Obyvatelé Haddonfieldu to zatím netuší, ale smrt přichází do jejich ospalého městečka. Před patnácti roky vyvraždil Michael Meyers polovinu svojí rodiny, bylo mu tehdy jen 11 let. Od té doby byl pod zámkem v psychiatrické léčebně. Nyní v podvečer Halloweenu, svátku zesnulých, přichází zpět, aby našel svou malou sestru. Dr. Loomis (Malcolm McDowell) jako jediný opravdu ví, čeho je maniak schopen a vydává se varovat městečko. Úspěšné znovuzrození jednoho z nejslavnějších hororů nově odhaluje pozadí patologicky narušené mysli a oslovuje jak nové diváky tak i fanoušky původní série. Režisér Rob Zombie obrací čas a pátrá po původu čistého zla jménem Michael Meyers. (oficiální text distributora)

lobodlak

Mladý Mayers v podání Daega je opravdový pětihvězdičkový magor. Jo a díky za Danny Treja, to je taková nutnost všech dobrých "špatných" filmů. ()

nooly

Roztřesená kamera ne vždy posiluje atmosféru. Pár scén mě vystrašilo, ale jinak... Těžká nuda. Nicméně po delším zamyšlení (a po dalším zhlédnutí původního filmu) jsem došel k závěru, že si tento film zaslouží pozornost a jednu hvězdu navíc (původně jsem dal 2, což si film podle mě nezaslouží). ()

Romeroo

Rob je tak trochu génius úvodních minut filmu..stejně jako jeho Vyvrženci pekla tak i Halloween měl naprosto skvělý nástup…cca prvních 45 min…kde Rob míchá skvělý koktejl brutality a psychařiny…jenže…JENŽE pak tomu všemu razantně dochází dech, a Rob se uchyluje k béčkařině mnohokrát viděné….tím netvrdím, že nezábavné, ale do úvodních minut má druhá polovina kulantně řečeno hodně daleko…zase škoda : - ( 4* ()

jprmusic

Film se mi kupodivu hodně líbil, dokonce nejvíc ze Zombieho filmů. Kdyby si odpustil ten příšerně natahovanej konec s uječenou blondýnou, která je spíš jak vystřižená z nějakého Scary Movie, dal bych i čtyři hvězdy. ()

konysua

První půlka byla naprosto skvělá po všech stránkách až jsem se bál, že se dívám na nejlepší horor co jsem měl tu možnost kdy spatřit. Ale pak to začalo být fádní a Halloweenovské. Michael porcoval jeden dům za druhým a přežíval naprosto všechno co by jiného skolilo. Dostat několik ran z magnumu už je solidní výdrž. Magnum je totiž bouchačka s hodně velkýma nábojema, které trhají těla na kusy. Velká škoda, že scénárista nedokázal vymyslet něco zajímavějšího po té první půli. 7/10 ()

McMastamind

Upřímně řečeno mě Rob zklamal. žádná krvavá akční jízda jako Vyvrženci pekla, navíc jsem se nebál ani minutu. První třetina (Michaelovo dětství a vyvraždění rodiny) je dokonalá, napínavá a zvrácená přesně, jako to Zombie umí. 2. třetina v blázinci má také něco do sebe, je atmosferická a šíleně ji oživuje Trejo. Ale po útěku ze cvokárny se to zvrtne. Ta píča jeho sestra se baví se svejma stupidníma kamarádkama, nebo ječí jak proříznutá a dělá ty nejretardovanější věci, co může člověk pronásledovaný psychopatem dělat. Ke konci jsem si ze srdce přál, ať ji už konečně zabije. Prostě se to zvrtne v nezábavný horor u kterého člověk nemá ani trochu strach. Škoda. ()

gicous

Moje první setkání s Robem Zombie. Celkem dobře jsme si rozuměli. Teda, mluvil hlavně on. Já jsem se jenom díval a poslouchal. Pocity? No, vypadalo to, že má talent pro podobné věci. Nebere si servítky a umí pěkně zostra zatlačit na pilu, když je to potřeba. Vyprávěl o starém dobrém příteli Mike Meyersovi. Hlavně jeho zrod v psychopata a masového vraha měl pořádně hustou atmosféru. Tohle se mu fakt povedlo, stejně tak jako útěk z ústavu. Potom se ale ten nabušený stroj začal trochu zadrhávat, ale i tak musím uznat, že je to jeden z nejlepších hororových příběhu, odvyprávěných z druhé ruky, co jsem kdy viděl. ()

Boudyy

Rozporuplný remake. Zombie si něco natočil po svém, něco nechal. Hned v úvodu nám nabídl prequel, z něhož vyplývá, že Myers byl z divných sociálních poměrů a prostě se pomstil všem, kdo mu něco dělali. Zatímco Carpenterův originál nám ukazoval podobu zla jako takového, Zombie nám pro změnu ukazuje odstrčeného, ponižovaného kluka, který to jednoho dne nevydržel a vyvraždil část rodiny. Následná pasáž z léčebny nám však ukazuje již něco úplně jiného. Myers bezdůvodně vraždí kohokoliv. Do toho zmohutněl a potvrzuje tak původní domněnku z originálu, že jde o nevysvětlitelné zlo. Vznikl z toho zmatek. Bud´ se měl Zombie již od začátku soustředit na popsání Myersova charakteru jakožto chladnokrevného necitu, který vraždí aniž by k tomu měl důvod, nebo se měl ve druhé polovině držet toho, co načal a ukázat nám Myerse jako "normálního" podivína, který z léčebny prchá jako člověk, ne jako monstrum z jiného světa. Závěrečná třetina odehrávající se v Haddofieldu už je z velké části okopírovaný originál, ačkoliv dojem kazí nezničitelný Myers, který i po bodné ráně a spršce kulek nejeví známky žádné únavy a běhá co to jde. Otázkou tak pořád zůstává, co nám chtěl Zombie v tomto remaku sdělit. ()

OweLord

Parádní film na ,který se dalo podívat nato jak by ste se připadali jako budoucí ja kdybys te si zakrývali Obličej :) ()

Kortexo

Halloween je průměrný remake.Rob Zombie natočil rozhodně lepší věci.Originál je nepřekonatelný, to ví každej , kdo má mozek. ()

mark9th

Úspešný návrat Myersa na plátna a po spackanom Ressurection, úľava pre fanúšikov. Režisér ponúka doteraz najbrutálnejším spôsobom zrodenie Myersa, čo môže konzervatívnym fanúšikom série vadiť, ale povedzme si to na rovinu, Halloween už potreboval novú krv a prístup, a hoci nebudú všetci spokojní, nedá sa tejto časti uprieť štipka originálnosti, a výborný výber hercov na Myersa (Daeg Faerch a Tyler Mane). Zvlášť Daeg svojím ''temperamentom'' a ''evil eyes'' prekryl aj monštróznosť Manea. K prvej polovici filmu, nemám žiadne výhrady, k druhej ich pár je. Tak napr. neskutočne otravné postavy deciek, ktoré Laurie opatruje, síce je to dosť subjektívne, ale vážne boli otravné :) a uvítal by som viac gore, predsa len sa dalo využiť Manovu muskulatúru na ešte brutálnejšie vraždy. Tak, ale nemôžeme mať všetko a ako opätovný zrod série je film viac než v poriadku. 75-80% ()

horor2

Zatímco John Carpenter nám naservíroval jeden z nejlepších hororu všech dob, Rob Zombie vzal příběh a přetvořil si ho do svého světa brutality a oplzlých scén. Ukažme co nejvíc násilí a krvavá jatka, ať jsou krvavá. No a já miluji originál, ale i přesto mám slabost pro novou brutálnější verzi. Člověk si může vybrat. ()

Pitryx

Zpočátku to bylo živé a trošku zajímavé. Jenže, jak to šlo dál, bylo to zase o ničem. Prostě tyto filmy u mne nemají moc velkou šanci. Tento je trochu lepší než ten původní, ovšem také jsem se místy nudil. Ale dvacku dám. Když už za nic tak alespoň za špetku té nahoty a špetku gore. ()

Blazkowicz

Začátek se snaží o úplně jiný pohled na Michaela Myerse a není to úplně špatné. Kámen úrazu nastává po příchodu Myerse do Haddonfieldu. Film totiž skoro totožně kopíruje původní Halloween, takže jsem měl pocit že už jsem to viděl. Ano, je to víc brutální a krvavé a kdo ví co všechno, ale je to hlavně děsně nudné a dlouhé. Radši se podívám na první díl. 2+* ()

Americký vlkodlak opět vyje na měsíc

Americký vlkodlak opět vyje na měsíc

30.06.2009

Samozřejmě v remaku. Hollywoodská studia už vyzobala snad všechny slavné hororové série, teď půjdou i po těch méně slavných. Americký vlkodlak v Londýně je sice žánrovou klasikou, ale zůstal spíš v… (více)

Probuďte mrtvé!

Probuďte mrtvé!

04.06.2008

Včera nám tu dělal bu-bu-bu Tim Burton (ve smyslu vyhrožování dalším filmem ve stejném stylu), dnes probudíme pár dalších strašidel. Především je tady adaptace komiksu Stevea Nilese, autora předlohy… (více)

Jděte s těmi remaky do háje!

Jděte s těmi remaky do háje!

08.04.2007

I nemrtví točí filmy

I nemrtví točí filmy

10.01.2007

Rob Zombie, frontman metalové kapely White Zombie, má za sebou již mnoho úspěchů jako zpěvák a skladatel a tak se před pár lety střemhlav vrhl na kariéru režiséra a scénáristy v jedné osobě. Po dvou… (více)