnost (Smrtihlav), ale co více, je to průvodce autsajdra z našeho světa, který putuje do světa jiného - má generace jistě zná Nekonečný příběh a právě ten mi, nevím proč, vyvstanul na mysl hned po několika záběrech... ■ Bavil jsem se náramně, a tak jsem byl ochoten odpustit filmu několik much a dokonce i počítačová monstra. Bylo to energické a silně mě to pohltilo, co víc si přát? Já jsem spokojen. ◢ ■ ◣ (R) [90/100] ■ (K) [80/100] ■ (V) [77/100] ■ (H) Idris ELBA [88/100] ● Matthew McCONAUGHEY [72/100] ● Tom TAYLOR [77/100] ● Katheryn WINNICK [63/100] ● Soo-hyun KIM [70/100] ● Jackie Earle HALEY [60/100] ● Abbey LEE [68/100] ● Dennis HAYSBERT [63/100] ■ (♫) [70/100] ■ (E) The NeverEnding Story (1984) ● Dark City (1998) ● Another Earth (2011) ● Extinction (2018) ● Stargate SG-1 (1997) ● Matrix (1999) ● Charmed (1998) ● Bright (2017) ● Animaturikusu (2003) ● Jûni kokuki (2002) ● Ministry of Fear (1944) ● Ministerstvo strachu (1966) ● Kaze no tani no Naushika (1984) ● The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring (2001) ● Slow West (2015) ● Unbreakable (2000) ● Children of Men (2006) ● Edge of Tomorrow (2014) ● Andromeda (2000) ● Infini (2015) ● Harry Potter and the Sorcerer's Stone (2001) ● Conan the Barbarian (1982) ● Conan the Destroyer (1984) ● The Hidden (1987) ● Legend of Lemnear: Kyôkuguro no tsubasa - Barukisasu (1989) ● Miss Peregrine's Home for Peculiar Children (2016) ● Immortel (ad vitam) (2004) ■ (Č) 1 ■ (P) [Pondělí, 30-VII-2018; 23:15] [1080p] ϿϾ [PZ-cz] [83/100] ■ (CSFD) B!shop(C) [83/100]

Překrásná Kate (2009)

Proč mám rád australské filmy? Protože jsou jiné. Jsou jiné než americké, dokonce jiné než anglické. Mají v sobě tu vyprahlou krásu, která je typická pro celý tento kontinent. Nespoutanou svobodu a otevřený prostor... ■ Doporučuju vůbec nečíst obsah, tagy a komentáře, protože tím přijdete o značnou část překvapení a rozuzlení. ■ Čtyřicátník Ned se vrací do rodného Wallumbi - prdel na konci světa plná australských vidláků. Poslal pro něj jeho umírající otec. Ned s sebou veze svou mladičkou nabíječku, kterou si co nevidět chce vzít za ženu. Hned po příjezdu se nám začíná rozkrývat Nedův skrytý svět. Pomaličku, opravdu pomaličku se objevují části minulosti, které zapadají do současnosti a čím dál tím více vše začíná dávat smysl. Nejdříve tápeme, kdo je/byla ona záhadná Kate, pak když to zjistíme, tak nám to nějak nezapadá do poodkryté mozaiky, ale s každým dalším výletem do minulosti se puzzle začíná rýsovat a má stále otřejší a jasnější tvar. ■ Líbilo se mi, jak byl celý příběh vystavěn a ta postupná gradace děje byla přímo famózní. Když už si myslíte, že jste se všechna rodinná tajemství dozvěděli, tak přijde další a erupce bolesti, výčitek a smutku vytryskne na filmové plátno. [SPOILer] Poté, co omylem Ned vstoupí do společné koupelny, kde je Kate pouze v kalhotkách, tak je ještě vše v pořádku, ale když si pak povídaj na posteli a Ned při jejich sourozenecké chvilce neudrží své vzrušení na uzdě a po chvilce ejakuluje, tak ten moment kdy Kate na svých prstech rozmazává semeno, tak to jsem si říkal, že teď celý příběh půjde jiným směrem, ale světe div se, nešel. A když se pak Ned schovával v kůlně, tak jsem si říkal, že se to bude ubírat tím a tím směrem, ale chyba lávky, oba dva se vydali zcela jinam, jinou rychlostí a po jiných kolejích... [/SPOILer] ■ Když jsem před několika lety viděl celkem zajímavý film Filosofové, tak jedna z hereček mě zaujala natolik, že jsem se chtěl podívat i další snímek, kdy hrála, byla jí Sophie LOWE a film, co jsem si vybral byl právě tento, ke kterému píšu komentář. Dnes mohu s čistým svědomím napsat, že jsem udělal jedině dobře. Jen nechápu, proč mi trvalo více jak dva roky, než jsem se k tomu konečně dostal. ■ Jak jsem již psal výše, tak se zde dočkáte několika velkých i malých překvapení, některá jsou očekávatelná, ale některá nikoli a o to jsou zajímavější. Přibližně někde za polovinou jsem se dozvěděl, že Beautiful Kate byla tak trochu Beautiful Cunt, ale pořád byla beautiful, kdežto ke konci jsem teprv pochopil celou pravdu, která byla smutná... ■ Tento film je zdrcující drama, které popisuje, kterak rodina nefunguje, jak otec a syn nemohou najít společnou řeč, odcizení se nejbližších lidí, sourozenecké komplikované vztahy a lásku. Lásku, která nezná hranic, nezajímá ji povolení, nařízení, zákony, barva kůže, pohlaví... Dále pocit viny a odpuštění. Vnitřní bolest, kterou nelze vyjevit nikomu jinému a uvědomění si tíže následků svých činů, ale i slov, která vyřkneme... ◢ ■ ◣ (R) [/100] ■ (K) [95/100] ■ (V) [80/100] ■ (H) Sophie LOWE [95/100] ● Ben MENDELSOHN [90/100] ● Bryan BROWN [80/100] ● Maeve DERMONY [77/100] ● Rachel GRIFFITHS [84/100] ■ (♫) [95/100] ■ (E) Life as a House (2001) ● Koi kaze (2004) ● Tracks (2013) ● The Shipping News (2001) ● The Philosophers (2013) ● My Old Lady (2014) ● Boku wa imôto ni koi wo suru (2005) ● Code 46 (2003) ● De nærmeste (2015) ● Himitsu (1999) ● The Graduate (1967) ● The Secret of Moonacre (2008) ● Boku wa imôto ni koi wo suru (2007) ● Rebecca (1940) ● Australia (2008) ● Heartbreak High (1994) ■ (Č) 1 ■ (P) [Pátek, 3-VIII-2018; 04:15] [SD] ϿϾ [PZ-cz] [95/100] ■ (CSFD) Aluska88(C) [95/100]