V základním táboře pod K2, druhou nejvyšší horou světa, která si vyžádala nejvíc lidských životů, se chystá k výstupu výprava financovaná miliardářem Elliotem Vaughnem. Ten chce akci využít k reklamní kampani na svou leteckou společnost. Do tábora přichází Peter Garrett, který pracuje pro časopis National Geographic a fotografoval nedaleko sněžné leopardy. Ke svému překvapení se v táboře setká se svou sestrou Annie, která sice patří k nejuznávanějším horolezkyním, s bratrem však už tři roky nemluví. Nedokáže mu totiž odpustit, že poslechl otcův rozkaz a odřízl ho z lana, na němž viseli po nehodě dvou horolezců. Další den se Annie vydá s Vaughnem a zkušeným horolezcem Tomem McLarenem k vrcholu. Během cesty se začne zhoršovat počasí a horský vůdce Skip Taylor žádá Vaughna, aby sestoupili zpět do tábora. Ten však odmítne. Počasí ho nakonec přinutí výstup přerušit. Během sestupu strhne prudká bouře lavinu, která srazí část výpravy. Přežije pouze Vaughn, Annie a zraněný Tom, kteří se zřítí do ledové jeskyně, kde je lavina uvězní. Peter okamžitě zorganizuje záchrannou výpravu. Ví, že má pouhých šestatřicet hodin, jinak sestra i ostatní zahynou na vysokohorskou nemoc. (TV Nova)

plagjoklas

nie som fanusik horolezeckych filmov. Nemaju mi co povedat, kedze sa o tento sport ani v najmensom nezaujimam. Film neprekvapuje niccim novym, pribeh je lahko predvidatelny a nezaujimava tema robi pre mna z filmu dost tazku nudu ()

mutace odpad!

Už dloho jsem neviděl pitomost takového kalibru. V době, kdy vynález dinamitu slaví pomalu 150 let, na pkistánské hranici uchovávají nitroglycerin ve speciálních kontejnercích, jejichž základní vlastností je zajištění maximální nestability přechovávaného nitroglycerinu. Jinými slovy, kdyby to přelili do lahví od okurek, bylo by to mnohem lepší. Bohužel, naši hrdinové okurkové lahve nemají a proto se vydávají na cestu s již zmíněnými kontejnerky, což byla od nich pěkná pitomost. Raději si ten nitrák měli napustit do kapesníku, což neudělali a proto teď hynou jako mouchy. ()

Barak

Hloupá, ale nadmíru adrenalinová jízda, která nabere obrátky až v druhé půlce, kde se to řítí z jednoho nebezpečí do druhého. Velmi zábavná, napínavá a našlapaná popcornovka, která však moc logiky nepobrala.... 7/10 ()

foundation

podla mna slusny film ktory nema na to aby bol nejakym super trhakom ale je to velmi velmi dobre..cital som tu nejaky komentar kde nemenovany uzivatel hovori ze je ten film strasne smiesny..tak tomu by som len doporucil nieco podobne zazit ci sa bude tak strasne smiat ()

Jeand´Boa

Opravdu ty nejvyšší a nejnebezpečnějsí kopce a hory - blbostí... Nejsem zrovna horolezec, ale možná je to dobře, možná bych byl otřesen ještě víc... ()

Pasifae odpad!

Pane Campbelle, za tučnou úplatu jsem ochotná zapřít svému manželovi existenci vašeho výplodu a pokud se hodláte cukat, pak vězte, že moje drahá polovička by vás po zhlédnutí vašeho veledíla neváhala ukřižovat mačkama. Sice je nemá momentálně po ruce, protože minulý týden jsem už na ten jeho bordel neměla sílu koukat a pokusila jsem se to u něj zcivilizovat a on od té doby skuhrá, že nemůže nic najít, ale jestli si nedáte pokoj, tak mu tu vaši vertikálně-horizontální srágoru pustím a prozradím mu, že mačky jsou na druhé polici seshora v krabici od rafinovaného cukru. ()

Skleni

Oddychový film, ktorý uchváti ako scenériou tak akčnými scénami. Niekedy je vtipný, inokedy dramatický a niekedy zas akčný. Všetko v jednom. Mne to vyhovovalo. Trochu ma sklamal možno ten výstup, kde v miestach išli meter za hodinu, len aby režisér sa mohol vydovádeť na hercoch (ich úmrtia). A inokedy zas šli 5 minút kilometer. Ja neviem. to je asi jediné čo mi ak vadilo. 71% ()

