Volné pokračování filmu Ikarův pád se věnuje dalším osudům pianisty Káry (Vladimír Menšík), který se rozhodl bojovat s démonem alkoholu. S podporou rodiny nastupuje do protialkoholní léčebny. V léčebně si postupně zvyká na nové prostředí a tvrdý denní režim. Seznámí se také s několika pacienty, asi nejblíže pozná alkoholika Fendrycha (Vlastimil Brodský). Začíná zápas člověka o nabytí nové sebeúcty a obnovu narušených vztahů s okolím. (oficiální text distributora)

rigby

Na televizní film je to zcela nadprůměrný počin, navíc když vezmeme v potaz dobu vzniku. V pokračování příběhu pana Káry ustupuje Vladimír Menšík jako hlavní protagonista poněkud do pozadí a zdatně mu sekunduje Vlastimil Brodský. Zejména v úvodu filmu se jedná spíše o kolektivní pohled, který se pak střídavě i společně zaměřuje na tyto dvě ústřední postavy. Těžko říct, čí osud je pohnutější a hlubší. Vzniklo vynikající dílo, které je stále aktuální a stále udivuje diváky svým lidským pojetím. ()

Radek273

Naplň světlejší.. i když ne tak úplně. Nicméně Menšík doplněn o další skvělé Pány herce, a tím to bylo snad ještě lepší než snímek předchozí. Co dodat víc. ()

Veber

Herecký koncert všech protagonistů a náhled do léčby alkoholiků (práce se skupinami). MOŽNÝ SPOILER Za povšimnutí stojí také skutečnost, jak velká břímě jsou rodiče schopni naložit na svého potomka - nejen že chudák Hanzlík v Ikarově pádu přišel kvůli otci o přítelkyni, ale nyní má rozhodnout, zda matka může být šťasná a zůstat s jiným mužem a zároveň jako hodný syn v krizi otve za ním okamžitě uhánět aby ho potěšil a zachránil na úkor vlasního bytí ("No, táto, já ti to nechtěl říkat, ale vzali mě nakonec do toho Brna"). ()

Dvojirakri

Pokračování Ikarova pádu mám snad ještě raději. Vladimír Menšík se příchodem do léčebny dostane mezi kolegy opilce, pozornost už není upřena pouze na jeho postavu, čímž dostávají prostor třeba skvělý cholerik Karlík Josefa Somra, ale hlavně alkoholem zdevastovaný Vlastimil Brodský a jeho Fendrych, jeden z nejlepších hereckých výkonů co u nás kdy byl k vidění, spolu s Menšíkovým v prvním dílu posouvají tyto dvě inscenace zcela do popředí televizní tvorby let minulých, současných, a, jak se zdá, tak na dlouho i budoucích! Potlesk ve stoje! ()

PTuranyi

Pokračovanie Ikarovho pádu dua František Filip, Jiří Hubač. Príbeh alkoholika Káry pokračuje liečbou v protialkoholickej liečebni a pokusmi o udržanie rozpadajúceho manželstva. Okrem hlavnej trojice Vladimír Menšík, Jana Hlaváčová, Jaromír Hanzlík do deja vstupuje Petr Haničinec ako nápadník pani Károvej a Vlastimil Brodský ako spolupacient. To pridáva komornej dráme širší rozmer. Žiaľ film zráža dole televízna produkcia. 70% ()

CID7

Volné pokračování Ikarova pádu. Tento film je famozní a ještě se přidal Brodský. Škoda, že už se nestihl třetí díl. Hubačem perfektně napsán scénář. ()

motyka52

Pořád za pět, ale o něco slabších. Stále zdaleka nejsilnější byl film v momentech - v Tažných ptácích spíše vzácných - kdy se Menšík konfrontuje se svojí rodinou. Děj z léčebny, která působí poněkud papundeklovým dojmem, ho tlačil trochu do jiné polohy. ()

Cesty timem

Herecký koncert krále Menšíka a neméně vynikajících ostatních. Co víc dodat? Netřeba asi dále více komentovat, tak jako u prvního dílu Ikarův pád... Po xtém shlédnutí obou dílů myslím, že je ten druhý o něco lepší, což většinou nebývá. To něco není jentak malé něco, ale duet Menšík - Brodský, než se u klavíru znovu napijí. Dnes jsem si tuto část pustil 2x za sebou - to je prostě paráda... Krom toho mám k této části takovou poznámku, která by mohla být i takovou chybou ve filmu, ale je to spíše muška. Menšík rozbije talíř, který jak říká, mu dal švagr ke svatbě s Marií a také, že ho ten krám 15let štve. Syn (Hanzlík) vypadá na více než 15 let, má ŘP... Tedy museli mít svatbu o nějakých 3 a více let po jeho narození, což v té době nebylo vůbec běžné. ()

VashCZ

Ikarův pád nebyl film, který mi k srdci přilnul. O to více to můžu o Tažných ptácích říci, že s nimi souzním. Jestli chcete pochopit závislosti(ne jen na alkoholu), za mě dobrá volba. Pro mě zde Menšík byl bůh. Jako by svým herectvím přednášel z knihy Tao te-Ťing. 90% ()

Gareth_Jones

Tentokrát je Vladimír Menšík, hlavne v prvej polhodinke filmu, trošku v úzadí. Nie je to na škodu veci, pretože sa ukáže krásné herectvo Josefa Somra a Vlastimila Brodského. Alkoholik Fendrych je snáď ešte väčší nešťastník, ako bol Kára v prvej časti. Smutný, životom sklamaný alkoholik, na ktorého už vlastne nikto nečaká a ktorý hneď po opustení liečebne cestou vlakom myslí na fľašku rumu... Nájde sa niekto, kto mu ešte bude veriť a bude sa ho snažiť zachrániť?... ()

Nick321

Nudnější než první díl. Ovšem, když se Kára Vladimír Menšík (nar. 1929, Československo) vrátil z léčebny, zachoval se tak, jak už jsem u podobných lidí párkrát za život viděl. Lidé, co to nejvíc pos*rou to častokrát zahrají tak, že se tváří jak zpráskaní psi, vedou pasivně-agresivní obviňující řeči, aby se ti, kterým nejvíc ublížili cítili provinile, a oni sami vypadali jako oběť osudu, čili celou tu situaci otočit vzhůru nohama. Naproti tomu ten jeho povedený švagr si očividně náramně libuje v neustálém omílání starých křivd a řešení jednoho tématu pořád dokola, přestože Kára je už v blázinci na odvykačce, tak jeho vypečený bratr velice rád kouká zvrchu na svoji sestru, která se pokouší o nový život, rád má vždy a ve všem pravdu a možná by nejraději za každé moudro dostával Řád zlaté pravdy, nedivím se, že Károvi lezl na nervy, od někoho méně trpělivého už by dostal přes držku za ty nepřetržité kecy. ()

3logix

excelentne podanie... v tomto filme sa pan majster Menšík skutocne predviedol a podla mna toto volne pokracovanie presiahlo kvalitu Ikarovho padu. U mna 5 * bez vyhrad. ()

vilicek77

Mě tento film zaujal o poznání více, než Ikarův pád....ačkoliv by mne zajímalo, jestli v nějaké protialkoholní léčebně funguje takový spravedlivý a pro svou věc zapálený pan primař a zbytek personálu. Tím se nechci nikoho dotknout, opravdu mě to zajímá. Taky se mi líbí,na obou filmech, že "protivníci" pana Menšíka nejsou tak úplně padouši, nejsou možná tím, kým je vidí jeho postava, myslím především švagra Karla...dokážu pochopit každého z nich, možná proto bych v roli Jany Hlaváčové byla stejným váhavým střelcem, jako ona :-) Hercké výkony už byly popsány každým z vás, to je bez diskuze, líbí se mi i Blanka Bohdanová, která konečně jednou hrála "hodnou", byť ve vedlejší roli, no a Radovan Lukavský, to je prostě nádhera. ()

Martazoe

Film o tom, jak je těžké vzít odpovědnost za svůj život a najít svou ztracenou svobodu. Při scéně, kdy hlavní postava pochopí, že ztratil svou ženu a jeho syn bude bydlet daleko od něj, mi bylo fakt těžko. O to větší pochopení mi to přineslo. Je to příběh i o tom, že uzdravit se nelze kvůli druhým, ale jen kvůli sobě. ()

DavidAAAA

Velmi povedené pokračování Ikarova pádu. Pan Menšík opět skvělý, ale co předvádí Vlastimil Brodský, to je jak z jiného světa. Dva naprosto fenomenální herecké výkony a spousta emocí. tenhle film je skvost. ()

Zemřel režisér František Filip

Zemřel režisér František Filip