Příběh hazardního hráče (Matt Damon), který je postaven před osudovou volbu mezi láskou a hazardem. Příběh studenta práv, který svou nechuť zařadit se do "normální" společnosti kompenzuje geniálním talentem. Mike má totiž neobyčejné kombinační schopnosti a dovede uhodnout, jaké karty mají v ruce jeho partneři v pokeru. Na rozdíl od většiny profesionálních hráčů se ale Mike snaží nepodvádět a v tom se rozchází se svým komplicem, utápějícím se v dluzích (Edward Norton). (oficiální text distributora)

3DD!3

Zahrál bych si. Teda kdybych uměl hrát. :) Damon, Norton, Turturo, Malkovitch, nádherná Famke Janssen. Ti všichni hrají přímo hypnoticky a já sám sebe pozoroval jak padám do světa králů, královen, kluků a vysokých sázek. Navíc konec nepatří mezi klasické konce "s ponaučením", i když... svým způsobem patří. A víte co? Nechám to na vás. Když během první půl hodiny u stolu nerozeznáš blba, pak jsi blb ty. ()

Kaka

Dobrý Will Hunting ukazuje jak dobře umí poker. Opět nenápadným a skromným způsobem poodkrývá svoji genialitu a bojuje se svým zlým já a životními cíly. Tohle celé tu už bylo rok zpět, jen bez žetonů. Norton hraje hlavního průseráře (kdyby tu nebyl, vůbec nic se nestane) a Malkovich je geniální mafián KGB. Jinak je to ale nevýrazná a průhledná nuda. Takže když nepřemýšlíte nad scénářem, nebo nad tím o čem to vlastně celé je a soustředíte se na jednotlivé matche, tak je to docela fajn. Bohužel jakmile vejde hlavní hrdina v prvné scéně do dveří, tak je jasné jak to celé začně a taky jak to celé skončí. Což se u texas holdem pokeru obvykle nestává. ()

Eddard

Na to, jaký měl tenhle film vliv na desetitisíce (statisíce, miliony?) lidí po celém světě relativně málo známý film, alespoň u nás... Velice jednoduše odvyprávěný příběh o hráčské vášni a vyznání obdivu k hazardu jako k legitimnímu životnímu stylu. Rounders je až staromódně přímočaré drama, které v dnešní době, při všech těch postmoderních, rozštěpených či jinak komplikovaných vyprávění svým tahem na bránu působí jako balzám na duši. Tomu odpovídají také klasická (předvídatelná) dramatická struktura příběhu a výborně vyseklé, rozumné herecké výkony Damona i Nortona. Ústředním charakterem ve filmu je však hra samotná - Texas hold`em, kadilac světového pokeru. Jeho mechanismy jsou ve filmu velice pěkně shrnuty (přestože vám každý zkušenější hráč řekne, že byste neměli sázet podle toho, kterak váš protihráč pojídá sušenky), takže si podle něj můžete udělat velice dobrou představu proč je tahle hra dnes ve světě tak populární. A návyková. Což je z mé strany jak doporučení, tak i tiché varování... 90% P.S.: Málem bych zapomněl na Malkoviche a jeho neodolatelně debilní ruský přízvuk. Pro lingvistické fetišisty absolutní must-hear! :) P.S.S.: "There is my money card, nine of hearts... I`ve got a full house." ()

Jezinka.Jezinka

Jednoho dne se Matt Damon probudil a usoudil, že by mohl, než se stane Bournem, ztvárnit někoho, koho nebudou chtít ve filmu všichni zabít a diváci upřímně a důvodně nenávidět. Neb je to zlatý americký chlapec, měl víc štěstí než rozumu (skutečně žádný problém) a osud mu přihrál dobrý film a jako parťáka Edwarda Nortona (ach). Pořád nemám ráda Matta Damona, ale v tomhle filmu jsem mu přála, aby vyhrál a ne, aby zemřel smrtí krutou a strašlivou. ()

castor

Tohle pokerové drama se hraje hodně ve stylu vabank. Poker představuje spíš jako styl života než jako profláknutou karetní hru. Tahle závislost se stane osudnou sympaťákovi Mikeovi, který jednoho večera dostane od stolu pořádně za vyučenou. Inteligentní skautík se totiž ponořil do partie s ruským žralokem, až mu zbylo prázdné plato, nevěřícný pohled a zoufalství, co řekne své milé. Na čas mu to ale otevřelo oči s tím, že karty do ruky už nevezme a dostuduje práva. Jenže to by právě nemohl vylézt z basy jeho letitý kámoš, který nasekal a ještě naseká pořádný dluh, takže pakl karet se začíná znovu hlásit o slovo. John Dahl a dvojice scénáristů mile překvapili. Všechno je to pochopitelně docela dost předvídatelné, ale tenhle pokerový vesmír má své kouzlo a tah na branku, takže dramatický je sám o sobě. Když navrch poteče do bot, pomůžou herci: rozpolcený Matt Damon hraje to, co se od něho očekává – milý hošan, od kterého si babičky nechávají nosit nákup až do kuchyně. Edward Norton v době svého velmi zajímavého období (kdepak ty časy jsou?) je zkažený průšvihář, který doufá, že to tonoucí stéblo někdo vytáhne, potěší i karbaník John Malkovich, který seká hlášky jak Baťa cvičky a svých pár minut na place si sakra užívá. No, a Martin Landau je herecká kapitola sama o sobě. Ve výsledku (i dnes) slušné karetní setkání aneb ovci můžeš ostříhat mnohokrát, ale stáhnout z kůže pouze jednou. ()

Real Tom Hardy

"STOP SPEAKING FUCKING SPUTNIK!" - Veľmi kvalitný film z prostredia pokru, kde nechýba napätie a ani akcia. Príbeh sa netočí len okolo kariet, ale aj zločinu a rusákov z KGB. Nie je núdza ani o dôležité pokrové informácie a ani o vynikajúci herecký výkon Matt Damona. Rounders nepochybne patrí do sekcie "must-see" poker filmov. ()

sepp

Nijak vyrazny film a navic nikterak zajimave natoceny. M.Damon opetne ukazuje jak neumi hrat a tvari se stejne umele jako ve vsech filmech, G.Mol je protivna az to boli; naproti tomu Norton opetne ukazuje sve herecke mistrovstvi, stejne jako Malkovich. ()

LiVentura

Dvě tehdy vycházející hvězdy Hollywoodu. Skvělí mladí herci, možná tento pár skýtá v sobě to nejbohatší herecké rozpoložení amerického filmu současnosti.!! ()

nunka

Ku kartovým hrám mám ďaleko, k filmom o "čertových obrázkoch" celkom blízko. Matt Damon a Edward Norton sú presvedčiví vo svojich vášňach - vášeň pre hru a pocit víťaztva versus vášeň pre peniaze. Na Hráčov sa dobre pozerá, vtiahnu do hry, zaujmú a viac rovín v tomto filme ani nie je potrebné riešiť. ()

Pepinec

Pokeru rozumím asi jako rozumí Trautenberk Krakonošovi, takže se mi nemůžete divit, že po intenzivním kurzu pokerového slangu jsem z toho všeho tak na větvi, že víc než tři karty v ruce neudržím. (Filmfest Hurghada 2012, 23/67) ()

petaspur

Měl jsem chuť se během filmu vrhnout do děje a zabít kamaráda Červa. Norton musí být fakt skvělý herec, když ve mě vzbudí touhu vraždit, kterou tímto popírám. Jestli se na to ale podívám ještě jednou, tak se Červe těš. Už se neudržím . ()

Pilda17

Jelikož jsem milovník pokeru a rád si ho s kamarády zahraji a chtěl bych někdy zkusit něco většího, tak mě film zaujal. Matt Damon v hlavní roli jako mladý pokerový hráč je skvělý a dobře ho doplňuje trošku bláznivější Edward Norton. Kdo zná poker, nebo ho má rád, tak si svoje na tomto snímku určitě najde.. 8/10 = 80% ()

Aky

Povedené drama, které sympaticky končí tam, kde začalo, a v němž divák prožije blahý pocit naplněné odvety za utrpěná příkoří. Tak trochu je to do značné míry optimistická studie gamblerství, v níž vítězí poctivost a vytrvalost. ()

kingik

Nezáživná kravina o ničem a i herci to moc neustáli. Nevím, že se tento film mohl někomu líbit. Viděl jsem to před lety a dobře si pamatuji jaká to byla nezáživná hovadina. 20% ()

IQ Tiqe

Špatný to nebylo, svět hazardu mě baví, ale na druhou stranu to má jen dvě jednoduché dějové myšlěnky – kámoš idiot a jedna hra pokeru. # [viděno: TV, 2.0->5.1, EN sub] ()

Anderton

No ono keď sa pozrieme čisto na kostru scenára, tak tu nejde o nič iné, iba o získanie peňazí cez poker na splatenie dlhov. Čiže film je husto predvídateľný a vlastne ním aj byť chce, aby sme pocítili v závere zadosťučinenie z prekonávania prekážok, ktoré majú hrdinovia v ceste. Lenže forma nám túto prevídateľnosť nevynahrádza. Proste hrá sa tu poker alebo čo ja viem čo a pokiaľ vo vás pohľad na postupku z rozdania nevyvoláva orgazmus, tak ste na nesprávnej adrese. Alebo si len poviete, že to bolo fajn, dobre sa na to pozeralo a herci ušli. ()

Frajer42 odpad!

Ani sebelepší herci by nedokázali zachránit tu režisérskou bídu a scénáristickou prázdnotu. Totální zprznění nejlepší karetní hry, která byla nemilosrdně utopená v naprosto dementním příběhu. Film přímo stvořený ke zhlédnutí s dokonalým "poker face". Totální nuda bez špetičky napětí a zcela postrádající jakoukoli hlubší logiku. Úžasný polobůh Mattík Démon, který pozná podle drobného zachvění řasy na levém oku, a to pod slunečními brýlemi, jak silné karty zrovínka protivník dříme v rukou, ale jaksi přehlédne způsob, kterak Ukrajinec Malkovich žere sušenky. Respektujte potom takový film. Rekapitulace známých pokerových faktů zasazena do nesnesitelně debilního příběhu o jakési kreténské a nudné volbě mezi netolerantní píčou ženou a vášní a ke všemu navíc otrávena scénáristikými dochucovadly a totálně neschopnou režií, která nevyprodukovala jediný moment, který by vás chytil za koule, nebo byste pocítili alespoň náznak napětí. Přitom poker, kurva, k něčemu takovému přímo vybízí a nabízí milion nástrojů. Film, který docení snad pouze nekaretní diváctvo, potažmo maximálně pouze příležitostní hráči Prší při pravidelných víkendových seancích knižního klubu. ()

Kothy

Hráčský film Mattem Damonem a Edwardem Nortonem. Přesto, že se o poker moc nezajímám, jsem si film stejně užil. Matt hraje kluka, který se v pokeru ošklivě spálil, a proto se od něj i díky své přítelkyni drží dál. Edward hraje jeho přítele z dětství, který je věčný průserář a právě ho pustili z vězení. Namočí Matta zpátky do pokeru a tím začnou problémy. Někdy se jim daří a někdy zase ne. Dluhy stoupají a lichvářům dochází nervy. Vše rozhodne až závěrečná hra. John Malkovich tu má menší roli. "Můžu tě porážet klidně celou noc." ()