Jurský park 3

Ben Hildebrand a Eric Kirby, syn Benovy přítelkyně Amandy, spolu letí na paraglidu připoutaném k lodi, blízko ostrova Isla Sorna. Poté, co posádka náhle zmizí v mlze a loď očividně ztroskotá, odřízne Ben lano a s Ericem jsou unášeni k ostrovu. Tento ostrov je neblaze proslulý tím, že na něm žijí naklonovaní dinosauři. O osm týdnů později paleontolog Alan Grant objevuje dosud netušené. Velociraptoři byli nejen inteligentní, ale dokázali se spolu domluvit pomocí speciálně tvarovaného hrtanu. Bohužel jeho výzkum nemá moc budoucnost kvůli nedostatku financí. A tak mu vlastně přijde vhod nabídka Amandy a Paula Kirbyových, kteří jsou bohatí dobrodruzi a tentokrát by chtěli letět velmi nízko nad ostrovem Isla Sorna. Povolení místní vlády údajně mají. Alan se svým mladým kolegou a dalšími dvěma průvodci tedy letí s nimi. Během letu se Grant dozví, že letadlo hodlá na ostrově přistát. To se mu zdá příliš nebezpečné, ale jeden z průvodců ho udeří do hlavy a když se Grant probudí, zjistí, že letadlo už přistálo. Téměř vzápětí se na přistávací dráze objevuje první dinosaurus. Při pokusu o odlet letadlo ztroskotá na stromě a celá posádka se ocitne tváří v tvář hroznému nebezpečí. Alan Grant se dozvídá, že Kirbyovi vůbec nejsou bohatí, ale hledají svého zmizelého syna Erica. Jsou přesvědčeni, že Eric, který se zajímá o paleontologii byl schopen na ostrově přežít, a to i přesto, že skupina nalezne ostatky Bena Hildebranda... (TV Prima)

pavont

Jedna sa o iny dilm ako boli prve dva aj ked Spielbergova producentska taktovka je tu stale zrejma. Po dvojke sa cely snimokn pojal civilnejsie a koniec-koncov to nieje na skodu. Vratili sme sa na zaciatok serie ako to uz u trilogii byva. Povedal by som, ze je to komplexny dobrodruzny film. ()

Priest

Do třetice všeho dobrého i zlého. A tento film má od obojí něco. Není to kdovíjaký fenomén, ale k ledu bych Jurský park 3 neposílal. Líbí se mi návrat Sama Neilla na ostrov, kam už nikdy rozhodně nechtěl. ()

DaweMcHarwy

Po průměrné dvojce jsem se už ničeho nebál. Návrat Sam Neilla je dobré positivum, ten začátek jak náhodou ztroskotají na ostrově se mi zdál kostrbatý, ale jinak mě to celkem bavilo. Scéna s mobilem byla luxusní! ()

sysoj psojic

Potřetí do stejné řeky a známé pravidlo o dobré třetici zde neplatí. Johnston prostě není Spielberg a tohle je béčko až na půdu. Laciná kopírka prvních dvou filmů s opětovně plytkým scénářem, ale zatímco prvé dva díly měly charismatické herce a na režijní stoličce mistra filmu, díl třetí neoplývá ani jedním z těchto atributů. Pouhý výcuc bez dávky charismatu. A jeden spinosaurus to nezchrání. Tady už nostalgie nefunguje, bohužel (50%) ()

Iroquois

Blbost s hezkejma dinosauříkama a krásným ostrůvkem. Vše je tak nepředvídatelný jako volby v KLDR: Je to udělané jakoby napínavě, ale všichni ví, jak to dopadne. Trochu mě "překvapila" variace na Vetřelce 2 - nádoby s preparáty, malej kluk, co přežívá...atd. Raptůrci, spinosauři, tý-rexové a jiné masožravé potvory zjevně mají jediný koníček a to lovit/honit lidi. Nicméně moc jim to nejde a to přesto, že jsou pěkně vychytralí ba doslova vyčůraní (tý-rexova moč jako odpuzovač obtížných sauropodů). Ostatně inteligence rádoby velociraptorů (ve skutečnosti Deinonychus, páč raptůrek byl malinkej a pérnatej) roste skokovou řadou. Přepokládám, že v příštím díle se dozvíme, že vyhubení dinosaurů koncem křídy vlastně způsobila termonukleární válka, kterou mezi sebou rozpoutaly znepřátelené klany raptůrků... aneb "naval vejce samičko, jinak vám tatínek vyhlásí válku!" Přesto bych rád závěrem konstatoval, že se člověk občas i pobaví, například zvonící spinosauřík se docela povedl. 45 %. ()

snupko13

Lepšie ako dvojka. Možno to je tým, že nikto lepšie nečakal a možno tým, že Sam Neil pôsobí viac ostrieľane a Indiana Jonesovsky ako Jeff Goldbum alebo tým, že raptori sú po novom ukecaní ? Netuším. Ale ani krok s pteradonmi nebol zlí. :) Proste fajn zábava. ()

Tom25

Tak u 3 dílu Jurského parku jsem byl trošičku sklamán jelikož to nenatáčel Spielberg, a natáčel to režisér Joe Johnston. Neříkám film nebyl až tak zlí dokonce se nám tam vrátil herec Sam Neill. Ale nebylo to to pravé ořechové samo o sobě příběh byl vázaný vlastně na záchranu chlapce , který se ocitl s matčinim přítelem na ostrově. Zkrátka film určitě pobaví a někdy i viděsí efekty jsou celku poloviční a film je skvlěe napínavý jsem fanouškem Jurského parku ale s toho to dílu jsem byl prostě na půl sklamán. proto hodnotím pouze 3 hvězdičky :-) ()

Sengee

Trojka mě velmi mile překvapila. Také jsem čekala nějaký průšvih, ale nakonec se mi to líbilo mnohem víc, než dvojka. Už jen ten děj a hlavně výběr herců. Vždy mě potěší, když v pokračování hrají stejné osoby v podání stejných herců. ()

magic0

Po dvojce jsem měl taky obavu jaká bude trojka ale obsazení Sama Neilla si myslím,že se se vyplatilo. Film se dá dát na jeden nádech.Jsou tam různé technické hovadiny a efekty občas zadrhávají, ale je to film co má spád, děj a na diváka to funguje.Nejde vynechat vtipné scény jako zvonící telefon v.....Film pobavil. ()

demovka

Oddechová zábava akčního typu, nic jiného než honička není vidět. Scémář nepočítá s diváky, které neznají první a druhý díl. Mohl by být více vysvětlující. Pro znalce ale věřím, že postačí. Věřím, že mužské polovičce populace se takové oddechovky zamlouvají. Části populace, které vadí nelogičnosti, tak jako mně, bych doporučovala více propracované scénáře a zápletky. A čekala bych kvalitnější animace, když už je to třetí díl. ()

Dosty85

Plus První část filmu je "celkem slušná" Mínus Naprosto stupidní konec, scéna s předáváním vajíček a to, že když Leoni v kleci málem sežere dinosaurus (stříká krev atd..), v následucící scénách nemá ani zranění.. ()

zeromen

Můžu říct že jsem mile překvapen, čekal jsem podobnou katastrofu jak s dvojkou. Ale naštěstí to dopadlo vskutku dobře. Doufám že 4. bude stejná nebo lepší. ()

zurivymlok odpad!

Spielberg údajně režisérovi řekl: "Natoč si to jak chceš, ale nekopíruj mě." Je-li to pravda, Joe Johnston to splnil téměř beze zbytku a natočil děsnou blbost. ()

Chlo0opek

Ještě stále to má atmosféru jak se patří, triky stále vysoká kvalita a taková "ptačí voliéra" byla vskutku super;). Paní Kirbyové jsem přál, ať ji hned ze začátku něco sežere, za to jak neustále ječela - bohužel mé přání však zůstalo nevyslyšeno - co se dá dělat:) I tomuhle pokračování dávám 4* - již je to trochu ohraná písnička, ale stejně se mně to líbilo.. ()

ajaxx

Myslím, že to celkem šlo na to, že je to již třetí pokračování. Sam Neill opět nezklamal, celkově jsou výkony herců na úrovni, trikově zvládnuté naprosto bez chyb. Ale ano, za podívanou to stálo. 80% ()

malyLibor

Nejkratší z celé série... ale neřekl bych, že tím nějak ubírá na koukatelnosti. Spíše naopak. Díky klasické devadesátiminutové stopáži si autoři odpustili různé kraviny a nesmysly, takže až na malého kluka, který osm týdnů přežil s holýma rukama tam, kde to dospělí nezvládnou se zbraněmi ani pár minut, to bylo fakt docela slušné.... No, a samozřejmě až na závěr... ten tomu opět srazil hodně bodů... ale to už tak bývá... slušný film a konec jaksi ujede. ()

Wartord

A jsou tu dinosauři potřetí. Tentokráte s původním hereckým obsazením a s hodinou a půl, což je ještě lepší a celkovému dojmu to pomohlo. Sice jsou tam vymřelí živočichové, ale rozhodně se to nesnaží nějak vykrást předchozí díly. Více pozornosti se věnuje vybájené inteligenci raptorů, kdy se jedna alfa samice nehodlá vzdát ukradených vajec a stále naše dobrodruhy se svou skupinou sleduje. Přitažené za vlasy stejně, jako případ, kdy spinosaurus zneškodní Rexe. Prostě hrozná scifi, ale je to zábavné. ()

Pythonator

Joe Johnston nezklamal a navázal na Spielbergovu režii tak, že mu nemůžete mít nic za zlé. Je to zatraceně svižné, akční a napínavé, což je možná i maličko nevýhoda, protože to jediné, co mi na filmu opravdu vadí a co bych změnil je jeho krátká stopáž. Jako dinosauří nenažranec bych žádal spíše dvouhodinový film a radši i více. Trojka se nám nějak zvrhla do typického béčka, kde chce hrdiny pořád někdo sežrat, ale i tak je to skvělá podívaná. Copak může někdo nemít rád film se Spinosaurem, který dá na prdel i T-Rexovi??? Spinosaurus je mimochodem další křídový přírustek do "Jurského" parku, ale to nevadí. Křídový park by přece jenom neznělo tak dobře. Přiznávám, že pět hvězdiček je hodně a filmu by více slušely spíše 4, protože je o něco slabší, než ty dva Spielbergovy, ale proboha... Pořád jsou tam ti dinosauři!!! ()

Problémové filmy

Problémové filmy