Bitva o Británii

• Česko Bitva o Anglii (více)

Film Bitva o Anglii režiséra Guye Hamiltona rekonstruuje proslulou kapitolu z dějin druhé světové války, v níž Velká Británie dokázala odolat německým leteckým útokům. Snímek se soustředí na různé britské vojenské osobnosti, řada z nich je inspirována skutečnými lidmi. V červenci roku 1940 německé vzdušné síly bombardují Anglii v rámci příprav na invazi. Když začne Německo, zřejmě nedopatřením, útočit na civilní oblasti v Londýně, Britové začnou v odvetě nečekaně iniciovat nálet na Berlín. Rozlícený Adolf Hitler nařídí Luftwaffe, aby své útoky spíše než na vojenské cíle zaměřila na Londýn a další velká města. Jeho špatný úsudek však umožní Britům obnovit zničené letecké základny. Statečný boj vyčerpaných anglických pilotů Královského letectva a odolnost britské veřejnosti nakonec dohnaly Německo k tomu, aby se vzdalo svých pokusů o invazi. (Cinemax)

PlayEasy

Originální zpracování nejzajímavější bojové akce 2. světové války nám sedne i nyní. Perfektně vyšperkované a na svoji dobu vypadající velmi opravdově. Vyvážená dávka politiky i samotných střetů Spitfirů s německými bombardéry a Messchersmitty. MGM bylo už v té době nad věcí a ve vývoji o krok dál. 75% ()

mac000

Velká pocta hrdinným britským letcům za druhé světové války i statečností obyčejných Britů. Promítáno na brněnském Filmfóru roku 1970, do čs. kin zakoupeno nebylo. ()

Stejšn

Jako rekonstrukce pěkné, výprava ohromná. Triky ale (výbuchy modýlků, domalované exploze na zemi, opakované zrcadlové záběry) už tak slavné nejsou a jako film je to vlastně nic moc. Můžou za to prkenné herecké výkony renomovaných herců, nehodící se hudba a nulová dramaturgie. Tora Tora Tora např. je někde úplně jinde. ()

moviepill

No ja vám neviem. Pre mňa bolo sledovanie tohto filmu z väčšej časti utrpenie, než zábava. Žiadny zázrak sa nekonal. Ono to asi bude tým, že film má už 40 rokov... Ale čo sa týka leteckých scén, nemám námietky. Bravúrne natočené. Avšak ten zbytok? Nuda a nuda... 3*. ()

kadles

Film, který ukáže, že někdy kvalita předčí kantitu. Hodně se mi líbilo přiblížení skutečnosti na jedné scéně, kdy polští piloti jedné eskadry nerozuměli, co po nich britští kolegové chtějí. ()

route60

Výborný válečný film, nádherná letadla a přehlídka hvězd ve větších či menších rolích, tahle legenda Guye Hamiltona nikdy nezestárne.100% ()

elanista1

Da sa povedat ze som "fanusikom" druhej svetovej vojny, preto som sa strasne tesil na najvelkolepejsiu letecku bitku, ale nedokazalo ma to uspokojit a postupom casu ma to stale menej a menej bavilo, aj ked sa nalety stupnovali co je paradoxne, a to si neviem predstavit cloveka ktory neinklinuje takymto historickym filmom ()

Bumerang

No co si budeme povídat - první půlhodina (kdy se nebojuje a jen čeká na bitvu) je děsná nuda. Pak najednou tady máme nálet stuk na radar a jízda začíná. V tomto filmu nehledejte žádný příběh. Nehledejte tady ani žádného hrdinu (což je dost škoda). Čekejte spíše velkolepě pojatý popis slavné bitvy a povedené letecké bitvy. Pro fanoušky II. světové je tohle povinnost. Běžný divák se ale bude místy hodně nudit. ()

calculus

Přelomový film pro všechny nadšence letecké historie. Pro účely natáčení bylo shromážděno obrovské množství historických letadel, což je už samo o sobě skoro nemožný úkol. Vzniklé záběry jsou opravdovým unikátem a mnoho z těch, které se už do snímku nevešly, lze vidět i v dalších válečných filmech s mnohem mladším datem narození:-) ()

harycek

To snad nemá cenu komentovat!? Je to nejlepší letecký film o této bitvě všech dob a dosud nebyl překonán!! Ostatní filmy o letcích jsou spíš výborná komorní dramata, ale tato historická freska je k nepřekonání!!! ()

miza

Velkofilm o jedné rozhodující bitvě druhé světové války.Skvěle udělaná podíváná a jeden s těch nejlepších filmůo válce která stála milióny životů. ()

790511

Ten film nestárne. Podle mě je technicky stále skvělý, nic zásadního mi tam nechybí. Znalci vojenské historie by možná našli něco, co se dá zlepšit, já to ale nevidím. ()

tombender

Celkem nuda. Já sice moc rád filmy, kde dostávají Ňemčouři na prdel, ale na tomhle bylo až moc vidět, o jak velmi starou záležitost se jedná. Vadila mi hlavně celková roztahanost a absence nějakých výraznějších hlavních postav. Navíc jsem do poslední chvíle čekal, že přijde velkolepé finále, a místo toho jsem dostal pouze závěrečnou bilanci válečných ztrát... ()

DonFrolimo

Jako kluk sem to baštil, hejna hajnklů a statečný Britové proti přesile. Má to pravda úžasný kouzlo starejch dobrejch velkofilmů, kde se spousta tý techniky prostě musela na plac sehnat, nikdo ji nevpašoval do filmu ve 3D grafice (přičemž tehdejší trikový možnosti sou naprosto věrohodný). Takže jo, je to velkolepej velkofilm, po těch letech to však vidim už daleko víc jako velkolepou nudu, i když je tam supercharismák Caine a scénář se snaží rovnoměrně pokrejt bitevní pole drobnokresbou jednotlivejch osudů na obou stranách fronty. Jenže všechny postavy trochu moc šustěj papírem a nějaká jednotící linka tomu chybí, krom linky vlasteneckýho patosu, kterej na našince těžko působí (a stejně je typicky anglicky chladnokrevnej). Oproti tomu sou naši Nebeští jezdci mnohem věrnější a daleko víc strhující - přitom za málo peněz hodně muziky. V tom je taky možná ten vtip, Angličani se chtěli blejsknout efektivníma soubojema ve vzduchu, který natočit na tehdejší dobu muselo stát fůru peněz a všechno ostatní de tak trochu stranou. Nebeský jezdci neměli peníze na majestátní mračna stíhaček a bombardérů a tak se soustředěj na opravdický příběhy mladejch kluků, který se nebáli riskovat život v boji se zlem. ()

Saxos

Co tomuto snímku uškodilo: záběry připomínající studiovou montáž i případě, že to nebylo nutné /stále jsem si myslel, že nemám vyplej 3D režim/, hudba zničující bojového scény, dabing detektiva Kojaka, stopáž. Klady: říšský maršál Hermann Göring jak živej. Vysoké hodnocení poplatné době vzniku. ()

Zemřel Christopher Plummer

Zemřel Christopher Plummer