Když se šílený zločinec začne považovat za génia, je čas poslat za ním Jamese Bonda. Pierce Brosnan v hlavní roli britsko-amerického akčního filmu. Tajný agent Jejího Veličenstva James Bond dostane za úkol prověřit aktivity mediálního tiskového magnáta Elliota Carvera. Jeho noviny a televizní stanice totiž s podezřelou hbitostí přinesly zprávu o zkáze britské válečné lodi Devonshire. Ta se z neznámých důvodů ocitla v čínských teritoriálních vodách a potopilo ji pravděpodobně torpédo z čínského bojového letounu. Bond však zjistí, že to byl ve skutečnosti Carver, kdo Devonshire poslal ke dnu. Jednak tím získal atraktivní materiál pro nejnovější vydání svého deníku Zítřek, jednak z vraku lodi ukradl raketu s jadernou hlavicí. Ze své lodi, která je pro radary neviditelná, hodlá střelu vyslat na Peking, aby vyvolal konflikt Číny a Británie a následnou globální válku. A hlavně aby pak rozšířil své mediální impérium po celé planetě. James Bond a jeho čínský protějšek, půvabná agentka Wai Lin, však ještě neřekli své poslední slovo... (Česká televize)

kyLuke

Po výborném Zlatém oku se Pierce Brosnan vrací do role agenta 007 ne tak přesvědčivý jako minule,ale stále celkem dobrý. ()

TommyDiamond

James Bond s pořadovým číslem osmnáct. Pierce Brosnan i tentokrát boduje. Možná bych řekl, že Zítřek nikdy neumírá je lepší než předchozí Zlaté oko. Tentokrát 007 zabraňuje vyhrocení konfliktu mezi Velkou Británií a Čínou. Tato bondovka má opravdu skvělé tempo. A nejen to. Oplývá mnoha zajímavými momenty i akčními scénami ( úvodní scéna se stíhačkou, scény v čínských čtvrtích, auto, parkovací dům, potápění, atd.). Ovšem jsem trochu znepokojen, že Astona Martina již podruhé vystřídalo BMW. Ostatní věci, ale zůstali při starém ( flirtování s Moneypenny, přísná eM, Bondovo sukničkářství, vynálezy pana Qve a dokonce se vždy najde místo pro Bondovo protřepané a nemíchané Martini). Plus má u mě i agentka s Čínské rozvědky Michelle Yeoh. Byla ve všech ohledech lepší než bondgirl. Celkově 85% ()

TaNya_

Jeden z mých opravdu oblíbených Bondů. Všechno tu pěkně ladí,Jonathan Pryce je přitažlivě megalomanský a Pierce Brosnan hází jednu hláškuza druhou. Ono taky možná přispělo, že se na bondovky dívám víceméně odmala. To v tom ještě potom zní ta nostalgie. ()

donkocicak

Nápaditá bondovka s vynikající muzikou a úžasným záporákem. Rád se k ní vracím a spolu se Zlatým okem je to bezpochyby to lepší s Brosnanem... ()

viviak

Druha a velmi vydarena bondovka s mojim oblubencom Piercom. Technicke vychytavky na tu dobu velmi slusne, dokonca tie dnesne, su vela krat ubohejsie. Oproti tretiemu filmu je aj dej o cosi lepši, sofistikovanejsi, zaujímavejší. Film však postrada poriadnu žensku postavu. Činanka moc nezaujala a nemame tu tento krat ženu v roli zaporaka, len Steva Jobsa v šialenej verzii :o) Loise Lane si strihla len malu bezvyznamnu rolu. Hudba taktiež nesklamala a James ako vždy hlaskuje ako sa patri, hlavne to velmi dobre vynika, kedze hlasok je poskromnejsie. Niektore sceny vsak boli trochu slabšie-konkretne hotelova, ktora sa prelinala s tou, kde sa chceli dostat do bondovho auta, ktora tiez zozaciatku bola trosku hlupa,a le zakoncili to perfektne. Tak isto aj sceny na motorke a zaverecna na lodi boli super, dokonca som uz chvilu myslel, ze to James nezvladne. (teda jasne, james asi tažko umrie :D). Scena ktora ma asi najviac pobavila bola, ked sa ocitli v "bunkri" činanky a chystali sa podat spravu a James zadelil-"Mm tak mne k tomu pust, ja to vyridim"-pohlad a zistenie, ze klavesnica je čínska "MM, nebo ne, piš ty" :DDD tak to bol klinec bože. Super bondovka 90% :o) ()

