Koralína a svět za tajnými dveřmi

• Česko Koralína a svět za tajemnými dveřmi (více)

Jedenáctiletá Koralína Jonesová je zvědavé a neposedné děvče. Přestěhovala se s rodiči na nudný venkov. Doma musí být zticha, hlavně nevyrušovat a jít nervózní mamince a duchem nepřítomnému tatínkovi z cesty. Koralína se nudí, a tak se vydá na průzkum okolí. Seznámí se s poněkud střeleným a upovídaným chlapcem Wybiem a jeho kocourem. V domě pak objeví tajná dvířka, která ji zavedou do světa skoro stejného jako je ten současný, jen tatínek a maminka tam mají místo očí knoflíky. Všechno je tam dokonalé, rodiče jsou hodní a mají pro ni vždycky spoustu času. Ale netrvá dlouho a Koralína zjistí, že vše není tak růžové, jak se původně zdálo. V ohrožení se octne nejen ona, ale také její skuteční rodiče. Koralína bude muset vynaložit veškerý svůj důvtip a odvahu, aby svou skutečnou rodinu zachránila. (TV Nova)

kanalek

Hodně zvláštní a zajímavá záležitost.V 3D provedení to musí být ještě o hodně lepší zážitek, ale i tak jsem více méně spokojen.Byl jsem na film hodně natěšenej a to je pak vždycky těžký, aby film očekávání splnil.Grafika se neskutečně pohnula a tady už pomalu připomíná hraný, loutkový film.Příběh je sice celkem klasický, atmosféra je ale hutná a musím říct, že to je pvní animák, který mě opravdu vcucnul do děje.Místama je to horor, místama pohádka, je to napínavé, pro děti poučné a skvěle udělané.Nevidím důvod, proc dát menší hodnocení a film nedoporučit. ()

AdamK.

Pokud vám není fantazie cizí a rádi se v ní vracíte do dětských let, určitě si tenhle film náramně užijete. Zároveň nečekejte typickou pohádku, protože v některých momentech filmu jde doslova o život. S dobrým filmem jde i ruku v ruce krásné audiovizuální zpracovaní ala Ukradené vánoce, či Mrtvá nevěsta. ()

mouzi

krasne udelana grafika, myslim, ze tento typ jsem jeste nikdy predtim nevidel.. a zajimave spojeni Faunova labyrintu, Sirotcince a Kruhu, mozna jeste dalsich filmu, ale ja tam videl jen tyto tri :) skvely filmovy zazitek, urcite se podivam znova.. 5* ()

JohnTheOne

Něco z Alenky, něco z Faunova labyrintu, něco ze Sirotčince no a něco z animáků. Tenhle mix je ale dobrej, moc hezká stop motion animace, ve 3D ještě lepší, ikdyž ke 3D mám stále výhrady, hlavně občas rozmazaný obraz se mi nelíbí. ()

ElKamil

Koralína jde úplně jiným směrem než všichni ti Shrekové, oslíci, lenochodi atp. Svět za tajnými dveřmi se zdá tak dokonalý od toho reálného, že se Koralíně nemůžu divit, jak ráda se tam vrací. Již od začátku jejího výletu za dveře ovšem ve vzduchu visí, že něco není v pořádku. V druhé polovině filmu se to naplno projeví a film se rázem ukazuje jako tajemný a napínavý. Já se bavil královsky - 90%. ()

lisma

Musím uznat, že tento "Burtonovsky" laděný snímek mě okouzlil už na první pohled především výtvarným provedením, dále pak svojí moc povedenou hudbní složkou (Bruno Callais se ukázal v parádním světle) a bezpochyby i celkovou atmosférou (speciálně zahrada a opera na "druhé straně" měla něco do sebe :-) Pro mě je Coralína velimi kvalitní animák na 4 *(svádí mě to i na 5*, ale uvidíme časem)... Takže doba pokročila a musim jednu hvězdu přidat, jelikož poslední dobou je možno v animovaných filmech vidět převážně digitální animaci a tento počin je tak trochu osamoceným dílkem, které si určitě zaslouží pozornost. ()

david666

Grafika je hodně povedená, ale je možné že tak trochu přebíjí příběh. Každopádně Koralínu je třeba vidět už jen kvůli již zmiňované animaci. ()

cici24

Popravdě čekal jsem od toho filmu víc. První třetina filmu byla celkem nudná, mohlo to být svižnější a přímočarejší v pád do pointy. Pak se to ale rozjelo a když už divák pochopí oč jde, tak to i baví....Postavičky jsou krásně bizardní, scenérie je taky super, ale jakoby tomu něco všemu chybí...ale i tak celkem dobrý... ()

cheta

Ze všech animáků poslední doby už mi jde hlava kolem, ale tohle je úžasný návrat do dětství. Příjemná atmosféra, přirozený scénář a hromada fantazie. Koralína si mě získala na plné čáře. ()

