Jurský park 3

Ben Hildebrand a Eric Kirby, syn Benovy přítelkyně Amandy, spolu letí na paraglidu připoutaném k lodi, blízko ostrova Isla Sorna. Poté, co posádka náhle zmizí v mlze a loď očividně ztroskotá, odřízne Ben lano a s Ericem jsou unášeni k ostrovu. Tento ostrov je neblaze proslulý tím, že na něm žijí naklonovaní dinosauři. O osm týdnů později paleontolog Alan Grant objevuje dosud netušené. Velociraptoři byli nejen inteligentní, ale dokázali se spolu domluvit pomocí speciálně tvarovaného hrtanu. Bohužel jeho výzkum nemá moc budoucnost kvůli nedostatku financí. A tak mu vlastně přijde vhod nabídka Amandy a Paula Kirbyových, kteří jsou bohatí dobrodruzi a tentokrát by chtěli letět velmi nízko nad ostrovem Isla Sorna. Povolení místní vlády údajně mají. Alan se svým mladým kolegou a dalšími dvěma průvodci tedy letí s nimi. Během letu se Grant dozví, že letadlo hodlá na ostrově přistát. To se mu zdá příliš nebezpečné, ale jeden z průvodců ho udeří do hlavy a když se Grant probudí, zjistí, že letadlo už přistálo. Téměř vzápětí se na přistávací dráze objevuje první dinosaurus. Při pokusu o odlet letadlo ztroskotá na stromě a celá posádka se ocitne tváří v tvář hroznému nebezpečí. Alan Grant se dozvídá, že Kirbyovi vůbec nejsou bohatí, ale hledají svého zmizelého syna Erica. Jsou přesvědčeni, že Eric, který se zajímá o paleontologii byl schopen na ostrově přežít, a to i přesto, že skupina nalezne ostatky Bena Hildebranda... (TV Prima)

ostravak30

Neviděl jsem dvojku, takže předpokládám, že úsudek označí někteří za lehce zkreslený. Ovšem tvůrci si tentokrát ani nepokoušejí hrát na to, že se jedná o bůhvíjak propracovaný velkofilm. Občas mám pocit, že si tak trochu dělají legraci i sami ze sebe. "On si umí poradit. Domácí vězení taky přežil." Se stejnou nadsázkou přistupují i k tomu, že rodiče nejsou boháči, ale otec vlastní menší firmu. Na druhé straně moc nechodí okolo, což se při stopáži sotva hodiny a půl vlastně ani moc nedá. Drama začíná hned po přistání a je to zase ten známý útěk napříč lesem s dinosaury v patách. A divákovi se to ještě neomrzí, když se k tomu přihodí pár vtípků a dosadí nové prostory s novými postavami. Klišé jako, že syn přežil osm týdnů sám mezi dinosaury nebo, že se rodiče dají na konci dohromady už se tak nějak neřeší... Takže se trojka vlastně moc neliší od jiné práce režiséra Joe Johnstona, třeba Jumanji. ()

hrumsrt

"Musíte mi věřit, byla to blbost, ale já to udělal s nejlepším úmyslem." Lépe bych to neshrnul... Notorická obava ukončit filmovou sérii druhým dílem a upřít si trilogii, je pro někoho těžký úkol. Zbytečnost projektu tady není asi třeba nějak zvlášť zdůrazňovat. Podle očekávání největším plusem je návrat Sama Neilla, co by jediného zástupce z původního trojlístku (*tedy vlastně se vrátila i Laura Dern do krátkého camea), jenž podle očekávání tou svojí skeptickou prozřelostí táhne celý film. Z silně moralizovaného doktora Granta se tady ale stává chamtivec, který pro peníze zrazuje, o čemž si vytvořil zásadu. Ale karma mu to vrátí vrchovatě, když z lukrativního výletního letu je holý boj o přežití mezi ještěrkami, navíc s takovou odpovědností, že je vlastně jediný, kdo ví aspoň trochu, co dělá. Hlavní příběh, tedy záchrana ztraceného syna, mě od prvopočátku nijak nenavnadila, protřelému divákovi už je hned jasné, co ho čeká. Rodiče jsou schopní lhát a nasadit vlastní život, aby svého syna zachránili. Téa Leoni mě pořád baví, má svoje kouzlo a já si ji pořád vidím v tom sexy Mizerovském odlestku. Jenže tím chvála na nový casting končí.. Leč se místy pořád snaží být důstojným pokračováním a stejně jako jeho předchůdci si dává záležet na navození onoho dinosauřího kouzla, tak mě přijde, že jsme ho moc nedostali, a když, tak jen jako životu ohrožující prvek. Jedinou výjimkou je krátká scéna s raptory, na něž je nakonec bohužel fixovaný nejeden film ze série. Ještě, že se neodhodlali to natáhnout ani na ty dvě hodiny a takhle ty hluchá místa rychle odezní. První výrazný flop téhle série! A důkaz, že je lepší ke všem jednotlivým filmům přistupovat samostatně. 55% ()

Joe16210

Z celé úvodní trilogie Jurského parku je třetí díl jednoznačně nejslabší, i v celkovém srovnání s navazující novou trilogií. Zápletka je ještě originální, ale obsazení je již slabší a postava protivné matky v podání Tey Leoni je opravdu na ránu snad od začátku do konce. Vyvažuje to tak alespoň skvělý Sam Neill, který tak drží odkaz z prvního dílu. Dvojku měl na svých bedrech Jeff Goldblum a trojku pak bez debat právě Sam Neill. ()

marek29

Oficiální text distributora to shrnuje asi pěkně. Za mě napínavá hodina a půl a pro toho kdo neviděl JP3, nebo viděl první 2 díly, určitě doporučuji! Nejde jen o moderní zpracování (pomineme animaci letu s padákem v úvodu, kdy greenscreen úplně nezafungoval..), nonstop akci, fajn soundtrack a příjemného lovce Allena, kterému věříte vše od A do Z, ale celkový koktejl toho všeho. Prostě si to pusť. ()

koty2201

Občas mám pocit, že ani neľutujem, že som niekdajšie legendy medzi filmami nevidel. Napríklad také Hviezdne vojny boli ako trilógia fajn, ale pribehovo nič moc. Epizóda I ma už nejak vôbec nechytila, lebo to bol chaos od začiatku.  A Jurský Park je niečo podobné, avšak ešte horšie. Už prvému dielu niečo chýbalo a nebol to najlepšie zvládnutý film. Ale fungovalo to celkom a malo to atmosféru a dobrý nápad.  Dvojka vynechala dvoch členov hlavného tria a síce to až tak nevadilo. Lenže o to, to bolo smutnejšie a možno to tam aj malo skončiť. Ale táto trojka? Ja sa čudujem, že túto sériu ešte chceli tým Jurským Svetom obnoviť. Pretože z nej sa stratilo úplne všetko. Tu si to trio vymenilo. Goldblum nikde, Sam Neil ako hlavný hrdina a Laura Dern len akoby malé cameo. A vôbec nechápem prečo to takto spravili. Navyše filmu ubližuje tá príliš krátka stopáž. Nemá čas sa rozvinúť na zaujímavejší dej. To je ďalším kameňom úrazu. Nič by sa nestalo, keby trojka nevznikla. Namiesto diabolského plánu veľkej vedeckej spoločnosti alebo iného zneužitia situácie ide len o klasickú záchranu stroskotanca na ostrove s dinosaurami. Zabitý potenciál na niečo zaujímavejšie. Takže asi len preto si pozriem aj Jurský Svet, keďže takto tá trilógia nedopadla práve najlepšie a chýba mi uspokojivé vyvrcholenie série. Horšie je, že údajne ani tá nová trilógia to zrejme nezvládla. ()

Blazkowicz

Tak konečně jeden povedený díl. Jednoduchý příběh, dobrá hlavní postava (Neill je nejlepší, s Goldblumem by to mohlo být ještě lepší), spousta akce a hlavně to netrvá celou věčnost. Asi to nemá velké ambice, ale rozhodně je mi to sympatičtější než předchozí "velkofilmy". 4* ()

kubas369

5/10. Pokud přijmete fakt, že se jedna o lehkou parodii prvních dvou dílů, bude te se asi bavit, ja se nudil. Oceňuji ale fakt, že hlavní hvězdou není zase T-Rex. Tenhle čaj je už dávno vylouhovaný. ()

Grellenort

Nenene! Ve srovnání se dvojkou je to hotový zázrak, vlastně velice příjemný, únosně dlouhý film s fascinujícími potvorami a výbornou akcí. Zejména uvítací delegace na Isla Sorna mě zarazila poměrně hluboko do sedadla. Naproti tomu mi byli "hrdinové" naprosto ukradení (tedy s výjimkou Granta) a dovoluji si navrhnout, že pokud se bude točit čtyřka, mohla by už být úplně bez lidí :-). Za normálních okolností bych dal 3*, ale za ten nápad s vyzváněním mobilu ještě jednu přihodím :-). Velmi příjemné překvapení. ()

Weirdman

4/10... Nie, nie, nie a ešte raz nie... Aj prvé dva diely boli v podstate rovnako stupídne ako ich tretí braček, ale Spielberg ako režisér dokáže aspoň vynikajúco klamať telom a zviesť nás presne tam kam chce, bez toho aby sme si všímali cestu, ktorou nás ťahá. Johnson nie je však nič iné nudný ako trapko... ()

(fjw)

Ten film si to u mě rozlil na celé čáře díky prohře mého milovaného Rexíka:( Zastoupil ho naprosto nevýrazný Spinosaurus...Chybí tu bezpochybně Spielbergova režie a film je normální tuctovou vyvražďovačkou. Alespoň Sam Neil tam zůstal. Mě se zdá, že scénář vždy domýšleli během natáčení. Jestli se natočí další díl, tak prosím u režie Stevena Spielberga, alespoň dva herce z prvních dvou dílů a Johna Williamse:) ()

Honzus

Třetí díl nepřináší do série Jurských parků nic nového, jen se vystřídali dinosauři a herci. Ke cti trojce ale slouží, že v podstatě nenechá diváka vydechnout a film skončí tak akorát brzy na to, aby nás ty stereotypní ještěří útoky ještě nezačaly nudit. Zároveň mě potěšilo, s jakou milou nadsázkou byl film natočen a kolik humorných gagů se do něj autorům podařilo dostat, takže v mnoha ohledech je to větší zábava než předešlé parky, ale už to holt není taková bomba, nekoná se žádné překvapení. ()

djbarrel

Po dvojce přichází další várka popkornové zábavy. Poměrně dobře jsem se bavil, nicméně jedná se i přes výskyt nových zajímavých dinosaurů, o nejslabší díl trilogie. Možná je to tím, že tentokrát ve filmu chybí někdo "zlý" a nebo třeba i tím, že asi nejlepší souboj Spinosaurus vs. Tyranosaurus se odehrál hned na začátku a od té chvíle toho ani jeden moc nepředvedl. Ne že by se Spinosaurus nesnažil, ale moc toho nebylo. V tomhle filmu chyběli zapamatovatelné scény, s vyjímkou výše zmíněného souboje, ale i tak jsem se dobře bavil. 72 % ()

nikkittka

Řemeslně naprosto v pořádku,ovšem stejně jako u všech filmů Joea Johnstona neobsahuje film absolutně nic navíc.Což vynikne zvláště ve srovnání s prvními dvěma díly,které sice nemám v takové oblibě,jako jiní,ale Spielberg v nich dokázal vytvořit věc čím dál vzácnější.Osobitý spektákl.A Jurský park 3 je předznamenáním doby,ve kterém tohle slovní spojení bude čím dál vzácnější. ()

route60

Jurský park 3 je příjemné překvapení, Joe Johnston si na nic nehraje a dáva nám dobrodružnou jízdu bez zbytečné temnosti druhé části, trikově skvěle a hlavně scéna s pterodakyly jé úchvatná, dobře jsem se bavil. ()

elanista1

Jursky park je mozno najlepsi dobrodruzny film aky som kedy videl, Strateny svet je minimalne porovnatelny a moze sa s jednotkou postavit do jedneho radu. Jursky park 3 je dostojnym pokracovanim, nebudem k tomu nic viac pisat. Williamsov hudobny motiv mi vzdy tlaci slzy do oci. ()

lobo87

Veľmi príjemné zavŕšenie trilógie. Johnston sa na nič nehral a ponúkol nám prehistorickú zábavu v rozumnej stopáži... 70% ()

Problémové filmy

Problémové filmy