Joseph D. Pistone je zvláštním agentem FBI, který je nasazen do mafiánského podsvětí pod krycím jménem Donnie Brasco. K mafii se dostane tak, že se vydává za odborníka na šperky. V jednom baru si ho všimne jistý Benjamin Ruggiero zvaný Lefty. Chce po Donniem, aby mu pomohl prodat jeden vzácný prsten. Donnie mu řekne, ať prsten dá raději své ženě, protože je falešný. Lefty Donniemu nevěří. Vezme ho s sebou za mužem, který mu prstem prodal. Donnie muže zmlátí a donutí ho, aby jako náhradu dal Leftymu své drahé auto. Lefty začíná Donnieho brát... Lefty je mafián, ne zrovna s vysokým postavením, ale s kontakty na ty nejvyšší bosse. Zpočátku je vůči Donniemu opatrný, ale netrvá moc dlouho a vezme ho do mafiánské společnosti a dokonce se za něj zaručí. To znamená, že kdyby Donnie někdy zradil nebo něco zkazil, schytá to i Lefty. V mafiánských špičkách to začíná vřít. K moci se dostává Sonny Black. Lefty je naštvaný, protože ho přeskočili. Myslí si, že svůj rajon měl dostat on, a ne mladší Sonny. Mezitím Donnie postupně shromažďuje důkazy proti mafiánskému podsvětí... Sonnymu kšefty moc nejdou, a tak se na Donnieho doporučení rozhodne omrknout Floridu, kde mafie není moc rozrostlá. Všechno jde výborně, po dohodě s místním mafiánským bossem si tam zřídí vlastní hernu. Donnie tím  splní úkol od FBI a zapojí ještě jednoho agenta z Floridy do akce… (TV Prima)

Lubakus

Kvalitní obsazení Depp a Pacino je jako splněný sen filmového fanouška.Problém je ovšem na postu režie.Mike Newell dokázal už ledacos z.....t a tohle není vyjímka.Toho chlapa prostě rád nemám a jinak tomu asi nikdy nebude. ()

pasqviL

I když film byl kvalitní tak nejvíc mě zaujal režisér, přece jenom se tenhle snímek vymyká kterémukoliv s jeho jiných filmu. Není lehké natočit kvalitní mafiánský film, a to se Newellovy podařilo i když je jasné že přece jenom mu chybý lehká jiskra která je třeba u Scorseseho " Mafianu ". Newellovy především pomohl taky dobrý výběr herců, které si ani nemohl přát lepší, ale prostě na 5* to pro mě není " Forget about it ". ()

Biggles

Dalsi film na tema mafie, jakych bylo uz natoceno prehrsel. Tenhle film mezi ostatnimi zaujima cestne misto, ale k uplne spicce nepatri. V podstate o tomtez pojednava i Americky gangster, ktery se mi libil o neco vice. Ani nevim cim to je, protoze Al Pacina i Johnnyho Deppa muzu :) ()

anticapa

Další z povedených gangsterek. Symbioza Al Pacina s Deppem nese své ovoce. Scéna s krmením lva hamburgery nemá chybu. ()

elanista1

Dobry priklad ako viest dvojity zivot s nemoznostou skombinovat ich. Deppa a Al Pacina uz ani netreba chvalit, lebo taketo vykony uz od nich ocakavam. Pohlad na stareho gangstera z jeho ludskej stranky, ktory 30 rokov riskuje svoju rit a stale nema peniaze a minimalny respekt je velmi zaujimavym podkladom. Avsak neviem sa zbavit pocitu, ze tu nebola ani jedna scena co by sa dala povazovat za nesmrtelnu a emocne otupeny zaver to len podciarkuje.Ved co uz to je len za gangsterku bez Pesciho? Forget about it ()

Don Maty

Já ti vám neviem. Al Pacino, najväčší filmový mafián od čias Krstného otca a oni mi tu idú rozprávať ako robil poskoka "Šéfovi" a "Sonnymu Redovi". Johnny Depp ako nejaký tajtrlík pobehuje a vtiera sa do zadku každému koho stretol. Až na svoju ženu...Buď som tomu nepochopil, alebo neviem ako má vyzerať mafia. Ale vzhľadom na to že tento žáner milujem, a vetou "Ja sa nezačínam správať ako oni, ja už som ako oni" ma Pistone úplne zaklincoval do sedadla... 4* ()

Thovt

byl by to slušnej film, kdyby člověk neměl srovnání ve Scroseseho tvorbě (zvlášť Departed zpracovává téma mnohem líp). i tak to je počin hodnej shlídnutí, zvlášť díky hlavním představitelům. mimochodem, českej dabing/překlad je typicky devadesátkovej a bolestně špatnej, srovnatelnej se zprzněním Pulp Fiction. ()

calculus

Slavná éra mafiánů v podání Al Pacina pro mě tímto filmem zřejmě končí. Snad jen, kdyby chtěl někdo natočit dalšího Kmotra a starý pán by si zahrál roli á la Marlon Brando. Symbolicky vnímám i závěr filmu, kdy odkládá své osobní věci do pootevřené zásuvky pro svou ženu, protože "byl šéfy předvolán". To byl nádherný moment, mačkal jsem slzu. Líbil se mi i Johnny Depp, vedle Al Pacina to neměl lehké. ()

baclajean

Michael Madsen v typickej role mafiána, mladý Johnny s boľševickým knírkom. Predsa len mi však tento gangsterský počin nezapasoval tak, ako iné, v ktorých spomínaný Madsen hral. ()

JuveIt

Vynikající Al Pacino a Johnny Depp. Kdyby to natočil Scorsese, tak by z toho asi bylo pět hvězdiček. Ale i tak se jedná o nadprůměrnou gangsterku, ke které se budu rád vracet. ()

Mikecat

Rozhodne 5*. Popravde ani nieje co vytknut. Silny pribeh agenta fbi ktory je nasadeny do mafianskeho prostredia silno zahrane Al pacinom a Deppom krasne ukazane psychologicke prezivanie a dej stavany na silnom charaktere postav ako mafianov, tak aj osamotenej zeny s troma detmi ktora ho stale miluje a caka kedy sa vrati. Akciu a nahanacky so samopalmi tu nenajdete ale ani netreba dej je postaveny na silnom psychologickom prezivani postav na ich mysleni a psychike zvladat neustaly tlak a strach ako mafianov tak agenta pohybujuceho sa na velmi tenkom lade. ()

Mamutol

Postarší film podle skutečné události je už nahlodán zubem času, takže je to takové utahané, akce jsou nevýrazné a herci jsou pod přísným dohledem režiséra, protože vím co dokáže Pacino a Depp, když se utrhnou ze řetězu ... ()

TesterX

Vyborna gangsterka, jiz dominuje predevsim hlaskovaci Al Pacino. Ani mi nevadilo, ze je tam minimum akcnich scen, ale na detailni rozrezavani mrtvoly fakt nezapomenu:). ()

Zemřela herečka Anne Heche

Zemřela herečka Anne Heche