Vincent je jeden z posledních lidí, který se narodil z lásky svých rodičů, a tudíž mimo dohled genetických inženýrů. Nedokonalý Vincent je "odsouzen" k práci uklízeče ve velkém centru pro pěstování dokonalých lidí Gattaca, ačkoliv sám tolik touží stát se kosmickým navigátorem. Nakonec volí cestu podvodu. (oficiální text distributora)

mrclTV

Tak kvalitných a inteligentných sci-fi filmov robených s citom aj s rozumom je bohužiaľ primálo. Ale jednu vec by som predsa len vytkol, film toho na začiatku divákovi s ľahkosťou prezradí priveľa. ()

Pitryx odpad!

Klasické sci-fi, kde se jen prndá a prndá. Tohle bych zařadil asi mezi etik-fi. Vše je důležité mimo samotného letu Vesmírem. Třeba klavírní koncert. Bez něj by divák nevěděl, co bude dál. Takže už po 45 minutách jsem to zabalil a sledoval to jen tak napůl. Nehorázně nudný film. ()

MartinTerran

Pěkný film o nezlomnosti lidské vůle, zahalený do scifi kabátku. "Ne moc vzdálená budoucnost" to sice moc netrefili, ale myslím, že k něčemu takovému směřujeme. Nebudu tady spekulovat, nakolik by takové předstírání bylo možné, jelikož o tom film primárně nebyl, ale měli to docela vymakané. Příběh byl poutavý a napínavý až do konce.  Herecky to bylo zahrané dobře a uvěřitelně.  hodnocení: 74/100. ()

MirkaP

Takové scifi se mi líbí. Víc o síle lidské vůle než o vymoženostech budoucnosti, natož nějakých speciálních efektech současnosti. ()

helrohir

Veľmi dobré sci-fi, ktoré v dnešnej dobe možno už ani nie je sci-fi, hoci miesto genetického materiálu sú dnes ľudia diskriminovaní, respektíve privilegovaní na základe rôznych iných okolností a podnetov. V podstate zasadenie deja do budúcnosti môžeme považovať len za akúsi kulisu, ktorá sa venuje téme, ktorá je aktuálna teraz a určite bola aj v dobe vzniku tohto snímku. Silnú pozíciu vo filme majú etické myšlienky a téma jednotlivca vo vzťahu k uniformnej spoločnosti. Scenár je naozaj prepracovaný a efektne skĺbil morálne pochybný pohľad na budúcnosť s napínavou detektívnou linkou. Výborný Ethan Hawke a ešte lepší Jude Law (hoci len na menšej ploche). 80%. ()

hrumsrt

Před lety jsem o Gattace četl, co za téma zpracovává, jaké úvahy dává o vědě atd. Zkrátka šlo o analýzu některých sci-fi myšlenek, jenž nám snímek zobrazuje a zda je to (ne)etické. Až dnes jsem si našel čas a chuť.. Prvně je třeba pochválit vykreslení světa po vzoru oné budoucí představy autora, s prostým futuristickým pojetím je z toho velmi zajímavá varianta vidění. Jenže myšlenky a jejich realizace, leč dostatečně rozpracované, nemusí obzvláště u dvouhodinového filmu stačit, pakliže je to to jediné, co dostaneme. Aby byl film stravitelný, musí mít nějakou nosnější linku.. A to je právě problém Gattacy. Přes čas strávený na představení celého plánu hlavních hrdinů, který mě nikterak nezaujal, najednou vzniká jakési prázdno, jenž se sice snaží scénář vyplnit romantickou linkou s nádhernou Umou Thurman. A zase pro mě již tradičně, mě baví ten jejich "vztah" nejvíce, což už u scifíčka není vůbec pozitivum, ba naopak sprostá substituce přes nepřesvědčivé hlavní téma. Ve finálním aktu se sice dosti stupňuje napětí, ale neubráním se pocitu, že mi závěrečné rozhřešení bylo zkrátka volné... Když se pak člověk podívá na čísla, jaká film zvládl nabrat, je jasně vidět, jak se na takové pojetí dívá běžný divák. Není se pak divit, že podobných projektů se dnes téměř nedočkáváme. 50% ()

PlysovyMacko

Systém, ktorý dokáže identifikovať človeka na základe mihalnice, nemá záznam o tom, že človek je na vozíku. To nedáva zmysel, rovnako ako si hlavný hrdina holi telo, ale nebojí sa ze mu spadne vlas. Zápletka filmu zaujme aj drží v napätí, ale mňa zaujímala postava skutočného Jeroma ako sa s dokonalou genetickou výbavou vysporiadava s tým, se je mrzak. Najlepšia scéna je ako sa Jerome plazí po schodoch. ()

RafaKrakal

Skvělé scifi, které první 2 třetiny skvěle funguje, ale v poslední třetině trochu ztratí drajv a postavy začnou být vcelku iracionální, včetně konce, který průběhu předchozího děje moc neodpovídá. Celkově však jde o nadprůměrnou sci-fi s brilantním Judem Lawem v jedné z hlavních rolí. ()

Max Q.

Neobvyklé sci-fi, film byl ovšem tak průhledně nízkorozpočtový, že by to chtělo o mnoho kvalitnější zápletku a zásadnější herecké výkony, aby se dalo uvažovat o vyšším hodnocení. ()

Efreeti

Nikdy sem o tomhle filmu neslyšel a viděl sem ho až náhodou pozdě v noci v TV. Byl sem pak úplně v šoku jak si mě tenhle film získal. Tak kvalitní sci-fi jsem neviděl ať vzpomínám jak vzpomínám. ()

Simo16

Narodiť sa a vedieť kedy zomrieť???Vôbec nie zlá predstava budúcnosti.Ísť za svojím cieľom,tak taký by som chcel byť aj ja.No veď uvidíme.Ale inak super myšlienka,skvelý scenár s občas nudnými scénami,ale skvelý zážitok tu je.Tento film určite patrí medi moje najobľúbenejšie sci-fi.Vidieť sa oplatí. ()

dražis

Čím to je, že ty nejlepší scifi jsou tk jednoduché? V případě Gattacy a např. Prota je to tím, že nám nejsou cizí a jsou velmi blízko realitě. Ne, že by někdo nevěřil, že budeme lítat v intergalaktických lodích, ale přeci jenom způsob jejich zpracování je pro nás ještě trochu daleko. Zatímco scifi, které se zakládá na přítomnosti a blízké budoucnosti prakticky vždy způsobí to, že si řekneme: no jo, takhle to možná bude. ()

Stuffa

Moc zajímavý film. Scifi, ale přesto ne tak vzdálená budoucnost. Doba, kdy budou ústavy řídit genetiku a tvořit tak zdravé a vyjímečné jedince může klidně za pár desítek let nastat. Člověka to vyděsí, ale nakonec se ukáže, že příroda se řídit nedá. Že i geneticky nejdokonalejšího jedince může nahradit "obyčejný" člověk. Ethan Hawke se role Vincenta, který bojuje za lepší život, ujal opravdu skvěle a vzknil, tak super snímek, který můžu jen doporučit. ()

Rastman

Ten nápad, ty herci, za hudba, ta atmosféra. Něco, co zahřeje na srdci i ty náročnější geeky a nerdy. Skvělé. ()

Aazy

Pro me - slečnu z facebookovské generace - nabývají slova "prohlížet si profil" dosud netušeného významu. ()

Goodmen

Velmi uvěřitelná a hlavně chytrá a velmi umírněná sci-fi, která mě jako fanouška tohoto žánru, opravdu dostala. To vše ještě podtrhnuto nádhernou hudbou a skvělými herci. Velmi příjemné překvapení. Andrew Nicol je génius, už se nemůžu dočkat jeho dalších prací. ()

Zemřel herec Alan Arkin

18.02.2019

Sci-fi detektivek není nikdy dost

Sci-fi detektivek není nikdy dost

21.05.2015

Obzvlášť těch ambiciózních, mezi něž se bude chtít zařadit i Genus. Co si pod tímhle slůvkem máte představit? Hodně depresivní příběh z futuristického Londýna, v němž si můžete předem koupit… (více)