Koralína a svět za tajnými dveřmi

• Česko Koralína a svět za tajemnými dveřmi (více)

Jedenáctiletá Koralína Jonesová je zvědavé a neposedné děvče. Přestěhovala se s rodiči na nudný venkov. Doma musí být zticha, hlavně nevyrušovat a jít nervózní mamince a duchem nepřítomnému tatínkovi z cesty. Koralína se nudí, a tak se vydá na průzkum okolí. Seznámí se s poněkud střeleným a upovídaným chlapcem Wybiem a jeho kocourem. V domě pak objeví tajná dvířka, která ji zavedou do světa skoro stejného jako je ten současný, jen tatínek a maminka tam mají místo očí knoflíky. Všechno je tam dokonalé, rodiče jsou hodní a mají pro ni vždycky spoustu času. Ale netrvá dlouho a Koralína zjistí, že vše není tak růžové, jak se původně zdálo. V ohrožení se octne nejen ona, ale také její skuteční rodiče. Koralína bude muset vynaložit veškerý svůj důvtip a odvahu, aby svou skutečnou rodinu zachránila. (TV Nova)

RoyBatty444

Nechajte sa prišiť ku kreslu a pozrite si čarovnú zároveň temnú (aké majú byť) rozprávku. Podobne ladené ako Animované filmy Tima Burtona napr Corpse Bride alebo The Nightmare Before Christmas. Striedajú sa v nej obrázky plné svetla a farieb s temnými pasážami, ktoré nás vrátia do deja. ()

shinlove

Hodnotím tento pěkný film 3,49*. Nepřišlo mi, že by to bylo až tak moc pro děti, jak se to chce tvářit... Bylo to něco, mezi Adamsovou rodinou (včetně chodící "ruky") a Mrtvou nevěstou, v kombinaci s hodnou kočkou a krásnou zahrádkou...prostě film plný kontrastů, který byl pro mě koukatelný, ale nevím, jak moc by ho strávily předpubertální děti...3* ()

gunko

Úžasný film nielen pre malých, s veľmi dobrým príbehom, ktorému však trošku brzdí nudou stred filmu. 90% ()

ThomYorke

Divím se, že za tím nestojí Burton, je to přesně jeho styl. Ale Selick už u Nightmare Before Christmas dokázal, že umí a zdá se, že mu to jde i bez Burtona. Příběh místy lehce pokulhává, ale krásné prostředí s výbornou atmosférou a sympaticky protivnou Coraline (skvěle namluvenou Dakotou Fanning) to dostatečně kompenzují. Ve výsledku se mi to líbilo víc než Burtonova Alice. ()

Jizi

Film plný krásné animace, napětí, kouzelných nápadů a akce, jen si nejsem tak docela jistá, jestli je to úplně dílo pro děti, snad pro ty odrostlejší, co mají pro strach uděláno. Hvězda navíc za úžasného mluvícího černého kocoura, pro ty mám slabost... ()

kojot.name

Nebylo to špatné. Ale něco mi na tom nesedělo. U knížky mi běhal mráz po zádech a tady ne a ne se dostavit. Dívalo se na to dobře, hudba skvělá, výtvarné pojetí... budiž (úplně mi nesedlo). Trochu rozpačitý pocit. Mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami. ()

m.marty

Něco tak neobvyklého jsem opravdu nečekal, ze začátku to pro mě bylo znepokojivé a tak trochu jsem tušil co má přijít, jenže pak když to přišlo, nedokázal jsem předvídat vůbec nic. Nakonec se z toho vyklubala pěkná a trochu netradiční pohádka protkaná nádhernou hudbou, která s filmem naprosto ladila a po celou dobu dotvářela jeho atmosféru. Sympatické postavy, pěkná hudba, neobvyklý příběh, napínavý a nepředvídatelný děj, to všechno tenhle animák má, a k tomu ještě něco navrch - ponaučení, které ne každý animovaný film dokáže podat tak zábavnou formou. ()

teseth

V základu by to bylo naprosto brilantní, ale bohužel se kombinovalo až se překombinovalo. A vznikl jakýsi chaos, který se v závěru vyřeší během pár minut a tím doplní se sladkobolným happy endem. Škoda, že autor neubral na množství nápadů. Spíše měl některé svoje nápady rozvíjet a gradovat. ()

MARLENE.DAFT

Je jedna věc, která vždycky prokáže, že je ve mne ještě stále kus dítěte, a to jsou kreslené a animované filmy. To že Koralína bude v něčem JINÁ, začalo už tím, že jsem ji nesledovala se svojí mladší sestrou. Vůbec obecně o ní malé děti příliš moc nevěděly. Zato moji vrstevníci a především milovníci Tima Burtona si ji nemohli vynachválit. A měli pravdu, ač Koralína vážně vypadá jak z dílna Burtona a přitom není, zachovala si svou originálnost a mne dokonale upoutala. Strašidelné animace a podivuhodný příběh, který VŮBEC nepřipomíná Říši divů, jak někteří píší, knoflíky, vynikající hudební doprovod a kousek toho, co by nemělo chybět v žádné pohádce, totiž ponaučení, vedou k tomu že dávám plné 4* (ach ta úžasná kočka!!!) ()

Mrtvobog

Ďalšia skvelá adaptácia diela N. Gaimana (tak ako Stardust). Coraline je zmes vtipu, fantastického vizuálu, tajomnej ponurosti, (nielen) detskej zvedavosti a v neposlednom rade hrôzostrašnosti. Aspoň také mám ja pocity, keď som to videl za daždivého jesenného večera. Skvelé dielo, ktoré sa oplatí vidieť (spolu s Corpse bride, Tangled a Číslom 9 patrí k mojim naj animákom). ()

pegtr

Fantasy není můj oblíbený žánr,takže mě tento film příliš nebavil.Řekl bych že Tim Burton vytváří lepší fantasy animáče než Neil Gaiman. ()

Peenugirl

Pekne strašidelný a ujetý príbeh za malými dvierkami a "dokonalá" maminka... Som sa cítila ako dieťa a to bolo veľmi príjemné :) 80% ()

ragtime

Prvá polovica nudne detská, ale v druhej sa to zvrtne v nefalšovaný horor, na ktorý by som dieťa asi nevzal. Animácia výborná, ale nedotklo sa ma to tak, ako som čakal. ()

Shireen

Velmi zajímavý a moc pěkně provedený animák s originální zápletkou. Rozhodně se mi to líbilo více než Alenka v říši divů. I hudba byla zajímavá. Moc dobrá kombinace temna a pohádkové nevinnosti. ()

Po Škatulácích se vydáme do Japonska

18.01.2010

A režisérem se stává...

A režisérem se stává...

01.02.2009

Moment, ale jakého filmu? Dnes nebudeme troškařit a naservírujeme vám rovnou tři kousky. Především je tady adaptace nejnovějšího bestselleru Neila Gaimana The Graveyard Book (v češtině vyšlo jako… (více)