Přichází ze vzdáleného světa, aby lovil lidi pro zábavu. Neviditelný a ozbrojený smrtícími zbraněmi nemilosrdně stopuje svou lidskou kořist a zanechává za sebou zmrzačené mrtvoly. Nyní si vybral městskou džungli. Los Angeles, kde právě zuří válka drogových gangů, je perfektní půdou pro Predátorovy smrtící hrátky. Tvrdohlavý policista Mike Harrigan (Danny Glover) se však odmítá vzdát bez boje. (Magic Box)

MartinBFFan

Predátor 2 je dobrý film. Síce to nie je jednotka, ale aj tak ide o skvelý akčný film. Dobré obsadenie, skvelé akčné scény a zaujímavý príbeh s dávkou humoru aj hororu. ()

nikhaj

V los angeles sa usporiadava lov na ludi. Trochu slabsie pribudli zbrane a clovek dostal navnadenku na votrelca. Tento diel bol viacmenejk o tom ze ma byt dalsi diel ... ()

mottleone

Tak sem si po letech připomněl asi nejvíc opomíjené dílko z Predátoří série.. 👀 Jasně, Danny Glover se nemůže proporcema vyrovnat Arniemu a jeho drsňákům, jenže s jeho tradičním ztvárněním policejní role, navíc obohacenou strachem z výšek, se může divák spíše ztotožnit, než-li s vojáckou horou svalů. Navíc se nám tu hezky rozvijí Predátoří universe - ikonická scéna s aliení lebkou na konci a také hromada nově představených Predátořích gadgetů napříč filmem.. Bohužel první polovinu przní drogové gangy, jejichž přítomnost mohla fungovat snad jen na úvod, ale pak už tu jsou hlavně pro "cringe" scény. Ve výsledku příjemné béčko, které zkrátka nedosahuje kulervoucích kvalit prvního snímku, ale jako chvályhodné pokračování poslouží.. Pro bábu, co šla na Predátora se smetákem - 75% ale pouze standartní 3* ()

Bragi66

Absolutní řízná klasika SF i ve dvojce. Nedostatky odpuštěny. Při srovnání je jasně vidět, že Star Wars a kol. jsou proti tomu vlídné rodinné pohádky pro jinou cílovou skupinu. ()

Dandirion

Jelikož jsou všichni připosraný z Prey, ačkoliv nechápu proč, pustil jsem si znovu dvojku. A je to kurva dobrej film, a kdokoliv řekne že Prey je nejlepší Predátor po jedničce, ať si dá facku, nebo dvě. Dvojka v sobě kombinuje klasickou akční krimi, sem tam i s humorem, plynule přerůstající do sci-fi hororu. Skvělý postavy, od drsných amerických detektivů, přes vyšinutý mafiány, až po dotěrnýho novináře. Každej tu má svý místo, a je vykreslenej, jak omalovánky v čekárně u pediatra. Predátora už všichni známe, tudíž neni třeba takový opatrný dávkování napětí jako v jedničce, a o to divočejší je dvojka. Lov ve velkoměstě je vynalézavější, nekompromisní a brutální. Zvedám ze čtyř hvězd na pět! ()

KuceraJohny

Vzhledem k tomu, že jednička mě bavila hlavně asi kvůli tomu, jak moc akční a často absurdní byla, tak druhý díl už neměl moc šancí to napodobit. O to se ani nesnažil a dopadlo to průměrně. Nejedná se o nic hrozného, ale taky o nic zapamatovatelného. Danny Glover tu má podobnou postavu jako Bruce Willis ve Smrtonosné pasti, což znamená, že je více "lidský" než Arnold Schwarzenegger v jedničce. Narozdíl od Willise u Glovera je to spíše na škodu. Na druhou stranu stále se jedná o sympatický charakter. Co se Predátora týče, tak ten bohužel nepůsobí už tak nebezpečně jako předtím. U jedničky jsem měl v závěrečném boji opravdu pocit, že to hlavní hrdina nepřežije. Tady moc ne. Změna prostředí není na škodu, ale džungle mě bavila víc. Abych to stále neshazoval, tak řeknu, že se jedná o dobrý snímek, který má nádech klasických akčních filmů 90. let, což je pro spoustu lidí výhodou. A hlavní výhody jsou zde: za 1. lepší vidění Predátora (to mi hodně u jedničky vadilo) za 2. více informací o samotném Predátorovi (v jedničce v podstatě nulové). ()

