Jack Green je profesionální gambler, který by nenechal vyhrát ani svou vlastní babičku. Jeho ruce už mu vydělaly slušné jmění, ale když se pustí do hry s mafiánským kápem Machou, začne mu docházet, že tohle by mohla být jeho poslední výhra, tím spíš, že se tak nějak očekává, že ze slušnosti prohraje. Věci se ale trochu zvrtnou a i když se Jackovi podaří utéct, má teď dost velký problém. Macha se nenechá jen tak "vojebat" a vypíše na Jackovu hlavu velkou odměnu. Las Vegas je městem hříchu a z téhle akcičky kouká pozinkované futro. Ještě že má Jack pár triumfů v rukávu. (oficiální text distributora)

Slarque

Guy Ritchie se rozhodl spojit gangsterky, které ho proslavily, s psychoanalýzou. Takže si divák ke konci připadá, že by taky potřeboval cvokaře. Nebo by měl aspoň brát stejný drogy. Chvílema se to snaží za každou cenu vypadat cool a pak si to zase hraje na umění. Co to teda je? Podle mě paskvil. ()

Vitason

Tady už někomu z tý Madonny hrabe. Na Revolver jsem byl velice zvědavý, protože gangsterské filmy od Guye Ritchieho miluju, ale místo skvělého zážitku jsem schytal šest kulek do svého fanouškovského srdce a to hlavně zásluhou scénáře. Upřímně nechápu, proč si někdo Ritchieho formátu nechá kecat do příběhu od Luca Bessona. Jistě Besson je skvělý vypravěč, ale scénáře mu moc nejdou. V Revolveru můžete nalézt prvky vykradené z deseti jiných filmů, které zde vytvářejí nekonzistentní guláš, který mě neskutečně štval už po dvaceti minutách, kdy mě film přestal upřímně zajímat a dokoukal jsem ho jen s velkým sebezapřením. Díky zmíněnému nezájmu jsem rezignoval i snahu pochopit příběh a když už přišel desátý zvrat, který se tvářil jako závěrečná pointa, tak mi došlo, že bych to nepochopil ani kdybych se sebevíc snažil. Kromě šíleného scénáře nedokázal Ritchie udržet ani vypravěčskou část, kdy v jeden moment používá naprosto zbytečnou a samoúčelnou animaci, která vůbec nic neřeží, jen dokumentuje zoufalou snahu být zatraceně cool. O což se snaží i filosofické kecy, moudra a schizofrenní boje některých postav. Ale abych jen nekritizoval některé části filmu jsou velice dobře natočeny. Například Sorterova přestřelka je střihačská a kamerová poezie, ale to je zatraceně málo. Obzvlášť když mě dokázal štvát i jindy můj oblíbený Jason Statham. O Liottovi nebudu radši ani mluvit. Ritchie tady si šlápnul hodně vedle. Vykašli se na přehnanou snahu být cool. Opusť neonem prosáklé Vegas a vrať se do špinavého Londýna, tam ti to sluší nejvíc. ()

iamek

A tohle mělo být jako co pane Ritchie ? Jednu hvězdu dávám za šachové partie a slušnou kameru, ale ostatní ? Nenašel jsem nic pozitivního. Málo černého humoru, kterým je Ritchie známý. Film je celý pomatený, zbytečně ukecaný a animované sekvence moc povedené nejsou a jsou naprosto zbytečné. ()

klerik

Tak trochu nedocenený film, v ktorom Ritchie prekročil svoj tieň. Vykročil však smerom k oveľa náročnejšiemu publiku, ako to bolo doteraz. Dalo by sa povedať, že film je dokonca európsky-artový. Režisér je to skvelý, to musia uznať aj tí, čo sa v tomto (ne)príbehu stratili, ako scenárista sa pokúsil o výnimočnosť a napriek občasným plytším záberom doplával celkom zdarne do cieľa. Mne práve divnosť (čítaj psychomorbídnosť) tohto filmu vyhovovala a nútila ma premýšľať, nad tým, čo nám celý film hovorí. Netradičný pohľad a prístup ku klasickým gangsterským figúrkam... ()

SeBig

Tak tady jsem se fakt rozpůlil na dvě půlky. Ta jedna půlka řiká, že to je obyčejná plečka s odporným obrazem a Stathamem s hučkou, která k němu nesedí a ta druhá mi řiká že kameraman dělá dobrý záběry a aspon něco se tam děje a není to uplná nuda. Nechám to na dvou hvězdách. Nemám čas se tu rozepisovat u filmu, na kterej zapomenu za tři dva jedna.. co? ()

korbitch22 odpad!

co tohle mělo jako být?zajimává gangsterka,která se změní v něco!prostě v něco.nepochopil jsem nejspíš nějaký ritchieho hlubší záměr,ale film který má tuny stupidních dialogů,hloupočkých situací a retardovaného scénaře,pochopit nemůžete a solíte odpad! ()

Chrustyn

Guy Ritchie se po fiasku s "Trosečníky" chtěl navrátit na půdu originálních a vizuálně působivých gangsterek, pozval svého oblíbeného Stathama a hodil na něj paruku a pokusil se o chytrou a překombinovanou gangsterku, která na rozdíl od jeho předchozích počinů, měla mít vážnější tón. Bohužel se ke svým prvním kouskům, ani zdaleka nepřiblížil a ve výsledku zůstala jen chabá a nezábavná podívaná, která měla skrývat překvapivou pointu, která však působila hodně přepáleným dojmem a cesta k ní byla absolutně nezajímavá. Kdyby Ritchie nenatočil "Sherlocka Holmese" asi bych na něj zanevřel. ()

Yardak

Ritchie natočil další mafiánku, jenže v jiném stylu než byly natočeny dřívější úspěšné a to se celkově ukázalo na hodnocení. Osobně jsem ocenil psychologickou linku příběhu, ale bohužel vyprávění ke konci slábne a chybí správný tah na branku. Klady: hudba, prostříhané scény, šachy, střelec Strong, tichý Statham, nas**ný Liotta. Ještě za slabé 4 hvězdy, šach mat! ()

jojinecko

Patrím medzi tých "pár", ktorým sa veľmi nepozdával ani tak veľmi chválený Podfu(c)k a priznám sa, že Guya Ritchieho fakt nemusím...Revolver mi bol odporúčaný od viacerých ľudí ako dobrý, originálny a neviem aký film...Tu je moja alternatíva hodnotenia: zlé, neoriginálne, prekombinované, atď atď...skoro som sa unudil k smrti a dopozerať tento film bolo fakt ťažké! ˇKeď budem chcieť vidieť divoké schizofrénne zápletky, pozriem si radšej Butterfly Effect alebo povedzme Memento. Drsní, inteligentní a super-mazaní gangstri tu už tiež boli v oveľa lepších prevedeniach...Revolver v mojich očiach nezáchráni ani pár skutočne podarených efektných záberov, ktoré sú síce efektné, ale čo z toho, keď v rámci deja nemajú aj tak žiaden význam...A tak za najlepšie na tomto filme považujem tie "múdrosti" na úvod... ()

anais

Gangsterka Guye Ritchieho snažící se o nějaký filosofický přesah, možná Lynchovskou nejednoznačnost. A nebo – naprosto zmarněná šance natočit dobrý film se skvělými herci, zdlouhavá, překombinovaná nuda, ve které na vás Ritchie chrlí tolik nápadů a stylů (anime, gangstera, komedie, filosofování), že je těžké se v tom všem orientovat. Nejenže jsem ten film nepochopil, ale málem jsem ho ani nedokoukal. Asi po hodině dívání už jsem měl za sebou asi třikrát pocit, že už to musí skončit, že už uběhly MINIMÁLNĚ 2 hodiny! Do toho se přidával pocit naprosté bezradnosti při scénách typů té s ukradením trezoru – sledujeme v rychlých střizích tři scény, každá se odehrává na jiném místě, v jiném čase, načež se jedna z nich začne odvíjet coby animovaný film, který je chvílemi vidět v nějaké televizi. Tak zbytečnou s trapnou snahu o originalitu jsem ještě neviděl. Divák chápe velmi ztuha. A přitom Ray Liotta je skvělý (jeho scény ze solárka jsou velmi démonické!), a Jason Statham je má taky charisma. Ohromné zklamání, jednu hvězdičku dávám za scénu v níž nájemný zabiják Porter kosí skrz stěny ostatní vrahouny (tady je ten střih vysloveně boží). ()

Ivoshek

Bývaly doby, kdy byly zamotané gangsterky cool. Jenže pak někdo přišel asi s nápadem, že čím větší bordel v tom chudák divák bude mít, tím to bude celé lepší. A ta myšlenka je blbě, úplně. Tenhle film je toho největším důkazem. A je to škoda, protože herecky, kamerou nebo střihem je to pořád cool. Jenom to nedává valného smyslu. ()

Mgb21

Ted jsem dokoukal a jsem dokonale zmatenej. Buď je ten film tak cool, že jsem ho nepochopil, nebo je tak zmatenej a já mám pocit zmatenosti správně. Na začátku to vypadá dobře. Něco ve stylu Snatch nebo Lock Stock and Two Smoking Barels. Ale pak se to celý nějak zašmodrchá, moc se mluví, člověk ztrácí jistotu kdo je kdo a celý film se bortí. Abych řekl pravdu čekal jsem něco ůplně jiného. A konec jsem vůbec nepochopil :-( Snad, když se kouknu znovu, tak mi to dojde. Ale po prvním zážitku to jen tak honem nebude. ()

prome

Prilis zmateny film ve kterem se snadno da ztratit. Kamera je sice dobra a herecke vykony taky jdou ale dej je prilis chaoticky na normalni pochopeni. A davam 3* jenom kvuli tomu ze jsem od toho neodesel a dodival se az do konce bez jakekoli ujmy. ()

Shaqualyck

Guy Ritchie a psychologie? Inu, časy se mění. Úděsným mrožím knírem oblepený Jason Statham sype z rukávu životní moudra, Ray Liotta předvádí novou kolekci pánských slipů a André 3000 by se měl vrátit k muzice, protože kromě pěstěného citu pro výběr elegantního vohozu nepředvedl herecky vůbec nic a coby „drsný“ lichvář by si nevydělal ani na slanou vodu. Jinak se tu hrají šachy, sem tam proběhne nějaká ta hyperefektní přestřelka a kameraman od první minuty náležitě popouští uzdu své vášni pro barevné filtry. Film se hned od začátku velmi intenzivně snaží diváka vtáhnout do hry a nutí ho i proti jeho vůli přemýšlet, co že se to před ním vlastně odehrává. Jenže rozklíčovat, kdo vlastně hraje proti komu a proč se věci dějí právě tím či oním způsobem, je téměř nemožné. Nemluvě o tom, že v závěru hodí Ritchie lehce frustrovanému divákovi film na hlavu a nechá každého, ať se s tím popere, jak umí… To co začalo jako divoká jinotajná cesta do hlubin gangsterovy duše, skončilo jako nauka o schizofrenních snech. 3 a ½. ()

ScarPoul

Film v ktorom som dúfal, že o niečom bude, lenže nakoniec nebol o ničom a pritom o všetkom. ani neviem ako to mam spravne definovať. Čo sa týka filmu je to omnoho lepšie ako stroskotanci, ale zase na druhú stranu to neponúka nič nové a je to spravené takým spôsobom, že vlastne ani sami neviete čo vám chce snímok vlastne povedať. Statham sa vrátil do úlohy v akej ho mám rád a predvádza a krásne rozhohráva svoje vnútorné monológy na úkor diváka a Ritchie ho k tomu všetkému veľmi pekne navádza. Po vizuálnej stránke veľmi efektné a zaujímavé, niektoré scény som si doslova vychutnal, lenže hlavným problémom snímku ani tak nie sú herci, a ani réžia, ale scenár, Film sa nám neustále snaží niečo povedať, a niektorými scénami je doslova až neznesiteľný, pretože jeho nutnosť je rozhodne slabšia ako by mala byť, pretože film má skoro 2 hodiny a my sme na konci na rovnakom mieste ako na zaciatku a teraz vôbec nenarazam na to ze ty filmuskusenejsi objavia ako sa to skonci po dvatsiatich minutách. Skrátka film je ako šampanské ktoré vyšumelo a až potom sa začalo podávať hosťom. Ale Ritchie aspoň natočil pár skvelých scén v celku obstojnom prostredí a za to mu patrí vďaka aj keď by si mal uvedomiť že Scorsese je len jeden. Plus prečo sa film volá revolver? možno že som to naozaj nepostrehol, ale naozaj my uniká zmysel. ()

Lacike

Strašne divná Ritchieovka u ktorej celý čas čakáte na pointu a ona nikdy nepríde. Ritchie sa pokúsil o niečo umeleckejšie ako točil predtým, ale mám pocit, že ani on nevedel o čo. Vizuálne to je zaujímavé a pár pekných kamerových hrátok sa dočkáme. Statham sa tiež snaží ukázať, že vie aj poriadne hrať, ale ani on netuší o čo tam ide, takže jeho snaha je márna. Dávam síce priemerné hodnotenie, ale ten film v žiadnom ohľade priemerný nie je. Je to typický nepodarený film aký dokáže natočiť len dobrý režisér. 5/10. ()

Terva

Největší překvapení ho čeká tam, kde by ho vůbec nečekal… Scénář : Guy Ritchie. Kamera : Tim Maurice-Jones. Hudba : Ennio Morricone. Jason Statham byl úžasný. ()

Dale

Cieľom filmu bolo poukázať na to, že ego môže byť váš najväčší nepriateľ, takže je zaujímavé, že výsledkom je to, že práve vlastné ego Guya Ritchieho ho tu dobehlo. Myslel si, aký úžasný filozofický cool akčňák natočí a vznikla z toho nezaujímavá sračka so zaujímavými prestrelkami. Aspoň že tie ešte Ritchie točiť nezabudol, keď už mu došli nápady na zaujímavé a vtipné príbehy. ()

Guy Ritchie chystá comeback

Guy Ritchie chystá comeback

16.05.2007

Ďalší job pre Kuriéra

Ďalší job pre Kuriéra

10.09.2005

Jason Statham, na ktorého charizme a coolovosti z veľkej časti stojí akčná pecka Kuriér (a ktoré sú zároveň jediným dôvodom, prečo si pozrieť pokračovanie), si v akčnom thrilleri CRANK zahrá… (více)