Naštěstí jsem to viděla až s odstupem let, protože šílení mých vrstevnic po BL (to není zkratka Britských listů, ale Božského Lea) pro mě ve věku pubertálním bylo důvodem k posměškům. Po dlouhé době (a po Co žere Gilberta Grapea, který pro mě byl revolucí v pohledu na DiCapria jako herce) jsem se odhodlala na Titanic podívat a byla jsem vzhledem k žánru, který celkem nemusím, docela příjemně překvapená. Zahodit ten film jako beznadějný by bylo hodně nespravedlivé, jakkoli znovu se na něj opravdu dívat nebudu a nejen díky úděsně dlouhé stopáži. Ve své kategorii patří nesporně ke špičkám a mě sice pohled na hlavní dvojici spíš nudil než zasahoval, ale nutno přičíst body DiCapriovi za opravdu sympatického Jacka a Winsletové za přirozenost (která ovšem v jiných filmech vyniká o poznání lépe). Herecky nad nimi ovšem jako u mnoha jiných filmů stojí představitelé vedlejších rolí - Kathy Batesová, Billy Zane a hlavně Bernard Hill, který své kapitány a krále umí podávat se skutečnou důstojností. Technickému provedení scén a Hornerově hudbě (jo, kdo umí, ten umí) nelze než zatleskat. Suma sumárum klasický hollywoodský velkofilm se vším všudy, který neurazí. Ale 11 Oscarů? To urazilo mě.(23.7.2007)

Titanic má v sobě všechno, co má správný biják mít. Monumentální podívaná, kde nechybí katastrofa ani láska. James Cameron je filmař, který ví jak zaujmout diváka a v tomto případě to zvládl skutečně dokonale a oslovil snad každého člověka, který není úplně beznadějný cynik.(24.5.2002)

Velkofilm se vším všudy, čímž myslím hlavně to, že u takovýchto projektů často přebíjí vizuální stránka samotný děj. Zde to není dotaženo až do extrému, přesto ale pokud bych chtěl o ději něco napsat, napadá mě jediné slovo - plochý. Ale přesto patří Titanic mezi povedené filmy, a to právě díky své působivosti co se týče efektů. Rovněž hudební složka je nepřeslechnutelná a spoluvytváří kus atmosféry, kterou nestihl dotvořit Cameron-scénárista při psaní příběhu.(20.3.2003)

Cameron natočil brilantní a dokonalý katastrofický film. Bohužel to samé se mu nepovedlo u romance. Jakožto romantický film je Titanci dosti ubohý, ale tím nechci schazovat skvělé herecké výkony obou představitelů. Cameron sáhl k tomu nejjednoduší možnosti a to ke kýčovité romanci, která je příliš dolslovná, vše je zde naservírováno natolik lacině, až to působí jak z telenovely. Cameronovy chybí ona symbolika, rafinovanost a hra s divákem. I Jane Austinová by se zarděla nad jistou banálností celého milostného trojúhelníku. Jinak se mi bohužel zdála i špatně napsaná postava Jacka, u kterého jsem měl neustálý pocit, že to s Rose nemyslel vážně a bral ji pouze jako letní románek. I přesto všechno se jedná o nesporně kvalitní film, který stojí za shlédnutí.(3.10.2006)

Film ovenceny tolika cenami me bohuzel trosku zklamal. Ale jinak uchvatny milostny pribeh a vyborna rezie Jamese Camerona.(30.7.2002)