Heroine

Ne, nepřijde mi to ani originální, ani působivé, ani "cool" pro mládež. Co fakt hodně nesnáším je, když na mne někdo ve filmu dělá že je drsňák, dělá že je krásný, a nebo dělá že je jiný než ostatní. Většinou není ani jedno, a to dokáže naštvat. Donnie Darko mi nepřijde zas až tak divný, jak se z něj dělá. A taky, Jena Meloun rozhodně není krásná, nikdy nebyla, a nikdy nebude! ()

Quipido

Skvělé. Myslím, že není třeba se zdlouhavě rozepisovat, čím míň toho budete před projekcí o Donniem Darkovi vědět, tím líp. Doporučuji. ()

drankeryth

Dobry dej filmu a spravne nadavkovane dialogy vo mne zanechali dobry pocit, ze som videl dobry film, ale nie zas vynimocny film nad ktorym by som mal otvorene usta dokoran, co som to videl za filmovy klenot. Je to taky trosku nadpriemer, ale to je vsetko. Mne to vsetko prislo take az moc zdlhave a niektore sceny aj zbytocne. Druhykrat uz by som si tento film nepozrel, pretoze ani na prvykrat ma to tak neoslovilo, ale tym nechcem povedat, ze je to nejaky brak. Len som od toho cakal viac a ani samotne rozuzlenie na konci filmu ma ani vobec neprekvapilo, lebo som to aj cakal, co bol zac ten typek v tej zajacej maske. ()

Colleague

Richard Kelly, režisér, který se jednou utrhnul a z čista jasna natočil naprosto přelomový film, a pak zase usnul a do dnešního dne již nenatočil nic, co by stálo za zmínku. Donnie Darko je film, který propojuje znalosti schizofrenie, astrofyziky, záhadologie a filozofie. Všechno neskutečně sedlo, od herců přes režii, scénář, hudbu. Takových filmů, které nutí se zamyslet nad určitýma věcma, ale zároveň jsou podané tak, že jim rozumí i laik je jako šafránu. ()

Illioplius

Tento film mi počas jeho sledovania pripomenul tie ezoterické knižné trháky, ktoré určite každý aspoň z počutia pozná. Skrátka taká nenáročná psychológia a filozofia pre masy. Ale vo svojej podstate paveda (paveda, nie pravda :)). Nuž a Donnie Darko je tiež plný pavedeckých výmyslov o cestovaní v čase a ezoterických psychologicko-filozofických teórií alebo ako to mám nazvať. Teda sa asi nemožno veľmi diviť, že ide o tak obľúbený snímok. Rovnako ako tie knižné trháky, sú aj filmové trháky. Ironické je, že v samotnom tomto filme práve takých šarlatánov zosmiešňovali. Inak mi film žiaľ prišiel veľmi nudný, aj keď v správnych chvíľach dokázal navodiť akú-takú atmosféru. Vytkol by som aj, že je veľmi tmavý, najmä v kľúčových okamihoch. Mimochodom, neprekvapilo ma, že som tu v stĺpčeku „Podobné“ zbadal film Mr. Nobody. To bola tiež pekná kravina. ()

P.J.2

Musel jsem si jinde přečíst o co jde abych pochopil o co jde a teprve, když vím o co jde tak mužu hodnotit, ()

Fridecka

Dlouho jsem sháněla " film se strašidelným králíkem". A nyní konečně, wow! Po celou dobu jsem ani nedýchala. V příběhu se potkávají různá témata – cestování v čase, schizofrenie, osudovost či hledání smyslu jako základní lidské potřeby. Konec se zdál jednoduchý a srozumitelný. Ale čím více jsem potom o filmu přemýšlela, tím mě ještě napadaly jiné vysvětlující varianty. Jake Gyllenhal, zde ještě mladičký, podal úctyhodný herecký výkon. Dnes ostatně vidíme jak svůj talent zúročil a kam se posunul i v jiných filmech, viz. např. ze současnosti Zdrojový kód. Role schizofrenního mladíka s nevinným výrazem a s očima doširoka otevřenýma překvapením a se svérázným přístupem k životu mu skvěle padla. Sympatická a blízká mi byla Donnieho autentičnost, nekonvenčnost, přímočarost a ochota vzepřít se autoritám, zaběhlým konvencím, myslet jinak, síla a touha jít vlastní cestou, nebojácnost sdělit své skutečné názory. Síla filmu je jistě v jeho možných rozmanitých výkladech, v tom jak si dokáže pohrávat s představivostí diváka a vybízí k dalším a dalším shlédnutím filmu. V tom zřejmě spočívá taková oblíbenost filmu a schopnost neustále oslovovat diváky Na druhou stranu bych film nerada přecenila, protože existují lepší snímky. P. S. Králíků se nebojím. Králík se mi jevil více magický než strašidelný. ()

JirkaLexa

Ukázkové mysteriózní drama a do nedávna můj nejoblíbenější film vůbec. Neskutečně impozantní a nezvykle podivínský příběh, nad kterým žasnu při každém zhlédnutí. Skvělý scénář a kamera, samozřejmě mě taky dostala maska králíka. Příběh je nicméně velmi složitý a je zapotřebí film vidět několikrát, popřípadě pročíst oficiální osvětlení, které vám však nabídne několik možností, jak toto zapletené mysteriźní drama chápat. Hudba, efekty a jedinečné scény s Jakem Gyllenhaalem působí duševní stavy, které jsou nepopsatelné. Je to film, který vás donutí přemýšlet, bude vás napínat po celou stopáž a nedá vám spát! Přesně to od těchto filmů čekám a proto jsem byl a vždy budu potěšen a nad rámec uspokojen... 100% ()

BazzoxCZ

Nevím přesně co napsat ale částečně jsem se v tom sinkovi viděl.no a ten konec dokonalý. Další forma mého oblíbeného Klubu rváčů. ()

tragos

Na Donniem je úchvatná především atmosféra a Jake Gyllenhaal. Příběh samotný mě příliš neoslovil. LCD, červenec 2013. ()

Iwiiik

Nasypejte slepici zrní, nechte ho projít jejím zažívacím traktem, počkejte až vyjde ven a tím hovnem pohnojte půdu, do které následně zasejte zrní. Až vyroste, dejte ho sezobat slepici. Nu a máme scénář skvělého bijáku. Smekám tupé před geniální jednoduchostí, která zplodila tento mnohaúrovňový zážitek. Točit to James Cameron, narval by tam tuny nabubřelých 3D efektů a barviček, z pod kterých by ale bylo vidět pouhopouhé slepičí hovno! Ríša si naproti tomu ode mě zaslouží hezounkých 80%. ()

franya69

Kultovní snímek? Kult jako čeho? :-O ...asi jsem jinej, ale přes velkou snahu jsem v tom kromě zmatku nic nenašel, navíc ten přiblblej králík mi prostě děsně vadil, místy mě až vytáčel ! Druhou půlkou jsem se propotil s přestávkama na cigáro a napravovat to nebudu, pokus č.2 se určo konat nebude... :-( ()

MarleyCZ

Libuji si ve filmech, které člověk na poprvé nepochopí(viz. ztracen ve vesmíru, pan nikdo, fontána, apod.), ale toto? Ani po 4 shlédnutí tento film plně nechápu a začínám si myslet, že ani nemá být pochopen. 60% ()

Wyder

Vždycky když mi tenhle film někdo začne popisovat jako cosi úžasného, tak si musím v duchu vzpomenout, kolik že přemáhání mi dalo to vůbec dokoukat. ()

Fujara777

ÁNO: Mysteriózny a sci-fi, ale taktiež aj filozofický (alebo slovenskejšie hĺbavý). Donnie Darko nie je len komplikovaný a tajomný chlapec, ale aj film. Celý čas neviete, čo od toho čakať (kto je králik, prečo králik). A to sú stále pozitíva. Vytvárajú totiž atmosféru, ponurú a tajomnú a preto chcete vedieť viac. To znamená pozrieť až dokonca. NIE: Pre niektorých, a že sa k ním radím aj ja, je toho hĺbania až tak, že nevieme kam z konopí. Ťažko ulapiť konkrétnu myšlienku/y diela. Chce mi ten režisér niečo povedať, alebo se*ie na mňa? ()

char_t

Třetí, čtvrté zhlédnutí, a pořád totéž. Psycho. Drama. Těžké na pochopení. Tak negativní, že bych strašně chtěl tenhle film nemít rád. Ale ono to nejde... ()

canucks333

Donnie, Donnie, Donnie. Toto je Ďalší film, ktorý hovorí o mne. Zvláštny, melancholický, ale krásny príbeh o chalanovi, ktorý bol tak trošku (dosť) iný. Hoci som sa naň dlho odhodlával prekvapil ma. Je taký hypnotický, dobre vymyslený a musím povedať, že som mu z veľkej časti pochopil až po niekoľkých týždňoch uvažovania, čítania rôznych článkov a troch zhliadnutiach Director´s Cut. Všetko čoho sa bojíme je len výzva. Keď strach prekonáme, zistíme, že to je tá najlepšia vec aká nás mohla stretnúť. /// Môžme si vybrať či pôjdeme podľa predurečnej cesty, alebo spravíme vlastný zásah a zmeníme tým tok času. /// Dokonalé štúdium o existencii Boha, paradoxoch v čase a o ľudskej povahe! Donnie patrí k tomu najlepšiemu čo som videl a jednoznačne putuje do TOPky. Videl som 4x Director´s Cut s českými titulkami-------- 100% ()

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz