Titanic

• Česko Titanic 3D (více)
USA, 1997, 194 min (Alternativní 187 min)

V dubnu 1912 vyrazila luxusní zaoceánská loď Titanic z Anglie na svou první, a bohužel i poslední plavbu. Své pasažéry ale do cíle cesty nikdy nedovezla – narazila na ledovec a klesla pod hladinu. Tím začalo drama největší námořní katastrofy v dějinách lidstva. V ledových vodách Atlantiku skončilo mnoho životů a osudů. Mezi nimi byla i jedna láska, která vlastně ani pořádně nezačala. Americký velkofilm v režii Jamese Camerona, oceněný jedenácti Oscary®, katapultoval mezi nejzářivější hvězdy Hollywoodu oba představitele hlavních rolí – Kate Winsletovou a Leonarda DiCapria. (Cinemax)

PatrikP4

Tak nechtěl jsem to komentovat dřív než to znova uvidím a tak se stalo. Na svojí dobu natočeno naprosto suprově a herci? V tomhle filmu musejí být užasný. CO dál k tomu dodat asi nic víc. Člověk si jen občas posteskne že to nějáká scéna trošku kazí (pouta, zatopení vody a jejich jízda vodou....). ()

mararati

Celý ten neustále recyklovaný příběh už leze dost na nervy, vím jak to skončí a ten film se mi nelíbil ani na vteřinu, ale když si uvědomíte, kolik je za tímto kouskem poctivého řemesla, tak nelze ohodnotit jinak, než na 100%. ()

Hilly

Špičková podívaná, kterou Cameron zvládl snad po všech stránkách, jak bývá jeho zvykem. Za cenu "dokonalosti" dosti finančně a kariérně riskoval. Za líbezných zvuků Jamese Horna se odehrává romantický příběh situovaný do jedné z největších katastrof všech dob. Perfektně zpracované postavy prezentované skvělými hereckými výkony, výtečný obraz a efekty, emoce za emocí. V roce 2012 vyšla ke stému výročí tragédie 3D verze, na které kvanta specialistů pracovala rok a podle toho (pozitivně vzato) film vypadá. V témže období se režisér možná již naposledy vydal ke vraku Titaniku a konečně po technické stránce uzavřel fyzikální podstavu potopení, která se nakonec drobně lišila od filmu (ruptura trupu musela být mezi druhým a třetím komínem, záď lodi se po zlomení nakláněla podstatně menším úhlem a s jinou rotací). ()

blekekeke

Co už je to let, kdy jsem byl na premiéře v kině. A nebyl to špatný film, když si v celku vše pamatuji dodnes, i to, jak jsem slečně po boku podával kapesník :o)) ()

dmatejek777

Pro mě absolutní dokonalost. Už tehdy by si Leo Oscara zasloužil, dnes ho určitě dostane. A ta hudba je taktéž fenomenální. Prostě dokonalost, která mě dojme pokaždé.. ()

Dante1990 odpad!

Film, který bych znova nedokoukal do konce, ani kdyby za to slíbila BJ Avril Lavigne (No dobře, dobře, to kecám). Odpad. Starý ekvivalent Twilight. Stejně slaďoušký, stejně debilní, stejně o ničem. DiCapria nemám rád. Dokážu ale uznat, že Wolf of Wallstreet zahrál naprosto geniálně. Přežiju Pláž. Ale tohle? Mno... Dneska baby vlhnou v kinech z 50 odstínů šedi, tenkrát asi z tohohle. (really?) ()

jackalsc

Klasika no :) Film ví kde má působit a daří se mu to. Někdo to bere jako pořádný romantický film, se smutným koncem, já jako ukázku jak se tehdy žilo, rozdíly mezi vrstvami : Snobi x chudina. Ukázka jako vystřižená i z dnešní doby, lidé si to ani neuvědomují. Ty přehnané fanfáry, všechno načechrané, jeden komín navíc kvůli vzhledu, bezpečnost nulová, protože hodně člunů by na fotkách nevypadalo hezky a taky hlavně: Pojmeme více lidí=více peněz. Když to člověk navíc vidí, to utrpení lidí, nezáleží jak bohatý je, protože tady pak trpí úplně všichni stejně, bez rozdílu majetku a různých sraček, pokud se tedy nedostanou na jeden z těch člunů. Jak už to někde bylo, smrt není vybíravá a všichni jsou si před ní rovni. Musel to být strašný teror, nikdo z nich to nečekal. Opravdu tohle bych nikdy v životě nechtěl zažít v jakékoliv podobě. ()

silvusaak

Odskok Camerona ze sci-fi na romantiku a naprosto dokonaly. Filmarska spicka, legenda, naprosto bez chyby jak ze strany Camerona tak Kate a Lea. Nemuzu si odpustit - stejne by se na ten kus dreva vlezl aj Leo ha! ()

pold

Perfektně zpracovaný katastrofický film. V podstatě jediný, který u mně v tomto ohledu o třídu překonává etalon žánru (požár mrakodrapu). Problémem je červená (kni)hovnová linie, se všemi nedostatky s tím spojenými, která se bohužel skvělým katastrofickým filmem táhne. Já chápu, že i katastrofický film musí mít dějovou linku. Ale tady je ta "romantická" linie odporně nabubřelá a otravná jak smrad. Ať se na mě nikdo nezlobí, ale scény s "jé, já letím", šukání v autě, nedejbože závěrečná trapnost "ne, nevylezu si na ten vor pro dva, radši tady na efekt zhebnu", prostě sráží film s potenciálem na 100% do těžkého průměru. Update 2019: Asi stárnu, ale po letech jsem to viděl a byl jsem naměko, nějak vlastně nevím poroč mi to tehdy vadilo. 100%. ()

KorenGeorge

Slovy Petra čtvrtníčka: "Cameron prostě špatný film nenatočí, můžete ho přemlouvat, prosit, mlátit, bodat, prostě nenatočí." Trocha nostalgie; poprvé jsem tento film viděl na základní škole, prosadily si ho holky, kluci chtěli jednotně Flubbera, a na konci jsem se styděl stejně jako ostatní dvanáctiletí "drsňáci" přiznat, že se mi film velmi líbil. Dobře, dnes to vidím trošku jinak, příběh je velmi prostý, některé zamilované scény patetické, Kate a Leo nepředvádějí výkon na Oscara, a charaktery černobílé jako v pohádce, ale je to řemeslně tak precizně zmáknuté a svižné, že ty 3 hodiny utečou jak nic a forma převyšující obsah alespoň mně zde nevadila. Líbilo se mi také, že i mnohé skutečné postavy byly zaznamenány podle jejich osudu a to celkem věrně. Neříkám, že se jedná o nejlepší a nejpřelomovější film všech dob, ale v rámci červené knihovny se jedná o jeden z nejlepších a nejakčnějších kousků. A skutečně mi na konci bylo toho dobráckého floutka Jacka Líto. 4 hvězdy, a čtvrt za ten pěkný nahý zadek Kate Winslet, který si od svých 12 pamatuji. ()

janinka123

Krásný romantický film, při kterém nezůstane oko suché. James Cameron si s tímto tématem stoprocentně poradil. A Kate Winslet a Leonardo DiCaprio jen potvrzují fakt, že je to jeden z nejlepších filmů. ()

monalisa69

Najväčšia tragédia v histórii námorníctva vo vyše trojhodinovom filme.....pričom paradoxne loď sa potopila oveľa rýchlejšie....Nikto by v takejto tragédii nehľadal ľúbostný príbeh...Celé sa to dalo dalo natočiť aj do klasického 120 minútového filmu. Niektoré scény boli fakt veľmi zdĺhavé. Pozrieť sa to dá max 2x a potom máte Titanicu plné zuby. Napriek tomu dávam vysoké hodnotenie, lebo historické a životopisné filmy milujem najviac zo všetkých.... ()

RoseThrone

Film, který lámal rekordy ve světe filmu. Nejdůležitějším prvkem nejsou však peníze a čísla, nýbrž emoce, který film vyvolává bez rozdílu, jestli jste žena, či muž. Velice mi sedl mladý Leonardo, který se v tu dobu ještě hledal a za tuto roli dostal mnoho negativní kritiky. I přesto, že Cameron nevnesl do tohoto díla žádný nový prvek, který by ve světě kinematografie předtím nebyl, dokázal vykouzlit snímek, který je mne velice blízky a určitě se k němu budu vracet se stejným nadšením, i když vím co mě čeká. ()

