Koralína a svět za tajnými dveřmi

• Česko Koralína a svět za tajemnými dveřmi (více)

Jedenáctiletá Koralína Jonesová je zvědavé a neposedné děvče. Přestěhovala se s rodiči na nudný venkov. Doma musí být zticha, hlavně nevyrušovat a jít nervózní mamince a duchem nepřítomnému tatínkovi z cesty. Koralína se nudí, a tak se vydá na průzkum okolí. Seznámí se s poněkud střeleným a upovídaným chlapcem Wybiem a jeho kocourem. V domě pak objeví tajná dvířka, která ji zavedou do světa skoro stejného jako je ten současný, jen tatínek a maminka tam mají místo očí knoflíky. Všechno je tam dokonalé, rodiče jsou hodní a mají pro ni vždycky spoustu času. Ale netrvá dlouho a Koralína zjistí, že vše není tak růžové, jak se původně zdálo. V ohrožení se octne nejen ona, ale také její skuteční rodiče. Koralína bude muset vynaložit veškerý svůj důvtip a odvahu, aby svou skutečnou rodinu zachránila. (TV Nova)

Vědma

Hodnocení osciluje mezi čtyřmi a pěti hvězdičkami. Líbilo se mi to opravdu moc. Hudba, atmosféra, to jak Dakota Fanning mluvila Coraline. Ten kocour, tak toho bych chtěla, on nebyl zas tak moc divoký :-). Příběh byl moc zajímavý a Other Mother děsivá až až. Snová zahrada byla snad krásnější, než svět za zrcadlem v Imaginariu. Jeden z nejhezčích animáků, jenom trochu slabší než Mrtvá nevěsta. ()

Sokka_

Celkem se divim, že za těch 9 let stále považuju Koralínu za můj nejoblíbenější film. Příběh byl naprosto skvělej, hlavní postavu jsem si hned zamiloval, hudba rozhodně bezkonkurenční, každá vedlejší postava byla něčím zajímavá a místo děje perfektní. Koralína nemá chybu! P.S.: Mnohem lepší než knížka :) Being brave does not mean you are not scared, being brave means you are scared, really scared, badly scared and you do the right thing anyway. ()

sssssycak

Originální nápad a pojetí, nicméně i přesto jsem se spíše u filmu nudil. Film má především bavit, a toho se ne úplně dostávalo. ()

fallangell

Technicky perfektně zvládnuté, poutavá a hravá vizualizace filmu opravdu sluší. Souboj Koralíny a čarodějnice by ovšem zasloužil výraznější zpracování. Bez něj je totiž samotný film ochuzen o faktor strachu, kterého je zde pouze decentní množství. ()

Efik_CZme

N. Gaiman je můj hrdina. Jeho knížky miluju. O to více jsem se bál přepracování Koralíny. Jak už ale všichni vědí... povedlo se:-). Co dělá film výjimečným jsou jeho "němé" části, bizarní mnohaminutové scény dokonalého animovaného zpracování podbarvené geniální hudbou. Jen první scéna filmu, kdy zlá královna vyrábí loutku Koralíny, mě dokonale usadila. Měl jsem z toho husí kůži. K vytknutí tu ale jedna věc je... Zdlouhavost. Během filmu mě párkrát napadlo, o kolik by byl skvělejší, kdyby byl o půlhodinu kratší... Možná za to mohli rušivý "dětský" element mých spoludiváků v kině, nebo snad otravné nekvalitní 3D brýle Palace Cinemas... Každopádně, ten pocit tam byl. Proto ne 5 hvězd, ale 4. ADD: S odstupem času upravuji. Coralina, doma v klídku bez rušivého prostředí kina je dokonalá:-) ***** ()

Kopik

Krásné, trošku mrazivě strašidelné, vizuálně zajímavé (věřím ale, že někomu právě tato vizualizace může dost překážet). Co hlavně ale tento animák táhne je příběh, který byl skvěle zpracovaný - zajímavý rozpor reality a ,,snovým" světem. Velice zajímavé mi také přišlo, jak neuvěřitelně byli zobrazeny především nepatrné deatily. Čtyři hvězdičky. ()

dee-key

Moje hodnocení je krapet ovlivněné tím, že jsem asi tři hodiny před shlédnutím filmu, zhltnul celou knihu. Neil Gaiman je holt borec spisovatel, to mu nikdo neupře a co na plat, film nezaostává za knihou moc daleko, co se atmosféty týče. Trochu mě mrzelo, že byl tenhle horůrek krepet překopaný, ale jako vždykcy, pro lidi, kteří knihu nečetli, musela být Koralina krásným mrazením v zádech. ()

fmash

Film, jemuž není moc co vytknout, snad kromě toho, že jsem čekal o malinko víc. Oproti předloze, jež je technicky spíše strohá, má film více poetiky, více cingrlátek (jestli mi něco vadilo, tak pan Bobo, který tu v téhle podobě neměl co dělat), je barevnější a dynamičtějsí… žel navzdory tomu všemu původní komiks disponuje výrazně lepší atmosférou, je hutnější a poutavější. Nemohu si pomoci, na film Koralína a svět za tajnými dveřmi se krásně dívá, hudební doprovod, všimnete-li si jej, je velmi příjemný, chvílemi ale po mně sahala nuda - a to mám loutkové filmy velmi rád. 3 a ½ hvězdičky a ať nežeru, zaokrouhluji matematicky. ()

GILLWANDER

Neviem čím to bude, ale Koralína nepatrí medzi filmy animovanej tvorby, ktorú by som uznával. Bolo to síce pekné, čisté, rozprávkové. Malo to šmrnc, no...neviem. Nedostal som to, čo som očakával, po pravde. U mňa priemer, tri hviezdy, nič viac... 70% ()

OG_Swifty

Koralínu jsem kdysi viděl úplnou náhodou a na animák to byla dost velká síla - zpočátku dětská pohádka se proměnila v dost velkej masakr :) ()

Scylla

COR-A-LINE!! ... Nádhera... skvělá hudba, skvostná animace, hororový nádech... s tim musí být spokojený i sám Neil. Vidět to tak v Imaxu... byla bych v sedmym nebi... (P.S. jen aby bylo jasno, srovnání s Nightmare Before Christmas je nemístné... to zůstane navždy nepřekonané!) :) ()

honajz2

Nejvíc mně na to film zaujalo, že byl napínavý až mně to zvedlo z křesla. Animace byla skvělá, kamera byla skvěla i střih, ale hlavně tajuplný příběh.69 % ()

Fíla

Velice zvláštní animovaný film. Graficky je to průměr, příběhově je to vyšší průměr, a přesto tomu filmu nechci smazávat procenta. Zapříčiněno asi sympatiemi ke Koralínce. Obzvlášť skvělý byl kocourek, který svojí radou Koralíně zajistil vítězství nad velice milou druhou maminkou. ()

easaque

sice příběhově nic moc nového pod sluncem, ale výtvarná stránka se mi líbila - je docela podobná animovaným filmům Tima Burtona - a dodávala filmu šťávu, takže mě to bavilo až do konce. Ve výsledku určitě patří v animovaném světě k tomu lepšímu a nápaditějšímu. Pro malé děti však moc nedoporučuji, protože chvilkami mi to přišlo drsnější a strašidelnější - i když je fakt, že v dnešní době jsou zvyklé i na mnohem horší věci. U mě stojí film na hraně mezi 3 a 4 hvězdičkami, ale těsně se to zatím převážilo k nižšímu skóre. [ PŘÍBĚH: 1 /// NÁLADA: 2 /// ART: 1 /// STYL: 3 /// CASTING: X (3*MAX) ] ()

BitlDjus

Než samotnému snímku, zde pokládám poklonu kometáři od uživatele rob_Troy cituji: "Pohádka na silný dávce lsd bez lsd. Doporučuji s lsd." Opravdu úchvatné, už dlouho mi tak rychle z něčeho nenaskočily hemeroidy, jako z tohoto rakovinotvorného komentu. Tímto závěrem bych rád dodal, že mé iluze o přeměně sraček na zlato odcházejí s prvním jarním deštíkem, a já se začínám obávat nadcházející jaderné války. ()

Morloth

Koralína je Burtonův snímek bez Burtona. Selick využívá podobných postupů, vytváří obdobně zvrhlou atmosféru, často jsem se musel až pozastavit. Však rozdíl tu je. Koralína je totiž daleko vážnější, daleko strašidelnější. Nechtěl bych být malý capart a jít na tuto pohádku s rodiči do kina, to prosím ne. Nedětský film pro děti? Možná. Nebo spíše horor pro skupinu 4 a výš? Jako velké minus bych považoval fakt, že se autor snaží být tak vizuálně nabušený a na všechny možné způsoby kreativní, až to ze snímku malinko trčí. Závěrem? Viděl jsem lepší animáče, a i daleko horší. ()

Po Škatulácích se vydáme do Japonska

18.01.2010

A režisérem se stává...

A režisérem se stává...

01.02.2009

Moment, ale jakého filmu? Dnes nebudeme troškařit a naservírujeme vám rovnou tři kousky. Především je tady adaptace nejnovějšího bestselleru Neila Gaimana The Graveyard Book (v češtině vyšlo jako… (více)