Koralína a svět za tajnými dveřmi

• Česko Koralína a svět za tajemnými dveřmi (více)

Jedenáctiletá Koralína Jonesová je zvědavé a neposedné děvče. Přestěhovala se s rodiči na nudný venkov. Doma musí být zticha, hlavně nevyrušovat a jít nervózní mamince a duchem nepřítomnému tatínkovi z cesty. Koralína se nudí, a tak se vydá na průzkum okolí. Seznámí se s poněkud střeleným a upovídaným chlapcem Wybiem a jeho kocourem. V domě pak objeví tajná dvířka, která ji zavedou do světa skoro stejného jako je ten současný, jen tatínek a maminka tam mají místo očí knoflíky. Všechno je tam dokonalé, rodiče jsou hodní a mají pro ni vždycky spoustu času. Ale netrvá dlouho a Koralína zjistí, že vše není tak růžové, jak se původně zdálo. V ohrožení se octne nejen ona, ale také její skuteční rodiče. Koralína bude muset vynaložit veškerý svůj důvtip a odvahu, aby svou skutečnou rodinu zachránila. (TV Nova)

Triny

ááách, srdíčko zaplesalo!! To bylo nejnádhernější! Od chvíle, co jsem poprvé viděla Nightmare before Xmas mě už dlouho nic takhle "nepotěšilo" a nepohltilo.. To, co začíná jako typický příběh malé holčičky, na kterou nikdo nemá čas, se rozvine do nádherného a zajímavého příběhu, který je jako pohádka, ukázka toho, co si každý z nás přeje, ale pozor - "tady" se za vším skrývá past a nezbývá jen varovat - ..some doors should never be opened.. ()

majxik

Poměrně silná příchuť Alenky v říši za zrcadlem je cítit celým filmem, který ubírá trošku pocitu z originality této poháky kyerá je jinak velmi pěkná nejen svým stylistickým pojetí. Jelikož už mi není 10 let tak pohádky u mě nevyvolávají takové nadšení jako dříve, ale v této pohádce jsem si našel i nějaké to nadšení a tak jsem si jí celou poctivě užil. moje hodnocení je zhruba tak 75%, takže to zaokrouhlim na 4 hvězdičky. ()

Pavlínka9

Pro mě je tento film velikým překvapením :) Ale v pozitivním slova smyslu ;) Něco tak propracovaného jsem opravdu nečekala. Není to moc známý snímek, spíše bych řekla, že neznámý, ale tak jak by se asi mohl proslavit jako jiné, pozitivní animáky? Tento je převážně laděn do šedivých, pesimistických a depresivních barev a hlavně si myslím, že to není rodinný film. Nebo tedy rozhodně ne dětský. Každý si asi řekne - "Jo,to je animované, to bude nějaká pohádka". Ale ono ouha. Tohle za pohádku nepovažuju ani náhodou. Film, který hraničí s prvky hororu a tajemna. Tak bych to nazvala. A to byla právě ta příjemná změna, která mě srazila na zem :) Pestrost a pozitivno, které přináší "rodiče" na druhé straně dveří bije do očí a téměř pubertální dívka Koralína je tím očarována a vůbec si neuvědomuje, že to není jen tak a bude to mít i odvrácenou stranu. Celý příběh byl dobrodružstvím jak pro Koralínu, tak pro mě :) ()

Maki89

zaujímavý filmík, ktorý sa jednoznačne musel inšpirovať alicou v krajine zázrakov... čo ale nie je na škodu... animácia je dobrá, tempo tiež, hudba d Bruna Coulaisa skvelá.. zaujímavá jednohubka... 7/10 ()

T-pack

Coraline je příběh s úžasnými scénami, nádhernou animací, dobrým tempem a skvělým obsazením. Přichází ale. Je jich víc a všechny se bohužel týkají příběhu. Zápletka je chytrá, ale mohla být chytřejší, zlo je uvěřitelné, ale mohlo být děsivější (a v tom mi dá za pravdu film 9), postavy jsou dobré, ale provází je řada mírně... nevím, jak to říct, ale snad jakýchsi "příběhových zkratek". Předlohu jsem teda nečetl a tak jsem dlouho váhal, jestli za to filmu strhnout hvězdičku, na druhou stranu, pokud jsou ty nedostatky Gaimanovy, tvůrci se jich při filmování drželi, tak to bude i právem. Kdepak ale, neberte to tak, že Koralínu za ty drobnosti lynčuju, je to pořád úžasný snímek, to jen že jsem se už tak nějak odnaučil přijímat vše filmové s tak zbožnou úctou a zkrátka mě trochu mrzí, že hra mezi čarodějnicí a hlavní hrdinkou mohla být o dost lepší. ()

venison

Poněkud lehce depresivní, hodně schizoidní a poměrně strašidelná pohádka o tom, že si máme dávat pozor na svá přání :-) Rozhodně bych to pouštěla zlobivým nevděčným dětem před spaním :-D Nápad super, provedení velmi originální :-) Klasifikovala bych to jako horor pro děti :-D ()