Bejita

Zjištění, že by neměl být člověk objetí velkého jmění nebo obětování, ale že by si měl vážit daru pravé lásky. ()

Ronkar

Cameronův Titanic se od předchozích adaptací líší žánrem. Používá ve velké míře to, co šlo tvůrci Terminátora a Vetřelců vždycky nejlíp - atmosférický thriller a dobře natočenou akci. A právě to staví Titanic z nudné (byť výpravou opulentní) romantické klišárny do roviny, jenž potěší nakonec i usínající chlapáky. Jakmile loď narazí do ledu film se překlene do správného survivalu, kde se běhá, křičí, umírá a běhá a křičí a umírá... hodně moc to baví a díky bohaté výpravě se na to moc dobře kouká. Winslet to v té době slušelo a herci jsou obecně ok. Díky tomu jsem ochoten odpustit i dosti unylou první polovinu a příšerný klišoidní závěr. 75 % ()

Skylwalker42

Čistokrevný velkofilm. A povedený velkofilm. Ukázka filmového řemesla jak má správně vypadat. James Cameron vytvořil poctivý monumentální filmový kolos, který úspěšně dotáhl do konce a slavil právem úspěch. Ještě další důležitou složkou je skladatel James Horner, který naprosto vystihl hudebně celý snímek a složili jeden z nejlepších filmových soundtracků vůbec. ()

Doggie773

Neuvěřitelně krásný příběh s dojemným koncem,dobrou zápletkou a úžasnými hereckými výkony. Opravdu hodně kvalitní film, který ve mě vyvolává i po několika zhlédnutí pocit smutku a štěstí a úžasné prožití příběhu. I když má film přes tři hodiny, nebyla tam scéna která by mě nudila.Za mě jeden z nejlepších filmů co jsem kdy viděla. ()

Tinka456

Píše sa rok 1912. Obdobie začínajúcej sa industrializácie vo viacerých priemysloch. Avšak svoj najväčší úspech práve v námorníckom priemysle dosiahla loď Titanic – bola to výstavba vtedy najväčšej lode sveta. Táto loď mala prvý krát v histórii vôbec preplávať z jedného kontinentu na druhý – jeho úlohou bol prevoz pošty a cestujúcich z Ameriky do Európy. Dosť však o faktoch, a prejdime rovno k veci. Vieme, však že táto loď svoju prvú plavbu nedoviedla do úspešného konca, keď sa Titanic zrazil s ľadovcom počas 3 noci svojej plavby. A práve tento svoj zážitok nám vyrozpráva hlavná hrdinka Rose, ktorá pochádzala z bohatej rodiny. Na Titanicu našla lásku svojho života – chudobného Jacka. Z jej príbehu vieme, že táto láska nemala svoj šťastný koniec a už vôbec nie dlhé trvanie. Nakoľko obaja boli svedkami tragickej nehody, ktorá zasiahla Titanic. Počas plavby Rose zažívala romantické dobrodružstvo, keď jej mladý maliar pobláznil hlavu. Prežili spolu skutočné romantické chvíle, ich láske však neprial nikto. Pri tragickom potápaní sa Titanicu, lode s veľkým množstvom pasažierov a zároveň s neskutočne malým množstvom člnov sa nemohlo veľa ľudí zachrániť. A tak, keď loď šla ku dnu , Jack ako správny hrdina, chcel pomôcť skôr Rose ako jemu – preto jej pomohol vyliezť na zvyšok plaviaceho sa dreva z dverí lode. Voda atlantického oceánu dosahuje niekoľko stupňov pod nulou, preto žiaľ, kým prišla pomoc, Jack zamrzol. Rose to veľmi zlomilo, ale zachránila sa, aby mohla žiť ďalej. Je to pútavý príbeh, plný lásky, smútku a najhoršieho zážitku hlavnej hrdinky. V mojom srdci to zanechalo hlbokú stopu, pri filme som si veľa poplakala. Vždy, keď si film znovu pozriem, je to pre mňa rovnako veľký filmový zážitok ako pri prvom pozretí. ()

Zemřel herec Bernard Hill

Zemřel herec Bernard Hill