Jurský park 3

Ben Hildebrand a Eric Kirby, syn Benovy přítelkyně Amandy, spolu letí na paraglidu připoutaném k lodi, blízko ostrova Isla Sorna. Poté, co posádka náhle zmizí v mlze a loď očividně ztroskotá, odřízne Ben lano a s Ericem jsou unášeni k ostrovu. Tento ostrov je neblaze proslulý tím, že na něm žijí naklonovaní dinosauři. O osm týdnů později paleontolog Alan Grant objevuje dosud netušené. Velociraptoři byli nejen inteligentní, ale dokázali se spolu domluvit pomocí speciálně tvarovaného hrtanu. Bohužel jeho výzkum nemá moc budoucnost kvůli nedostatku financí. A tak mu vlastně přijde vhod nabídka Amandy a Paula Kirbyových, kteří jsou bohatí dobrodruzi a tentokrát by chtěli letět velmi nízko nad ostrovem Isla Sorna. Povolení místní vlády údajně mají. Alan se svým mladým kolegou a dalšími dvěma průvodci tedy letí s nimi. Během letu se Grant dozví, že letadlo hodlá na ostrově přistát. To se mu zdá příliš nebezpečné, ale jeden z průvodců ho udeří do hlavy a když se Grant probudí, zjistí, že letadlo už přistálo. Téměř vzápětí se na přistávací dráze objevuje první dinosaurus. Při pokusu o odlet letadlo ztroskotá na stromě a celá posádka se ocitne tváří v tvář hroznému nebezpečí. Alan Grant se dozvídá, že Kirbyovi vůbec nejsou bohatí, ale hledají svého zmizelého syna Erica. Jsou přesvědčeni, že Eric, který se zajímá o paleontologii byl schopen na ostrově přežít, a to i přesto, že skupina nalezne ostatky Bena Hildebranda... (TV Prima)

bulawaio

Trojka je rozhodně horší, než má oblíbená jednička, ale lepší než drůhý díl. Pokud to shrnu celkově, tak tento film drží nad vodou kvalitní animace dinosaurů, výkon mého oblíbeného Sama Neila a hudební doprovod (ten je však zčástí kopírován z prvního dílu, takže nevím zda je to jasné plus). Ostatní je dost podprůměrné. Hrozné dialogy (až na tři hlášky), příběh, chování postav a zejména chování dinosaurů!! ( lze však vzít v potaz, že to nejsou pravý dinousaři, ale geneticky vypěstovaní, tak na to teoreticky můžou mít nárok, ale mě to připadalo dost nerealistické). nicméně díky příjemně krátké stopáži to příjemně uteče. Určitě je to však jeden z těch povedenějších filmů o prehistorických monstrech. ()

HennessyVSOP

Kravina, Sam Neill se nehal upsat do zhovadilosti. Logické chyby, zápletka nivní a přihlouplá, scénař podezřelý a herci nic moc a i ti dinosauři by mohli vypadat lépe. Ale abych nekřivdil, nekoukatelný film není, atmosféra jakž takž funguje a zábavně v těch 92 minut uteče. No na vícero shlédnutí to opravdu není. 50% ()

KKOALA

Určitě bych od třetího dílu čekal nějaké větší vzrůšo. 6 let po skvělém Jumanji a pan Johnston nic nového pod sluncem nevytvořil - smůla pro něho ale i pro fanoušky Jurského parku. Asi je dobře že se vrátil aspoň Sam Neill... ()

Lefiath

Blbost, ze které jsem byl naštvaný a zklamaný jako kluk, když jsem ji viděl v kině - takže se po těch letech moje zklamání rozhodně nezmenšilo, ale ani nezvětšilo. Je to naprosto tupý dobrodružný film, parazitující na prvním díle, s řadou nesmyslných situací, které se staly proto, že to tak prostě scénátista napsal. Nemám první film zafixovaný jako bezduchou slátaninu, takže jsem nebyl schopen při sledování prostě nemyslet. Kdo to dokáže, tak se snad zvládne bavit, protože akce je slušná, ale pokud jste viděli první díl, nemá podle mě smysl se na tohle vůbec koukat. ()

MFJD

Naozaj nejde v tomto prípade o priemerný film, čo bije do očí je trošku pokazený casting a rýchly spád celého príbehu. Keby sa viac režiser chopil postavám a nielen vizuálnej stránke, ktorá je bezpochybňe najlepšia (lebo je aj najmladšia), bol by z toho nadpriemerný snímok, ktorý by skvostnejšie uzavrel celú trilógiu, ale vždy to dopadlo lepšie ako s Terminátorom. ()

Trinculo

Měl to být vývar, ale zase to tak vývarové nebylo. Nová monstra a nové lokace sice probouzejí otázku, jak ten ostrov je velký? Bude dost aby se na něj vešel ještě jeden díl? Nejvíce se mi líbily scény ve výběhu pterodaktylů a trochu mi vadil až moc "deus ex machina" konec, aby se dodržel formát rodinného filmu. To je tak, když máte přítele na telefonu a signál, který Malcolm v předcházejícím díle postrádal. ()

Braga

Jurský park 3 je z celé trilogie nejslabší , bohužel režisér doufal, že postačí název a divák si řekne, jaká to bude zajisté bomba...(všichni vzpomínáme na jedničku)ale to se zpletl...v dnešním světě plném efektů už nás dinošci nemohou překvapit...překvapil by nás leda tak dobrý příběh a ten jaksi chyběl . Ale i tak si tento díl 3 hvězdy zaslouží . ()

OndroidV

Po vynikající jedničce a snad ještě lepší dvojce přichází velmi rozporuplná trojka. Proč se ve filmu musela vyskytnout ona otravná, nemyslící a věčně řvoucí manželka? A jaký smysl měla ona úsměvná scéna s padáky? Přes těchto pár nedostatků však Spielberg nezklamal a podařilo se mu to samé, co u předchozích filmů. Byl jsem stále napjatý, pořád jsem se děsil, kdy se zase zjeví obří Spinosaurus a mě se zastaví tep, jako ve scéně u plotu. Musím přiznat, že pokaždé se ještě pár dnů po zhlédnutí otáčím, za každým zazvoněním telefonu se zrychleným pulzem. Už ať je venku čtyřka a Spielberg nám konečně vysvětlí, kde se teda vzal ten Spinosaurus, který mi jako jediný tvor dokázal za mlada tvořit sny děsivější, než Tyranosaurus. ()

Eeve

Po vynikajúcej jednotke a dvojke mierne sklamanie. Síce sa nenudíte a film zaujme, miestami aj pobaví, mám ale taký dojem, že ho natočili len kvôli prinavráteniu charakteru Doktora Granta na filmové plátno, nijaký iný hlbší úmysel ani zmysel v tom nevidím :) dinosaurov si veľmi neužijeme, prakticky tomu vládne Spinosaurus, velociraptory (ktorí bohužiaľ stratili so svojej niekdajšej obávanosti pre diváka) a sem tam pár obrázkov z ostatných. Čo je najhoršie, po prvých pár minútach v spoločnosti Téa Leoni začnete mať jej hysterických záchvatov a výkrikov plné zuby :) vcelku sa to ale pozrieť dá, no raz, dva razy stačí. ()

wačnatec

Příjemný návrat Sama Neilla. Nenáročná podívaná, děj běží, místy dobré nápady (voliéra). Po stránce režijní žádný průšvih...ale to je tak všechno, jinak šedivý průměr. Ze (zatím) tří Jurských parků je tento (o chlup) nejhorší, přesto se pořád jedná o dobrou podívanou. ()

Cazzysvjet odpad!

Když tady všichni tak kritizují ztracený svět, tak tomuhle musim dát odpad! Ne že by to bylo tak nudné. Ale za to jak to znevažuje a paroduje předešlé dva díly! ()

PeteBuck

No, tak toto je už fakt priemer. Bol som rád, že sa znovu ukázal Sam Niell, tiež Laura Dern (hoci iba na chvíľku), ale inak to bola dosť nuda. Nejako to proste nefunguje, pozeral som na to, lebo som bol zvedavý, ako to dopadne, ale je to len taká nadstavaná kaša. Dá sa na to pozerať, dejovo je to oveľa slabšie, aj keď zápletka s pterodaktylmi bola zaujímavá, ale inak na tú minutáž to bolo stále akési rozvláčne a nič moc. Konflikt toho manželského páru, ktorého spojí strach o dieťa, bol fakt chabý. Synáčik, ktorý je asi ako malá Newt vo Votrelcoch, proste dokáže prežiť v prostredí, kde by 99,99 % dospelých bolo dávno v prdeli. Jednoducho vidíte všade jedno klišé za druhým a na konci si poviete už len to, že sa to pozerať dalo a utešujete sa tým, že to mohlo dopadnúť aj horšie. ()

moriero

Je zajímavé, jak filmová zpracování JP těží z knižních předloh jaksi zpětně. Fůra úžasných scén z první knihy bylo až ve filmové dvojce (jazyk T-Rexe skrze vodopád, pokousaná holčička) a plytký děj "někoho zachránit z ostrova a alou domů" z druhé knihy použili až tady. Tento filmový počin je plochý jako desetiletá holčička, ale aspoň si na nic nehraje. Akce střídá akci (to je naprosto v pořádku), ale chybí tomu rafinovanost a originalita. Navíc jsem tak napůl doufal, že se vymaní ze zaběhlých klišé. Model rozvrácené a znovu pospolité americké rodinky se mi jaksi zajídal a přechytralý Erik zastupující úžasně chytrého malého Tima z jedničky mi byl dost protivný. Tři hvězdy jsou výhradně za finální scénu s mými milovanými raptory, které kdybych ve skutečném životě zahlídl někde na louce i z padesátimetrové dálky, tiše umřu naprostou hrůzou. ()

Tuty

Trojce chybí nápaditost, a to zejména v akčních scénách. Navíc je to docela krátké, obsazení se ale podle mě opět povedlo. Hudba jde ruku v ruce s jedničkou, ale jako celek film působí oproti starším kolegům víc jako dětinské Jumanji než předchozí dva díly. ()

unclejack

Tretí Jurský park je rozhodne iný ako Stratený svet. Iný v tom, že dvojka Sam Neill a William H.Macy dokážu film tiahnuť nezrovnateľne lepšie ako Goldblum s Julienne Moore. Na druhú stranu treba uznať, že scenár je priemerný a Johnstonovo spracovanie tomu tiež veľa nedalo. Takto, s odstupom času, si s najväčšou láskou spomínam na voliéry a inak nič, ani ťuk. Samotná zápletka by možno aj stačila, som rád, že tvorcovia upustili od dinosaurov vo veľkomeste, ale v istom zmysle je trojka Jurassic parku ubíjajúca tým, že recykluje to, čo sme už videli. Je síce príjemné vidieť, že Tyranosaurus nie je najväčší búchač v pralese a aj on sa musí báť Spinosaura, ale scenárista Bokovky sa mohol zmôcť na čosi viac. ()

easer07

Můj nejoblíbenější říkám tomu ,,Jurskič'', který se opravdu povedl. Je to můj neoblíbenější film s dinosaury, díl plný kusu ledu akčnosti a svižnosti. Změna režiséra rozhodně filmu svědčí, ale nemůžu se nějak dopočítat toho, že Johnston to zvládl lépe, než Spielberg, navíc to zvládl i bez předlohy a tomu říkám opravdu síla. Stopa spinosaura za sebou zanechala pouhou 92 minutou stopáž, přičemž předchozí díly ji měli bezmála o půl hodiny delší. Ale toto je krátká oddychovka, jak se patří a proč tomu nedat suprové hodnocení. Stevene, Joe to pro dnešek prostě bohužel zvládl lépe. ()

Silblade

Z trojky je mi k pláči. A to jsem si myslel, že to už než dvojka horší být nemůže. Každý se může někdy zmýlit. Snůška nesmyslů a jeden velkej trapas. ()

mr.twizta

Zdaleka ne takovy prusvih, jak by se mohlo podle hodnoceni zdat. Jurska trojka je svizne natoceny beckovy blockbuster, kde prakticky vsechno funguje, jak ma. Clovek se nestiha nudit a portfolio nabizenych dinosauru je dostatecne siroke, pricemz spinosaurus je vylozene drsnak. Pridejte stridmou stopaz a dostanete slusnou letni vyplachovku. ()

Problémové filmy

Problémové filmy