geklon

bububu....Předloha pana Gaimana zde byla bravurně přetvořena a zvizualizována. Pohár potenciálu nejzapamatováníhodného hororu pro dospívající holky a kluky první dekády třetího tisíciletí doslova přetekl. Brrrrrrrr takhle vyšpičkovaná atmosféra společně s dekoracemi a celou grafickou podobou, mě vážně zahnala do kouta mé choré mysli a vážně jsem se bál....Burtonovů vliv je enormní. ()

yeniczek

To, že mě skoro nejvíce ze všech filmů tohoto roku dostane ručně animovaný film, jsem opravdu nečekal. Parádní atmosféra, pěkný příběh, animace vynikající. Jen mám pocit, že se u toho děti musí podělat strachy:) Ale to je přece jen jejich problém, že.. 8/10 ()

VasaX

Koralína je skvělá. Konečně "animák" podle mého gusta. Člověk by si i řekl, že v tom má prsty samotný Tim Burton. Ale byl by na omylu. Tuhle Burtonovskou příchuť tomu dává právě výtečně zpracovaná předloha od Neila Gaimana, který je tak nějak z podobného těsta jako Burton. Přinejmenším jeho mozek produkuje skvělé příběhy. A jeden z nich právě Henry Selick výtečně zpracoval. Naprosto hutná a úžasná atmosféra, která vás na ty skoro dvě hodiny nehybně přišije do sedaček jak jehla a niť knoflík na oko panence. Animace (obzvlášť samotné Koralíny a prostředí) je na výbornou a režie mistrně zvládnutá, že každý implantát knižní předlohy je citlivě a pečlivě vsazen do filmu, skoro jako rukou výborného chirurga, který své pacienty propouští ve výborné kondici a bez zjevných jizev na kráse. A tak bych mohl pokračovat dál, se samými úžasný/úžasná/úžasné. Nejlepší ale bude, když se přesvědčíte na vlastní oči a dáte také svých pět hvězdiček (a ti, kteří nejsou tak zatíženi na tento typ příběhů nebo na pana Gaimana, možná "jen" čtyři...). ()

Petr23

Nádherné zpracování, atmosféra, a hudební doprovod. To se mi vybaví při pomyšlení na tento do až do samého konce promyšlený hororově zpracovaný snímek. Respekt pane režisér... ()

Timak

Takovy stary dobry Tim Burton, akorat bez Tima Burtona. Rozhodne mile prekvapeni. Musim ale ubrat za zapletku. Uz po prvni navsteve u "druhych" rodicu je jasne, jakym smerem se bude dej rozvijet a jak to vsechno skonci. Ale kazdopadne spokojenost ()

Aven

Velmi zajímavé ztvárnění. Sice mi to přišlo jako solidní vykrádačka literární Alenky v říši divů (samozřejmě verze od Lewise Carrolla), ale bavil jsem se. Pro menší děti však musí být Koralína dost hororovým zážitkem. Zda je to dobře či špatně si netroufnu rozhodnout. ()

Slider

Nádherne rozprávkové a v dnešnej dobe digitálnych animácii malý zázrak. Takmer každý záber srší nápadmi a po technickej stránke niet čo vytknúť. Mnohé scenérie berú dych a zahanbujú pixarovské animáky s dva až tri krát takým rozpočtom. Na druhej strane scenár sa sem-tam nepekne zadrháva a tiež mi chýbala výraznejšia hudba, ktorú si film doslova žiada. Selick svoju Predvianočnú Nočnú Moru síce neprekonal ale aj tak je Koralína jednou z najlepších rozprávok súčasnosti. ()

skretik

Geniálna vecička... Rozprávka to rozhodne nie je... aspoň v pravom zmysle slova... Už dávno som sa tak dobre nezabavila... Temné, tajomné, strašidelné, zábavné, geniálna hudba, super príbeh :) ()

dANo

Pekný vizuálny zážitok, podporený vcelku nadpriemerným fantasy-rodinným príbehom - asi tak nejak by som to zhrnul do pár slov. Kto má rád animáky a temné prostredie, tak ten si to určite vychutná. Ostatní si tiež nájdu svoje a podľa mňa tento film určite nie je nijak nudný. ()

Brain-D

Celkem slabý animák, který může zaujmout svou temností. Bohužel já se nudil a přiliš moc mě to ani nebavilo. ()

venalce

Příjemný animák v burtonovském stylu (čím to asi bude?). Příběh vás rychle chytne a nepustí, anímace lahodí oku. Mezi všemi těmi pestrobarevnými animáky, je tohle příjemně temná oddychovka. ()

Po Škatulácích se vydáme do Japonska

18.01.2010

A režisérem se stává...

A režisérem se stává...

01.02.2009

Moment, ale jakého filmu? Dnes nebudeme troškařit a naservírujeme vám rovnou tři kousky. Především je tady adaptace nejnovějšího bestselleru Neila Gaimana The Graveyard Book (v češtině vyšlo jako… (více)