Nikiana

Geniální snímek, u kterého snad nikdy nelze pochopit vše, Gyllenhaal je úžasný jako vždy a opravdu nechápu české distributory, proč tento snímek u nás nevyšel alespoň na dvd. ()

BlueNeon81

Úplne úchvatný sci-fi film o časovom paradoxe, odohrávajúci sa v 80. rokoch, ktorý ma dostal. Jake Gyllenhaal ako mierne švihnutý chlapec, páni, to bol výkon. Škoda, že naša česko-slovenská distribúcia tento film stále ignoruje a neostáva nič iné, ako všemožnými cestami si zaobstarať tento film (výhodou mi bude multinormový a multiregionálny DVD prehrávač a multinormový televízor). Klobúk dole pred Richardom Kellym, ktorý vo veľmi mladom veku natočil za malé americké peniaze film, ktorý ani lacno nevyzerá. ()

jopal

Hrubu podstatu filmu som vystihol na prve pozretie, i ked som si vedomy, ze som pochopil velmi malo. Dobre to vysvetluje MíšaDlouhý v diskusii, ale je to tak zlozite, ze po prvom precitani nechapem uplne ani to. Ale nevzdavam sa a film si pozriem urcite viackrat. A 4* davam pre to, ze film bol taky tazky na pochopenie. Tymto sice vzdavam uctu autorovi a klaniam sa pred nim, ale kedze som ho uplne nepochopil, jednu * uberam. ()

(=LIFTY=)

Jeden z mála filmů, kterým odpustím i to, že jsem je nepochopil, protože to rozhodně nebyl zabitý čas. Nádherně natočené, s úžasným hudebním podkresem a se sourozenci Gyllenhaalovými, kteří hrají sourozence i ve filmu. ()

benqsiemens

Přemýšlel jsem o pěti hvězdách, důvod kvůli kterému jsem dal nakonec čtyři byl ten, že film jako celkový produkt ve mě nezanechal takový ten svíravý pocit v žaludku, takový jaký bych čekal po skončení filmu tohoto typu. Jinak to je každopádně zajímavý námět na psycho podívanou, králika jsem se chvíly "bál" a Jake zde byl fakt ostrej, hrál jak o život a jeho narušenou psychiku jsem mu věřil celou dobu trvání. Supr filmek, možná je to fakt na pět. ()

Kada80

Donnie Darko je z těch filmů,které si v hlavě jen tak neposkládáte a to vás donutí k dalšímu zhlédnutí.Snímek zaútočí na vaši psychiku a nedostanete šanci na něj zapomenout. NEZAPOMENUTELNÉ : Donnie : "Proč máš ten stupidní převlek králíka." Frank : "Proč máš ten stupidní převlek člověka." 100% ()

Retimo

Velice vydařený film,bylo by to i na pět hvězdiček,jen nemůžu Kellymu odpustit ten konec-opravdu nejde pochopit)))) ()

ZAUME

Pořádná nálož psychologického dramatu, u kterého máte mozek v plném proudu a v některých případech dosti zrychlený tep při závěrečné části. Velmi dobré dílo Richarda Kellyho. ()

Muf911

Nepochopil, ale přesto se mi to líbilo. Zvláštní film, který diváka vtáhne do děje, navnadí, napne a nakonec mu nenaservíruje rozuzlení. Asi by to chtělo vidět znova. Příliš otázek zůstalo nezodpovězených. ()

djcremo

Film ktorýsi zaslúži úplnú sústredenosť od začiatku do konca, lebo stačí, že vám unikne kúsok filmu, alebo sa len chvíľočku nebudete sústrediť a potom ostane film pre vás nepochopeným. Skvelo prepracovaný film, kde všetko do seba zapadá a všetko je to tak dokonalé prepojené, že som sa už dlho s niečím takým nestretol. ()

Smudge

Určitě zajímavý a také dost zvláštní film, který žene nahoru fakt otevřeného konce a nutnosti vstřebat některé mechanismy. Nemyslím si ale, že by byl tak složitý, aby se nedal pochopit po prvním shlédnutí, jen je víc možností a tuším, že otevřel nejednu diskuzi. Perfektní scény byly především ty ze školy a z Donnieho „normálního“ života, hrály přesně na tu strunu, jakou mám rád. Naopak psycho části s králíkem a vlastně celkově to mystery ražení mi tolik nesedlo. No ale bez toho by byl film poloviční a těžko by potom asi člověk zažíval, že v průběhu moc neví, povídá se pořád o cestování časem, o konci světa, do sebe to vůbec nezapadá a až na konci jsou mu dána taková vodítka, aby si to vyřešil sám, jak chce. Zmínit musím ještě hudbu, která byla zvolena v jednotlivých situacích s úžasným citem. ()

@nthr4X

Tak tenhle těžko zpracovávatelný snímek si musím pustit ještě jednou. Protože teď, po shlédnutí, chodím sem a tam s výrazem WTF o_O. Nepochopil jsem to, takže hodnocení a komentář jsou rozhodně ve verzi BETA. Shlédnuto po druhé: jsem spokojenější ale nic na tom nemění moje rozporuplné a nejasné pocity tudíž hodnocení neměním a nechávám tomu volný průběh, třeba při další projekci v tom uvidím něco jiného. ()

Borin.P

Tak pro mě osobně zatím jednoznačně nejlepší film, co jsem kdy viděl. Není zrovna lehké ho pochopit, poprvé vám udělá v hlavě docela zmatek. V ději je plno nejasností a symboliky a dá se říci, že obecné vysvětlení nejspš ani neexistuje. Ovšem při druhém zhlédnutí většina nejasností vymizí, souvislosti jsou jasnější a v závěru je už jen na vás, jaké vysvětlení si zvolíte. Neskutečně vykreslená atmosféra, velice kvalitní scénář a skvělé herecké výkony, především Jakea Gyllenhaala, udělali z Donnieho Darka jedinečný filmový zážitek. Právem kultovní snímek. 100% ()

Arawis

Nestačí ho vidět jednou, ani dvakrát, ani třikrát. Můžu ho vidět třeba po desáté a stále v něm najdu něco nového. Temný film s atmosférou, kterou podtrhuje skvělý soundtrack. Frank nahání husí kůži a Jake G. je jako Donnie úchvatný... "Donnie Darko? Co je to za jméno?" ()

sankacoffee odpad!

Dlouho jsem bádal proč zrovna tenhle, jediný film ze všech, které jsem viděl, zrovna ON tak moc uráží moji inteligenci. Proč všichni oslavují něco co naprosto (sice jako každý film o cestování v čase, ale ty se narozdíl od tohoto neberou vážně) popírá úplně základní princip akce a reakce. A odpověď je přímo ve filmu..."Filosofie cestování časem"...(facepalm). Filosofie, ach ty mrško. Filosofie, od které se exaktní vědy oddělily už před stovkami let a která NIKDY nic správně nevyřešila (třebaže slabomyslným občas pomohla najít "smysl života"). Film jako celek nemá řešení a nedává smysl protože je prachobyčejně filozofický tak jako jeho hrátky s cestování časem, které jsou k smíchu. Lidé hledají teorie, které by jim pomohli v pochopení a dali puzzle filmu dohromady, jako se kdysi lidé v starověku snažili přijít na to, proč padá jablko na zem, kde je konec světa a co žene slunce po obloze. Přitom přišli na kopec nesmyslů, kterým se dnes všichni smějí. Tehdá bylo objektem filosofie slunce, dnes je to Darko. Film, který fascinuje ty, kteří podvědomě být fascinováni chtějí, protože by jinak vyšlo napovrch, že je to pouze obyčejný film s neobyčejnou zápletkou, kterou "uceluje" jeden obrovský (filosofický) nesmysl. A to, jak jej tento film podbízivě skryl a umě oblbl diváka mě neskutečně uráží. ()

krt7236826

som zmetený ... tesne po pozretí som dal 3*.... teraz hodinu po pozretí dávam 4* a neviem prečo. veľmi pozitívny pocit po pozretí tohto diela aj keď som si sám pripadal ako narušený a neviem o čom to do pekla bolo :) ()

SelfishMan

Donnie Donnie tys mi teda dal /hodně jsem pak musel přemýšlet, dokonce i zvláštní sen jsem měl/! Dlouho jsem neměl tu správnou náladu na tady ten Kellyho film, protože jsem tušil v jakém duchu se to asi ponese... Tu náladu jsem vlastně neměl ani když jsem si to teda pustil konečně, ale ta fascinující, zvláštní bizarní atmosféra a příběh okamžitě tu pravou náladu vypracují samy. A zase jsem si připomněl, že se v té Gyllenhaalovic famílii skrývá vážně hodně talentu. Pořád ještě nevím jestli je přijatelnějších 4 nebo 5...85% ()

Bauch

stylizoval jsem se do tohoto kluka, nebo je On já ? doteď nevím, ale něco mě k tomu filmu táhne jako k žádnému jinému, chápu, že ho všichni nepochopí, ale ten komu se líbí, tak ten v něm najde modlu.. ()

Hakuna Matata

Nechápu tenhle film. Nerozumím tomu, jak to skončilo, jen že to má něco společného s cestováním v čase. Dávám 5*. Je to pro dobré herecké výkony, skvělou hudbu i ten nápad. Každopádně jsem rád, že jsem si tento film našel a zhlédnul, nevím, co na to říct. 90%. ()

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz