Jurský park 3

Ben Hildebrand a Eric Kirby, syn Benovy přítelkyně Amandy, spolu letí na paraglidu připoutaném k lodi, blízko ostrova Isla Sorna. Poté, co posádka náhle zmizí v mlze a loď očividně ztroskotá, odřízne Ben lano a s Ericem jsou unášeni k ostrovu. Tento ostrov je neblaze proslulý tím, že na něm žijí naklonovaní dinosauři. O osm týdnů později paleontolog Alan Grant objevuje dosud netušené. Velociraptoři byli nejen inteligentní, ale dokázali se spolu domluvit pomocí speciálně tvarovaného hrtanu. Bohužel jeho výzkum nemá moc budoucnost kvůli nedostatku financí. A tak mu vlastně přijde vhod nabídka Amandy a Paula Kirbyových, kteří jsou bohatí dobrodruzi a tentokrát by chtěli letět velmi nízko nad ostrovem Isla Sorna. Povolení místní vlády údajně mají. Alan se svým mladým kolegou a dalšími dvěma průvodci tedy letí s nimi. Během letu se Grant dozví, že letadlo hodlá na ostrově přistát. To se mu zdá příliš nebezpečné, ale jeden z průvodců ho udeří do hlavy a když se Grant probudí, zjistí, že letadlo už přistálo. Téměř vzápětí se na přistávací dráze objevuje první dinosaurus. Při pokusu o odlet letadlo ztroskotá na stromě a celá posádka se ocitne tváří v tvář hroznému nebezpečí. Alan Grant se dozvídá, že Kirbyovi vůbec nejsou bohatí, ale hledají svého zmizelého syna Erica. Jsou přesvědčeni, že Eric, který se zajímá o paleontologii byl schopen na ostrově přežít, a to i přesto, že skupina nalezne ostatky Bena Hildebranda... (TV Prima)

Saxos

Vivat jednička. Asi nejhorší JP ze série. Převlíkat se po pádu letadla z jednoho nesmyslného oblečení do druhého je fakt kúl. Nebo stupidní béčková lekačka s pádem mrtvolky ze starého éroplánu a hysterického pobíhání. Atd., atd. Dokonce i ještěři vypadali tak trochu gumově. Teď to docela zachránil Jurský svět. Proto určitě nastala změna názvu, která vsadila na časový posun společnosti konzumentů. ()

Salvator

Třetí pokračování o důsledcích lidského hraní si na Boha je pouhým odvarem původního nápadu. Nejvíce bodů do hodnocení urve pouze parta pterodaktylů. Ostatní scény jsou už jen variace již známého. ()

Majoslav11

"Z tohoto ostrova pravdepodobne neodídeme živí !" Dobrá zábava. Veľkým plusom je naozaj primeraná stopáž. Dinosaury sú nápadité a rozmanité, akcia je výživná a vizuál (hlavne vo voliére) ma dostáva. Herecky bez výtiek. Škoda len, že sa nepodarilo vytvoriť nový hudobný motív pre film. Za tri. ()

Skylwalker42

Tohle je už jen taková jurská jednohubka. Neohromí, ale ani neuškodí. Usmíval jsem se radostně nad návratem Alana Granta a nad zkopírováným příletem na ostrov z prvního dílu. Jen mi bylo líto Rexíka. Tohle si nezasloužil :-( ()

Marauder

Slabšie efekty, priemerný dej, ale zato pekné zábery na dinosaury ako medzi sebou bojujú čo je oproti ostatným Jurským parkom lepšie ale bohužiaľ v ničom ostatnom to neprekvapilo a celkový výsledok na trocha sklamal. Herecké výkony boli slabšie ako v predošlých dieloch a dialógy tiež. Za mňa 45% ()

SamGee

Keď vychádza tretí diel filmovej série do kín, často sa stane, že dopadne najhoršie. Tento film nie je žiadnou výnimkou. Podľa môjho názoru bol celý príbeh totálnym nezmyslom. Vedľajšia dejová línia so zachraňovaním syna vôbec nefungovala. Keby ju tam vynechali alebo zmenili za inú dejovú líniu, fungovalo by to lepšie. Film obsahoval aj určité výborné scény, ktoré ale nedokázali tento film zachrániť. Herecké výkony vedľajších postáv boli zbytočné a nepodali zapamätateľný výkon. Výnimkou je herec Sam Neill, ktorý ako tak sa snažil zachrániť celý film. Hudba bola rovnako nevýrazná ako príbeh a vedľajšie postavy. Špeciálne efekty a lokácie boli dobré, ale nedokázali ma ohúriť ako prvé dva diely. Jurský Park 3 je najslabším dielom celej filmovej série, ktorej chýba prepracovanejšie postavy, napätie a moment prekvapenia. Mne by mi osobne nevadilo, keby tento film vôbec nevznikol. Príbeh: 5/10 Herecké výkony: 6/10 Hudba: 5/10 Špeciálne efekty: 7/10 Celkovo: 6/10 ()

Ace.A.T.L.

