Přichází ze vzdáleného světa, aby lovil lidi pro zábavu. Neviditelný a ozbrojený smrtícími zbraněmi nemilosrdně stopuje svou lidskou kořist a zanechává za sebou zmrzačené mrtvoly. Nyní si vybral městskou džungli. Los Angeles, kde právě zuří válka drogových gangů, je perfektní půdou pro Predátorovy smrtící hrátky. Tvrdohlavý policista Mike Harrigan (Danny Glover) se však odmítá vzdát bez boje. (Magic Box)

Nix

Glover není špatný a snaží se hláškovat, akorát prostě to zasazení do světa lidí Predátorovi nesedí, i když má taky dost prostoru. Jenže už to není ono, ale je tu památná scéna se smetákem, jinak je to takový průměr. ()

Martensson35

Dvojka je už bohužel slabý a navíc trochu karikaturní odvar jedničky, prolnutý místy navíc jakousi společenskou alegorií, podobnou RoboCopovi. Ta se ale hodí k čistokresvné utopii, než k současnosti (roku 1990), kde je jediný sci-fi prvek vraždící emzák. Bohužel zatímco první film měl přijemnou komorní atmosféru džungle, kterou se zde tvůrci snaží alespoň napodobit všudypřítomným vizuálním horkem, zdejší rozmáchlost velkoměsta tak nějak ubírá predátorovi na děsivosti. A ještě to má o to ztížené, že hraje ve filmu s Gary Busym. Danny Glover je diametrálně odlišný od Arnolda, na druhou stranu umí být ve své roli taky pořádný sekáč, zvlášť když vezmu v úvahu, že film je z období uprostřed ságy Smrtonosné pasti, kde už byl "na tyhle sračky dost starej". Film je takový lepší průměr, který se navíc s odstupem času veze s jedničkou na vlně kultovnosti a nostalgie. Pořád si ale myslím, že je o stupeň lepší, než vyvařené predátoroviny za posledních 20 let. ()

Hellknight12

Tento film som videl až raz a pamätal som si ho takže že je veľmi zlý. Dnes som na neho išiel s rovnakým pocitom ale nakoniec som zistil, že to nie je až taký zlý film. Nie je to síce nič extra ako bol prvý film ale pozrieť sa to dá. Čo najviac uberá za mňa na tomto filme je, že v prvej polovici filmu bol Predátor za dobráka aspoň to tak na mňa pôsobilo. Zabijak hlavne ľudí z gangov. Je tu celkom pár dobre využitých nápadov. Tiež efekty nie sú zlé. Herci s tým čo majú hrajú najlepšie ako sa len dá. Ak by prvú polovicu skrátili na polovicu času, tak by to pôsobilo lepšie. Áno sú tu vybudované charaktery postáv a tiež je to o niečo brutálnejšie ale vážne to muselo byť až tak natiahnuté? Film môžem odporučiť každému, kto má rád Predátora. Celkové hodnotenie za mňa je 60%. Len škoda, že aspoň takto nedopadlo AvP2. ()

TomJ

Predator 2 je zvlastny film. Niektori ho zboznuju, zatial co druhi ho zatracuju. Ja patrim do tej prvej skupiny. Oproti jednotke su tu dve velke zmeny. Uz nie sme v dzungli, ale v meste; a hlavneho hrdinu Schwarzeneggra vystriedal Danny Glover. Prostredie mesta je vynikajuce. Predatorovi to davanove moznosti a divak moze vidiet ten rozdiel oproti dazdovemu pralesu. Mne sa tato zmena naramne pacila. Ked som prvykrat v uvodnych titulkoch zazrel meno Danny Glover, bol som velmi zvedavy, ako sa zhosti tejto ulohy. Smrtonosne zbrane(Lethal Weapon 1-4) sa mi velmi pacili, a tak som ocakaval podobny vykon aj tu. To, co som videl vsak prekrocilo vseky moje ocakavania. Ked som zazrel Glovera ako sa plazi na streche a odrazu ho vystrasia "zas ti blbi ptaci", nemohol som sa nezasmiat. V Predatorovi 2 bolo ovela viac veci, ktore sa daju pozriet viackrat. Najlepsi bol vsak koniec(a to sa nestava casto!). Stretnutie s ostatnymi predatormi mi skoro vyrazilo dych. Jednoznacne jeden z najlepsich snimkov, ake som kedy videl. ()

Slabší odvar Predatora jedničky. Danny Glover není špatný, ale Arnolda nahradit nemůže. Predator je můj favorit mezi zabijáky ()

KillerZeli

Glover ma nulove charisma stejne jako vetsine hercu (krome Predatora), ale zbytek vcelku ušel i přesto, že jedničce nesahá ani po paty. ()

