Přichází ze vzdáleného světa, aby lovil lidi pro zábavu. Neviditelný a ozbrojený smrtícími zbraněmi nemilosrdně stopuje svou lidskou kořist a zanechává za sebou zmrzačené mrtvoly. Nyní si vybral městskou džungli. Los Angeles, kde právě zuří válka drogových gangů, je perfektní půdou pro Predátorovy smrtící hrátky. Tvrdohlavý policista Mike Harrigan (Danny Glover) se však odmítá vzdát bez boje. (Magic Box)

Blazkowicz

Konečně mám pravé volno na čtení knih a zrovna čtu Predátor: Betonová džungle, takže co jiného si pustit, když kniha z filmu částečně vychází. Trochu mě mrzí, že film není v červených číslech, protože by si to zasloužil. Perfektní prostředí, perfektní akce, Glover je víc než schopný, no prostě jestli se to dá považovat za béčko, tak je to jedno z nejlepších. Závěrem nelze než souhlasit, že život je svině. 4+* ()

Nathaniell

Pro mě osobně o třídu lepší než první díl. Zasazení do města sedlo jako zadel na hrnec a Danny Glover zkrátka není tak jednoznačným hrdinou jako Arnold... Jo. Rozhodně mám dvojku radši. 5* ()

booom

Příběh se odehrává v roce 1997, no to by ani tak nevadilo, ale nesměly by tam být tak hrozný věci jako je neschopná LA policie, která nechá v ulicích města řádit dva sfetovaný gangy. V tak policejním státě jako je USA, kde vás seberou jenom za to že vyplivnete žvejkačku to vyznívá opravdu vesele. Další příšerná věc jsou ty jejich pistole co tam používají to je opravdu výsměch. A třetí věc tak to je oblečení ve kterým tam Glover a spol pobíhají. Omluvu, že se to natáčelo v r. 1990 neberu. Jinak prdátor je opět skvělý a Glover tam taky docela sedí, takže celkový dojem je kladný. ()

weasel.p

Asi tak do roku 98 jsem vůbec nevěděl že je pokračování Predátora...poprvé mi to přišlo jako hrozná splácaná blbost,ale člověk to nesmí srovnávat s jedničkou...podruhé už sem si tento film docela vychutnával- válka drogových gangů, král Willie, do toho FBI, nové Predátorovy zbraně, blýsknul se tu i Bill Paxton se svými hláškami, vůbec celkový průběh filmu měl spád a závěrečná honička s Predátorem byla super. ()

Weirdman

5/10... Škoda, že scenár je tak neskutočne hlúpy a klišoidný, pretože potápa naozaj výbronú vizuálno-technickú stránku celého filmu :( ()

krivkin

nemá to sice už tu strašidelnou atmosféru jako první díl, ale přece jen to není tak blbé jako většina "dvojek", je to místo sci-fi hororu prostě spíš akční film, nicméně rozpálené Los Angeles zmítané válkou mezi kolumbijskou a jamajskou narkomafií je přece taky ideální místo pro lov trofejí.... Danny Glover není Arnold, ale to mi až tak nevadí, potěší role Billa Paxtona, který to již v minulosti schytal i od Terminátora a Vetřelce :-) škoda, že pokus o AvP vyzněl spíš trapně, Predátor je výborná postava s potenciálem k pořádně nadupané řežbě!! ()

masik

Oproti prvnímu dílu slabší dvojka, i když koukat se na to dá celkem dobře. Danny Glover sice není zdaleka takovým soupeřem jako Arnold Schwarzenegger, v boji ale také obstává celkem slušbě. Nejvíce se mi líbila scéna, kdy se banda přiblblíků včele s Garym Buseym vydává na jatka v pro predátora neviditelných oblecích. P.S. V rozhovoru Mika Harrigana( Danny Glover) a Petera Keyese( Gary Busey) zaznělo, že před deseti lety narazil jeden exemplář náhodně na speciální jednotku ve Střední Americe a že to přežili jen 2 vojáci- zajímalo by mě, kdo byl ten druhej. ()

(fjw)