Godhaj

,,Dneska otisknou všechno.“ Druhá Brosnanova bondovka bohužel dostala unylý příběh s nudným záporákem pisálkem, který má podobné choutky, jako měla skupina Spectre ve starších bondovkách. Akční scény jsou ale výborné, hodně různorodé a destrukční. Bondgirl mě ale vysloveně zklamala, protože vypadala trochu jako ženský Jackie Chan. Ke konci se už příběh trochu vleče a finále mi přišlo trochu odfláknuté. Toto je pro mě rozhodně nejhorší bondovka s Brosnanem. ()

papadoce

Mae geri nebolo nikdy také pôvabné ako v podaní Michelle Yeoh. Celkovo sa podľa mňa jedná o slušnú bondovku, ak ju porovnávame s tým čo bolo natočené pred ňou, nie po nej. A že Teri Hatcher bude vyzerať sexi, tak na to by som nebol vsadil ani 50 centov a aha ho...., stalo sa. ()

Knor

Nejakčnější Bondovka, kterou jsem zatím viděl a pro mě určitě jedna z nejlepších. Brosnanovi tahle role padne a je skvělej. Spousta a spousta akce nedá vydechnout a proto mě tenhle díl hodně bavil. Jonathan Pryce jako šílenej záporák rozhodnutej rozpoutat 3. světovou neměl chybičku a bondgirlky lahodily oku. Akční páradička, která by se líbila i lidem co Bonda vůbec nemusí. ()

Najt

Bond č.18. Zatím jeden z nejlepších Bond dílů série. Sice se z Jamese trochu stává akční hrdina, ale tenhle díl mě fakt bavil. Dokonce se mi libil více, než minulé proslulé zlaté oko. Brosnan je prostě klasa, spolu s Connerym to je nejlepší Bond, film má tempo, konečně i slušnéj příběh. Akce je drsná a skvělá, hudba parádní, scéna třeba s BMW byla parádní. Stále je to 25 let starej film a na to to je paráda. Bond hračky suprové, bond girl dobré a bond hudba vynikající, a ted nemyslim úvodní titulkových song ale obecně. Typicka skvělá bondovská hudba doplněná epickou orchestrální hudbou. Výbornej díl. ()

imarvin

Bohužel, touto bondovkou se ukázalo, že Zlaté oko bylo jen posledním výdechem před smrtí.... Bond je pro mě mrtev a jen stěží ho dokáže ještě někdo oživit. A proto znovu opakuji, na bondovské sérii jsou nejzajímavější úvodní skladby. ()

TemnyRytir

Asi nikdy nepochopím to relativně nízké hodnocení této bondovky. Pro mě je to nejlepší kus s Brosnanem. Má to spád, skvělou hudbu, Brosnana ve vrcholné formě, nepřeplácaný scénář a Teri Hatcher :-) Dokonce lepší než všemi vychvalované Zlaté oko, kde se našly okamžiky, kdy jsem se nudil a koukal na čas. Bohužel další dva kusy už měly sestupnou tendenci zakončenou tragickým Dnes neumírej. Craig to pak naštěstí všechno zachránil v Casino Royale, ale to už je jiný příběh... ()

Kuzmik

Akční scény a Brosnan vás nenechají naštěstí moc přemýšlet o příběhu, protože jinak by to skončilo propadákem. ()

