Cameron opět překvapil - ani ne tím, že všechny náročné scény bravurně režijně zvládl, ale spíše že natočil svůj první romantický film. A opět na jedničku. Když už bych měl být škarohlíd, tak bych vytkl jen vcelku zbytečný prolog a závěr, který se odehrává v současnosti. I bez něj by totiž snímek neztratil nic na své ohromující působivosti. Možná že by ale James neměl roli pro svého oblíbence Billa Paxtona. :o)(10.10.2002)

Není to špatnej film, to určitě ne. I když bych tomu ani neříkal nejlepší nebo výborný film. Spíš jen ideální kombinaci romatiky a akce. Spousta věcí je tu totiž strašně klišovitejch (ani nevím kde začít, třeba hlavní hrdinové, konečná záchrana Leem, milostná scéna, záporák, hledač pokladů apod). Ale přesto musím říct, že se mi to líbilo. Film sice celou dobu tlačí na pilu, reálií se drží jen velice volně a v nejdůležitějších momentech (například že ze třetí třídy se dostalo snad jen pár desítek pasažérů, jinak všichni byli mrtví už ve chvíli, kdy se na horních palubách začali teprve srocovat ostatní bohatší, dále třeba ta honička po nitru zatopené lodě - to opravdu nežeru, že by se do první třídy dostal kdokoliv z nižších je taky pěkná volovina, a navíc ta Molly Brownová v podání Kathy Bates - ta vůbec nebyla taková milá, ale jen vypočítavá mrcha, protože se z ní stala proslulá mediální hvězda a tu přezdívku o nepotopitelnosti si vymyslela sama). Pravda však je, že kdybych si ten rok měl vybrat mezi Lepší už to nebude a tímto dilmem, vybral bych si na ty Oscary Lepší už to nebude. Titanic je přeci jen spíš jenom na oko a na city, ale tamto je trošku hlubší. Ale jako zábava se to dá, a taky touha po lásce, která v každým dřímá ať už chce či ne. No, díky bohu, že už mi ty blond vlasy odrostly, jinak bych se vydal na dno Atlantiku a začal hledat DiCapria. :D(3.2.2006)

Soundtrack James Horner: 1. Never An Absolution [3:03] ,2. Distant Memories [2:22] ,3. Southampton [4:03] ,4. Rose [2:52] ,5. Leaving Port [3:26] ,6. Take Her To Sea, Mr. Murdoch [4:31] ,7. Hard To Starboard [6:52] ,8. Unable To Stay, Unwilling To Leave [3:56] ,9. The Sinking [5:05] ,10. Death Of Titanic [8:26] ,11. A Promise Kept [6:02] ,12. A Life So Changed [2:13] ,13. An Ocean Of Memories [7:57] ,14. My Heart Will Go On (Love Theme) - Celine Dion [5:10] ,15. Hymn To The Sea [6:26],(11.5.2011)

Je to opravdu dokonalé, vypreparované do posledního detailu, až to celé působí možná až příliš vykalkulovaně. Každopádně smekám před Cameronem, že tuhle monstrakci zvládl ustát a natočit krásný, oslnivě velkolepý snímek.(6.4.2003)

Pokud se k filmu pristupuje jako k cistokrevny romantice zasazeny na pozadi jedny velky namorni katastrofy, tak film funguje bezchybne. DiCaprio a Winslet se k sobe hodi, jsou to sympataci a Zane ve vedlejsi roli je spravnej parchant. Ale pokud clovek ceka nejakej katastrofickej film, tak ho sice dostane, ale vlastne az v druhy polovine filmu. Nicmene hudba je paradni, Titanic je udelanej naprosto famozne, i kdyz musim teda rict, ze asi dvakrat sem si vsim slabsiho triku. Akorat mozna ten zacatek a zaver zasazenej do pritomnosti, kde parta vyzkumniku hleda diamant, je lehce nadbytecnej, film by fungoval klidne i bez toho a usetrilo by se takovejch 30 minut filmu. Takle to je precejen zbytecne dlouhy, i kdyz se neda rict, ze by film nudil.(29.1.2005)

• Kate Winslet

• - Spoiler: Caledon (Billy Zane) se na člun dostal tak, že vzal cizí holčičku a řekl, že je jediný, koho má. Když nasedá, je vidět, že ve člunu je většina žen. Když ale ke konci Rose vykládá o počtu zemřelých, je na člunu většina mužů. (Janzic999)

• - Je pravděpodobné, že loď, kterou pasažéři z potápějícího se Titancu viděli, nebyl SS Californian, v té době vzdálený 19 km. Jejich popisy svědčí spíše o plavidlu ve vzdálenosti kolem 8 km. Onou lodí mohla být norská loď Samson, která vezla náklad tuleních kůží z nelegálního lovu a proplouvala kolem se zhasnutými světly, aby nebyla zpozorována. (Dinsberg)

• - Keď sa Gloria Stuart dozvedela, že postava mladej Rose je už obsadená, požiadala Jamesa Camerona, aby sa mohla s Kate Winslet okamžite stretnúť, aby odpozorovala jej tón hlasu, gestikuláciu, mimiku a celkový prejav. Sama vravela: „Ona nemala hrať mňa, to ja som mala hrať ju a chcela som, aby to bolo dobré.“ (matthew.17)