Přichází ze vzdáleného světa, aby lovil lidi pro zábavu. Neviditelný a ozbrojený smrtícími zbraněmi nemilosrdně stopuje svou lidskou kořist a zanechává za sebou zmrzačené mrtvoly. Nyní si vybral městskou džungli. Los Angeles, kde právě zuří válka drogových gangů, je perfektní půdou pro Predátorovy smrtící hrátky. Tvrdohlavý policista Mike Harrigan (Danny Glover) se však odmítá vzdát bez boje. (Magic Box)

Chuckymaster

Lepší než jednička! Vyděl jsem tento díl několikrát a nesmírně mě baví, kvalitní zábava, děj, postavy prosté mega. Jsem opravdu potěšen se vším co dvojka nabídla a to že se to odehrává ve městě není vůbec naškodu. ()

hmyzovrah

Přátelský a mírumilovný Predátor si užívá ve městě. Romantická zápletka zabírá celý děj filmu, což mi vyhovuje a dotoho romantická nadčasová hudbna. Danny Glover ukazuje svůj hladký hrudník a Predátor je z toho úplně vedle, že s klidem elegantního tančníka v rytmu tanga vytvoří elegantní pár a film končí jejich spřátelením. V tomto filmu je i znatelná přátelská atmosféra, která vás zcela pohltí a proto jsem dal za **** ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Ty seš ale hnusnej zmetek." Danny Glover bojuje se strachem z výšek a vesmírným lovcem. Scénář mi přijde smysluplný a dobře napsaný, někdy se i utrousí vtip. "Jsem od policie!" - "Myslím, že jemu je to jedno." Nechybí hororové prvky a predátora je tu více vidět. Má navíc lepší výbavu - vrhací kotouč, kopí či vrhací síť. Jinak loví ve městě mezi bandou policistů a drogovejma kartelama. Skvělé akce, která je pastva pro oči. "Život je svině!" - 80%. ()

tXtX

Vymakané pokračovanie dokonalej jednotky. Glover skvelý, vtipný. Predátor drsný hajzel ako vždy, všade lietajú trefné hlášky a soundtrack opäť ošéfoval kráľ Silvestri. Za mňa TOPka. ()

J1R1K04

Predátor ve městě... musím se přiznat, že jsem od toho očekával totální katastrofu, ale nakonec jsem vcelku spokojený. Přestřelka na začátku filmu je dost povedená, hudba od Alana Silvestriho opět skvělá a v druhý půlce filmu se jedná o solidní akční jízdu... Přesto musím říct, že tomu snímku toho celkem dost chybí... To, co z jedničky dělalo skvělý survival horor tady chybí... Bandu sympatických, ostřílených, svalnatých a hláskujících borců nahradily většinou nesympatické postavy z města (jedinou výjimkou byl Danny Glover a opět skvěle namaskovaný Predátor). Atmosféra města je sice místy napínavá (někdy i děsivá), ale té hutné "Jungle" atmosféře z jedničky to nesahá ani po paty... První půlka tohoto filmu je pro mě definicí pojmu "Neurazí, ale ani nenadchne" (ale ta hudba!), druhá půlka filmu je (jak jsem zmiňoval výše) solidní akční jízda, která končí hodně dobrým finálním fightem, ačkoliv samotný konec filmu je pro mě dost WTF… Celkový dojem? Jako samostatný film skvělá akční zábava, jako pokračování Predátora sice docela dobré, ale některé věci tu zkrátka nefungovaly. 70% ()

pajator

Původně jsem dal jen čtyři hvězdy, ale po letech jsem to upravil na plný počet. Jedno z nejvíce nedoceněných pokračování. Na kultovní jedničku to navázalo opravdu důstojně. Je to něco jiného, místo džungle město, místo drsného vojáka drsný polda. Změna prostředí filmu prospěla a proto ani Arnoldova nepřítomnost filmu nijak neškodí. I když malé cameo by nevadilo. Policejní tým není tak výrazný jako parta vokáků, ale minimálně Bill Paxton tam vyčnívá. A Danny Glover se zahrál fakt stylového nerváka. Spokojenost. ()

drkaldj

Takový sešup jsem nečekal. Predátor ve městě mi nějak neseděl, i když to zní jako zajímavý nápad. Akce je zde taky, ale nějak se mi zkrátka nelíbila. Postavy které zde jsou mě buď štvaly, nebo nezajímaly. Oproti kultovní jedničce dosti zaostává i když katastrofa to samozřejmě taky není. ()

vimluk_CZ

Velmi silné tři hvězdy, ale na tu čtvrtou tomu chybí zajímavější první polovina filmu. Ta druhá totiž krásně odsýpá, stále se tu něco děje, Predátor nám ukazuje svoje tríčky a téměř nesmrtelný policista dělá co jen to jde, aby se alespoň vyrovnal Arnoldovi z jedničky. Ale ve velkoměstě mu chybí bahno, dokáže si s tím nějak poradit?!? To zjistíte, když se na tuhle střílečku mrknete. A nelekněte se třesající se kamery na začátku společně s někdy až parodickými výkony herců v prvních 15 minutách. Čím dál ve filmu jste, tím je lepší! ()

Nellaron

Asi budem patriť k menšine, ale mne sa druhý diel páčil rovnako, ako prvý. Jednotka mala takmer zaručený úspech. Nielen že tu bol Arnold, ale svet spoznal nové monštrum z vesmíru, ktorého vyškerený chrup predstavoval niečo nevídané. Druhý diel tento tromf “nového” nemá. Lenže šikovne to dobieha inde. Veľkomesto, v ňom ľudia stiahnutí z kože a ten neznámy teror vo mne vzbudzovali väčší strach. Máme tu zábery z kozmickej lode, viac záberov predátora, ktorý si lieči rany a dokonca aj záber nejakej tej pichačky. No a čo Danny Glover stráca oproti Arnoldovi na svaloch, to dobieha svojou mimikou. ()

Predátora čeká další sequel

Predátora čeká další sequel

26.06.2014

Klepy, plky a floskule

Klepy, plky a floskule

02.10.2006

Asi takhle by se dala ve zkratce charakterizovat situace okolo údajné přípravy dalšího projektu o populárním vesmírném lovci lebek. Predátor z roku 1987 se pod taktovkou Johna McTiernana (a maskou… (více)

Vyhoďme ho z kola ven...

Vyhoďme ho z kola ven...

10.06.2006

...a ukažme si na něj prstem. Před několika dny se filmová mašinerie opět rozhoupala k akci a vydala prohlášení o režisérovi pokračování nejzmršenějšího a zároveň nejočekávanějšího scifi horroru,… (více)