Inu inu, pořád jsou tam dinosauři, pořád je to Jurský park, ale jsou pasáže, kdy se snaží tvůri napodobit a dosáhnout úspěchu Spielberga, což se bohužel nedá. Plno věcí už je až moc nadsazených a to clej fim dost stahuje dolu. Ale kromě toho, je to parádní akce, která neurazí.Škoda těch věcí, co tam bejt nemusely. Ale třeba je to jen můj pohled na věc. Bavil jsem se, jen občas je tam cosi, co to pokazí. A finále s vyloděním armády je přes čáru i se schopností přijímání vekých nadsázek. Za mě 3* a DOPORUČUJU ()

Desmond04

Jednička fantastická, dvojka výborná, trojka průměrná - místy až podprůměrná. Ale co, dinosauři prostě táhnou. Jsem jednoduchý člověk, vidím T-Rexe, Brachiosaura nebo Velociraptora a automaticky lítám v nebesích. Zde se k nim bohužel moc věcí nepřidalo. Postavy kromě hvězdného Alana vám pijí takřka celou dobu krev, v čele s pitomou paní Kirbyovou. Dějové nesmysly byly i na poměry sci-fi poměrně časté, až mi to připomínalo nějakou pohádku, kdy na velkém ostrově pár lidí, dojde vždycky tam, kam by mělo. No ale má to i nějaké pozitiva. Samozřejmě dinosaury. Ty vypadají opět naprosto famózně. Je neuvěřitelné, že i dnes takřka 20 let po premiéře, se vám při pohledu na ně tají dech. Tohle jsme nicméně zažívali už v průlomovém a jedinečném prvním dílu. Dinosauří souboj mezi T-Rexe a Spinosaurem je mňamka, jen škoda, že nebyl trošku delší. Poslední věc, kterou bych chtěl ještě vyzdvihnout,je spád filmu. I když byl děj pitomý a akční scénky někdy pokulhávaly, ve filmu se už od úvodu stále něco dělo a divák nedostal ani chvilku času se nudit. Nakonec je mi líto, že musím dát jen tři hvězdy, ale v porovnání s předchozími díly bohužel nemohu jinak. ()

Teachman

Námět a zápletka: 5/10 ... Vizuální stránka: 6/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 4/10 ... Celkový dojem: 3/10. ()

JesterKruger

Ono vlastně..... Mě se líbí všechny díly Jurského Parku, ale tenhle díl mi příjde ze všech nejobyčejnější. Ale je to velmi slušná podívaná. Nenudí, ale baví. Na sto procent doporučuji. ()

F2003F

Tupo zhadzujúce predchádzajúce diely otravným klišé, ktoré je otravné tak, až je otravné, že je otravné. ()

Mangano

Po všech stránkách srovnatelné s druhým dílem - bohužel. Trojka, ač o trochu víc srší vtipem, krom pár nových druhů dinosaurů nic nového nepřináší. Bojové scény mezi dinosaury a lidmi mi už dokonce přišly nudné, navíc jsou všechny jak přes kopírák. Jen hudební motiv mi přišel zajímavější než ve dvojce, a na zápas dvou titánů ze začátku se dobře dívalo. To bylo chytré, divák jasně pochopí, kdo je pánem tohohle ostrova teď. ()

ashton

Až také zlé?? Počkal som si, aby som si to pripomenul v televízii, pretože som si pamätal, že v kine na mňa zapôsobil veľmi dobre, ale stále nechápem o čo má byť ten film horší ako dvojka. Podľa mňa je minimálne o tú hviezdu lepší ako Lost World, ktorý podľa mňa oveľa viac ťaží z úspechu originálu. Dovolím si tvrdiť, že možno absencia Spielberga a tým pádo kratšia stopáž robia veľký prínos filmu. Škoda len, že v scenári sa nenašlo miesto pre Jeffa Goldbluma a nejaké to odľahčenie v jeho roli Iana Malcolma. Ikeď vlastne už ani v dvojke za veľa nestál...čo už :-P ()

aronofsky

Johnston je rutinér. To dnes ví každé malé díte, takže snad nemá smysl vám to opakovat. V porovnání s druhým dílem JP je film ale celkově komplexnější, i když opět s řadou EG (tzn. evergreenových) kýčů. ()

vallisek

Nevim co všichni blbnete! Podle mně možná nejvíce vydařený kousek. Perfektní spinosaurus, dokonalé efekty a napětí je všude že by se jeden z toho pos*** . Jediný zápor je bohužel délka což bolí ale za těch 90 minut tento film stal! Jsem milovníkem prehistorických potvůrek:) ()

Swinger

Nevím jestli to bude tím, že předchozí díly jsem viděl před pár lety a už si je nepamatuju, nebo tím, že jsem byl moc unavený, ale líbilo se mi to, slušně jsem se bavil. Kdo má rád dinosaury ať se rozhodně koukne:D ()

Problémové filmy

Problémové filmy