finkie

Slabé pokračování ve stylu policejních buddy movies z přelomu 80. a 90. let. Danny Glover je sice lepší herec než Schwarzenegger, ale tady se chová jako totální idiot a i magor Riggs by vedle něj vypadal jak Hercule Poirot. Začátek připomíná parodii na Smrtonosnou zbraň, ten příval všech možných klišé byl aspoň pro mě nesnesitelný (až do Gloverova entrée naprosto neschopná a slabá policie, proti ní ultrazavilí gangsteři, novináři reportující přímo uprostřed přestřelky, starosta na dovolené). Konflikt mezi LAPD a FBI nebyl nijak odůvodněný a motivovaný, ale vznikl snad už před příjezdem federálů a byl tam prostě proto, aby tam byl. Scénář je celkově děravý a nelogický. Proč se třeba přesouvali policejní vyšetřovatelé na místo akce metrem? Protože ve filmu měla být "strhující" řežba v metru a nikoho nenapadlo, jak tam policajty jinak dostat? Jak je možné, že predátorovi neublíží stovky kulek, které po něm vypálí policie i gangsteři, ale Glover ho ve finále vykuchá v souboji na férovku jako kuře? Takhle ho přece neodpravil ani Schwarzenegger, který přitom vypadal nesrovnatelně drsněji a nabušeněji. Těch věcí, které film srážejí, jsou zkrátka mraky. Potěšila mě snad jen narážka na Woodyho Allena v metru a obstojná dávka necenzurované nahoty (naopak zobrazování násílí je zde překvapivě utlumené; dnes by to bylo naopak). ()

Destoroyah

Nudné pokračovanie prvého Predátora ma vôbec ničím nenadchlo. Scenár mohol byť lepší, vraždy tiež a aj celkovo z toho mohlo prísť niečo lepšie. Predsa Predátor v meste je celkom dobrý nápad len to spracovanie nie. Hudba celkom vyniká a za mňa je dobrá a to aj v určitých scénach. Nesympatické postavy, nudný dej a zmena nemusí byť vždy dobrá. Ale čo sa týka akcie a strachu tak to je toho niekedy dosť a Predátor 2 nie je až také hrozné pokračovanie. HODNOTENIE: 5/10 ()

Xavi

Predátor je späť, a ešte horší, čo si človek už viac môže priať. Je to paráda, ale Alien vs. Predator- čo to preboha bolo? Tak slabý film si Predator naozaj nezaslúžil. ()

VanStan

Podla môjho gesta dobré pokračovnie. dej je napínavý žiadne bláboli okolo toho čoho som sa najviac bál, skvelá hudba, dany gloover veľmi dobre zahral a stephen hopkins ukázal že je solídny režisér. ()

TonyT

Nedoceněné pokračování a zdá se mi, že čím je tento snímek starší tím je lepší. Danny Glover byla výborná volba. Absence Arnolda který v té době byl na vrcholu je ale jistě škoda a filmu by to prospělo. ()

Metropolit

Myslím si že dvojka je fakt dobrá. Sú aj oveľa horšie žánre čo sa týka pokračovaní. Myslím si, že dvojka má správne napätie, a môžeme badať aj nové zbrane čo je fajn. Samozrejme vo všeobecnosti platí jednotku ťažko nahradiť ale myslím, že PREDATOR 2 má čo do seba. ()

bocy

Film nebol zlý, ale je vidieť, že sa jedná o pokračovanie...Kladná stránka tohto filmu bola tá, že som si predátora mohol aj obzrieť, nie tak ako v predchádzajúcej časti, pri ktorej som iba čakal na to, že si ho obzriem :-) Inak Danny Glover mi za hlavnú postavu v tomto filme vôbec nepasoval. Je to sice dobrý herec, ale čakal som Arnolda... ()

matespal

Danny Glover sice není Arnie,ale na filmech tohoto žánru sem vyrostl,takže nemůžu jinak.začátek Fámozní a konečná honička městem úchvatná ()

Predátora čeká další sequel

Predátora čeká další sequel

26.06.2014

Klepy, plky a floskule

Klepy, plky a floskule

02.10.2006

Asi takhle by se dala ve zkratce charakterizovat situace okolo údajné přípravy dalšího projektu o populárním vesmírném lovci lebek. Predátor z roku 1987 se pod taktovkou Johna McTiernana (a maskou… (více)

Vyhoďme ho z kola ven...

Vyhoďme ho z kola ven...

10.06.2006

...a ukažme si na něj prstem. Před několika dny se filmová mašinerie opět rozhoupala k akci a vydala prohlášení o režisérovi pokračování nejzmršenějšího a zároveň nejočekávanějšího scifi horroru,… (více)