Nechápu proč film neměl takový úspěch jako první díl. Vždyť je to velmi dobře natočené. Vynikající Danny Glover coby tvrdej policajt, Predátor opět si vyhází na lov, místo džungle tu máme prostředí velkoměsta, opět sugestivní hudba Alana Silvestriho. Škoda, že tento díl se nedočkal většího úspěchu, který si ho určitě zasloužil a nedal možnost vzniku dalších dílů jako u Vetřelců:( ()

chrustie

Slabší než jednička ale pořád nadprůměr. Danny Glover mi tam sedí, jen ten konec mi připadá přehnaný. 3 a 1/2* :-) ()

djbarrel

Ačkoliv se Danny Glover snaží seč může a Gary Busey je záporák jak vyšitý, nemůžu se zbavit dojmu, že Arnold v tomhle chybí. Dannymu jsem to prostě v tom filmu nevěřil. Predátor má sice daleko větší prostor než v jedničce, ale je to spíš na škodu, něco jako Vetřelec a Vetřelci. Spíš než horor se jedná o sci-fi akčňák. Ale přes to všechno se stále jedná o koukatelný film, 3 hvězdy , prostě průměr. 60 % ()

infernet

Jak tak koukám kolem, jdu tak trochu proti proudu, ale mně se prostě dvojka líbí ještě víc, než jednička. Danny Glover mi tam sedí, akce střídá akci a ta hudba, ta hudba... .Mimochodem hláška "Život je svině!" mě neustále provází světem :-) Pro mě 5* P.s.: Pokud někomu příjdou přitažené za vlasy pozuby ozbrojené kolumbijské a jamajské gangy, tak ať se podívá na zprávy z dnešní války drogových gangů v latinské Americe (2010) a připomene si rasové nepokoje v Los Angeles v roce 1992-pak mu třeba nebude scénárista připadat až jako takový blázen :-) ()

Crytic

Prales vyměníme za džungli velkoměsta, kde se detektiv z L.A. utká s dalším, tentokrát starším a zkušenějším predátorem. Nečekejte hru na skovávanou jako v původním díle. Masakr v přeplněném metru a razení si cesty skrz mrakodrap nejsou pro ostříleného predátora žádný problém. Film dostané spád až v druhé polovině, kdy si lovec a kořist vymění role. Kompenzaci však dostaneme ve formě většího počtu zbraní, delší doby odmaskovaného predátora, výstavy trofejí a konečně skvělého závěru ve stylu predátoří fair-play. Sečteno, podtrženo - Predátor II. je skvělým následníkem původního dílu a jeho slábé hodnocení mi zůstává skutečnou záhadou. ()

elanista1

Az po zhliadnuti Predatora 2 som dokazal plne ocenit prvy diel. Zo zaciatku sa to nesie v nudnejsom tempe, ale potom to nabera na naozajstnej atmosfere s ovela vacsou akciou a hororovymi prvkami ako v jednotke. Keby toto nebolo len pokracovanie a neviezlo sa len na slave jednotky, hviezdicku by som pridal. ()

maldoror16

Na jedničku to samozřejmě nemá, to je prostě legenda, ale i tak velmi povedené pokračování. Změna prostředí ze středoamerické džungle v džungli velkoměsta (válka policajtů, kolumbijsých a jamajských gangsta) vyšla velmi pěkně, akce - a dobře odvedené - je více než požehnaně. Predátor dostává více prostoru a více toho ukáže a my se o něm více dovíme, takže paráda. Danny Glover se s tím popral vcelku slušně, byť se mi do takovéto role nějak nehodí. A ten úplný závěr působí tak nějak trochu podivně a uměle. Jinak nicméně, ač to má své chybičky a nedostatky, výborný a zábavný akčňák ze staré školy. ()

Matamoroz

Lepší než jsem čekal. Ponurosti jedničky nedosahující akční sci-fi, nikoliv horor, bez Árnýho, ale dobrý. Danny Glover pozvedává úroveň filmu k velmi slušné dívatelnosti. ()

route60

Chaos s porcí krve a masa ktomu, pod vedení Stephena Hopkinse který nezvládl navázat na výbornou první část, Danny Glover nebo Gary Busey jsou výborní ale navázat na Arnolda nebylo jednoduché. ()

Predátora čeká další sequel

Predátora čeká další sequel

26.06.2014

Klepy, plky a floskule

Klepy, plky a floskule

02.10.2006

Asi takhle by se dala ve zkratce charakterizovat situace okolo údajné přípravy dalšího projektu o populárním vesmírném lovci lebek. Predátor z roku 1987 se pod taktovkou Johna McTiernana (a maskou… (více)

Vyhoďme ho z kola ven...

Vyhoďme ho z kola ven...

10.06.2006

...a ukažme si na něj prstem. Před několika dny se filmová mašinerie opět rozhoupala k akci a vydala prohlášení o režisérovi pokračování nejzmršenějšího a zároveň nejočekávanějšího scifi horroru,… (více)