Když se šílený zločinec začne považovat za génia, je čas poslat za ním Jamese Bonda. Pierce Brosnan v hlavní roli britsko-amerického akčního filmu. Tajný agent Jejího Veličenstva James Bond dostane za úkol prověřit aktivity mediálního tiskového magnáta Elliota Carvera. Jeho noviny a televizní stanice totiž s podezřelou hbitostí přinesly zprávu o zkáze britské válečné lodi Devonshire. Ta se z neznámých důvodů ocitla v čínských teritoriálních vodách a potopilo ji pravděpodobně torpédo z čínského bojového letounu. Bond však zjistí, že to byl ve skutečnosti Carver, kdo Devonshire poslal ke dnu. Jednak tím získal atraktivní materiál pro nejnovější vydání svého deníku Zítřek, jednak z vraku lodi ukradl raketu s jadernou hlavicí. Ze své lodi, která je pro radary neviditelná, hodlá střelu vyslat na Peking, aby vyvolal konflikt Číny a Británie a následnou globální válku. A hlavně aby pak rozšířil své mediální impérium po celé planetě. James Bond a jeho čínský protějšek, půvabná agentka Wai Lin, však ještě neřekli své poslední slovo... (Česká televize)

brtko

Bonda moc nemusím. Dôvodov by sa našlo niekoľko, najčastejšie asi veľmi ťahavý dej, Zajtrajšok nikdy nezomiera je však pre mňa najmä vynikajúci akčný film. Jednoducho Brosnan v najlepšej forme. ()

PetrJulian

Nejlepší byly akční scény s autem. Jinak asi klasická bondovka, tj. specifický víceméně oddechový žánr, kde se vše odehrává podle pravidel tohoto žánru. ()

Bumerang

Velmi slabá Bondovka. Bond někde přišel o koule, napětí rovná se nule a cože to tenhle film vlastně vykrádá? Že by to byla kapku starší (a zatraceně lepší) záležitost jménem Agent, který mě miloval? ()

lobo87

Zaujímavá bondovka, ktorá sa snažila držať krok s dobou a do deja tak vstúpil mediálny terorizmus. Brosnan sa mi v úlohe Bonda pozdáva, záporák Pryce ušiel a na dievčence sa dobre pozeralo. Hlavne Michelle Yeoh si ma získala. Najlepšou scénou naháňačka na motorke... 65% ()

harycek

Největší nesmysl je tzv. torpédová vrtačka , protože kdo má technické vzdělání tuto blbost absolutně nebere!A je tam ještě spousta jiných omylů , ale na koukatelnosti to nic neubírá, možná jedna nelepší s Brosnanem !!!dnes tj 2.2.2017!!!! ()

Stanmi

V osmnáctém filmovém dobrodružství agenta 007 se James Bond (Pierce Brosnan) vydává do boje proti mediálnímu magnátovi, který se rozhodl, že nebude jen informovat o událostech, on je bude tvořit... Druhá bondovka s Piercem Brosnanem, který pokračuje ve svém pojetí agenta 007, takže Bondovi opět nechybí Piercův šarm, bojovnost a hlášky. Příběh tentokrát nabízí nejen zajímavé (a v rámci bondovek vcelku originální) téma, ale taky poněkud nestandardního záporáka, kterým je mediální magnát Elliot Carver (výborně zahraný Jonathanem Prycem), ale i ten má samozřejmě svůj vlastní osobitý plán na ovladnutí světa. Ale jinak nechybí tradiční bondovské ingredience, ať už jsou to různorodí nepřátelé, krásné ženy ( v tomto případě Michelle Yeoh a Terri Hatcher), technické vychytávky (v tomto snímku je to samotné Bondovo auto BMW 750iL, které se dá mimo jiné řídit na dálku), evropské i asijské lokace a dostatek akce i automobilových (a motocyklových) honiček. Snad jenom ta ústřední píseň od Sheryl Crow nebyla příliš zapamatovatelná. Zítřek nikdy neumirá je tak po Zlatém oku další povedenou brosnanovkou, která nabízí poctivou porci bondovské zábavy. ()

eMeMko

Bond č.18. Hned na začátek musím říct, že tento film měl z celé 007 série nejhnusnější úvodní titulky. Možná za to mohlo přehršel CGI, ale prostě mi nedávaly moc smysl, narozdíl od předchozích snímků. Ale teď k filmu samotnému. Pierce Brosnan pokračuje ve svém předchozím tempu, akce je zde opět hromada a je ještě zběsilejší než minule. Pořádně se zde vytáhl i Q, jehož auto řízené na dálku pomocí mobilu, rozhodně Bondovi přišlo vhod. Zápletka je velmi silná a dokonce nutí diváka trochu přemýšlet o vlivu médií na celý svět, čemuž velmi pomohl i Jonathan Pryce jako hlavní záporák. Jeho mediální magnát byl prostě dokonale šílený, což dalo filmu nový rozměr. Finální hodnocení: Skvělé pokračování v akčním tempu. ()

blondboss

Druhá Brosnanova bondovka ma až tak nenadchla, ako som čakal. Bolo tu síce podobné množstvo kvalitnej akcie ako v Zlatom oku, a navyše tu bolo viacero technických vychytávok, ale akosi mi tam chýbala tá správna atmosféra. Brosnan je kvalitný predstaviteľ Bonda, po Connerym asi ten najlepší zo všetkých, ale predsa len celý ten film proste neutiahol. Teri Hatcher potešila a čínska Bond girl mi až tak nesadla. Takže celkovo môžem zhodnotiť ako jemne nadpriemerný snímok v rámci žánru, ale jeden z tých z slabších v rámci bond série. 60 % ()

