Naštěstí jsem to viděla až s odstupem let, protože šílení mých vrstevnic po BL (to není zkratka Britských listů, ale Božského Lea) pro mě ve věku pubertálním bylo důvodem k posměškům. Po dlouhé době (a po Co žere Gilberta Grapea, který pro mě byl revolucí v pohledu na DiCapria jako herce) jsem se odhodlala na Titanic podívat a byla jsem vzhledem k žánru, který celkem nemusím, docela příjemně překvapená. Zahodit ten film jako beznadějný by bylo hodně nespravedlivé, jakkoli znovu se na něj opravdu dívat nebudu a nejen díky úděsně dlouhé stopáži. Ve své kategorii patří nesporně ke špičkám a mě sice pohled na hlavní dvojici spíš nudil než zasahoval, ale nutno přičíst body DiCapriovi za opravdu sympatického Jacka a Winsletové za přirozenost (která ovšem v jiných filmech vyniká o poznání lépe). Herecky nad nimi ovšem jako u mnoha jiných filmů stojí představitelé vedlejších rolí - Kathy Batesová, Billy Zane a hlavně Bernard Hill, který své kapitány a krále umí podávat se skutečnou důstojností. Technickému provedení scén a Hornerově hudbě (jo, kdo umí, ten umí) nelze než zatleskat. Suma sumárum klasický hollywoodský velkofilm se vším všudy, který neurazí. Ale 11 Oscarů? To urazilo mě.(23.7.2007)

Na prvních pár zhlednutí v TV umírněné nadšení díky všední rádoby nevšední love story, ale nyní po 12 letech a po čerstvém (a v mých očích o chloupek horším) Avatarovi v krevním oběhu konečně doceňuji Titanic naplno... Omamné kamerové záběry, pompézní výprava, působivý příběh s mladičkým a nevinným párem v centru, jejichž několik vskutku nádherných momentů se zarývá i do mého "dřevorubeckého" srdce... Mno, zkrátka stejně jako znamenal Titanic monument mezi plavidly, představuje i Cameronův Titanic monument v kinematografii velkofilmů. 9/10(13.12.2006)

Kdo tomuhle filmu nepřizná plné hodnocení,nerozumí filmu a ty recenze,že je to odpad jsou k smíchu.Naprosto dokonalý film!To,že ho dávají na Nově neznamená,že má úroveň Novy(15.3.2003)

• - V scéne, keď sa Titanic potápa a ľudia nastupujú do záchranných člnov, má jeden z pasažierov na ruke digitálne hodinky. Titanic sa potopil v roku 1912, teda dlho predtým, ako sa objavili digitálne hodinky. (Spyros)

• - Kamera, která je vidět v úvodní scéně filmu, v době natáčení neexistovala. (MissSimm)

• - Titanic je iba druhým filmom v histórii samostatného Slovenska, ktorému sa do kín podarilo prilákať viac ako pol milióna divákov. Celkovo si ho v slovenských kinách pozrelo 540,949 ľudí. (Raccoon.city)

• Kate Winslet