Možná byla velká chyba, že jsem si předtím přečetla knihu a moc jsem od toho filmu čekala, ale děsivě mne to zklamalo. Mám pocit, že zmizelo jisté kouzlo, které do toho Gaiman vložil (o tom, že polovina příběhu byla vyprávěna úplně jinak nemluvě). Čekala jsem, že to budou natahovat (ta knížka je malá), čekala jsem, že to všechno ,c oknížka měla, nepostihne, ale že to dopadne až takhle? :( Každopádně po grafické stránce to byl ozpracováno dobře a kdybych pořád neměla v hlavě tu předlohu, možná by se mi to "prostě jako film" líbilo mnohem víc. ()

wray

Naozaj vyborne! Najviac (a hlavny dovod preco som to chcel vidiet) sa mi pacil pribeh. Tesil som sa na Gaimana (jeden z mojich oblubenych autorov komiksov), a Coraline nesklamala. Je to krasne rozpravkove, strasidelne, surealne... Svet "za zrkadlom", "pokrutena" perspektiva, a kocur - to mi zas pripomenulo American McGee's Alice. Je to Alica v risi divov - ale inak. Originalne! Neviem ako dobry bol dabing, ale v originale tu "hra" par znamych hercov, a spolu s mimikou animovanych postav su naozaj velmi uveritelne. A tym sa dostavam k poslednej lahodke - animacia. Najprv som si myslel ze ok dalsie 3d animovane dielo ako 100 inych co sa teraz tocia v dielnach Pixar alebo Disney, ale bolo to take "ine". A to "ine" sa vola stop-motion. To je presne ta technika ktora sa k takejto "ponurej rozpravke" hodi. Mozno to mi pripomenulo nepriamo dalsie pecky ako "Neco z Alenky" alebo Karla Zemana. Proste vyborne... Davam (len) 3 hviezdicky iba kvoli 3d, aj ked to nie je chyba filmu, ale moja :) Skusil som to totiz v zeleno fialovom 3d a - rozhodne nedoporucujem. 3D efekt je iba minimalny, obraz nie je taky cisty, skreslene farby... Bez 3d (alebo s "poriadnym" 3d) by som to hodnotil asi este vyssie. ()

Danielitto

Tak trochu Alenka v říši divů. Jenže tady je ta nesympatická Koralína, které se snad ani nedá fandit a vedlejší postavy jsou pro změnu přesně takové, jaké bychom je očekávali. Zdánlivé stupňování atmosféry je opravdu jenom zdánlivé, protože nakonec si uvědomíte, že něco nekalého se dalo vycítit už na začátku. Ale co mi chybělo nejvíc, byl jenom obyčejný strach. Abych ale jen nekritizoval... toho starého děsivého kocoura s ještě děsivějším hlasem jsem si zamiloval. ()

necrosrandist

Gaiman patří mezi mé oblíbence a zfilmovaná Coralina to jen potvrdila. Od tohohle chlapa je jakákoliv novela magické čtení. Knihu se myslím podařilo vystihnout velmi dobře a namluvení hlavních postav je exkluzivní, stejně jako samotná animace. Krásná, temná a bizardní pohádka, která navíc poučí zatraceně zábavnou formou. Víc takových! ()

RoB23

Krásná myšlenka - važme si toho co máme, neboť může přijít něco na oko krásné, ale vevnitř naprosto shnilé a špatné. ()

@nthr4X

Pro mě teda animace ničím výjimečná moc nebyla. Zpočátku trochu nudí ale s postupujícím časem atmosféra houstne a mění se tak obraz celého filmu na zajímavý, napínavý až hororový animák. ()

Shinnie

Dokanalá atmosféra má úplne pohltila. Do konca som sa nemohla od filmu odtrhnúť. Krásny miestami temný príbeh, roztomilá koralína a druhý svet kde je napohľad všetko dokonalé. Až na gombíky na očiach. Aj keď má možno nie celkom jedinečný príbeh, ale spracovanie je dokonalé. A keby som si mala vybrať medzi Alenkou (od Burtona) alebo Coraline, jednoznačne neváham a beriem druhú možnosť. ()

Po Škatulácích se vydáme do Japonska

18.01.2010

A režisérem se stává...

A režisérem se stává...

01.02.2009

Moment, ale jakého filmu? Dnes nebudeme troškařit a naservírujeme vám rovnou tři kousky. Především je tady adaptace nejnovějšího bestselleru Neila Gaimana The Graveyard Book (v češtině vyšlo jako… (více)