Torgal

Z racionálneho pohľadu je to blbina kde sa dejú veci čo si s realitou moc netykajú, ale zároveň to celú stopáž udržuje slušnú porciu napätia. Pre mňa slušný film na vyplnenie voľného času. 5+/10 ()

Luisis

Mám strach z výšek.Velkej strach z výšek!!!Dal jsem si tenhle film již asi po druhé na domácím kině a na velké plazmě a stále musím živit svůj verdikt, že je to sakra dobře natočené - 80% ()

VerenaLord

No tohle je oříšek - horolezecký námět takřka žádný, nakonec jde jen o vynesení extrémně výbušného nitroglycerinu kamsi do neznáma, proč taky ne. Zachraňovat někoho, když ani neví kde jsou, jak hluboko a ještě mít za nápad přimět dalších pět lidí, aby neslo na zádech v podstatě časovanou bombu? Ach jo, to snad ani není možné, přitom jsem si zprvu říkala, že by mohlo jít o docela slušný film, ale přitom jde o velice nepovedené dílko. Vlastně prvních pár minut mi stačilo, protože scéna se smrtí otce, který byl odříznut na svou vlastní žádost synem z lana, byla pro zbytek děje naprosto nepochopitelná a k ničemu. ()

mupimup

Je až s podivem, že pokusy o filmy z horolezeckého prostředí zpravidla dopadají, když ne katastrofálně, tak aspoň značně rozpačitě. Snímek Vertical limit nevybočuje z tohoto trendu a nebezpečně se přibližuje první skupině. Jako by pro dostatečnou dramatičnost nestačila lidská odvaha a přátelství, syrová krása hor a boj o jejich překonání, měl autor potřebu (asi ze strachu, aby se diváci znuděni takovými plytkostmi nepřesunuli za zvukem kulometu do vedlejšího sálu) vyplnit prostor dobývané hory nějakým zpestřením. Jmenovitě explozemi jakési experimentální pákistánské trhaviny, vrtochy posedlého milionáře, rodinnou noční můrou (která se pravděpodobně měla postarat o hlubší psychologickou zápletku), vrtulníky a v neposlední řadě jakýmsi zapomenutým himálajským tygrem, který ve zdejším base campu, zašněrován ve stanu, překlepává již zřejmě několikátou pětiletku. Podtrženo a sečteno zůstává v tomto pelemele jediný světlý bod v podobě hlášky onoho kempujícího vytrvalce: Tam nahoře se neumírá, tam vás to rovnou zabije. Za tuto perlu ona hvězda. ()

JBMAVERICK

Klidně mě ukamenujte, ale mám tuhle nelogickou krávovinu fakt rád a vždycky se na ní rád podívam. Jednu * navíc za skvělou hudbu. Ale naprosto chápu, že pro někoho se zkušenostmi s lezením v horách, je tohle dílko noční můrou. ()

Jakubik

Typicky devadesátkový film. Žádná odbočka, žádné překvapení. Prostě rutina. Což celkem zamrzí neboť námět s oblasti hor je poměrně nevyčerpaný a dalo by se vytěžit více. Postrádal jsem trošičku napětí a větší práci s charaktery protože tady jsou všichni tak nesympatický, že si přejete, aby zařvali všichni do jednoho. Jedinej trochu sympatickej je tu Wick, kterýmu tu lze fandit, jenže nedostal moc prostoru. I blbost se dá natočit chytře, aby aspoň bavila. Tady prostě převážně nebaví. Radši si pusťte K2 s Biehnem v hlavní roli ta se mi líbila více… ()

Katcat

Přišly mi lepší ty reklamy mezitím... Sem tam se na to dá koukat, aspoň efekty nejsou zlé, ale je mi líto všech, kteří na expedice chodí, o to víc těch, co se už nevrátili. Protože to s realitou nemá nic společného. ()

Razzor_82

"Chci si na rozloučenou políbit zadek." Adrenalinem napumpovaný biják. Příběh nenudí a má parádní napětí. Obdivujeme úchvatné vysokohorské scenérie a sympatické obsazení. Jinak je to ale přehlídka nesmyslů a hloupostí daleko mimo realitu. 6/10 ()

Odpadlik

Celkem slušný "horský" film. Škoda jen že Izabella Scorupco nemohla ukázat více ze svých půvabů, ale kdo by se v té zimě svlékal, že? ()

fandalehy

Akční film, při kterém jsem se místy docela i zpotil za Chrise O´Donnella coby špičkového horolezce, který zachraňuje svou sestru vysoko v horách. Akční scény, heroické výkony, brutální laviny --- zkrátka Vertical limit...jen ten scénář by chtěl trochu vylepšit. ()