Swayne

Ou yeah, Bond je proste Bond, k tomu netreba nič viac dodávať. Veľa vybuchujúceho... no... všetkého naokolo... veľa vyfintených mašiniek, ktoré mi v roku 2011 prišli mierne zaostalé, ale budiš... veľa (na tú dobu) pekných ženských s nenormálnymi účesmi... človek sa proste nad polovicou filmu pousmeje a pri druhej polovici filmu je v napätí či to ten Bond nakoniec naozaj zvládne (a všetci vieme predsa, že či áno alebo nie). A čerešničkou na torte sú nemeckí záporáci - im to jednoducho ide! ()

Stejšn

Jeden z lepších bondů. Napoprvé se mi moc nelíbil, po několikátém shlédnutí mu postupně přicházím na chuť. Zápletka velice moderní, akční scény pěkně natočené, děj svižný odsýpá a film má i dobré postavy a hudbu. Svěží vítr do bondovského tématu. ()

helrohir

Po skvelom Zlatom oku išla táto bondovka kvalitatívne dole. Hlavným problémom je okrem úbohého záporáka aj samotná zápletka filmu (rozpútanie tretej svetovej vojny kvôli článkom v novinách a vyššej sledovanosti - fakt blbosť). Ani bondgirls nie sú v tomto prípade extra pekné, aj keď Michelle Yeoh tam bola skôr kvôli jej bojovým schopnostiam než kvôli tomu, aby bola len ďalšou z radu bondgirls. ()

kubilov

Brosnanův "čínský" Bond není vůbec špatným filmem, táhne ho velmi dobrá bondgirl Michelle Yeoh, zatímco s Jonathanem Prycem jako zlým (:-)) Stevem Jobsem si po letech nejsem příliš jist, dost to za 25 let (druhé shlédnutí) zestárlo. Asijská část filmu je ale vážně moc fajn, suma sumárum ale až třetí místo z Brosnanova bondovského kvarteta. ()

Patches1984

Kam se hrabou v dnešní době světové velmoci. Tím skutečným záporákem jsou dnes globalizovaná média tahající za nitky. Sice nakonec se ten mediální magnát nijak zásadně neliší od vůdců SPECTRE nebo různých jiných megalomanských zlounů z předchozích bondovek, ale alespoň je tu vidět náznak snahy o přizpůsobení se a modernější pojetí filmu. Jinak ovšem víceméně tuctová zápletka, která už takhle poosmnácté (nebo podevatenácté? Nikdy nevím, jestli Never Say Never Again počítat) ničím nepřekvapí. Jediným zapamatovatelným bodem se tak pro mě stalo duo německých vrahů - Dr. Kaufmann byl vynikající a ten druhej, co vypadá jak frontman Scooteru, taky nebyl špatnej. 7/10 ()

subic

Zítřek je deník a TV stanice s vlastní sítí satelitů, která má ambice falešnými zprávami svrhávat vlády, mimo jiné. Z tohoto pohledu je to zcela nadčasový díl, když dnes ovládají média oligarchové a svoboda tisku je jen fráze. Bondovka pod taktovkou BMW, představí se i český (československý) L-39 Albatros hned ze začátku. Druhá Brosnanovka se uvolnila od předchozího skvělého Zlatého oka (1995) a navázala na Mooreovky plné různých udělátek a přehánění. ALE parádní roli tu má krásné BMW 750 v první půlce a v druhé pak motorka BMW. Autoři si i přesto dali záležet, druhá polovina je v podstatě nepřetržitá akce. Tak jako v předchozím Zlatém oku (1995) se i zde objeví spřátelený agent CIA Jack Wade (Joe Don Baker) a bondgirl je tentokrát opravdu půvabná asiatka Michelle Yeoh. Drobnou roličku tu má i patolog/nájemný zabiják Dr. Kaufman (Vincent Schiavelli). Děj se odehrává převážně někde v Hongkongu. ()

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze