Koralína a svět za tajnými dveřmi

• Česko Koralína a svět za tajemnými dveřmi (více)

Jedenáctiletá Koralína Jonesová je zvědavé a neposedné děvče. Přestěhovala se s rodiči na nudný venkov. Doma musí být zticha, hlavně nevyrušovat a jít nervózní mamince a duchem nepřítomnému tatínkovi z cesty. Koralína se nudí, a tak se vydá na průzkum okolí. Seznámí se s poněkud střeleným a upovídaným chlapcem Wybiem a jeho kocourem. V domě pak objeví tajná dvířka, která ji zavedou do světa skoro stejného jako je ten současný, jen tatínek a maminka tam mají místo očí knoflíky. Všechno je tam dokonalé, rodiče jsou hodní a mají pro ni vždycky spoustu času. Ale netrvá dlouho a Koralína zjistí, že vše není tak růžové, jak se původně zdálo. V ohrožení se octne nejen ona, ale také její skuteční rodiče. Koralína bude muset vynaložit veškerý svůj důvtip a odvahu, aby svou skutečnou rodinu zachránila. (TV Nova)

Beznoh

Zajimava pohadka to určitě je, ale že by to byla zas taková bomba jak tvrdí hodnocení? Přišlo mi to nedostatečně zábavné a nekteré věci byly znacně nedostatečně vysvětleny čímž zaniknou hlavní myšlenky. Jinak by to byla celkem fajn podívaná, takže pro mě to jsou slabší čtyři... ()

joehot

Skvělý film, ještě umocnění svoji formou. Příběh je od Gaimanovy verze trochu pozměněný (nebo si knihu musím znovu přečíst?), ale co - i tak má smysl.. Vyzdvihl bych hudbu, animace splňuje požadavky (čekal jsem ji úžasnou), jediným záporem tedy zůstává český dabing, ale to snad časem napravím.. ()

M.Macho

Koralína je perfektní kombinací dokonalé animace, lehkého humoru a jakési nevyslovitelné, tajuplné malencholičnosti. Ona podivně posmutnělá a "zahořklá" atmosféra se válí všude kolem "růževé vily", postavy jsou přesmyčkou bizarních postaviček dotvářející kolorit nějakého místa a hříčkou ulítlých fantasií. Ve víru vizuální virtuozity vznikají a zanikají otázky - a je to tak dobře, neboť je to příběh záhadný a čistý, který zůstává nepoznaným neoholen... ()

Revanx

Coraline je malé dievča, ktoré žije v - pre ňu - nudnom, avšak pre nás úžasnom svete. Tento svet je však iba vyblednutým obrazom oproti tomu čo sa skrýva za malými dverami krčiacimi sa v Coralininom dome. Coraline nie je obyčajná rozprávka, je to niečo, čo ide ešte za rámec Mŕtvej nevesty či Predvianočnej nočnej mory, je to tak trochu horor a inak nádherný príbeh plný fantázie. Nepamätám si, kedy som si tak obľúbil postavy niektorého filmu, tu je totiž každá jedna nezabudnuteľná a svojská. Animácia a vlastne všetko čo vnímame našimi gombíkmi je jednoducho „breathtaking“, podobne ako soundtrack a skvelý výber hercov, ktorí jednotlive postavy dabujú. Škoda len, že si Coraline pravdepodobne nevychutnám v 3D, avšak ak do tých našich 2D kín doputuje, jedného diváka má už istého. Ja viem, veľa chvály, avšak - Coraline je už dnes taká moja malá srdcovka. ()

ConanVJ

Pěkná animovaná pohádka jako vystřižená od Burtona. Temné prostředí se mísí s krásnou fantazií druhého světa. Pohádka nebude pro malé děti, protože je to místy i hororově pojaté. Kocour je parádní. Za mě 86% :) ()

spaceboyCZ

Vizualne dokonale (ostatne jako jeho ostatni loutkace), pribehove nudne a hodne utahane, hudebni podkres malo vyrazny, puvodni dabing az na Dakotu Fanning a Iana McShanea nezazivny. Celkove mi prijde, ze kdyz nad Selickem nedrzi ruku Burton, tak to smeruje do vod zapomneni.. ()

hous.enka

Velmi povedený animák. Dějová složka je kompaktní a jasná, vybočování z děje je minimální. Oba světy jsou od sebe odlišeny nejen knoflíkovýma očima, ale i celkovou atmosférou (vybavení pokojů, barevnost). Postava Koralíny je jako dělaná pro Dakotu Fanning, takže ani tam nenacházím nedostatky. Jsem zkrátka z Koralíny nadšená, takže nedostatky uvidím až při opětovném zhlédnutí. Napoprvé je to pro mě za pět hvězd. Snad jen - ten film není úplně vhodný pro malé děti. Takže bych možná čekala trochu víc nápadů pro "odrostlejší děti"... ()

FFilipCZ

Nevšední pohádka, která si postupně vypracovává ponurou "Burtonovskou" atmosféru. Byl jsem velmi mile překvapen. ()

depony

Příběh, který poměrně dost odpovídá tomu, co bylo v knížce, kterou jsem četl ... a v 3D to stálo prostě za to :)) ()

zdepapepa

Film, který si zaslouží přesně čtyři hvězdy. Spíš o trochu méně. Ale jako člověk, který trochu vidí do jádra stop-motion animace musí ocenit nadřené hodiny nejenom co se týče animace, ale i přípravy interierů, exterierů, postav a tak podobně. Předloha kvalitní, byť X-tá variace na Alenku, zde bere lehce temnější podtext, jak je snadné nalákat malé dítě pod slibem toho, čeho se mu doma nenabízí mnoho (a ne bezdůvodně, což ale dětská fantazie nemusí domyslet). Případně, první polovinu filmu, jsem si představoval, že to je "jen v její mysli", že si snaží dotvořit co jí chybí jakýmsi fantaskním escapismem, který ústí v dechberoucí představy vnášející dech do bezduchých figurek v místním domě. Figurky jsou to poměrně zajímavé, diváka nenudící a dá se s nimi sžít, ať už v radosti nebo v děsu. A nejenom děsem pro dospělé je tento film, osciluje mezi thrillerem a hororem pro děti, je tam znát taktovka Henry Selicka, ale i tak si zachovává určitou hravost a infantilnost. Za zmínku závěrem stojí finální konfrontace, kde se svět bortí a grafičtí designéři z toho nejspíš budou mít orgasmus. ()

verbst

Filmová Noc 2009 v PalaceCinemas Nastavovaná, tisíckrát zpracovaná a viděná nuda. Pouze v jiném (3D) provedení. 65% ()

Bakllazaan

Scénář: Henry Selick....dle knihy pana Gaimana..... Prohlásím bez ostychu, že miluji pohádkové příběhy ať jsou jakkoli pitomoučké. Ovšem v případě Koraliny nebyl nikdo a nic naprosto vůbec pitomoučké, ani pohádkové. Henry Selick měl rozhodně přenechat režisérskou sesli někomujinému (přinejmenší se spolupodílet). Bohužel animace nestačí, a ačkoli byly charaktery skvěle načrtnuté (Koralina a hlavně Wybie, který se nebezpečně podobal Radovanovi z Večerníčku), nestačilo to k tomu aby mě to zajímalo celý film. VYSLEDEK- rozvláčné, bez vtipu, bez emocí. Opravdu škoda té velké práce. 60% ()

MartinezZ

Dnes (nebo včera?) v práci padla řeč na ParaNormana a zjistil jsem, že nikdo Coraline nezná, hm. Pustil jsem si ji tedy po delší době znovu a rovnou zvyšuji na 5*. Perfektní mix animace, pohádkové dětské imaginace a hororu. Kapka Burtona se nezapře, ale než jeho tvorba mi Koralína s Vý-Bor-Ným přijdou lepší. Animovaná kvalitka, kterou si určitě někdy mile rád znovu pustím, podobně jako Mary a Maxe :) ()

Tayen

Úžasný film plný nápadů, tajemné magie a atmosféry prodchnuté barvami a zároveň chmurem, jakoby se animací prstíkem dotýkal Tim Burton a nad hudbou dohlížel Danny Elfman, a přece je to jiné, než kdybyste v titulcích četli tato jména. Animačka spíše pro dospělé, přesto s bubáky, kteří nás strašili v dětství. Neil Gaiman je brilantní spisovatel, a tenhle film mu vzdává hold v tom nejskvostnějším provedení. ()

mysiak

Nie že by Koralína bola prekrásne natočená..páčia sa mi filmy z produkcie Tima Burtona..ale Koralína bola na mňa moc psycho a vyvoláva svojim štýlom vo mne depresie...filmy sa asi nebude páčiť väčšine detí, skôr si na svoje prídu dospelý..je to všetko pekné...ale niekedy treba aj prestať ()

Sandiego

Sice by se mi více líbilo kdyby byla fantazie více utáhnuta na uzdě a věci více logicky provázané, ale i tak je to velmi působivá podívaná, která animačně vyvádí věci nevídané. Nejlepší byly pro mě scény s duem zestárlých artistek. ()

UncleG

Tak říkám to nerad, ale Koralína mě přece jen trochu zklamala. Zatímco knižní předloha je čistokrevný horor s dětskou hrdinkou v hlavní roli, animák je pouze další prachobyčejný loztomilák pro celou rodinu. Teď bych se tu mohl chvíli rozčilovat proč komerční páky zabraňují natočení opravdického animovaného hororu, ale to by bylo stejně marný jako házení hrachu proti rozjetýmu buldozeru. Koralína možná není úplně špatnej biják, ale mě celou dobu vyloženě prudila ta přizdisráčská snaha "býti za každou cenu neškodným filmem pro všechny věkové skupiny". Ano, říkám to otevřeně...Já chci konečně film, který poučí hloupé rodiče, že ne všechny animáky jsou pro škvrňata. A kdo udělá chybu, že na takovou podívanou vezme svoje děti, tomu se prckové podělaj do sedaček. Gaimanova Koralína takovej potenciál má. Film ho bohužel nedokázal využít. A tak dávám čistě subjektivní tři punkty. ()

Po Škatulácích se vydáme do Japonska

18.01.2010

A režisérem se stává...

A režisérem se stává...

01.02.2009

Moment, ale jakého filmu? Dnes nebudeme troškařit a naservírujeme vám rovnou tři kousky. Především je tady adaptace nejnovějšího bestselleru Neila Gaimana The Graveyard Book (v češtině vyšlo jako… (více)