Parabot

Tato bondovka má 2 plusy. Jeden reprezentuje bondgirl Michelle Yeoh a druhý antagonista Jonathan Pryce, vynikající herec představující mediálního mogula, který celý příběh staví kolem námětu mediální moci. A tím to kladné končí. Zbytek je docela zapomenutelný až vyloženě špatný. Bond se z elegantního sukničkářského alkoholického superčlověka místy přetransformoval až v chladného psychopata. Toto vyniká zejména na konci poměrně zajímavé motocyklové scény, kdy tvůrci udělali z vrtulníku takovou sekačku na trávu či spíš křovinořez uprostřed rušné ulice, před kterou utíkají nebozí domorodci a Bond, strůjce této situace, na ně zcela nemilosrdně řve, ať mu uhnou z cesty. ()

carl.oesch

Z hlediska vyznění (které ale málokdo vezme v úvahu a bude se jím zabývat) jedna z nejlepších bondovek. Protože kromě strhujícího příběhu, skvělých akcí (fascinovalo mně ono BMW včetně jeho "zaparkování" v půjčovně...) je zde příběh o tom, jak jsme manipulováni médii. Bez zábran, bez skrupulí a často i na objednávku. Komu ta story s rozpoutáním války mezi Čínou a Británii kvůli sledovanosti a průniku na trh lidové Číny připadá absurdní, ať se seznámí s historií starou víc jak sto dvacet let, kdy američtí tiskoví magnáti doslova dohnali svojí lživou manipulací veřejného mínění americkou administrativu k válce proti Španělsku. Američané tedy osvobodili Kubu a především podpořili boj Filipínců proti Španělům jen do té míry, že domácí pochopili velmi záhy, že jednoho pána vyměnil druhý a USA se dostali do stejného konfliktu s Filipínci jako předtím Španělé. Mimochodem, Filipíny byly v různých formách područí ze strany USA ještě dalších nejméně třicet let. No, a na začátku všeho toho zde došlo k jedné dodnes nevyjasněné události, která úvod téhle bondovky připomíná až nápadně. V tehdy španělské Havaně explodoval z neznámých příčin americký křižník Maine, který sem připlul na "přátelskou" návštěvu. Proč a jak se to stalo se dodnes nepodařilo zjistit, ale pánové Hearst a Pulitzer měli jasno - udělali to Španělé a každý, kdo vyzýval ke klidu a rozvaze byl okamžitě prohlášen za zrádce a lokaje nepřítele. Brosnan má šmrnc, který jeho následovník Craig zcela postrádá a navíc je v něm ona conneryovská sebeironie, kterou už díly, kde nehraje prostě nejsou. Sympatická byla čínská agentka a byl jsem rád, že mohu vidět ve větší roli jednu ze svých oblíbenkyň - Teri Hatcherovou. Dokonale, bohužel, to, co zde bylo ukázáno z hlediska oněch médií většina diváků pomine a my budem dál vystavováni lživé a manipulativní propagandě, vydávané za objektivní zpravodajství a informace. Ty navíc jako byproduct vytvářejí stejně nesmyslné konspirativní teorie. Fake news ne, protože většina dnešních zpráv fake news prostě jsou... ()

_Irbe_

Výborná Bondovka plná akce a zábavy naplněná charismem stříkajícího z Brosnana, který předvádí po Zlatém Oku svuj další skvělý výkon. Škoda že Brosnanovi Bondovky začali jasně nejlepším Golden Eye, které klidně kvalitou konkuruje Conneryho éře měli silně sestupnou tendenci až na pro mě dost nudné Die Another Day. ()

JohnTheOne

Bond Girl se mi moc nelíbí, děj je tak předvídatelný, až to není hezké, naštěstí to zachraňuje cool telefon s ovládáním auta a celkem slušná akce. ()

Gynekolog007

Tuhle mám velmi rád! Brosnan hodně hlásí. Kdyby byla bondgirl trochu více sexy a hl.záporák trochu víc charisma, tak má tenhle díl snad všechno co má pravá bondovka mít. Jen ta titulní písnička se mi nelíbí. ()

laurence

První půlka je dobrá, a ačkoliv honička na motorce a závěrečná ponorková přestřelka výrazně sráží dojem, je to hlavně tragédie v podání Jonathana Pryce, která dominuje téhle bondovce. ()

kishi_SO

priznam sa, ze mi Pierce v ulohe 007 nijako zvlast nesadol. I ked to akciami len tak srsi, nemozem prist tomu na chut. Vlastne celej serii. ()

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze