V základním táboře pod K2, druhou nejvyšší horou světa, která si vyžádala nejvíc lidských životů, se chystá k výstupu výprava financovaná miliardářem Elliotem Vaughnem. Ten chce akci využít k reklamní kampani na svou leteckou společnost. Do tábora přichází Peter Garrett, který pracuje pro časopis National Geographic a fotografoval nedaleko sněžné leopardy. Ke svému překvapení se v táboře setká se svou sestrou Annie, která sice patří k nejuznávanějším horolezkyním, s bratrem však už tři roky nemluví. Nedokáže mu totiž odpustit, že poslechl otcův rozkaz a odřízl ho z lana, na němž viseli po nehodě dvou horolezců. Další den se Annie vydá s Vaughnem a zkušeným horolezcem Tomem McLarenem k vrcholu. Během cesty se začne zhoršovat počasí a horský vůdce Skip Taylor žádá Vaughna, aby sestoupili zpět do tábora. Ten však odmítne. Počasí ho nakonec přinutí výstup přerušit. Během sestupu strhne prudká bouře lavinu, která srazí část výpravy. Přežije pouze Vaughn, Annie a zraněný Tom, kteří se zřítí do ledové jeskyně, kde je lavina uvězní. Peter okamžitě zorganizuje záchrannou výpravu. Ví, že má pouhých šestatřicet hodin, jinak sestra i ostatní zahynou na vysokohorskou nemoc. (TV Nova)

Wally

Průměrný film, který pobaví, ale jinak nic moc...pro mne úpřimně byl největším zklamáním výkon herců, kterým sem nevěřil ani to, že je jim tam zima... ()

iXtr3m3

Veľmi podceňovaný film. Spracovanie a výprava fantastická, akcia a dobrodružstvo na úrovni. Výprava taktiež obstojná (nielen kulisy). Dobrý film. Nie prevratný, nie bezchybný, ale dobrý určite. ()

Elerrina

Nejlepší adrenalinová komedie z vysohorského protředí, jaká kdy byla natočena. Na takové šílenosti, jako jsou scény se záludně vytékajícím nitroglycerinem nebo ta legrační polystyrenová jeskyně se sochou mrtvé manželky, na ty se dneska už nikdo nezmůže. ()

Hopper

Akčný priemer so zaujímavými kulisami a nelogickosťami. Pokiaľ si odmyslíte dej tak na jedno pozretie sa to dá vydržať. ()

wosho

Zábavný film, kterému po techncké stránce nelze nic upřít. Ale po obsahové a herecké už bohužel ano. Nejméně podařenou části je scénář-bláhový blábol plný klišé a nudných dialogů. A co se týká herců, hvězdy jsou toporné. Ale vedlejší party jsou dobře obsazené a zahrané. Největším kladem je však Campbell-i z ničeho se mu podařilo film pořádně našlápnout a to, že Vertical limit je alespoň trošku ke koukání je jeho zásluhou. Ale kdo má rád tento druh filmů, či horolezec, tak od Vertical limitu ruce pryč a raději se podívat na Pád do ticha. ()

Radim

Průměrný akční film v nedprůměrně atraktivním prostředí. Film trpí přemírou patosu, popíráním fyzikálních zákonů a trochu hysterickými pohnutkami "hrdinů". ()

Haymar

Trpíte závratěmi? Pak je Vertical limit právě pro vás... Nulový příběh a herecké výkony vyvažuje skvělá adrenalinová jízda, skvělá zábava, nádherné exteriéry, výborné kaskadérské kousky, sem tam nějaký výbuch nebo lavina a působivá hudba... Co chcete víc ke štěstí? ()

Standito

Tak toľko nelogickostí vo filme sa len tak nevidí. Pre toho, čo o horolezectve niečo vie (a nie len preňho), je to rozhodne dobrá komédia. Cliffhanger tiež nebol zrovna najreálnejší, ale aspoň nerobil z divákov debilov. Nábeh na odpad... ()

DannyBoy80 odpad!

Výsměch všem horolezcům. Absolutně stupidní. Patří do stejného ranku jako Kobra 11. Naprostými nesmysly prošpikovaný film až jsem se musel smát. Tohle snad nezvládne ani Segal s Norrisem dohromady. Hrozná pí....... ()

unagi

Americká blbosť....režisér asi nikdy nebol na horách a len zdiaľky počul o horolezectve. Lebo pridané nadprirodzené schopnosti sa tam nahodili ako aj výbuchy...samozrejme to nesmie chýbať v americkom akčnom filme....ech ()

Prochy38

Jako mladý jsem to viděl několikrát, visel jsem očima na dobře natočené akci. Postupem času, kdy člověku dochází, kolik nelogičností ve filmu je, je jasné, že nemohu dát víc než 3*. Ch. O´Donnell i R. Tunney jsou celkem sympatická dvojce a prostředí vysokohorské "turistiky" mi opravdu nevadí. Když to chytnu v dobrou dobu v tv, rád zase kouknu. ()

Paldiny

Vertical limit je nadupaný scénami aké by neprežil MacGyver, čo na uveriteľnosti nepridáva. Rovnako podľa mňa neúcta k životu, (spoiler!) ako môže niekto považovať misiu za zdarilú, ak v nej zahučí 10 záchranárov a zo spárov snehu sa zachráni jeden ? (spoiler off). Ale ako popkorn je VL stopercentne funkčný a najmä dolármi preplnený. Preto akcia strieda akciu, lavína zas lavínu, neustále sa niečo deje, vybuchuje, zachraňuje. Do toho úžasné triky, skvelá kamera, nevyspytateľná mršKa2 a ešte nevyspytateľnejší Paxton. Ak by sa toľko netlačilo na pílu, nevybuchovali sáčky s krvou a nekomplikovalo aj zosadnutie z helikoptéry, bolo by to výrazne lepšie. Takto slušný priemer, kde menej mohlo byť viac. ()

Skalda

Pokud si odmyslíte všechny scny, kde nikdo nikam neskáče/nepadá a nikomu nevybuchujhe bágl... nezbyde nic - vůbec nic. Ale všechny ty "horské scény" pohladí oči minimálně stejně jako před lety Cliffhanger. ()

willis

Z realitou nebo logikou nemá tenhle film nic společného, ale kdo by něco takového od filmu typu "adrenalinová akce" očekával? ()

GREGOIRE

Na tento film z vysokohorského prostředí jsem se dost těšil. Úvodní scéna z Arizony byla ještě slibná, ale potom se to zvrhlo v úděsnou slátaninu. O neodpovídajích reáliích podmínek ve výškách kolem osmi tisíc metrů ani nemluvím. Jednou se to sice překoukat dá, ale NENÍ NUTNO. ()

Eruntano

Nechápu filmy, ve kterých hlavní hrdina či hrdinové klidně nechají umřít bůhvíkolik postav, aby zachránili jednu nebo dvě jiné, a ani jim to nepřipadá divné. ()