Sejkorka

Hodně dobrý. Člověk se ztrácí v tom, so je skutečnost a co je fikce. Schizofrenie je strašná nemoc a tohle předvedení na plátně má silný účinek. Ten film je mimo škatulky (Drama / Mysteriózní / Sci-Fi) Trochu mi to připomíná Krále rybáře, ale tam má blouznění hlavního hrdiny trochu jiný důvod. Vynikající Jake Gyllenhaal v roli Donnieho. Možná jeho nejlepší role, co jsem viděl. Taky Drew Barrymore v roli učitelky patří k těm zdařilejším. ()

opatstviolov

Film se mi líbil, až na konec, který jsem nejen nepochopil, což mě ani tolik nevadilo, ale moc se mi ani nelíbil. Nicméně vše ostatní bylo skvělý. 9/10 ()

Samuelitox

Tento film by mal vidieť každý fanúšik mysterióznych filmov a není divu že z Jaka Gyllenhaala sa stála taká star akou je. A v tomto filme sme jeho herecký výkon videli z prvej ruky. Mysteriózna atmosféra chytí a nepustí. Celým filmom vládne paralela s knihou Grahama Greeneho: The Destructors. Tento film má jeden veľký problém (aspoň pre niektorých je to problém) a to že je strašne confusing. Všetko to cestovanie v čase, paralelné univerzá a tangent universe a k tomu ešte naraz v jednom filme môže byť problém. A z konca mám pocit ako na konci Fincherovky. ()

Archvile

Momentálne 32 najobľúbenejší film na ČSFD, ale bohužiaľ po troch rokoch si pamätám len tú masku zajaca. Takže za mňa ľahko zabudnuteľný dej. Dve hviezdy za herecké výkony. ()

veronikajel

Mam pocit ze posledni dobou jdu proti proudu. Vetsinou jsem se ztotoznovala s nazorama vetsiny, ale bohuzel u tohohle filmu se pro me zadny wtf moment nekonal, uz od zacatku jsem tak nejak tusila zaver a jinak to bylo plne nelogicnosti (ktere treba po druhem zkouknuti vymizi, ale to budu muset jeste chvili pockat nez si to zas pustim). ()

Ivett.Motion

Film byl báječný, ale popsat jeho děj je nemožné. Donnie Darko je komplexní snímek odehrávající se ve dvou realitách. Tomuto filmu není určitý děj přiřazen, jednoduše plyne a úplně diváka táhne s sebou. Není snad vhodnější obsazení pro Donnieho, než Jake Gyllenhaal, který jako herec přirozeně vyzařuje cosi mysteriózního a šarmantního. Snímek doprovází skvělá hudba a ještě lepší záběry. Dávám si ho na pomyslnou příčku filmů, který chci vidět zhulená. ()

Mezerník

Po výborných hodnoceních na ČSFD to pro mě bylo trochu zklamání. Solidní film, zajímavá atmosféra, ale nic víc. Hraje si na chytřejší, než je. Náladou to připomíná Americkou krásu, naopak (zde hodně zmiňovanému) Davidu Lynchovi se to neblíží ani zdaleka (snad kromě jednoho záběru s paní u poštovní schránky). Na Osudový dotek nebo Svěrací kazajku to bohužel nemá. (Nejdřív jsem viděl kinoverzi, pak režisérskou, která je nepatrně lepší.) ()

JanaH.

Lavíruji mezi tím, že se mi film jako takový líbil a mezi tím, že jsem ho asi nepochopila úplně správně. Spíš jsem nedala ten konec, ale podle zdejších recenzí v tom naštěstí nejsem sama :-). Je to film spíš na emoce, než na samotný příběh, který je velmi zvláštní. Trošku takový ala David Lynch. ()

KritAIk

Film Donnie Darko z roku 2001 je bezpochyby jedním z nejzajímavějších a nejoriginálnějších snímků posledních let. Tento film skvěle ukazuje, jak umění může být komplexní a náročné, ale zároveň nám dokáže poskytnout silný zážitek. Režisér Richard Kelly nám přináší neuvěřitelně podmanivý a tajemný příběh o chlapci jménem Donnie, který se snaží porozumět smyslu své existence. Film má několik vynikajících kvalit, včetně skvělého hereckého obsazení, včetně hlavního představitele Jakea Gyllenhaala, který se v roli Donnieho Darka předvedl výjimečně. Film také disponuje atmosférickou hudbou, která dokonale ladí s celkovou náladou filmu. Co se týče pointy filmu, ta není úplně jednoduchá a přímá. Donnie se ocitá v paralelní dimenzi a zjišťuje, že všechno, co dělá, má nějaký dopad na jeho život a životy lidí kolem něj. Donnie se tak snaží najít své místo ve světě a překonat své osobní démony. Film Donnie Darko je bezpochyby jedním z nejvýraznějších a nejzajímavějších filmů posledních let, který dokáže být současně hluboký a zábavný. Pokud máte rádi filmy s komplexním a nevšedním příběhem, pak byste si určitě neměli nechat ujít Donnieho Darka. SPOILER: Na konci filmu se ukazuje, že všechno, co se odehrálo v paralelní dimenzi, bylo jen snem Donnieho, který se rozhodl obětovat svůj život, aby zachránil své blízké. Tento závěr otevírá prostor k dalšímu uvažování o tom, co vše je skutečné a co je jen snem. ()

Erosenin

Tohle Vás naprosto vtáhne! Dokonalá hudba, která všemu jen více dodá na hloubce. Velmi zvláštní a zároveň geniální. Dle mého názoru taktéž celkem složité na pochopení. ()

Maxtrix

Přátelé, mrzí mě to, ale prohlašuji Donnieho Darka za kýč. Plno scén bez hodnoty, kupa rádoby zajímavých postav, které ději nic nepřidávají, příběh hrající si na něco, co není a jeho doplňující závěr, jenž využívá metodu když skončím, kde jsem začal, jsem geniální - tohle jsem právě zhlédnul. Ani slíbené herecké výkony jsem nikde neviděl, jen bandu uřvaných nevyzrálých lidí, kteří zatraceně milují řvát slovo Fuck. Hudba ušla, až na závěrečnou scénu - někdy mají režiséři pocit, že když se písnička obsahem shoduje s obsahem filmu, bude její výběr správný, Výběr tématu ušel, ale zpracování mě deptá snad víc, než že si to hraje na mentální poruchu a přitom je to úplně něco jiného. Kladně vidím jen 2 dobré písničky a hezkou masku králíčka. ()

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz