Tažní ptáci ma oslovili výraznejšie, ako Ikarův pád. Zmizli postavy (Rázlová a spol.), ktoré dej neposúvali a namiesto nich pribudol Brodský, ako dôstojný protihráč Menšíka a Radovan Lukavský, aby aspoň niekto bol kladnou postavou. Řanda rozvinul svojho záporáka a Somr si strihol predobraz Hujera. Pribudlo dramatickosti a konfliktov, ktoré z tejto druhej časti vytvorili veľmi dobre sledovateľný a zaujímavý televízny počin, ktorý sa k predtým zmieňovanému Stratenému víkendu priblížil na dohmat.(20.12.2015)

Volné pokračování "Ikarova pádu", které mě zaujalo více a to převážně díky plejádě skvělých herců, které opět vede nepřekonatelný Menšík a dokonale mu přitakává Vlastimil Brodský.(26.9.2013)

For ME 84%(15.9.2008)

Kvalitativně na stejné úrovni jako Ikarův pád. Opět se setkáváme s hereckým velikánem, který se zoufale snaží bojovat proti alkoholu tentokrát s neméně výtečným Brodským. Po emotivní stránce také perfektní. Tohle je jedna z mých nejoblíbenějších parket. 85%(18.2.2011)

Tak tohle pokračování se mi líbilo teda víc než Ikarův pád. Aspoň jsem se podíval, kde jednoho dne skončim. Na takovym pokoji s Menšíkem, Brodskym, Somrem, Cupákem a Zedníčkem bych to docela bral :-)(11.9.2011)

• - Za roli alkoholika Fendrycha získal Vlastimil Brodský v roce 1984 na mezinárodním festivalu televizní tvorby v Monte Carlu Zlatou nymfu v kategorii nejlepší mužský herecký výkon. (contrastic)

• - Pri natáčaní sa herec Vladimír Menšík (pianista Kára) zavrel na toalete a odmietal sa ďalej na filme podieľať. Urobilo sa mu zle a kolaboval. (Raccoon.city)