AlexDLarge

Pro mě je tento snímek minimálně stejně dobrý jako jednička. Jeho největším problémem je fakt, že tam nehraje Arnie. Což jsem dokázal akceptovat, ale jak se zdá tak ostatní diváci už ne. Film rozšiřuje příběh i pozadí Predatorského vyvražďování, bohužel mu sebrali jeho největší klenot a bez toho se už dá dost těžko pracovat. Jinak pro mě jedno z mála pokračování, které se opravdu povedlo i po změně hrdiny. P.S.: Je zvláštní, že tento snímek není moc brán na milost, přestože dal vzniknout myšlence souboje Predátora s Vetřelcem. Pro mě opravdový paradox. ()

donkocicak

Pro mě je druhý díl Predátora o fous lepší než jednička. Přijde mi, jako by první díl byl takové zahřívací kolo. Arnold byl v jedničce dobrý, velmi dobrý, ale dvojka ukázala, že film nestaví jen na něm. Navíc - kdyby se Arnoldova postava objevila i ve druhém díle, vše by čekal a trochu by se možná vytratila jistá dávka napětí. Danny Glover umí, což prokázal i v akčním trháku Smrtonosná zbraň nebo thrilleru Svědek. Druhé pokračování Predátora rozhodně jen nekopíruje první díl a není zbytečným pokračováním ! Dovídáme se o této potvůrce z vesmíru mnoho nového. Že džungle byla v prvním díle poněkud tajemná a strašidelná ? Tak se podívejte, jak hrůzné může být v noci ve tmě velkoměsto... Opravdu doporučuji všem, kdo mají tenhle typ filmů rádi a ještě ho neviděli. ()

TSZ

Nikdy jsem nepochopil, proč do role hlavního drsňáka policisty byl vybrán zrovna Danny Glover. Mohlo to být jedno z mála pokračování, které se (téměř) vyrovná prvnímu dílu, ale bohužel....promarněná šance mrzí, zvláště když i bez nostalgie se jedná o slušný akčňák. ()

departed

Ono to zas tak špatný není (s trochou nadhledu). Bylo jasný, že pokud bude mít první díl úspěch, hned se někdo pustí do druhého. Krom Predátora se sice změnilo všechno, ale klape to pospolu celkem solidně a to mi jako nenáročná, dvouhodinová zábava stačí. ()

TommyDiamond

Džungle vs. Město, Schwarzenegger vs. Glover…… Ať porovnám co porovnám první díl vždy jasně dominuje… Druhý díl predátora na mě už od první scény hází béčkové bizarní dojem. Bohužel tento dojem přetrvává až do konce. Dám dvě hvězdy za snahu... ()

J.e.r.e.c

Skrytá perlička žánru a vedle Vetřelců nejlepší pokračování jakékoliv podobně laděné pecky. Jo, pardon, ještě Terminator 2, ale ten ve druhém díle do značné míry dějově kopčí jedničku. Predator na to šel jinak a nabídl originální koncept s fungl novými hrdiny a v jiném balení. Nápad hodit maskovaného lovce z džungle Amazonie do džungle velkoměsta byl za všechny vytrhaný páteře! V LA blízké budoucnosti to vypadá jak v Sodomě, všude samej flákač, kurva, nebo pohunek drogového kartelu. Navíc to hrozný vedro! Ideální plac pro zahájení lovecké sezóny. A pan hajnej si pro nás připravil spoustu nových hraček... Tvůrci už tentokrát nedrží v rukách tu zbraň neznámého a tajemného zla, které se odhaluje jen velmi pozvolna, a Predatora si tak užijeme do sytosti prakticky od samotného začátku. Stejně, jako jeho hlavního protihráče. Nikdy by mě nenapadlo, že Danny Glover bude důstojným nástupcem Arnolda, leč, stalo se! Jeho polda je zatracenej drsňák a srát se nehodlá ani s Predošem. Kór, když to časem začne bejt osobní. Stejně jako slavný předchůdce je dvojka narvaná parádními scénami, na jejichž vrcholu se tyčí voodoo král Willie v uličce temné jako oči démonovy. Na své si přijdou všichni milovníci mimozemských zbraní, konfrontace lovcova arzenálu s lidskou kořistí nebo protivníky v podobě speciální jednotky s nádherně přehrávajícím Gary Buseym nemá chybu. I ten tradičně ukecanej Bill Paxton sem sedne jako vyleštěná lebka na oltář. Snad jen snaha rvát Predátorovi do držky lidské hlášky je poněkud křečovitá. Finále v kosmické lodi udrží sympatický level nadsázky a je důstojným rozloučením se zlatou érou jedné filmové legendy. Závěrečná Gloverova poznámka: „Neboj, pitomče, ještě budeš mít šanci!“ mi proto dneska zní trochu hořce. Predator se sice vrátil ještě třikrát (zatím), ale Predators, natožpak série AvP, se kultovnosti a atmosféře původních snímků ani nepřiblížily. 90 % ()

joelly01

JA mam pro Predatora slabost. Proste je to muj velky oblibenec a vdecne tema skoro az metafyzickych debat mezi mnou a Klenotem (no teda mluvim hlavne ja, Klenot jen tak neutralne mrci) "A kdo si myslis ze je hezci, Predator nebo Vetrelec?" a nasledne si sama odpovidam "Me se libi oba, ale Vetrelce ma kazdy radeji, takze asi vic Predator aby mu to nebylo lito." Presun z dzungle stromove do dzungle betonove Predatorovi na atraktivite neubral a ja ho dal budu obdivovat a uctivat. Skoro jako Setha Morrisona! Vzpominajice Setha mozna by byl dobry taky nejaky Predator v Alpach... na lyzich.. no to uz zase placam nesmysle, jak si kazdy den musim pichat jakesi injekce a jist desne mnozstvi drog tak mi obcas trosku caka pod tasky. Ale jinak Predator 2 parada. A Bill Paxton to ma stejne nejlepci. ()

HERGImanCZ

Tenhle film neměl vzniknout! Po skvělém Predátorovi přichází pokračování. To se ale ani neblíží k jeho kvalitám. Postavy jsou extrémně nezajímavé a naprosto hloupé, příběh není chytlavý a ani hudba celému filmu moc nepomáhá. Tato podívaná je zkrátka nuda a slovo sérii přináší leda tak ostudu. Pokud jste film ještě neviděli, nepouštějte si ho, zkazí vám celý dojem! ()

Scraffy

Tak, ako ma bavila jednotka, tak ma nudila dvojka. Je aspoň fajn, že sa to všetko neodohráva v džungli, ale teraz sme sa posunuli do L.A. Celkom slušné, ale priemeru sa to nevyhne. ()

papadoce

O pokračovaní Predátora som veľmi veľmi dlho ani len netušil. Nemyslím teraz, ale dávno, ešte za môjho ranného mládí. Neskôr som to zazrel so simultálnym dabingom na nejakej videokazete, ale nie celé. No a teraz po rokoch som si splnil další drobný bezvýznamný cieľ, vidieť to celé, na bluray, s titulkami. A musím priznať, že bol to zvláštny záhul. Tento akčňák tak neuveriteľne dýchal deväťdesiatkami až to bolelo. Scenár mal diery väčšie než ementál a dialógy boli často na úrovni Stana Nikitinského v šiestej triede (to už tuším pre veľký úspech dvakrát opakoval ročník). Správanie gangov v uliciach nedávalo zmysel ani len trochu, a aj ten predátor už nebol to inteligentné stvorenie čo v džungli proti Arniemu. A napríklad taký chaos na policajnej stanici alebo scéna so zbraňami a cestujúcimi v metre, boli ako vystrihnuté z Bláznivej strely s legendárnym Lesliem. Viem, viem, znie to ako hrozný náklad. Lenže je tu niečo, s čím treba pri hodnotení tohto skvostu počítať. Že filmy v deväťdesiatkach, obzvlášť tie akčné, boli to najlepšie a najzábavnejšie, čo kedy Hollyúd vyprodukoval a že ľudia čo na nich vyrástli na nich nedajú dopustiť. A to je fuckt. To som ja (pre toho kto nepochopil). Hlavnou devízou tohto masakru bolo násilie. Úplne parádne, omnoho surovejšie než v Arnieho džungli. Žiadne Pegi, žiadne smajlíky, proste 18+. Danny Glover bol vo vynikajúcej forme, Mária Conchita tvrdšia než v McBainovi, navyše Gary Busey hral už klasicky to, čo mu ide najlepšie, slizkého záporáka. Toto nemôžete nemilovať. A že akcia respektíve streľba zľava do prava nedáva často zmysel? No a čo. To sa v deväťdesiatych neriešilo. Mňa toto pokračovanie naplnilo po okraj so všetkými jeho chybami. Výborný krvák a dám štyri, ale ten scenár je strašné béčko 😉. A Danny na konci, že “Ok pussyface” 😂😂😂 čo ti j***? ()

Predátora čeká další sequel

Predátora čeká další sequel

26.06.2014

Klepy, plky a floskule

Klepy, plky a floskule

02.10.2006

Asi takhle by se dala ve zkratce charakterizovat situace okolo údajné přípravy dalšího projektu o populárním vesmírném lovci lebek. Predátor z roku 1987 se pod taktovkou Johna McTiernana (a maskou… (více)

Vyhoďme ho z kola ven...

Vyhoďme ho z kola ven...

10.06.2006

...a ukažme si na něj prstem. Před několika dny se filmová mašinerie opět rozhoupala k akci a vydala prohlášení o režisérovi pokračování nejzmršenějšího a zároveň nejočekávanějšího scifi horroru,… (více)