Xeelee

Temné, efektní, trošku blbé a scénáristicky nedotažené, ale na Equilibrium bych se klidně podíval znovu. ()

Ilicka

Dobrá hudba, zajímavý námět, skvělý Christian Bale. Na začátku velmi dobře buduje totalitní atmosféru strachu a nejistoty. Postupně se stává jen sledem víceméně efektních matrixovských bitek s mnoha napínavými a citově vypjatými momenty... Jen to s tím obličejem na konci jim nežeru- více než cokoli jiného mi to připomnělo Kostku... ()

JASON_X

Knihy 451 °F od R. Bradburyho, 1984 od G. Orwella a Brave New World od A. Huxleyho byly scénáristovi a režisérovi Equilibria neskrývaně očividnou inspirací. A jelikož se mi tyto knihy hodně líbily, měl by se mi hodně líbit i tenhle film, bez ohledu na to, že není mnoho originální. ALE: První ca 3/4 filmu jsou nesnesitelně polopatické a příšerně nasáklé nízkým pathosem (třeba ta "dojemná" scéna se psy), afektovaná Emily Watson je mi strašně protivná, a Bale svými přehrávanými výrazy dává tak okatě najevo svou "citovost", že to, že tenhle klerik cítí, by poznal na první pohled každý ňouma. A především ňoumům je také asi tenhle film určený. Tak tedy sice trochu zklamání, ALE: Na druhou stranu řemeslně udělané to bylo dobře, vizuálně to bylo pohledné, mám hodně rád sci-fi, mám rád Christiana Balea, taneční kreace s pistolemi byly zajímavé (i když obšlehnuté, pro změnu z Matrixu), závěrečný souboj s katanami estetický (nejprve s partičkou klerických junkerů a pak vtipná bleskovka s mimořádně samolibým a nesympatickým negrem)... Takže za tři, jak jinak. ()

mm13

Veľmi nepravdepodobná premisa, plná dier. A snaha spojiť antiutopickú drámu s akčným filmom tiež nevyšla, ale vlastne už ani nemala čo skaziť... ()

Bauer

Neuvěřitelně cool film s výborným příběhem , super akcí a atmosférou.A Christian Bale no...tak to je herec , kterej mně překvapuje víc a víc.Ať hledám jak hledám není nic co bych mohl tomuto filmu vytknout. ()

Will_X

Zprvu jsem film moc nepobíral, ale postupem času sem tomu přišel na chuť a film se mi docela zalíbil.. Ch. Bale ztvárnil roli na výbornou. Každopádně akční scénky jsou zcela absurdní i na sci-fi (subjektivní názor) a u těch rádoby drsných scének jsem se i zasmál :-) 65% ()

Lucasion

"Rozprostřel jsem své sny pod tvé nohy. Našlapuj měkce...neboť šlapeš po mých snech." Equilibium je sci-fi, které má úžasně vytvořené univerzum, luxusní hudbu a perfektní zpracování. Utopistická společnost, které vládne jeden "Otec" má pouze jediný zločin - cítit. Pomocí tzv. Kleriků, co jsou vlastně šéfové policie, se snaží najít zbývající filmy, knihy, obrazy a další předměty, co mohou způsobit emoce. Jeden z kleriků, ale začne přemýšlet trošku jinak a tak John Preston (Christian Bale) se pokusí nalézt to co ztratil - svoje emoce. Christian Bale si roli užívá a jeho charisma dodává ten správný nádech charakteru. Dále je vítaný i Sean Bean, i když si střihne pouze kratičkou roli. Vizuální zpracování a co se týká "umění boje" Kleriků je uděláno perfektně. Akční scény připomínající trošku Matrix jsou úchvatné a není jim co vyčíst. Hudební doprovod je více než luxusní a střídá se zde smutné, dramatické i akční téma. Equilibrium je jeden z velmi povedených filmů. "Těžká cena. Zaplatím jí s radostí." ( 96 Procent ) ()

Morholt

Zdánlivě se jedná o výborný nápad. Lidstvo se dostalo na konec svých sil a další globální konflikt by zřejmě vedl k jeho záhubě. Aby nebyl důvod k dalšímu válčení, padne rozhodnutí, že lidé mají být zbaveni veškerých emocí, čímž by ztratili důvod pozvednout proti sobě zbraň. A tady je podle mě ten kámen úrazu. Ona zdánlivá necitelnost je jen nenávistí, čili další emocí a režimů postavených na nesnášenlivosti jsme tady měli víc než dost. Přesto se jedná o celkem solidní futuristické sci-fi, kde hrají prim především akční scény a legendární gun kata. Pokud se člověk zbytečně nešťourá v podstatě příběhu a nečeká dechberoucí herecké výkony, může se solidně pobavit. Přesto bych zmínil Balea, který zde zřejmě trénoval na Batmana a také Angus Macfayden potěšil a myslím si, že potenciál tohoto herce je ostudně nevyužíván. Řemeslně slušná práce, ovšem těch děr ve scénáři je škoda. 60% ()

TheJokerCZ

Myšlenka tohoto filmu je velmi dobrá, ale chtělo by to rozhodně lepší zpracování. Hlavně co se týče vizuálního zpracování. Bale se mi v hlavní roli celkem líbil, ale rovněž se ta příběhová linie kolem hlavních i vedlejších postav mohla více rozvinout. Hlavně co se týče jeho manželky. Pro mě lepší průměr, takových 6/10 ()

ScarPoul

Mne sa páčia filmy podobného ladenia, pretože ukázujú tu depresívnu budúcnosť spôsobenú ľudskou hlúposťou a majú ten správny orwellovský nádych a kedže orwell je môj obľúbenec nemohol som toto dielko vynechať. Bale tu podáva slušný výkon ale viac mi tu sedel Bean ako vedlajšia postava s ktorým som sa viacej stotožnil. Aj keď to není akčná jazda koniec je pôsobivý a vzhľadom na to že to trocha filozofovalo nestratilo to nič zo svojej sily a rozhodne to nebolo trapné len trochu nedotiahnuté a miestami troška nudné , ale rozhodne film, ktorý je tak trochu béčkom ku ktorému sa rád vraciam a ktorý je podľa mňa kráľ béčiek roku 2002. ()

Lacike

Jeden z tych pripadov, ked mal reziser ojedinely zachvat geniality, ktory uz nikdy nezopakoval. Je to sice len jednoducho nacrtnuta Orwellovska viziia buducnosti, ale je podana neskutocne cool videoklipovym spôsobom, ktory mladych nadchne ovela viac ako nejake artove pomale spracovanie. A co je najdôlezitejsie, ze aj mimo spickovych akcnych scen ten film perfektne funguje vdaka obsadeniu kvalitnych charakternych hercov, ktori aj jednoduchym figurkam dodali potrebne emocie. Bale pefektne odohral prerod svojho hrdinu. Emily Watson nebola nikdy tak sexy. Angus Macfadyen si strihol slizkeho zaporaka, ktoremu prajete smrt. Na suboj s jeho poskokom Diggsom sa cely cas tesite. A na chvilku sa predvedie aj Bean alebo Fichtner. A cameo tu ma aj neherec Purcell, ktory skoro hral Baleovu postavu. Ale nastastie sa tak nestalo. No a co sa tyka akcie, tak sa dockame originalnych bitiek Gun-Kata, ktore mozno nie su prakticky vyuzitelne, ale vyzeraju efektne. Proste take kung-fu prestrelky. Kazda jedna prestrelka je skvela a vrcholom je finale. Za zmienku stoja aj lokacie, ktore celemu filmu dodavaju dokonalu atmosferu. Celkova stylizacia pôsobi dost hitlerovsky. P.S. pre psickarov. Je tu jedno krute vyvrazdenie psov mimo kameru, takze o to viac som si potom uzil scenu v ktorej Bale zachrani aspon toho jedneho maleho najroztomilejsieho psika a postriela tych hnusnych parchantov. 7/10. ()

PROROK14

To je ono. To ma zarezalo do kresla. Akcia a napätie čo som už dávno nevidel. A Christian Bale k tomu. Nemám čo dodať. 90% ()

Tommassi3

"Víte, Prestone, když všechno spálíme, jednoho dne už nebude co pálit.. A co potom zbude pro nás ??" Wimmerův vůbec ne špatný v důsledku rádoby filozofický, leč nesmírně efektní, skvostný gun kata -Jo, John Wick ví, o čem mluvím !! - BALEt vezoucí se zejména na vlně úspěchu geniálního Matrixu.. Jakkoli se zde hovoří o pseudofilozofování, Kurt Wimmer naznačuje, že platí za nesmírně šikovného tvůrce, byť jistě jeho biják působí jako tematický slepenec zásadních motivů několika jiných skutečně legendárních snímků, když navíc v mnoha ohledech Equilibrium ani není možné nevnímat jako vskutku zajímavý a snad i inspirativní, jakkoli béčkový, ba i právě pro to, projekt.. Nesmírně důsledné užití symboliky a geometrie, poměrně funkční fikční svět převracející záměrně neurčité heslovité teze, před nimiž varuje, vzpírajíce se logice naruby, a poskytuje tak kritickému divákovi v druhém plánu spoustu zajímavých otázek, i způsob, jakým Wimmer nápaditě rozvíjí filozofii svého filmu mezi přestřelkami to jen potvrzují.. Velice pozoruhodné béčko s áčkovými herci.. A hrdé béčko, v němž vlastně zločinci nejsou těmi zlými, jeden zkrátka ocenit musí.. ()

bouncer

Sci-fi, které mě mile překvapilo, nedrží se akčních scén jako pokračování Matrixu, ale přichází s trochu inteligentější stránkou. A i těch pár akčních scén je mnohem lepších než už trapný bullet-time z Reloaded. Pokud chcete zas po čase u sci-fi myslet, tak můžu jen doporučit... ()

Silence

Překvapení! Velmi dobrý mix vize budoucnosti z 1984 a akční podívané. Právě tenhle film byl pro mne daleko stravitelnější, než průměrná adaptace Orwellova geniálního díla. ()

Vesman

Spíš 3.5*, v umění Gun Kata a černých oblecích jde vidět inspirace Matrixem, ale samotná kvalita tomu neodpovídá. Také se mi příliš nelíbilo podání lidské bezcitnosti, mám pocit, že člověk úplně bez citů by se choval trochu jinak. Pokud jde o celkový dojem, tak je to film, na který se rád kouknu, ale další promítání bude až za hodně dlouhou dobu. ()

Všichni chtějí Arnolda

Všichni chtějí Arnolda